ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2024.05.18. 10:08

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 14:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4227
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Kedves Novák Marcsi!

Erre az egyszerű kérdésére az én egyszerű válaszom az, hogy cáfolom a Tkács kolléga úr állítását.

Egyszer azért, mert ebben az esetben, azok az asztrológusok, akik nem ismerik eléggé behatóan a karma-pontok jelentését és azok teljes jelentését, nem tudván összegezni a napjegy és a többi élettény jelentésével, nem tudnak az aszcendensre következtetni, még akkor is bevett asztrológiai úzus un. szoláris horoszkópot készíteni, amely vagy az aznapi napkelte időpontjára történik (Amikor az Ascendens teljesen együtt áll a nappal), vagy az aznapi déli tizenkét órára. (Aminek az előnye az, hogy a Holdnak a fényszöge nem változhat meg egy fél nap alatt, de nagyobb időintervallumban, pl. 15 - 16 óra alatt már igen.) - Csodálkozom, hogy Takács kolléga úr, akit egyébként tisztelek, ezekről nem tud az asztrológiának ezekről a lehetőségeiről, hiszen nagyon - nagyon régen még a házrendszer sem volt kidolgozva és ezért az Ascendens számítást sem tartották fontosnak egyes asztrológusok, hanem direkt szoláris horoszkópokkal dolgoztak. ... Ha meg tud róluk, de esetleg csalódott ezek eredményeiben, azt is lehetségesnek találom, de amint az első mondatomból talán sejthető, én elsősorban a karmára, illetve a karma fontosságára helyezem a hangsúlyt és ezért - ettől fogva - már rég óta készítek úgy horoszkópokat, hogy ezek segítségével, vagyis a horoszkóp belső koherenciájára (immanens logikájára) alapozva, azt figyelve és követve, keresem meg az Ascendenst, ami aztán természetesen születési időpontot is ad. - A számítógépes technika, illetve az, hogy annyi sorsképletet állítok fel, amennyit csak akarok és addig keresem, amíg minden össze áll, illetve minden elem, amit csak a rendelkezésemre tudnak bocsátani a helyére kerül, nagy segítségemre van ebben.


Én azt mondom tehát, hogy küldje el azokat az információkat, amelyek a csatoltan küldött, adat-kérő tájékoztató kérdései szerint ismer, illetve, amiket azon kívül is tud és fontosnak tart, és én megkísérlem a képletét karmikusan beállítani. Ha nem találom meg azt a bizonyos belső logikáját, illetve ha "szétesik a képlet", és ön nem ismer magára benne, akkor garantálom, hogy nem fogom önre oktrojálni, és merő szakmai ambícióból félrevezetni, rátukmálni. De szerintem ne veszítse el a reményt. Hiszen a szoláris horoszkópban is benne lesznek a karma-pontok és a bolygók is, mind a helyükön lesznek és az is több mint semmi. De még mennyire! Csupán annyit nem lehet megmondani ilyen eseteben, hogy melyek azok a személyre szabott konkrét cselekvési életfeladatok, amelyekkel ön a karmáját biztosan feloldhatja. Ellenben már az is karmaoldáshoz vezet, ha pontosan tudja konkrétan, hogy milyen jellegű karmával született a világra és én azt ha nem is tudományos egzaktsággal, de 23 éves, gyakorló asztrológusi - sorsfigyelői - tapasztalattal meg tudom mondani, hogy kb. milyen életkörökre kell tudatosan és határozottan behatolnia annak érdekében, hogy azt - azokat feloldhassa.

> "Kérdésem az, hogy megerősíti ezt az állítást vagy azt mondja, hogy azoknak is lehet pontos horoszkópot készíteni, akik nem ismerik a születési órát és percet?"

Szóval, kedves Marcsi, szerintem nem létezik vak horoszkóp, hanem esetleg tényleg tévesen beállított horoszkóp!
A szoláris horoszkópot ugyanis évszázadokon, sőt: évezredeken keresztül használták, akkor a számítógépes technika korszakában, amikor már mind a tíz bolygóval dolgozunk, plusz két karma-ponttal, ami nyolc bolygó jelentésével is felér, miért neveznénk vaknak?


Baráti üdvözlettel: Kozma Szilárd

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO