ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2024.05.21. 09:15

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 19:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4229
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Veres Dávidtól, a Székely Nemzeti Tanács Csíki szervezetének elnökétől, kaptam az alábbi értesítőt. Kérem a Csíkiakat, hogy Menyjenek be a Petőfi utcai székházba, ott keressék Dávidot, éa ha vásárolnak, ha nem térképet, az aláírásukat adják a Székelyföld domain nevének az elfogadtatásához.

Köszönettel: Szilárd


Tisztelt SZILÁRD!

Kérlek népszerűsítsed, hogy az RMDSZ székházaiban-városi és területi- megvásárolható a SIC jelzésű,a Székelyföld térképét is megjelenítő öntapadós matrica. Ugyanitt , elektronikus aláírással támogatható a Székelyföld domain nevének a nemzetközi elfogadtatása is.


Üdv.Dávid

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Székeltföldi autonómia- hírek
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 17:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4229
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Önálló Székelyföld a világhálón
>
>
> Székelyföld saját internetes azonosítója lehetővé
> teszi, hogy 2010 első
> negyedévétől a székelyföldi önkormányzatok,
> intézmények, cégek,
> magánszemélyek honlapjainak címe Székelyföldre utaló
> ".sic" végződésű
>
> legyen. (mint Magyarországnak a .hu (Bogdy) A székely
> autonómiatörekvés
> egyik állomásaként, győzelmeként értékelhetjük,
> hogy a világhálón
> országok, autonóm régiók, kulturális közösségek
> között Székelyföld
> önálló entitásként jelenik meg. Ezen túlmenően a
> világban szétszórtan
>
> élő székelyek összefogásának jelképe is lehet az új
> doméniumnév, hiszen
> szervezeteiknek, intézményeiknek meg fogjuk adni a
> lehetőséget, hogy
> .sic végződésű honlapcímük legyen. (és e-mail
> címük (Bogdy)
> Minél magasabb a támogatottsága eme kezdeményezésnek,
> az ICANN annál
>
> megalapozottabbnak érzi döntésének helyességét.
> Éppen ezért
> célkitűzésünk legalább 300 ezer aláírás
> összegyűjtése. Aláírhatnak
> magánszemélyek, cégek és szervezetek lakhelyük /
> szék- vagy telephelyük
> hollététől függetlenül.
>
>
>
> Székely testvéreinket segíthetjük ismét:
> Küldjétek tovább, legyetek szívesek! S persze írjátok
> alá! :)
>
>
> Kérlek szépen írjátok alá a .sic legfelső szintű
> domain támogatását!
>
> http://pontsic.org/hu/index.php?option= ... ition&id=2
>
>
> <http://pontsic.org/hu/index.php?option=com_petitions&view=petition&id=2>
>
>
>
> Likasztják már az égben fönt a rostát
> s a csillagok tengelyét olajozzák
> szorgalmas angyalok.
> És lészen csillagfordulás megint,
> és miként hirdeti a Biblia:
> megméretik az embernek fia.
> s ki mint vetett, azonképpen arat.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Székeltföldi autonómia- hírek
HozzászólásElküldve: 2012.08.31. 14:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4229
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Nos, kedves autonómia-szkeptikusok, hát ezért - is! - kell a székelyföldi területi autonómiát kivívni! Hogy ilyen igazságtalanság többé "itthon" ne történhessen:


Tiltakozunk a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium önkényes visszaállamosítása, Markó Attila és Marosán Tamás elítélése ellen!

A budapesti székhelyű 1988-ban alapított Erdélyi Szövetség tagjai követelik, hogy az európai jogrend alkalmazását Románia ne csak színleg tartsa be!

Hagyjon fel az 1920-tól gyakorolt kisebbségpolitikájával, miszerint a nemzetközi dokumentumokban ígéretet tesz a területén élő magyar nemzetiségű lakosság nyelvi, oktatási, vallási és kulturális jogainak biztosítása mellett, közben fokozatosan elsorvassza intézményeit!

Emlékeztetni szeretnénk Önöket arra, hogy a magyarországi románság története a XVII. századtól 1920-ig az egyházaik vezetése alatt önálló, anyanyelvi iskolarendszer kialakítását tette lehetővé a mindenkori magyar állam eszmei és pénzügyi támogatásával, ami a románság számának és gazdasági erejének fokozatos növekedésében is jelentkezett 1920-ig.

A magyarellenes Slavici írja: „A provizórium idején bevezetett gyakorlat és a nemzetiségek egyenjogúsításáról szóló törvény alapján a románok jogosan használhatták nyelvüket a közigazgatásban és az igazságügyi hatóságok előtt. 1872-ben ezt a jogot tiszteletben tartották és mi román ügyfeleink pereit románul folytattuk fel egészen a legfelsőbb fórumig, amely határozatait és végzéseit nekünk ugyancsak románul hozta. A románok jogait még inkább elismerték a közigazgatásban”. [*1]

A dualizmus kori Magyarországon 2901 román elemi iskola működött, míg Szerbiában Bulgáriában, Oroszországban egyetlenegy román tannyelvű iskola sem volt. [*2] S az 1864-es román oktatási törvény nem engedett meg nem román nyelvű iskolát működni; megszüntették a csángó-magyarok iskoláit. [*3] Vaida-Voevod 1923-ban kijelentette: Magyarországon kezünkben volt a törvények védőpajzsa: a törvények számunkra is törvények voltak.” [*4]

Mindezzel szemben 1920 után az eltelt 80 év alatt a magyarság száma a felére csökkent a diszkriminatív gazdaságpolitika, oktatáspolitika és a magyar egyházak ellehetetlenítése folytán. A gyulafehérvári gyűlés 1918.dec.1-jén elfogadta az uniót a területi autonómia jellemzőinek ígéretével:

„Teljes nemzeti szabadság az együtt lakó népek számára. Minden népnek joga van a maga neveléséhez és kormányzásához és igazságszolgáltatásához saját anyanyelvén, saját közigazgatással, saját kebeléből való egyének által. A törvényhozó testületekben és az ország kormányzásában való képviseletre minden nép, népességének számarányában nyer jogot."- A Romániával 1919. decemberében Párizsban aláírt békeszerződés értelmében tilos volt a gazdasági, hivatalviselésbeli és nyelvi vallási diszkrimináció. A 11. cikkely korlátozott autonómiát ígért a székelyeknek, szászoknak:

„Románia hozzájárul ahhoz, hogy az erdélyi székely és szász közületeknek a román állam ellenőrzése mellett, vallási és tanügyi kérdésekben helyi önkormányzatot engedélyezzen." – Románia kötelezte magát arra, hogy a szerződés bizonyos rendelkezéseit alaptörvényekül ismeri el, és semminemű törvény, rendelet vagy hivatalos intézkedés nem lesz ezekkel a részekkel ellentmondásban, továbbá, hogy ezekkel a rendelkezésekkel ellenkező törvény, rendelet vagy hivatalos intézkedés nem lesz hatályos. Azonban már az 1923. évi alkotmány az országot román nemzetállammá nyilvánította, és visszavonta a gyulafehérvári határozat fontos ígéreteit! C.G. Dissescu szenátor, egyetemi tanár az 1923-as alkotmánytervezet készítője szerint: az „egységes" jelző az említett 1.§-ban "...kizár a helyi önkormányzattal való mindennemű foglalkozást és tervezgetést. A regionalizmus az új alkotmány betűjével és szellemével ellentétes és azt az új alkotmány elítéli. Ennek gyakorlása államellenes bűncselekmény lehet." [*5] – 1921-ben az Igazságügyminisztérium körrendeletével valamennyi bíróságot arra kötelezte, hogy szóban és írásban kizárólag a román nyelvet használja. Az 1925-ös közigazgatási törvényjavaslatban a törvényhozási tanácsra bízták a helyi kisebbségi nyelv engedélyezését, ami gyakorlatilag a kisebbségi nyelv használatának a visszautasítását jelentette. A román földbirtoktörvény az erdélyi románság előnyére és a magyarság gazdasági visszaszorítására tett egyértelmű intézkedéseket. Hossu Longhin szenátor kijelentése szerint: ..."ha azt akarjuk, hogy ezeknek a területeknek eredeti román karaktere legyen, ha minden ízében románná akarjuk tenni, akkor tulajdonába kell adnunk a földet." [*6] – Míg a román egyházak földjei növekedtek, több mint 314 000 holdnyi földet vettek el a magyar egyházaktól, amelyek pedig a jövedelmet hagyományosan főként kulturális és oktatási célokra használták föl. A román és nem román nemzetiségű lakosság közti különbség nemcsak az adókivetésben, hanem az adó behajtásában is szemmel láthatóan érvényesült. A román pénzügyminisztérium hivatalos kiadványa szerint, 1924-től 1926-ig Erdélyben 205 millióval több egyenes adót fizettek, mint a régi román királyságban.

A magyar nyelvű oktatás 1919 után gyakorlatilag a felekezeti iskolákba szorult vissza, ezernél több magyar tannyelvű állami népiskola szűnt meg. Az 1930-31-es tanévben 483 református, 297 katolikus, 36 unitárius és 6 evangélikus elemi iskolát tartottak fönn – minden államsegély nélkül. Ezekbe a magyar tankötelesek 57,6%-a járt. A többieknek elvileg magyar nyelvű állami iskolákba vagy román iskolák magyar tagozataiba kellett volna járniuk, de ezeknek a száma állandóan csökkent. Így a magyar gyermekek jelentős százaléka román tannyelvű iskolákba volt kénytelen járni, ahová egyébként a Székelyföldön származást kutató névelemzés alapján is kényszeríthették őket. A megállapított nemzetiségi kulcsszám (numerus clausus) a főiskolai hallgatóknál 5,5% volt, de a magyarok közül 3,1% jutott be felsőfokú oktatási intézménybe.

Az egyházak egyedül maradtak a nyelv és identitás védelmezői 1920 után:
Románia a Szentszékkel 1927-ben kötött megegyezést. A Szentszék engedélyezte egy ötödik román görög katolikus püspökség felállítását, s így a közös román görög katolikus és magyar római katolikus püspökök tanácsában a román püspökök többségre jutottak. Így a magyar katolikusok állampapírjaiból szervezett Patrimonium Sacrum felett a román többségű egyházi vezetők döntöttek. Majd 20 évig folytattak küzdelmet a Római Katolikus Status megszüntetése és vagyonának elkobzása ellen, amelyet egy kolozsvári egyetemi tanár (Ghibu Onisifor) vezetett, s akinek e célból megjelenített munkáit a szakminisztériumok pénzén adták ki. (A Status jellegzetes autonóm erdélyi intézmény volt. Mint választott katolikus világi testület a protestáns fejedelemség idején létesült és a második világháborút követő évekig állt fenn. Kezdetben egyház-igazgatási feladatokat is magára vállalt.) Birtokait (szántóföldjeit, erdeit) már az 1921. évi román földreform csaknem teljesen kisajátította.

A magyar egyházi iskolák is a tanügyigazgatás alá tartoztak, nem élvezték a dualizmus korából az egyházaknak adott önálló tanügyi igazgatás szabadságát. Az iskola felszerelésére, az épületre, a más vallású tanulók kizárására vonatkozó tanügyi rendelkezések révén 1923-24-ben felekezeti iskolák százait zárták be. Az 1920 végén meglévő 1 184 magyar felekezeti iskola 1928-ra 818-ra apadt. (A Székelyföldön magasabb mint másutt az iskolabezárás.)

A román egyházakat minden módon (pl. földosztás) előnyben részesítették, s ezt a megkülönböztetést rögzíti az egyházak közötti diszkriminációt tartalmazó 1928. évi kultusztörvény, az 1939-es alkotmány. A 30-as években a székelyföldi parasztokat arra kényszeríthették, hogy a kisszámú odahelyezett, a román nemzeti egyházhoz tartozó román tisztviselő és erőszakkal áttérítettek számára templomokat építsenek, minthogy román állami iskolákat is fel kellett építeniük.

1945-ben – a békeszerződések előtt, a valamiféle területi elcsatolástól való félelemben – kiadták a Nemzetiségi Statútumot (86/1945. számú törvény), amely 30% nemzetiségi lakos esetében lehetővé tette a nyelvhasználatot az igazságszolgáltatásban és a közigazgatásban, bár a kolozsvári egyetemmel kapcsolatosan a kétnyelvű egyetemet szorgalmazott. Az 1945. márciusában megalakuló Gróza-kormány – a Magyar Népi Szövetség és más szervezetek kérésére ígéretet tett a közigazgatási autonómia egész Erdélyre való kiterjesztésére, de még ugyanabban a hónapban feloszlatta a 11 észak-erdélyi megye önszerveződéssel megválasztott tanácskozó testületét.

Az 1952-es alkotmány lehetőséget nyújtott a tömbben élő székelyek számára egy Magyar Automóm Tartomány fölállítására. Az előterjesztéskor a pártfőtitkár Gheorghiu Dej a sztálini nemzetiségpolitikai gyakorlat követését jelölte meg célként. (Nem rendelték az autonóm területhez Aranyosszéket, Barcaság és Moldva magyar lakta területeit.) Mintául az 1936-os sztálini alkotmány „szocialista területi autonómiája” szolgált. Nem sejtette senki, hogy ez egyben azt jelentette, hogy ami elfogadott volt Erdély nemzetiségek lakta területein: a román, magyar, és a német nyelv akadálymentes használata, az a jövőben csak a Magyar Autonóm Tartomány területére korlátozódik.

1960-ban N. Ceausescu beterjesztette az új közigazgatási reformot: A Magyar Autonóm Tartomány nevét Maros – Magyar Autonóm Tartományra változtatták olymódon, hogy a magyarság számaránya csökkent a román lakta részek hozzácsatolásával és magyarlakta területek elcsatolásával.

1967-es RKP határozat értelmében a közigazgatás újabb átalakítására kerül sor; megszűnik a Maros-Magyar Autonóm Tartomány is. Az új beosztás csak részben felelt meg az 1918 előttinek; csökkentették a falvak számát, növelték a városokét.

A módszerek a régiek: A kompakt etnikai tömböket céltudatosan fellazítja az „urbanizáció" állami ipartelepítéssel összekötve, amelynek során a központi szakember-kihelyezéssel megváltoztatják az adott város, település etnikai összetételét. Numerus clausus érvényesült a felsőfokú intézményekbe való bekerülésnél, munkahelyi felvételeknél.

Az 1872-ben alapított – 1918-ban románná, 1940-ben újra magyarrá tett kolozsvári egyetem utódjaként létrehozták a Bolyai Jánosról elnevezett magyar egyetemet, majd az ebből később kiváló marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti kart. Ugyancsak Kolozsváron mezőgazdasági főiskola, zenekonzervatórium, képzőművészeti főiskola, Marosvásárhelyen színi akadémia, tanítóképző és az 1948-tól szervezett csángó iskolák ellátására Bákóban magyar tanítóképző létesült. Mindez tiszavirág-életű volt. A kormányzat módszere először a kisebbségi iskolák román tanintézetekkel való egyesítése volt, majd egyre kevesebb magyar hallgatót vettek föl, végül a jelentkezők alacsony létszámára való tekintettel felszámolták a magyar tagozatokat. [*7]

Összegzésül megállapítható, hogy először az Erdélyben őshonos magyarság fővárosát, Kolozsvárt fosztották meg a magyar oktatási és kulturális intézményeitől, aminek következtében az ott lakó magyarság száma mára 20 % alá apadt. Ugyanezt a módszert alkalmazták a székely Marosvásárhely magyarsága ellen, s most már a Székelyföld asszimilálása lépéseként a cél a székely Mikó Kollégium elvétele!

Az Erdélyi Szövetség 1988-89-ben is felemelte szavát a falurombolás és az ott élő magyarság elleni diszkrimináció megszüntetése érdekében, most kifejezzük tiltakozásunkat a 90 év óta változatlan román diszkriminatív, az Európai Unió alapelveit semmibe vevő kisebbségpolitika ellen!

Az Erdélyi Szövetség nevében tiltakozunk a marosvásárhelyi orvoskar elvétele és a Székely Mikó Kollégium elvétele ellen! A sepsiszentgyörgyi tüntetéssel egy időben Budapesten, a román nagykövetség épülete előtt tiltakozunk!

Budapest, 2012. augusztus 28 -szeptember 1.
Erdélyi Szövetség, Budapest

[*1]Slavici: Lumea prin care am trecut. Bucuressti ,1930. 64-65p
[*2]Bíró Sándor: Kisebbségben és többségben. Románok és magyarok (1867-1940). Európai Protetáns Magyar Szabadegyetem, Bern, 237, 246.p. Minden 1016 románra jutott egy román nyelvű elemi nálunk, míg Romániában csak minden 1418.lakosra. in: Raffay Ernő: A vajdaságoktól a birodalomig. Az újkori Románia története. JATE. Szeged,1989.125,171.pp.
[*3]Az 1886-os törvény vezette be a teljes iskolarendszer feltétel nélküli állami ellenőrzését. A későbbi törvénymódosítások már kimondották, hogy nyilvánossági jogot csak azok kaphatnak, amelyek állami tantervet használnak, és kizárólag román nyelven oktatnak, még abban az esetben is, ha az iskola az ország nem-románok lakta területén van. Nyilvános jogú iskolában csak államilag képesített, született román tanító oktathatott.
Hévizi Józsa: Autonómia-típusok Magyarországon és Európában, Püski, Bp., 2001. 137.p.
[*4]Idézi Bíró Sándor: Kisebbségben és többségben. Románok és magyarok (1867-1940). Európai Protetáns Magyar Szabadegyetem, Bern, 1989.289.old.
[*5]Nagy Lajos: A kisebbségek alkotmányjogi helyzete Nagyromániában, Minerva-nyomda Rt, Kolozsvár, 1944. 64.old.
[*6]Biró Sándor: Kisebbségben és többségben (Románok és magyarok 1867-1940) 309.p
[*7]Hévizi Józsa: Autonómia-típusok Magyarországon és Európában, Püski, Bp., 2001. 137-149.p.

Átvéve az www.erdely.ma.ro c. portálról

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.06.19. 09:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4229
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Napi hírháttér

2014. június 19.

Prefektusi támadások az autonómiahatározatok ellen

Újabb támadást indított Kovászna, illetve Hargita megye prefektusa az önrendelkezési törekvések ellen: szinte egy időben szólították fel a székelyföldi önkormányzatokat, hogy ne hallgassanak a Székely Nemzeti tanács (SZNT) felhívására, és ne fogadjanak el olyan határozatot, amelyben kinyilvánítják a település akaratát arra, hogy 153 székelyföldi település részvételével autonóm székelyföldi régió jöjjön létre. http://kronika.ro/erdelyi-hirek/ellenzi ... arozatokat
http://kronika.ro/erdelyi-hirek/levelpa ... elkezesral

Mind Marius Popică Kovászna, mind Adrian Jean Andrei Hargita megyei prefektus azt állítja: törvénytelen az ilyen határozatok elfogadása, a helyi önkormányzatok ugyanis sem petíciót nem fogalmazhatnak meg – ez ugyanis állítólag csak az állampolgárokat megillető jog -, sem az ország közigazgatási felosztását érintő döntésekbe nem szólhatnak bele.

A talán nem véletlenül szinte azonos időpontra időzített figyelmeztetések célja egyértelműen az, hogy megfélemlítsék a székelyföldi önkormányzatokat. Ha ugyanis valóban nem születnének újabb ilyen nyilatkozatok, akkor Bukarest hatékonyabban tudna azzal érvelni, hogy az autonómia csupán néhány „forrófejű”, „radikális”, sőt „szélsőséges” magyar politikus hagymázas vágyálma, nem pedig a magyar közösség jelentős többsége által intézményesen óhajtott cél.

A prefektusok ezúttal sem abban a szellemben járnak el, ami a hivatal elvileg meghatározott célja, a törvényesség betartatása lenne a megyékben. Maga a prefektusi intézmény is jelenlegi formájában alapvetően nem az állampolgárok érdekeit szolgálja, nem a helyi közösségeket képviseli a központban, hanem a központi kormányzat akaratát jeleníti meg, és kényszeríti rá erőszakkal a települési és a megyei önkormányzatokra. A kormány által folyamatosan hangoztatott decentralizáció elvével szemben a mindenkori centrum érdekeit képviseli, és igyekszik elfojtani minden olyan, alulról jövő kezdeményezést, amely a centralizált rendszer oldását, a valós szubszidiaritás elvét szolgálná.

Erről szólnak a mostani figyelmeztetések is. Bár sem az alkotmány, sem más jogszabály nem szabályozza, nem tiltja tételesen, de nem is szól a lehetőségéről annak, hogy az önkormányzatok nyilatkozatokat fogadjanak el, a Bukarest meghosszabbított karjaként működő prefektúrák ezt a központi hatalomszája íze szerint úgy értelmezik, hogy tilos a testületi, intézményes szintű véleménynyilvánítás. Hasonló ez ahhoz az eljáráshoz, ahogy szintén a prefektúrák a palagáz-kitermelés elleni önkormányzati határozatokat támadták meg más megyékben. Pedig azok, ha nincs is jogilag kötelező érvényük, a közösség véleményét fejezik ki egy bizonyos központi intézkedéssel, vagy szándékkal szemben.

A román közigazgatási rendszer azonban a jelek szerint azt szolgálja, hogy a bukaresti „vízfej” minden alulról jövő kezdeményezést elfojthasson, és még a véleménynyilvánítás szabadságát is megpróbálja megtagadni a helyi közösségektől az őket közvetlenül érintő ügyekben.

NÉPPÁRT

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO