ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2024.04.26. 00:03

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2022.03.21. 09:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Ennek a háborúnak, nem csak gazdasági alapja és háttere van, hanem első sorban, igen összetett spirituális fejlődési okai is vannak. Igazából tehát – szerintem… - az ukrán háború annak a következménye, hogy az oroszok és az ukránok, akkor még származási szempontból is, gyökeresen együtt, 70 éven keresztül materialista ideológiában (kőkorszaki butulásban) éltek - úgy mint a Szovietunió Birodalmának a részei, és az ebből származó a rabszolga munkának a kizsákmányolása segítségével, világhatalomra tettek szert (együtt!). És ennek az abszolút spirituális tévútnak és a szó szoros értelemben is vett szellemi – morális vissza-esésnek, tehát a 70 éves materialista - spirituális vissza-élésnek, az igazi következményét (A Jelcin féle liberális korrupciót) nem lehetett behozni azzal, hogy Putyin erőskezű. egyesek szerint: fél-zsarnoki, vezetésével, gazdaságilag és katonailag is, össze szedhette magát az ukránoktól megszabadult orosz nemzet. (Az előbbiek tovább folytatták a Jelcintől örökölt, és az össze omlott birodalom romjain szabadon virágzó, liberális korrupció fejlesztését.)
Ez a 70 éves kommunista zártság, majd az azt követő szellemi - spirituális felszabadulás tehát, egyféle egységes és - végül is, az amerikai ezotériához képest legalább is! – koherensebb misztikus szellemiséget eredményezett. Nos, ez a két rétű, de az amerikainál mégis egységesebb kontinentális erejű orosz (ortodox?) szellem került most szembe, illetve, ennek a létezése vált tűrhetetlenné a 70 éves kiesés és hivatalos marxista árnyékolás nélkül szabadon fejlődő, vagyis folyamatos és szerves fejlődés útján erősödő, majd az utóbbi 30 évben, egyfajta liberális züllésen (vissza-élésen!) is keresztülment, és ezért belülről rothadni elkezdett, de még így is évszázadosan (Az első világháborúba való belépésüktől máig tartó) expanzív amerikai szellemiséggel. Az Amerikai globális politikai expanzió ugyanis, ennek a háttéri szellemiségnek a következménye. De legalább is, ez a kettő, egymással együttható világ-erő.

(Persze, mi is tudunk a Nagy Orosz Birodalom végtelen területein található, nagyrészt még egészséges, sőt: egy részében még szűz, tehát humuszban gazdag mezőgazdasági területekről és a temérdek kiaknázatlan altalaj-kincsekről, un. nyersanyag-lelőhelyekről, amit az amcsik, illetve az ők álarca mögé bújt világ-gazdagok állítólag ki akarnak szipolyozni. De én, a háttér hatalmat képező világ-gazdagok sötét lelkét és képzeletét – akaratát is mozgató, spirituális erőtereknek a kauzális minőségét- és azoknak a ránk, magyarokra nézve, egészséges, vagy egészségtelen mivoltát próbálom megfejteni. Alant azt is meglátjuk, hogy miért: )

Még hogyha figyelembe is veszem az Amerikai Egyesült Államokból ránk szabaduló szivárvány-mozgalom globális züllesztő – rothasztó erejét, akkor is úgy látom, hogy a töretlen és szerves fejlődése miatt, és tehát éppen a soksínűsége miatt, még akkor is univerzális, hogyha félig már lezüllött Amerikai ezoteria szelleme, még mindig le tudja győzni a (hiába hogy: ) egységesebb orosz misztika szellemiségét. És ezt azért mert, mert szerte az államokban 1919 és 1991 között (Amíg az oroszok a primitív marxi materializmus mellett a dogma-nehéz ortodox kereszténységet emésztették), szervesen és megszakítás nélkül fejlődhetett ez, a többnyire mégis csak pozitív hatáskörű (sok-színű) amerikai spiritiszta és vallásos miszticizmus, ami társulva a modern tudományos felfedezésekkel, azokat integrálva tehát (Dispenzáék) egyfajta eklektikus ezoteriává változott (New Age).

Tehát ez az eklektikusan univerzális amerikai ezotéria, az Európában kanonizált-, de mégis sokféle. klasszikus, vagy reformált keresztényi, vagy - és főként: mágikus hatású szabad-keresztény eszmék és a természeti erőkkel inkább összhangban levő, indián misztikus tanok mellett, az utóbbinál talán még nagyobb hatású, zsidó eredetű, okkult és spirituális (lásd szabadkőművesek) tanoknak az egyvelegéből tevődik össze. Lehet, hogy tévedek, de ezt valamiért erősebbnek, hatásosabbnak érzékelem metafizikai szinten is, mint a szintén hatásos, orosz misztikát.

Mert az a népszerű vallásos misztika, amit például, Florence Shinn tanított, hatásban (mágikus erejében!) mindent felül múl abból amit eddig olvastam és hallottam – láttam ezen a téren. Ráadásul, a 20-ik században és most is az USA-ban éltek és élnek ma is, olyan nagy szabású és nagy hatású spirituális tanítók, mint ez a Florence, meg Gothard Neville, meg az ezeknél még nagyobb hatású szabad-keresztény prédikátorok, mint amilyen Joyce Mayer is. Ráadásul a metafizika terén, ma már a „tudós” Dispenzáék viszik a prímet (Mindegyik doktorált valamilyen természet-tudományból), akik, az ortodox gondolkozású Lazarevhez képest, spirituálisan expanzív alapállást hirdetnek és ez az expanzív szellemiség, ott sokkal inkább el van terjedve és erősebben jelen van a mindennapokban, mint amilyen misztikus tanok élnek a mai Oroszországban (Ahol tehát szintén van ilyen hatású kultúra, de az amcsi misztikához képest kevés és gyenge az én ismereteim szerint.) a többnyire misztikus gyógyítókból lett tanítók elméletei által. De ezeknek az alapjából: szellemi -kulturális hátteréből mégis csak hiányzik a 70 éves szerves fejlődés, illetve amit náluk keményen be árnyékolt a 70 éves marxista-leninista birodalmi ideológia.

Jól tudom tehát, a hódítást és a nagy Oroszország lebontását nem az amerikai ezoterikus tanítók akarják elkövetni, szó sem lehet ilyesmiről. De meg kell értenünk, hogy az, amit a sunyi amcsi politikusok és a szivárvány-színű :), amcsi és kanadai titkosszolgálati hadvezetések tesznek, a Nato keretin belül és kívül, csak következménye annak, hogy ez, az Ortodox kereszténység és a marxista -leninista filozófia sötét nyomása alól 30 éve kiszabadult orosz miszticizmusnál az isteni igazsághoz közelebb álló és világ-szerte elterjedt, mondjuk úgy, hogy Észak-Atlanti ezotériának nagyobb hatása van a globális kollektív tudattalan erőterek szintjén mint mondjuk, az orosz-kínainak.
Vagyis: egyelőre nagyobb a veszélye annak, hogy ennek a zsidó-kereszténynek is nevezhető észak-atlanti ezoterikus szellemiségnek az ártalmas mellékhajtásait nekünk is le kell nyelni majd, és tehát: el-, és be kell majd fogadjuk a magyar ősi spirituális tradíciók mellé a szivárvány-mozgalom erkölcsi perverzitását is. Ahelyett, hogy népszerűségi szinteken befogadnánk az ősi magyar szellemi tradíciókkal sokkal jobban összeférő és azzal szorosan összefüggő orosz természetgyógyászok által hirdetett, kaukázusi misztikán alapuló, karma- tanait (Pl. Lazarev).
Persze, végül is és egyelőre legalább is, ezen a szellemi területen mindenki azt fogad el amit akar, noha a védőoltásokról is ezt híresztelték az elején, és a végén fél-kötelezővé, sőt: majdnem, hogy egészen kötelezővé tették, még Orbán Viktorék is. Nehogy tehát, az Ukrán-háború végeztével, így járjunk a pedofiliával is! (Ti., mint az elején, a magyar szellemiséggel még Orbán Viktor által is összeférhetetlenek nevezett oltás-kötelezéssel...) Márpedig, ha a NATO bemegy Ukrajnába, kihajtani onnan az oroszokat, annak a katonái, ha csak a keblükbe (Boldogsági- boldogulási látomásaikba!) rejtetten is, de viszik magukkal a szivárvány –zászlókat is, és onnan már semmiség azokat kibontva ezt a perverz eszmét is világ-hódító utnak ereszteni, akárcsak a kovid- vírusokat Vuhanból.

Na, de ne fessük az ördögöt a falra. Egyesek szerint, Putyin 3 hét múlva be fejezi a háborút és akkor a NATO-nak nem lesz már ürügye, amiért Ukrajnába bemehetne… De én sem szeretném azt, hogy bárki is, aki e sorok elolvasásával megtisztel, úgy járjon, mint a mondabeli sólyom, amely rászállván a baromfiudvar kerítésére, miután elbeszélgetett az ott élő lényekkel arról, hogy szerintük mi történik a világban, nem tudott a kerítésről felszállni. Értsd alatta azt, hogy nem segítünk senkinek, tehát sem önmagunknak, sem a háború áldozatainak azzal, ha a felszíni események logikáját próbáljuk megfejteni, és még kevésbé azzal, ha ezek miatt szörnyülködünk. Akkor viszont hogyha éberen (Szaturnuszian) vigyázunk arra, hogy csak azért is, minél magasabb rendű szeretet - érzéseket és minél békésebb fény-gondolatokat áramoltassunk a szeretteinkre, rokonainkra, barátainkra, ismerőseinkre, szomszédainkra és az egész világra egészen biztos, hogy sokkal, de sokkal többet segíthetünk, mint a szörnyülködéssel és a kétségbe-eséssel, a mi életünkre is esetleg nehezítőn visszaható gyakorlati következmények miatti aggódással.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2022.03.22. 16:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
"Kedves Szilárd,

> ...Mindenesetre, annyira nem tudtam összerakni, hogy mit is akartál mondani, hogy miért védi meg ez az extrovertált misztika a nyugati világot, és hogy pontosan mitől is védi meg?"

Szilárd válasza: Nem tudom, hogy megvédi-e, szerintem nem, de, hogy ez az extrovertált és sokszínű, tehát sokféleképpen ható, magatartás, ami náluk a misztikában is jelentkezik, annyira erős, hogy lehetséges még az is, hogy hozzájárul majd ahhoz, hogy az amerikaiak, illetve azok tábornokai és politikusai, hosszú távon legyőzzék - , de legalább is nagyon meggyengítsék és jelentéktelenné tegyék politikailag és gazdaságilag is, Oroszországot... Én ezzel az értelemmel írtam a, reméltem, hogy vitaindító, hozzászólásomat a témához, de lehet, hogy nem sikerült érthetően elmondanom.
Bővítsétek ki tehát, illetve a Logoszon tegyétek fel a fentihez hasonló, megfelelőn -értelmező kérdéseket.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2022.03.22. 16:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Kozma Szilárd
Szintén az előbbi kérdező barátom írta (Ha úgy gondolja, majd megnevezi magát.):
"Hiszen te is említed ezeket a perverzió felé hajló tendenciákat. Azért például Andrew Wommack számtalan videóban elmondja, hogy már önmagában a homoszexualitás is bűn a Biblia szerint, tehát ezek a prédikátorok biztos, hogy nem az erkölcstelenséget hozzák magukkal. Tehát amit nem értek, hogy hogyan hozzam összefüggésbe az amerikai dekadenciát, perverziókat az új prédikátorok terjedésével.
Válaszom: Szerintem úgy, hogy végső soron, mindkettő az új, egyedül Amerikában kifejlett, mikor hibásan, még a perverziónak is engedményeket tevő, mikor pozitívan ható, nagyvonalú - expanzív szellemi alapállásnak a következményei. Csak az egyik helyes (a prédikátoroké), a másik meg helytelen (az elfajzott liberálisoké). Én minden estre a Dispenzáék körében is érzékelem a szivárvány- mozgalom által képviselt, korrupt szellemiség felé hajlást.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO