ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2024.03.28. 12:04

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 11:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4221
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Kedves Loránd!

Ne haragudj kérlek és ne vedd ezt tőlem szemtelenségnek és a személyi - szerzői.. - jogaid, netalán a szabad akaratod megsértésének, de a leveled olyan nagy jelentőségű igazság-találatokat tartalmaz, hogy a személyi és baráti-társasági vonatkozású kezdő sorokat kivéve, az egészet, úgy ahogy van, egy az egyben tehát, fel fogom tenni a Logosznak a szabadság rovatába, egy új alfejezet vitaindító anyagaként, aminek a: Szabadság, igazság és anyagi ismeret címet fogom adni.
Ami az idő és tér fordítottan arányos szűkülési és tágulási tendenciáinak a kisebb sebességek esetében is létező változási "mikro-mechanikáját" illeti, természetes, hogy meg kell lennie, de úgy gondoltam, hogy a szóban forgó video-előadásomban megmaradok a nagy sebességek példájánál, mert én is ennek a segítségével voltam képes egyből megérteni középiskolás koromban a relativitás elméletének ezt a népszerűbb, mert könnyebben megérthető részét. Semmi kétségem nincs afelől tehát, hogy a jelenség minimális sebességeknél is fenn kell, hogy álljon, persze, ott már műszerekkel alig mérhető módon.

A levelednek főként a második felét tartom fájdalmasan igaznak, és tényleg, Balog Béla unokaöccseként neked aztán lehet tapasztalati alapod mindahhoz, amit a "szellem-testvéreknek" bizonyuló, vagy nem bizonyuló barátokról írtál, akiket, mindkettőnk ide vonatkozó személyi és gyakorlati tapasztalatai alapján, hiába keresünk a hírnevesebb mai magyarországi misztikus előadók és asztrológusok között. Szomorú, nagyon szomorú tapasztalatot írtál le Loránd, de igazad van: fel kell ébrednünk és az ez miatti kesergések - panaszkodások helyett, neki kell fognunk előadásokat tartani, még akkor is, ha ezt az időt a családjainktól kell elvonjuk, mivel semmi nem képes olyan jól hatni, mint a személyes információ-átadás. Buddha és Jézus pl. ezt annyira komolyan vették, hogy ismervén e jelenségnek a súlyosságát, emiatt egy szót sem írtak le, hanem személyesen tanítottak és ez által helyesen "be is avatták" a tanítványaikat. Igen, igen, teljesen igazad van, Szabó Lindán kívül, aki viszont amiatt, hogy nem járhatott előadásokra, rengeteget volt kénytelen magával és a környezetével viaskodni, még velem is össze veszett néha, jobban mondva én csináltam úgy, mintha össze vesztem volna vele, szóval Lindán kívül senkiből nem lehetett értékes asztrológus, aki nem közvetlenül kaphatta meg az első - alapinformációkat tőlem, abból az időből, amikor még huzamosan tudtam előadásokat tartani egy - egy városban.

Nagyon köszönöm, ezt a megnyugtató és ugyanakkor tovább és előre mutató levelet, kedves Loránd!

Barátsággal: Szilárd

2013.08.28. 9:37 keltezéssel, Czipa Loránd írta:
> Kedves Szilárd!
>
> Meghallgattam háromszor a legutóbbi felvételedet. Ismét mondom, nagyon jó, hogy az igényes közönség számára elérhetővé teszed az igazi metafizikai információt.
>
> Nagyon igaz, hogy Einstein fantasztikus tudós volt, aki nagyon fejlett metafizikai érzékenységgel, intuícióval és intelligenciával rendelkezett. Nagyszerű ember volt, szép családdal. A szerénysége, korrektsége, tudása és humorérzéke egészen magas szintű volt. Sokak számára azért volt kényelmetlen és zavaró ember, mert fejlett igazságérzete volt, s szerette néven nevezni a dolgokat. A meglátásai is metafizikailag nagyon helyénvalóak. Egyébként nem csodálkozom azon, hogy Attila nem értékeli Einsteint...
> Látod, Szilárd, mennyit köszönhetünk az egyetemnek, mert egy dolgot megerősített bennünk: a következetes és fegyelmezett (logikus) gondolkozást. Többek között ez hiányzik például Villás Bélában. Villást két perc után nem tudom hallgatni, annyira zavar a következetlensége - persze nem csak ez, még sok más is. Attilában is zavart valami, amikor az előadásait hallgattam, de nem tudtam megmagyarázni, hogy mi az. Az előadásodban elmondott részletekből értettem meg, hogy valójában öntudatlanul mi zavart. Tetszettek tehát Attila egyes meglátásai, néhol megvan a világosság benne, de persze ez nem elégséges egy szellemi vezetőtől, akinek sok követője van. Ahhoz megfelelő forrásból tanulni kell(ene) - főként pl. Hamvas és (kérlek, ne vedd bóknak!) az előadásaid - el kell mélyülni a személyes sorsképlet megértésében a karma feloldása érdekében. Amíg e hosszú utat valaki nem járja meg, semmi lényegest nem tud átadni. Csak nevetséges idiótává válik, főként, mint Villás Béla.
> Ami a relativitáselméletet illeti, azt szeretném megjegyezni, hogy az úgy kis-, mint nagy sebességekre egyaránt érvényes. Ebből a szempontból nem kötném csak az Uránuszhoz, ami a nagy sebességgel és frekvenciával áll kapcsolatban. A rendszerek közötti idő-eltolódás, távolság-kontrakció és tömegnövekedés a legkisebb sebesség-különbségek esetén is fellép, de annál nagyobb mértékben, minél nagyobb két rendszer között a sebesség-különbség - legfőképpen, ha a sebesség-különbség közeli a fénysebességéhez. Ilyen meggondolásból legfőképpen tényleg az Uránuszhoz köthető, mert minél nagyobb a sebesség (és a velejáró nagyobb frekvencia), annál erősebb a két rendszer közötti idő-eltolódás, távolság-kontrakció és a tömeg(azaz energia)-növekedés. Ha gondolod, pillants belé az alábbiakba (ezekben c - a fény sebessége, és v - a két rendszer közötti sebesség-különbség):
> http://hu.wikipedia.org/wiki/Relativit% ... m%C3%A9let
> http://hu.wikipedia.org/wiki/Lorentz-tr ... A1ci%C3%B3
>
> Nagyon sokszor hangoztatom, s ebben Te egyet is értesz velem, hogy a fizika törvényein keresztül nagyon könnyű megérteni az egyetemes törvényeket, mert: "amint fenn, úgy lent." A fizika - és a fizikai dimenzió - nagyon segít eligazodni, mert ugyanazok a törvények érvényesek magasabb szinteken is, mint fizikai szinten.
>
> Érthető, hogy szeretnénk eszmei társakat találni. Látod, nekünk nem megy és nem is fog menni, hogy olyan emberekkel kerüjünk szoros együttműködésbe, akik nem rendelkeznek helyes alapállással és mélyebb metafizikai tisztánlátással. Azt gondolom, hogy könnyebben találhatunk újabb barátokat abban a körben, akik az előadásaidat hallgatják, mint a neves előadók között. Én is terveztem előadásokat tartani, s e téren nagyon sokat áldozni, kb. 3 év múlva, miután befejezem a doktorátust. Egyelőre úgy vagyok, hogy ha ezt is felvállalnám, a családtól kellene mértéken túl időt elvonnom, ami hiba lenne, mert arra kell a legtöbbet figyelnem. Biztos vagyok abban, ha majd előadásokat tartok, a hallgatói körből a legnagyszerűbb barátok kerülnek majd ki.
>
> Lenne egy megjegyzésem. Többször hallottam az előadásaidban, hogy ajánlod, hogy magyarországi asztrológustól is megrendelhetik a horoszkópjukat. Azt gondolom, hogy Te szerénykedsz. Mondd, Szilárd, ki az a magyarországi asztrológus, akitől megrendelnéd a gyereked horoszkópját? Tényleg ismersz jó asztrológust? Amikor a honlapomat készítettem, keresésem közben több asztrológusra találtam, de egyiktől sem mernék rendelni - ellenben Rajtad kívül Marikáéktól vagy Istvántól igen.
>
> Írni fogok Attilának is, ha majd átolvasom alaposabban a Facebookon az írásaitokat.
>
>
> Szívélyes üdvözlettel:
> Loránd.

http://www.youtube.com/watch?v=UCv_b4RiISo

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO