ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2024.04.18. 12:09

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


"Széles az út amelyen el lehet indulni, de szűk az a kapu, amelyen be lehet jutni a Mennyek Országába."
"Sok a meghívott, kevés a kiválasztott." (Názáreti Jézus)



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010.05.31. 18:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Íme egy, a "Fénybe, vagy napba öltözött" rovatból megmentett, másfél éves bizonyítéka annak, hogy a gyermekeim édesanyja, milyen nagy fokú akarattal és talán nem is kevés éberség-vággyal próbált meg ezelőtt másfél évvel a karmáját folyamatosan oldva, azoknak a gyermekeinek a szerető és gondos édesanyja lenni, akik ma félnek tőle (Turuláék), vagy haragszanak rá (Medárdáék), amiért ismét elveszítette az éberségét és mentálisan újból kiakasztotta magát, vagyis csődöt mondott és ezzel minket elszakított egymástól. Vajon kicsoda és micsoda akadályozta meg őt e szent törekvésében?
A számukra feldolgozhatatlan, mert váratlanságában irracionális baleset következtében meghalt, vagy az életük normális pályájáról kisiklott sorsú, túlvilágra került (meghalt) lelkekből lesznek azok a kísértetek, amelyeket mind csak egyetlen helyszín körül látnak - észlelnek bolyongani az utódaik, vagy az utódaiktól a házukat - telküket, udvarukat, kastélyukat néhány embergenerációval később megvásárló, új tulajdonosok. Ezek a lelkek nem tudják feldolgozni a számukra abszurd és érthetetlen és főként váratlan negatív sorsváltozást (Pl. egy nagy család alapítására vágyó, fiatal nő kísértetét, aki egy olyan lépcsőn törte el a lábát - úgy, hogy élete végéig sánta maradt -, amelynek az egyik foka egyetlen centivel volt magasabb a többinél, és emiatt nem tudott férjhez menni, folyamatosan azon a számára teljes sorskisiklást jelentő lépcsőn észlelik.), és ezért képtelenek a föld vonzásköréből tovább menni, illetve, az étertestüket levetve, az asztrál-síkra, majd a mentális és az ideális síkra emelkedni, hogy onnan az abszolút lét-egységbe integrálódhassanak.
Én is így vagyok kénytelen ugyanazt a számomra még mindig nem teljesen felfedett lelki és szellemi eseménysort megkísérelni minél teljesebben átvilágítani, mindaddig, amíg legalább az Emőkéhez ítélt ártatlan kisgyermekeinket biztonságban nem tudhatom. Ezért, ha a teljes "Vétekbe... öltözött" topicot nem is tudom vissza állítani, de a számítógépemben meg találván annak az anyagát onnan, ahol Emőke másodjára elhagyta a családját, addig fogom értelmezni és minél mélyebben átvilágítani a családi katasztrófánkhoz vezető, spirituális és gyakorlati ok - okozati összefüggéseket, amíg ezt a szerencsétlenséget annyira át nem tudom világítani, hogy:
1) Vagy megvilágosodik teljesen Kozma Emőke és végre be látja már, hogy mindaddig, amíg az anyja stílusában és annak az erkölcsi alapállását követve, hazudozik, titkolózik, csúsztat, inszinuál, és ellenem és a két kicsi ellen intrikál az őt csődbe rántó - mivelhogy az én megcsalásomra és elhagyásomra biztató - anyjával, képtelen lesz az életét rendezni, és a Júlia Naplója szerű hazudozó - csúsztató, felelősségelhárító erkölcsi alapállás folyatása helyett, fel kell vállalja mindazt, amit a Lindának írt leveleiben, ide vonatkozóan "kinyilatkoztatott", és onnan, azokból a "metafizikai" tartalmakból kiindulva kell mind önmagának, mind a minket ismerőknek megmagyaráznia és értelmeznie a tetteit.
Ekkor ugyanis van még esély arra, hogy normálisan gondolkozó és cselekvő ember - sőt: esetleg valamikor még kauzális asztrológus is! - váljék belőle, és így a hozza ítélt gyermekeknek az őket tisztességgel gondozó és nevelő édesanya, aki nem passzolja át a gyermekgondozás feladatait mikor az öreg és beteges nagyanyjára, mikor az ignoráns anyjára, és főként: nem tartatja el magát és a gyermekeit ezekkel. - Ez lenne mindannyiunk számára a legüdvösebb megoldás.
2) Vagy valamilyen más, esetleg brutálisabb negatív sors-esemény hatására, elveszíti azokat a fizikai, vagy mentális képességeit és ez által az ide vonatkozó törvényes jogait, amivel a gyermekeket továbbra is ez alatt a látszat-gyámsága alatt (Azért látszat-gyámság, mert a neki való gazdasági és erkölcsi kiszolgáltatottságában, valójában az anyja gyakorolja ezt a jogot!), és ez által az anyja irányítása alatt tarthatja.

3) Harmadik kiutat nem látok egyelőre. Ha csak nem egy csodaszerűen bekövetkező, ténylegesen igazságos és a tradicionális szokásjog sablonos gondolkozása és ítélkezési módja helyett, a fejlődésben levő gyermekek tényleges érdekeit figyelembe vevő bírósági ítéletet. Ez viszont, ahogy az apparátus mozgását és az anyja által újból teljes bedobással irányítgatott Emőke sumák taktikázásait - Pl. "bátor" gyermekrejtegetéseit, előlem és a testvéreik elől való elzárását - látom, egyelőre teljességgel kétséges.

Szóval, a régi Kozma Emőke:

"Szexualitás, szerelem, párkapcsolat



Tökéletes megfelelés van aközött, hogy milyen spirituális-kauzális sorsfeladat-csomaggal születik valaki és hogy milyen lelki-szellemi struktúrával, milyen neveltetéssel, milyen gyermekkorral, milyen életkörülményekkel rendelkezik az illető szülött. Mivel a személyes életpéldákkal nem kellőképpen alátámasztott elméletek, vagy a rossz összefüggésekkel és erőltetetten társított általánosításokkal illusztrált, de a kauzális-asztrológia lényegi összefüggései nélkül, könnyen sikamlós, szirupos melodrámába csúszhatna át ez, a családi élet szempontjából talán egyik legfontosabb téma, ezért ismét visszatérnék a saját személyi horoszkópomból kiolvasható sorsprogramom, annak fizikai vetületei, vagyis a származásom, a gyermekkorom, a neveltetésem, természeti- karmikus alap-meghatározottságaim és a hozzájuk kapcsolódó verbális-fizikai megnyilvánulásaim, szokásaim, morális-szellemi alapállásom, érzés- és gondolatvilágom közötti megfelelésekre. Annak érdekében próbálom felvállalni ezt a nagyon is fájdalmas élveboncolást, hogy találjak magamban és az életemben valamit, amiért érdemes tovább küzdeni, önuralmat, hibabelátást gyakorolni a bennem lévő sátáni erőkkel, a teremtés és a megváltás ellen munkálkodó negatív életképzeletemmel, az általam megtestesített destruktív, megváltás-ellenes szellemmel. Valamit, amitől értelmessé válhatna az életem és gyermekeim, mindenekelőtt a gondozásomban lévő két kislányom egészségét, jólétét, boldogságát visszaadhatnám, megőrizhetném.
Azért akartam épp a szerelem, szexualitás, párkapcsolat témakörének szempontjából újraértelmezni a személyi horoszkópomat és a belőle kiolvasható életfeladaimat, mert a hozzám hasonló sorsprogrammal rendelkező nők számára, mert tudom, hogy egy életfogytiglan tartó, skorpiói jellegű belső kutatómunka szükséges a tisztába-kerüléshez, hogy szellemi mélyfúrás-sorozat nélkül sem boldog szexuális-szerelmi-párkapcsolati életről, sem pedig egy egészséges, termékeny gyermekáldásról, családalapításról és család-fenntartásról nem lehet szó! Meggyőződésem az, hogy, bár egy nagyon is szélsőséges esetnek tartom magamat, ami a családanyai-szeretői morált, vágy- és életképzeletet, akaratvilágot illeti, nagyon sok nőnél előfordulhatnak az én mentalitásomhoz hasonló férfi- és fény-ellenes, párkapcsolati-családi elköteleződés-ellenes tudattalan, irracionális képzetek, átélések, ambíciók, és azok negatív következményei ugyanúgy rombolnak az ők életükben is, ahogy az enyémben teszik.
Igazad van, Szilárd: anélkül, hogy tudatosan tenném, szépíteni, csínosítani, pozitív „aurában”, dicsfényben szeretném feltüntetni a származásomat, romantikus szerelmi drámának feldíszítve a fiatal, akkori tudásokkal és az élethez való hozzáállásukban a családalapításra képtelen szüleim szerelmét és annak gyümölcsét, egy olasz-román vegyesházasságból származó geológus és egy csángó-magyar tanítónő gyermekét. Anyám legújabb verziója szerint a nagyszülők voltak teljesen olaszok és ők vándoroltak be és telepedtek le Romániába, anyám pedig Balánbányán ismerkedett meg a frissiben kihelyezett geológus-mérnökkel. Ezek a részletkérdések látszólag nagyon is mellékesek ahhoz viszonyítva, hogy most milyen ember vagyok és hol tartok az életemmel. És mégis, kellő metafizikai tudatossággal nagyon is világos összefüggés teremthető a személyi sorsprogramommal összekapcsolódó lelki-szellemi struktúrám, személyi alapkésztetéseim, érzelmi-mentális teevékenységem és azon élethelyzet között, amelyet a személyiségemben testesítek meg, mint megoldandó életfeladat-csomagot, épp a szerelem és szexualitás-családalapítás kérdésével kapcsolatosan. Abban látom a kauzális összefüggést a fogantatásom körülményei és a saját anyává válásom körülményei között, hogy épp oly éretlenül váltam én is anyává és főként spirituális, de érzelmi-fizikai szempontból is, épp annyira felkészületlenül ért engem is a gyermekáldás, mint annak idején anyámat, és mindezt nem mentegetőzés végett írom, sőt, ez metafizikai tény, amelynek nagyon fontos következményei vannak úgy édesanyám, mint saját magam, mint gyermekeim életében. Hiába kellett volna, a Medárda fogantatásakor már közel másfél éve magamba szívott metafizikai információ hatására kicsit felelősségteljesebben, nagyobb éberséggel és önfegyelemmel hozzáállnom a házasság és családi élet kérdéséhez, nem voltam képes ennek az éber családanyai morálnak a megszilárdítására és nem volt mit kezdjek Szilárd segítségével, szellemi támaszával, hosszútávon nem volt elég a családom egybentartásához. „Szegény édesanyám” számára elsősorban a függetlensége elvesztése, az élvezeti lehetőségekről való lemondás, a családi elköteleződés jelentett óriási terhet, ami miatt (bizony, rosszul esik ezt még saját magának beismerni legalább, ezért sohasem fogom tőle megtudni, hogy mennyire nagyon!) támadta a sorsát, támadta a magzatot a méhében és támadta a férfit akitől fogant, támadta a régi családját és egyik hazugságból a másikba kényszerült. Amikor az első lányom foggant, fiatal egyetemistaként éltem a világomat és semmit nem tudtam az életről, csak amit a rokonaimtól, régi családtagjaimtól megtanultam.
Az a szellem, ami a leendő férjemtől áramlott felém teljesen ellentmondott a nagyszüleimtől, szüleimtől átvett életfelfogásnak, és épp azért mert új volt és szokatlan, megragadta a figyelmemet, magamévá szerettem volna tenni, odaadni neki magamat. Azt, hogy ez a hamvas bélai-krisztusi szellemiség mekkora erkölcsi tartást, mekkora szigorúságot, gerincességet követel részemről, nagyon későn vettem észre, amikor már benne voltam a családi élet megpróbáltatásaiban, második gyermekemmel voltam várandós és maximális függőségbe hoztam magam a férjemtől, teljesen kiszolgáltatott helyzetben voltam.
Mivel nagyon sok anyagi és egyéb érdek társult a Szilárddal kötendő házasságomhoz, beleértve az egyetem megszakítása utáni hazaköltözéstől való ódzkodásomat, félelmeimet, és mivel akkoriban több olyan kiéletlen, viszonzatlan, reménytelen szerelmi vonzalmamat is el kellett engednem, fel kellett dolgoznom, mielőtt házasságra lépek, amire szintén nem voltam elég érett és tudatos, a házasságomban létrejött egység már kezdettől fogva hamis volt, annál is inkább, hogy anélkül, hogy ezt említettem volna valaha is Szilárdnak, vévig bűntudatot éreztem magamban azért, amiért a szüleim áldása nélkül, az ők háta mögött, nyilvános lakodalom és egyházi eskűtétel nélkül jött létre a házasságom.
Nem pótolhatta ugyanis, még a közös barátokkal megrendezett szilveszteri buli sem annak a csángó lakodalmi szertartásokban mindmáig betűről betűre megőrzött (persze moder időkben korrupt züllési alkalommá alacsonyított) un. „mennyasszony-kikérésnek” az erkölcsi súlyát és következményeit, amelyeket annak érdekében hoztak létre és iktattak be a kiházasítás rítus-rendjébe, hogy a fiatalok egészséges, ép testű, ép lelkű és szellemű családalapítását lehetővé tegyék, megalapozzák. Nagyon szigorú és fájdalmas, megrázó szertartásról van szó, egyszer volt alkalmam 18 éves koromban végignézni egy ilyen hagyományos csángó lakodalmat és majd megfagyott a vér az ereimben, annyira megdöbbentett, amit láttam. Csak egy jelenetet említenék a közel két órás ceremóniából, amelynek kulcsjelenete a mennyasszonynak a szüleitől való búcsúja volt. Ebben a jelenetben a leány édesanyja úgy vett búcsút az újdonsült mennyaszonytól, mintha az meghalt volna és olyan hosszú szöveget mondott el, hangos jajgatásokkal, ordítozásokkal tűzdelve, mintha számára meghalt volna a leánya, mintha élve el kellett volna temetnie. Olyan megrázó volt végighallgatni, végignézni azt a jelenetet, mintha egy temetésen lettem volna, mélyen leszorítottam a tudattalanomba, feloldottam a következő viccesebb, mókásabb jelenetekkel és az éjszakai lagzi emlékképeivel, és csak most jött hirtelen a felszínre, ahogy ennek a szerelemről, szexualitásról, párkapcsolatról szóló résznek az írásába belekezdtem.
Mostani eszemmel és élettapasztalatommal azt kell mondanom, bárcsak engem is úgy megsíratott volna az édesanyám, mint azt a fiatal mennyasszonnyt, aki számára sajnos nem sokat ért az egész lakodalom, hiszen csak üres, elkorcsosult csökevénye volt annak az egykori, archaikus kori szokásrendnek, beavatásnak, amelynek során a fiatal párt valóban egy testté és egy lélekké, egy szellemmé olvasztották össze. Az iffjú várandós ara, akinek a lakodalmán részt vettem Csángóföldön, végül megszökött a hamisságot belőle hasztalan kidöngölni igyekvő férjétől, visszament az édesanyjához, majd onnan is megszökött és elment bárcás kurvának, hátrahagyva az édesapjának a gyermekét, akit végül a nagyanyja nevelt fel. Attól a perctől kezdve ugyanis, ahogy ez az asztrális köldökzsínór-elvágás lezajlott, az édesanyának semmi beleszólása nem volt a leánya életébe, végleg kiléptek egymás életéből, sorsaik különváltak. Az más kérdés, hogy adott esetben, tapasztalat híjján, főként az első gyereknél segítségett nyújthatott a fiatal párnak a nagymama a gyermekágy időszakában a szülésnél, az újszülött-ellátásnál, de morális-érzelmi elvárásai, pretenciói, ambíciói nem lehettek a fiatal szülőkkel szemben, nem szólhatott bele a pár magánéletébe, csak a baba ellátásában, a kismama táplálásában, stb. segédkezhetett.
Mivel a mi életünkben soha nem történt meg egy ilyen nyilvános sors-forduló, nem sikerült elválnunk egymástól, anya és leánya életképzelete továbbra is egy maradt, így sorsaik, életeik is összefonódtak, rengeteg visszás helyzetet, rengeteg szenvedést és tragédát szülve ezáltal. Ilyen tragédia volt például Enikő lányom halála. Visszaemlékezve a szülés előtti és utáni lelkiállapotaimra, átéléseimre, magam is csodálkozom, hogy bírtam ki anyám nélkül, hiszen nagyon hiányzott, csak a férjemtől való félelmemben nem mertem még említeni sem neki a telefonba, hogy jöjöjn ki és segítsen nekem valamit (magam sem tudom, miben reménykedtem, hogy miben segithetne rajtam) amikor Bősárkányban felhívott néhány héttel a baba születése előtt, ha jól emlékszem.
A szerelemről, szexualitásról, intim párkapcsolatról nagyon kevés tapasztalatom volt a férjhezmenetelem előtt ahhoz, hogy az oroszláni személyiségproblémáimat megismerhessem, azokkal szembesülhessek és a férfihoz, mint a gyermekeim leendő apjához való helyes viszonyulást megtanuljam. A szerelmet összetévesztettem a fantáziavilágomban egy elérhetetlen ideállal, amelynek földi mása nem is létezik a fizikai dimenzióban, az érzelmi-testi vonzalmat egy megalázó függőségnek, szabadságvesztésnek, a testiség biológiai következményeit, a női termékenységemet pedig egyszerűen igazságtalanságnak tekintettem, a kiszolgáltatottság és a megaláztatások forrásának. A gyermekáldás következtében olyan anyagi függőségbe kerültem a férjemtől, amelynek következtében akarva akaratlanul egy pénzcsináló gépnek kezdtem őt tekinteni, annyira rettegtem az elszegényedéstől. A Vétekbe öltözött c. topikban Szilárd már nagyon sok motivumot felvázolt a horoszkópomból ezzel a negatív boldogság-ellenes, egység-ellenes, megváltás-ellenes mentalitásból. A legfontosabb motivumként a Lilith-et és annak jegy- és ház-helyzetét kell itt sokadjára megemlítenem, amely horoszkópelemnek a Skorpió életterületén, a VIII. Horoszkópházban és a Rák konstellációjában, a Jupiterrel szorosan együttálló pozíciója nagyon sok mindent elárul a kauzális asztrológus számára. Olyan rejtett személyiség-vonásokat tár fel, amelyekről semmit sem tudtam, amelyek ismeretében soha nem vállaltam volna még csak egy kötetlen szerelmi viszonyt sem, nemhogy házasságot, családot alapítsak azzal a morális-szellemi alapállással, amit ez a konstelláció megtestesít.

Arról, hogy mennyire félek a boldogságtól, főként a szerelmi beteljesüléstől, semmit sem sejtettem, magam sem értve, miért válok házasságom első hónapjaitól, éveitől kezdődően, egyre életuntabbá, egyre egykedvűbbé. Nem értettem, honnan tör elé a lelkem mélyéről az a feneketlen szomorúság és életuntság, fáradtság és levertség, amelynek hatására sokszor még az ágyból sem volt kedvem felkelni reggelente, nem tudtam bekapcsolódni, feloldódni a gyermekeim nevetésében, örömében, boldogságában, de a házaséletem testi-lelki együttléteiben sem voltam jelen 100 %/ban , a szó metafizikai értelmében, ahogyan pl. Hamvas Béla tekintette a házasságot: az igazságviszony helyében. Most már szembesültem annyira az általam beidézett negatív sors-helyzetekben a lelkem mélyén lapuló, áldozatra leső álszent bestiával, hogy nincs más lehetőségem, mint hálát adjak a sorsnak azért, hogy legalább tíz év házasságban lehetett részem, több gyermeket szülhettem, gondozhattam, nevelhetettem nem is akármilyen körülmények között, és így van egy kis fogalmam arról, hogy mi lenne a dolgom családanyaként, ha még egyszer esélyt adna az élet, hogy egy férfival és többé-kevésbé közös gyerekeinkkel ismét együttélhessek.
Mostani tudásommal a Vénusznak a X. Házban a Szűz konstellációjában, a Sárkányfejemmel és a Marssal való együttállása egészen kézzelfogható, értelmes magyarázatot nyer: a fogantatásom időszakában édesanyám épp a szerelemnek, szexualitásnak a valódi rendeltetését, annak kultikus, szakrális jellegét nem akarta elfogadni, meglátni, helyette inkább egy élvezet-centrikus, felelőtlen csábítgatásnak, romantikus, öncélú szenvelgésnek képzelte el a férfi-nő kapcsolatot, és a szerelmi boldogságnak a nyílt, törvényes megélési lehetőségéről, annak a morális előfeltételeiről nem akart tudni, semmilyen erőfeszítésre nem volt képes spirituális értelemben azért, hogy jó szeretővé válhasson: vagyis a Szeretet, az egységet megbontó és az egységbe visszakapcsoló Yin lételv megtestesülésévé. A családi boldogságot és a szerelmi beteljesülést valahol egymásnak ellentmondó dolognak, egymást kizáró létállapotnak képzelte el a tudattalanjában és akarva akaratlanul ezt a mentalitást örökítette tovább az első gyermekének, vagyis nekem a fogantatásom időszakában. Ezen család-ellenes program hatására kerestem a házasságomban, a családi életemben a bajaim okát, mint kákán a csomót, hogy racionális magyarázatot találjak arra, hogy miért nem vagyok boldog, mi hiányzik, mitől szenvedek a családi életemben. Elégedetlen voltam a sorsommal, miközben mikor a férjem viselkedését láttam szélsőségesen negatívnak, elnyomónak, stb., mikor a gyerekeim gondozása, a családi teendők tűntek szélsőségesen kimerítőnek, mikor pedig az anyagi helyzetünket láttam szélsőségesen negatívnak, mikor pedig a rokonaim utáni sóvárgásomban láttam a boldogtalanságom okát.
A valódi ok azonban magában abban a szemlétetmódban volt, ahogyan az egész sorsomat, az egész életememet néztem: az ego, jobban mondva a negatív szellemi meghatározottságaim, spirituális romboló (megtévesztő-összezavaró) programjaim által manipulált engem is, mint sok más, fiatal anyát és feleséget, a kicsi énem szemüvegén keresztül. Ezen a prizmán keresztül még a legtisztább isteni fény is megtört, elsatnyult és elvesztette ragyogását, az élet a derűjét, örömét, ízét, ahogyan elvesztette a sors-rendeltetése ellenében gondolkozó és képzelgő ember a sót, amiről Jézus beszélt –. Elízetlenedtem, belekeseredtem az életbe, mielőtt valóban éltem volna. Ne tegyétek, ne hagyjátok, hogy ízetlenné váljon az élet. Ízesítsétek meg a valódi keresztáldozat sójával: az éber áldozathozatallal. Ha van a földön bármi, amiért érdemes felvállalni tudatosan a fájdalmat, a megpróbáltatást, a kockázatot, a kudarcok, a bukások lehetőségét, a sorozatos újrakezdések fáradalmait, az a metafizikai alapokon álló szerelmi-szexuális viszony két ellentétes nemű lény között és annak gyümölcsei, a teremtés folytonosságát, a lét felemeléséről, átszellemítéséről szóló, tudatos, éber utód-nemzéssel és neveléssel gondoskodó családot.

II.

Asztrológusi szempontból a szerelem, szexualitás, párkapcsolat témaköre elsősorban a Vénusz-Mars együttálásom két fényszögkapcsolatához, az Uránusz-Mars-Vénusz-Nap-Hold negatív pajzshoz, illetve a Vénusz-Jupiter szextilhez kapcsolódik. Figyelembe kell vennünk azonban a Vénusznak és a Marsnak a Sárkányfarokkal alkotott szembenállását, amely szembenállás a teljesen negatív Uránusznak és Szaturnusznak a Sárkányfarokkal való szembenállásával párosulva adja ki azt a IV. házas család- és otthon-ellenes szellemiséget, amelytől mindezidáig nem sikerült megszabadulnom, csak egyre inkább belesülyedtem, belesüppedtem a Halak Sárkányfarok által megtestesített negatív meghatározottságaim ingoványába. Vegyük sorra tehát, hogy mit kellene jelentsen számomra a címben említett kérdéskör, milyen életfeladat-csomag társul hozzá és mennyit valósítottam meg reálisan belőle, hol tartok jelenleg ezekkel a Vénuszhoz, Marshoz kapcsolódó léterőkkel, milyen a velük való kapcsolatom, figyelembe véve azt a tényt is, hogy a Sárkányfarok-Sárkányfej tengelyem a Halak-Szűz konstellációk 29, 14-ik fokán áll, gyakorlatilag tehát a következő konstelláció páros, a Kos és a Mérleg is meghatározó szerepet játszik a legrejtettebb személyi meghatározottságaimat és a hozzájuk kapcsolódó életfeladataimat illetően. Ez azt jelenti, hogy nemcsak egy negatív Halak szellemiség, hanem egy szintén negatív Kos szellemiség is meghatározza a legelemibb, legtudattalanabb érzés-világomat, képzelet-világomat és ezek a meghatározottságok összekapcsolódva a Mars, Vénusz, Nap, Hold, Szaturnusz, Uránusz és persze a Jupiter negatív fényszögeléseivel adják ki végül összhatásként, mihelyt abbahagyom, feladom az éber asztrológusi alapállásomat, hogy nem vagyok képes ellátni a szeretői-feleségi-családanyai szerepkörömet, nem tudom teljesíteni az ezen életterületekkel együttjáró életfeladatokat.

Nemcsak a negatív jupiteri-neptunuszi szellemet megtestesítő Halak érzelgősségétől, szétfolyó, ködös, misztikus létérzékelésétől és csalási-félrevezetési hajlamától, áldozathozatali képtelenségétől kellene megszabadulom, ahhoz hogy jó szerető és jó anya lehessek, hanem a negatív vénuszi-marsi boldogságféltéstől, agresszivitástól is, amely negatív meghatározottságok hatására gyakorlatilag egyetlen ellentétes nemű lényt sem tudnék hosszú távon a páromnak elképzelni, egyetlen férfiba sem tudnék olyannyira szerelmes lenni, hogy ezeket a negatív viszonyulási formákat fel tudnám oldani a kapcsolatom segítségével – egyszerűbben fogalmazva: nem létezik jelenleg egyetlen olyan férfi, sem gyakorlatban, sem képzeletben, akit ideig óráig ne próbálnék meg átverni, levezetni, kihasználni, főként anyagilag, de érzelmileg, szexuálisan is, ne élnék vissza a bizalmával, a jóindulatával, nem akarnám megcsalni, ne sóvárognék mellette más szerelmi-szexuális kalandok után, nem támadnék képzeletben, gondolatban, ne félnék tőle és nem neheztelnék rá, amiért nem tesz olyan boldoggá engem, ahogyan szeretném (anélkül persze, hogy tudnám, mitől lennék boldog valójában, anélkül, hogy áldozatokat hoznék ezért a félve-sóvárgott boldogságért).

Arra a magamnak feltett kérdésre, hogy lenne-e olyan férfi, akit el tudnék képzelni a páromnak, és akivel szemben metafizikai-spirituális szempontból, a mózesi tízparancsolat szellemében úgymond „rendes, becsületes, tisztességes, jóakaratú, odaadó” szerető és feleség tudnék lenni, sorra véve azokat a férfiakat, akik iránt legalább egy minimális vonzalmat, érdeklődést éreztem a múltban, vagy jelenleg is, beleértve a gyermekeim apját is, a válasz minden esetben NEM volt. Mindenkit átvernék, félrevezetnék, becsapnék legalább egyszer, mindenkinek jutna a duzzogásomból, zsémbelésemből, az erőszakos uralkodási késztetéseimből és boldogság-féltésemből, mindenkire ráerőszakolnám legalább egyszer a létrontás logikáját: az életnyeréshez szükséges megalkuvó, korrupt magatartást.

Hogy miért nem tudom magamat szerelmes nőként elképzelni, ez a negatív Lilith-Jupiteri szellemiséghez társuló boldogság-képtelenségemhez, kiegyenlítődési és megváltódási képtelenségemhez kapcsolódik. Nehéz megérteni azt, hogy hogy félhet egy nő a valódi szerelmi beteljesüléstől, boldogságtól, ha ugyanakkor a Szűz-Mérleg színezetű Sárkányfejem közelében ugyan, de már nem a X.-es, hanem a XI.-es ház életterületén, a Mérlegben álló Plútót is meg nem vizsgáljuk. Ez a XI-es házas Mérleg Plútó ugyanis, a három pozitív szextil-kapcsolata mellett (Plútó-Hold, Plútó-Nap, Plútó-Neptun) egy negatív félkvadrátot alkot a Szűzben és a IX-es házban álló Merkur-Szaturnusz bolygópárossal, amely két utóbbi bolygó ráadásul még a Halak Sárkányfarokra is negatív fényszöget vet. Pedig így van sajnos, ezzel a karmikus determinációval, amennyiben valami csoda folytán át nem bucskázom a fejemen és meg nem erőszakolom magamat, nemcsak hogy valódi, őszinte érzelmek, valódi, spontán szerelmi vonzalom sem alakulhat ki az életemben egy ellentétes nemű lény iránt, hanem az együttlétünk gyümölcseiért, a gyermekeinkért sem tudnék valós, a gondozásukhoz, jólétükhöz, nevelésükhöz szükséges áldozatot hozni, azok rendszeres, mindennapi eltartásában, a velük való foglalkozásban, tanításukban, az életre való felkészítésükben kreatívan, teljes odaadással, szeretettel részt venni.

Ezen negatív személyi meghatározások, romboló-megtévesztő programok hatására ugyanis folyamatosan azt kell hazudnom, azt kell szugerálnom magamban, hogy nem a megfelelő élettárssal vagyok, nem a megfelelő lakás- és otthonkörülmények közepette, nem a megfelelő anyagi körülmények között, tehát semmi okom sincs a boldogságnak, semmi értelme az egésznek, nem jön ki semmi jó az egészből, stb. És folyamatosan keresem azokat a (és ha nem találok, akkor - lásd a negatív uránuszi-plútói szellem romboló erejét - a negatív boszorkányi idézőképességemmel megteremtem!) konkrét negatív életszituációkat, sorsnehézségeket, amelyek visszaigazolják a félelmeimet, azt, hogy tényleg nem potyára aggódtam a boldogságom elvesztése miatt, mert lám, valóban nincs sehol! Egy olyan mértékű apátia és életuntság, egykedvűség ez, egy olyan negatív szorongásos-depresszív lelki alkat ez, amelyről sajnos a férjemnek annak idején, milhelyt láttam, hogy mennyire irracionálisan működik még többgyermekes, nagyon is harmonikus szülési körülmények között anyává vált érzésvilágom, amelynek romboló hatásai egyrészt a gyermekeim sorozatos fertőzéses-vírusos megbetegedéseiben, másrészt pedig a saját egészségem, erőnlétem, teherbírási képességem és nyers energiakészletem, lelki-mentális kiegyensúlyozottságom megromlásában, megzavarodásában jeletkeztek. Anyámnak, sajnos, az ébertelenségem következtében nagy szerepe van abban, hogy hogyan teremtem meg azokat az élethelyzeteket az életemben, amelyektől aztán valóban szenvedhetek, a hozzám tartozó szeretteimmel együtt, azáltal, hogy a vele való kapcsolatomat felhasználom önkéntelenül arra, hogy ezt a negatív boldogság-ellenes képzelet-világot és a szenvedés okát a férfiban kereső megváltás-ellenességet a spontán szuggesztióival, sötét jövőjóslataival, félig elejtett célzásaival, stb. aktiválja és fenntartsa. Ezeket a gondolatokat fontosnak láttam hozzátenni a szerelem, szexualitás, párkapcsolat kérdéséhez, mert ami nem személyes, az nem is lehet egyetemes.

III.

A párkapcsolati-szerelmi és egyáltalán, az együttélést lehetővé tevő valamennyi társas viszony alapja a bizalom. A párkapcsolati-családi viszonyrendszereket ideális esetben bizalmi viszonyoknak is nevezhetjük, mert olyan bizalmi-, egység-állapotot tesznek lehetővé a társas kapcsolat, a családi(szülőtársi) kötelékek révén, amelyek az egymás iránti odaadáson, elköteleződésen alapulnak. A negatív Rák, IV.-es ház és Hold karma esetén a szülött olyan családi körülmények között nőnek fel, amelyeket ezeknek az elemi (testközeli) szülő-gyermek kapcsolatoknak a sérült, zavaros, destruktív jellege határoz megy, nyomot hagyva a szülött lelki-szellemi fejlődésében, eltorzítva annak a jellembeli-személyi öntudati fejlődését, érlelődését. Rendszerint nagyon kitartó, tudatos pszichikai-mentális, sőt, ideális esetben, kauzális (metafizikai-spirituális) erőfeszítésbe kerül meghaladni, továbbvinni a megrekedt személyiség-fejlődést és tágítani, finomítani a sablonossá, végletessé, destruktívvá, kishitűen pesszimistává merevedett valóságlátást és a párkapcsolati-családi viszonyrendszerekre vonatkozó, rengeteg kétséggel, szorongással, ellenség-képzettel teli képzeleti-mentális érzés- és gondolat-világot, vágy-életet.

Metafizikai tudatosság nélkül csak nagyon kevés embernek sikerül túljutni azokon a szélsőséges krízis-állapotokon, amelyek az illető személy a saját belső tudattalan család- és szülői szerepkör-, otthon-ellenes mintáinak, ezen rejtett destruktív, romboló képzet- és érzés-csíráknak a vágy- és gondolat-világ mágikus, teremtő jellegéből adódóan, hétköznapi realitássá szilárdult, kiprojektálódott, materializálódott negatív sorshelyzeteinek köszönhet. Még akkor is így áll a helyzet, amikor valamelyik szülő, gyermek, élet- vagy házastárs, szerelmi partner viselkedik számunkra „elfogadhatatlan” módon, megkeserítve, pokollá téve az életünket. A külső ellenség, aki gyötör és kínoz, valójában nem létezik, akkor sem, ha valaki, akinek a karmája az enyémhez hasonlít, végletes helyzetben, látszólag teljesen „ártatlanul” szenved a szülei, testvérei, szeretői, házastársa(i) mentalitása, viselkedése, életstílusa, stb. miatt. A társ, aki miatt és aki által szenvedek, lényegében csak leképeződése annak az (a minden jónak az elrontója, a Lilith hatására megromlott, negatívvá, torzzá, hamissá vált és spirituális ébertelenségünk, kauzális önismeretünk hiányában folyamatosan azzá váló!) elsődleges, primér szintű, társasviszonynak, ami a kis ego és a nagy isteni Én között örök idők óta fennáll. Erről a viszonyról mindenkinek saját magának kell a leckét megtanulnia: amikor a tükörbe nézve szembenéz velem a lét ősforrása, a VAGYOK, az örök, halhatatlan isteni szikra lobban a szememben, a nagy isteni lélek magára eszmél és, ami még furcsább, még érthetetlenebb és megfoghatatlanabb, magára eszmél a társban, a szeretett lényben, akinek létével a sajátját megosztotta. Minden társas viszony lényege ugyanaz, mint az önmagunkkal eltöltött idő szerepe és rendeltetése: az Is-Ten-i, vagyis ősi (isteni) Ön-Mag-unkra való ráeszmélés.

Spirituális tudatosság nélkül, persze mindez teljesen lehetetetlen. A Lilith, vagyis az abszolut lényünket folyamatosan megzavaró, abszolut létállapotából a teremtés-megismerés-kiegyenlítődés irányába újra és újra kimozdító, megnyitó un. másság utáni sóvárgás hatására valamennyien egy elemi tudathasadásban és spirituális komolytalanságban szenvedünk: nem tudjuk, hogy kik vagyunk. Ezért, az én-tudatunkkal újra és újra hamis projekciókban, kivetítődésekben rekedünk, ragadunk bele. Az Ikrek karma egyik legfontosabb sors-csomagja, életfeladat-csomagja ebből a racionális eszünk segítségével történő én-szétszórásból, én- szórakozásból, én-megosztásból eljutni egy céltudatos, integrált ön-azonossághoz, egy olyan Én-be visszajutni, amelynek nincs szüksége önigazolásokra, anyagi-fizikai és egyéb kapaszkodódra. Erről az Énről mondta Mózes, hogy Vagyok, aki Vagyok. (Más fordításban? Az vagyok aki az Én vagyok.) Ez az abszolút lét-szellem megnyilatkozásának, az isteni kinyilatkoztatásnak a síkja, amelyről Hamvas Béla írásaiban is olvashatunk.
A lényegi funkcióját, rendeltetését illetően teljesen félretájékozott racionális elme saját maga alatt vágja el, jelképesen mondva a fát: minél többet gondolkozik, annál távolabb kerül a céltól: minden olyan gondolattal, amely gyökében, vagyis az Egy-hez való viszonyában hamis, távolabb kerülök az egyetemes Rend-től a gondolati tevékenységem által, egyre meghasonlottabbá, egyre szétszórtabbá, egyre ellentmondásosabbá, kétségesebbé, kétszínűbbé válik a személyi mentalitásom és ezáltal egész lényem, tetteim, szavaim hatására pedig egész életem. Az az árnyék-én, amelyről az Ikrek karma kapcsán olyan sokszor szó esik, lényegében nem más, mint a személyiségnek az a része, amelyet a racionális elme, mivel nem tudja lényének azt a részét az értelem segítségével az egységes egészbe integrálni, sötétségben, átvilágítatlanul hagy, és kiprojektál a külvilágba. Ide tartoznak azok a negatív tulajdonságjegyek, amelyeket rendszerint másokban azonnal észreveszünk, de magunkban soha.
Azért tartottam fontosnak kitérni az Ikrek karmára néhány gondolat erejéig, mielőtt, kissé személyesebbé téve ezt a családi-párkapcsolati problémáknak szánt eszmefuttatást, mert az édesanyám, aki olyan fontos szerepet tölt be az életemben Ikrek Sárkányfarokkal született és a negatív Ikrek szellemiségre jellemző mentalitást akarva-akaratlanul a neveltetésem során egy az egyben átvettem és családi-párkapcsolati életem róvására, a későbbi, felnőtt életemben is alkalmazta. Sokáig nem értettem, hogy kerülhetett gyermekeim horoszkópjába annyi jellegzetesen Ikrek motívum: bolygó-együttállások, III-házas, Ikrek bolygók, sőt, Turula lányomnál egyenesen Ikrek Lilith az V.-ik, intim párkapcsolatok és tudatos önnevelés, személyiség-alakítás életterületén. Ezt a személyi integritás-építés, ön-azonosság-tudat (lényegében Isten-azonosság-tudat!) – megvalósítás jellegű sorsfeladatot nekem is épp úgy tudatossá kell tennem és felvállalnom magamban, mintha Ikrek nappal vagy Ikrek Aszcendenssel rendelkező szülött lennék, kiismerve, megtapasztalva annak minden buktatóját, rejtett aknáját, veszélyét, nem nyugodva addig, amíg meg nem találom az „ellenszert” a saját racionális elmém negatív irányú, szétszóródó, kétirányú (sőt, a negatív Uránusz hatására többirányúan szétpörgő!) mozgására. Egy olyan ellenszert, ami a Kettőt Eggyé teszi, ahogy Jézus tanítja.

Az Ikrek karma legfontosabb buktatója az, hogy nagyon fájdalmas, közvetlen tapasztalatok árán tanulja meg az illető szülött azt, hogy miért vagyunk itt, a fizikai dimenzióban, mit is kezdhetünk testi-anyagi valóságában a létezéssel, hogyan is működik, mi a rendeltetése az anyagnak – miképpen és mi célból lehet és kellene tükröződni benne – vagyis nem a kis egónknak lényegében (ezek az önigazolást szolgáló Bábel-tornyok), hanem a bennünk lévő abszolut isteni szellemnek! Az Ikrek szeret eljátszadozni a gondolat-világban, mentálisan, az eszmék, ideák szintjén, újra és újra felépíti, majd pillanatok alatt lebontja, szétbontja a valóságot, különösképpen ha Nyilas- és Halak jellegű, jupiteri színezetet is kap a gondolati-érzésvilága. Ez a „mi lenne ha” és az „igen, de” valósága, egy önmaga ellentétébe újra és újra átcsapó valóság. Gondolat-hullámok, amelyek úgy törnek meg egymáson, hogy kiegyenlítődés hellyett egy végtelen lét-örvény keletkezik, mely mindent elnyel, ami belekerül. Elméletek, amelyek soha nincsenek gyakorlatba ültetve és gyakorlat, amelyből, a megfelelő, spirituális jellegű értelmezések hiányába soha nem állhat össze egy egységes ideavilág, valóság-látás.

Mielőtt még tovább mélyíteném a fenti probléma-felvetést, azt szeretném a félreértések elkerülése végett tisztázni, hogy a fórum által biztosított nyilvánosság lehetőségével nem kívánok visszaéni és azt akár a volt férjem további befeketítésére, akár önigazolásra, önsajnálatra felhasználni és nagyon sajnálom, ha korábbi hozzászólásaim egy ilyen jellegű szándékot, hozzáállást tükröznek a részemről.
Ami miatt nagyon nehéz számomra (ismétlem: nem a Szilárd, hanem saját magam mentalitása miatt!) felvállalni és harmonikusan megélni a családi életemet, az éppen ez a kettős jellegű, egyszerre anyagias és kispolgári kishitűségem, másrészt pedig szellemileg nagyon is igényes, magasrendű szellemi éberséget és tudatosságot igénylő tudás-rendszerem, az asztrológusi alapállásom. Hogy hogyan férhet meg ez a két Emőke bennem, hogyan nem tudja a jobbik (tudatosabb, éberebb) énem átvenni az irányítást a sorsom (sorsdöntéseim) felett, az csak annak furcsa és érthetetlen, aki az asztrológiának ezt a tudatos önnevelésre, öntudat-tisztításra, arany-készítésre való használatát nem vitte el a végsőkig és akinek az élettörténetében (életképzeletében) nem voltak hasonló jellegű kudarcai, megpróbáltatásai az önmegvalósítás, öntudat-formálás terén. Anyám az, aki folyamatosan kétségeket ébreszt bennem és rádöbbent arra, hogy un. „(szikla-) Szilárd dolgok” mennyire bizonytalanul, rendezetlenül hevernek a lelkemben, gondolat-világomban, mennyire tele vagyok ellentmondásokkal, kétségekkel saját magamat mennyire félreismertem, félreértettem és félreérthetővé tettem és teszem az emberi kapcsolataimban. A személyiség-alakítási programmal született, elsősorban, az Oroszlán színezetű karmával rendelkező szülötteknek szinte hétköznapi leckét ad fel a sors az „Igen legyen Igen, a Nem pedig Nem” alapállásról, annak szükségességéről. Semmi nem fog menni az életükben az ilyen struktúrával, életfeladat-csomaggal született egyéneknek, amíg akarati énükben egységessé, integrálttá, koncentrálttá nem válnak, a külvilág számára, ahogyan elsősorban önmaguk számára is nyilvánvaló módon is azzá nem válnak, akik valójában. Ezek az emberek, akik rendszerint nagymértékű kreatív energiát terelnek hamis zsákutcákba a személyi életvitelüknek, életrendjüknek, életvezetésüknek köszönhetően, és akiknél soha nem lehet tudni, hogy hány óra van, mert tele vannak még önmaguk számára kellemes vagy nagyon is kellemetlen meglepetésekkel. A negatív Nyilas karmával párosuló személyiség-problémáknál pedig az illető szülött még akarva-akaratlanul igyekszik hamis színben feltűntetni önmagát vagy környezetét, életkörülményeit, emberi kapcsolatait, stb. annak érdekében, hogy kreatív teremtő emnergiáit ilyen torz formájában ugyan, de kiélhesse. Az Oroszlán-Nyilas ember a sajátosan alkotó karmájú ember, akiben a tüzes teremtő szellemnek, ha torz, romboló formában is, de meg kell nyilvánulnia, a Kos szülött nem egyszer vicces, máskor, sajnos nagyon is tragikus harcias ellenállásáról, sportszerű küzdőszelleméről nem is beszélve. Mindhárom Tűz-jegynél, más más szinten ugyan, de ugyanaz a megismerő szellem munkálkodik, amely átformál, átalakít azáltal hogy kitör, irányít, irányt ad, dominál akár fizikai-pszichikai, akár ideatikus-szellemi síkon, a fizikai bátorság vagy a lelki-erkölcsi alapállás területén. Ez a három konstelláció a harcosok kasztjának alap-hármasa: harcolok a külvilággal, harcolok önmagammal és harcolok a léttel magával, a bennem lévő Istennel, amíg a világ, az énem és az Isten eggyé nem válik abban az élet-bölcsességben, amit az alkímisták aranyának neveznek. A Nap műveleteiben.
A korábbi hozzászólásomban a Nap-Hold együttállásomról kezdtem írni, de úgy tűnik, szükség volt a legutolsó (el)írásomra, mellé-szólásomra, hogy számomra és az olvasók számára is érthetőbbé válhasson a bolygó-együttállásokban is jelenlevő Ikrek kettősség sikamlós, Janus-arcú szellemisége, és hogy éberebben figyelhessenek ezáltal a környezetükben, vagy épp saját magukban felbukkanó hasonló jellegű, un. „júdási” gondolat-fűzérekre, mint amilyenből a korábbi hozzászólásomban én is kiindultam.
Metafizikai tudatosság nélkül, spirituális életvezetési stratégia nélkül, a nemdolgozó anyák sorsa (amennyiben nincsenek tisztában a családi élet valódi funkciójával és emiatt neheztelnek, lázadnak a sorsuk ellen) valóban kiszolgáltatott, nem anyagilag, hanem erkölcsileg-szellemileg az. Kiszolgáltatott, mert sebezhetővé teszi őket egy olyan civilizációs jelenséggel szemben amit korai megvénülésnek neveznék, mert jobb szavat nem találtam rá. 3O éves kor tájékán kezdődik el a civilizált ember életében egy olyan un. "megkomolyodás”, amikor elkezdi bebiztosítani magát az ember és kapaszkodókat keres un. „nehezebb” időkre, betegségre, balesetre, anyagi nehézségekre, stb. Elkezdi racionálisan „megtervezni” az életét és szemellenzős módon kizárja belőle a zavaró tényezőket, gyakori esetbe mindazt, ami sérülékennyé, bizonytalanná tenné őt, beleértve az emberi kapcsolatokat, főként az érzelmi implikációval, elköteleződéssel járó, vagy spiriuális-erkölcsi erőfeszítést igénylő baráti-szerelmi kapcsolatokat, a gyermekáldás veszélyéről nem is beszélve. Vannak olyan szinglik, akik nem nyíltan, hanem burkoltan azok, és éppen ezért sokkal nyomorultabbak és sokkal veszélyesebbek a környezetükre. Ezek az un. családos magányosak, akik számára vagy a sorozatos válások kálváriája, vagy csak a látszat szintjén, de annak igazi mélységében soha meg nem élt családi szerepkör jut. Hogy miért? Azért, mert ezek az emberek akik önmagukba, saját egojukba zárták be magukat a társas kapcsolatok változtató, átalakító jellege elől. Ezek azok az emberek, akik vágynak a társas létre, de sem önmagukat (önmaguk sérülékeny, emberi gyarlósággal teli mivoltát) odaadni, sem a másik ember (szintén sérülékeny, emberi gyarlósággal teli) lényét befogadni, elfogadni, abban tükröződni nem képesek.

Az ilyen emberek életében a Társ fogalma (akár hogy ő legyen valaki társa, akár, hogy őneki lehessen valaki a társa) mint olyan nem létezik. Vagy ha létezik, még rosszabb, mert olyan tévképzetek, hamis asszociációk társulnak hozzá, hogy, népiesen fogalmazva, „Isten őrizz.” Ilyen asszociáció például a társas lét egyenlő anyagi-testi kiszolgáltatottság, érzelmi-mentális függőség létállapotával, akkor is, ha a valóság (a tényleges partner, akivel élek) nem olyan, mint amilyennek azt a negatív életképzeletem mutatja. Visszatérve a kauzális asztrológia nyelvére, ezek az emberek azok, akiknek szellemben nincs családja, otthona, gyermeke, férje, felesége, és ezért fizikailag sem lehet: a negatív, feloldatlan Rák karma szülöttjei és áldozatai.

Áldozatokról kell beszélnünk itt mindaddig, amíg az illető ember hisz az áldozati szerepkörben, vagy, ami még rosszabb, abban, hogy ő soha nem kell áldozatot hozzon az életben semmiért. A túlérzékenysége és az esetleges Halak jellegű motívummal is megáldott lelki-szellemi struktúrája miatt nagyon is szeretet-éhes (és rendszerint mély érzésvilággal, kreatív művészi-alkotói képzelettel is megáldott), de sérülékenysége miatt, a szerelmi csalódásoktól (saját, környezetére kivetített öncsalási hajlamától!) szorongó ember épp hogy kiprovokálja azokat a sorshelyzeteket, amelyek visszaigazolják annak a félelemnek a valódiságát, jogosultságát, ami miatt azok a kudarc-helyzetek, amelyektől rettegett, bekövetkeztek – ugy-e megmondtam! – módon az életében. Hogy hogyan társítom a családi életet épp az otthontalanság állapotával, ez sajnos épp annyira tragikus, mint amennyire nevetséges, és sem sírni, sem nevetni nem tudok, nem merek rajta, mert nemcsak négy gyermek egészsége, jóléte függ attól, hogy hogyan vágom ketté ezt az abszurd gordiuszi csomót, hanem azoké a nőké is, akiket a családalapítás, a többgyermekes élet szépségétől, boldogságától az irracionális hőbörgéseimmel, kapkodásaimmal, ha közvetve is – azáltal, hogy nem számíthatnak többé a pozitív példámra, amiből erőt, tudást, hitet meríthettek valamikor – megfosztottam.
Azon negatív beidegződés, amihez fizikailag talán csak annyi társult hozzá, hogy nagymamámnak tényleg nem lehetett saját otthona gyermekkorában, mert örökbe adták vagyon-örökösödési megfontolásokból, pokollá változtatja most az életemet, mert a családanyai állapot a negatív családanyai képzeletemben a „soha nem lesz saját otthonom” görccsel, félelemmel párosul. Sokat gondolkoztam azon, hogy hogyan kerülhetett a szekér a ló elé, hogyan képzelhettem tudattalanul annyira falcsul és hamisan az egészet, hogy az hogy fizikailag, a saját nevemre íratott lakásom legyen, az fontosabb, mint a férjem (élettársam) lakásában ugyan, de mégis, közös háztartásban, együtt neveljük a gyerekeket, idővel kisebb-nagyobb anyagi javakat is megszerezve, közös erőfeszítések, közös csapatmunka, kollaboráció alapján, ahogyan azt nagyon sokan teszik. Nem tudom, végső soron mi állhat annak a félelemnek a hátterében, hogy akár egyedül, akár a gyerekeimmel az utcára kerülök, hajléktalanná válok, de az biztos, hogy nem a Szilárd viselkedése, mentalitása az oka ennek a félelemnek, nem adott ő alapot nekem erre, nem az ő családhoz való hozzáállása táplálja.

Sokkal súlyosabb önértékelési zavarokról van szó nálam, amelyek a VIII. Házas Rák Lilith-Jupiteremhez, illetve a dh. Nap-Hold-Uránusz, dh. Merkur-Plútó fényszögkapcsolatokhoz kapcsolódnak, egyszóval a szélsőségesen destruktív családi-párkapcsolati életképzeletemhez. Ráadásul a Halak színezetű IV. házas Sárkányfarok még azt is „sugallja” a tudattalanom mélyén, hogy arra való a családanyai-termékeny mivoltom, hogy szenvedjek tőle és szenvedést okozzak vele másoknak is, hogy nem léteznek olyan sorskörülmények, amelyek lehetővé tennék a családi boldogságot a számomra, és hogy soha nem lehetek egy test és egy lélek a gyermekeim apjával, nem valósulhat meg a családi egység az életemben. Olyan képzetek élnek bennem a családtagok közötti szeretetről, egységről, amelyek teljesen irracionálisak, azt nevezem függőségnek, kiszolgáltatottságnak, szenvedés-forrásnak, ami épp a szépségét, romantikáját adná az egésznek: a szerelmi-szexuális, sőt, spirituális vonzalmat és azt az anyagi társközösséget, amelynek következtében csak egymásra támaszkodva (egymásban bízva) gyarapodhatunk anyagiakban, szellemben egyaránt.

Sokáig gondolkoztam azon, közjegyzői gyakorlatszerzésem kapcsán azon, hogy miért nem bonyolíthatnak le adás-vételi szerződéseket házastársak egymás tudta és beleegyezése nélkül. Szembesülnöm kell a válás után többek között azzal a ténnyel, hogy jogilag nullával egyenlő az értéke az élettársi-házastársi viszonynak a közös otthon fölötti tulajdonjogot illetően, amennyiben nem közös szerzemény, tehát házasság előtti, magántulajdont képez. Azzal a ténnyel kell szembesülnöm, mindaddig, amíg családi együttlétben gondolkozom, hogy a családi otthon, amelyben élek, élni fogok esetleg újból valamikor, csak egy élettér, amelyet eszközként használok a gyerekeim felneveléséhez, de amely soha nem lesz az enyém. A gyerekeimé lesz, és valamiért ez így kell legyen, bármennyire is nehéz ezt elfogadni. Sem 1O év házasság, sem egy további élettársi együttélés nem jelent megoldást arra, hogy nincs saját lakásom. Nem oldottam meg semmit e téren és ezután sem fogok a társas kapcsolataim révén semmilyen anyagi előnyökhöz, főként nem egy saját otthonhoz jutni. Bármennyire is süketül hangzik mindez, de azzal a Szűz Sárkányfejjel együttálló Vénusszal és Marssal elengedhetetlenül fontos valamennyi, a szerelmi-szexuális együttéléshez társuló problémakörrel tisztába kerülni.
Mondjuk ki bátran, mert én nem szégyellem, le merem írni: a kitartottság kérdéséről van szó, amely a Vénuszi színezetű karma kapcsán mindig felmerül, mint megoldandó életfeladat. A szeretői viszony és az anyagiak szétválaszthatatlan összekeveredése. Akkor történik ez meg, amikor alap-rendeltetésében értelmezzük tévesen, hamisan a szeretői-szerelmi viszonyt, egyrészt, másrészt pedig az anyagi dimenzió, a pénz, az anyagi eszköztár funkcióját, szerepét az emberi létben. Az, hogy egy szerelmi-bizalmi egység van köztem és a társam között nem jelenti azt, hogy anyagilag be vagyok biztosítva, biztonságban vagyok, oltalmat és védelmet élvezek a sors megpróbáltatásai ellen. Azok jönnek úgy is, mint megoldandó életfeladatok, anyagi téren, jupiteri-vénuszi karma esetén a bőség és a személyi mentalitás közötti összefüggésnek, avagy az anyagi javak érték-centrikus:teremtés-centrikus felhasználásának az arányában. Ha még a Holdat is figyelembe vesszük, a termékeny, odaadó szeretőnek nincs amiért anyagi szükségtől félnie, hiszen a női funkcióját maradéktalanul teljesítette: Teremtővé vált, anyagot és, nehéz elhinni, de anyagi bőséget is teremtett a teremtői-szülői lényén keresztül, teremtő életképzeletén keresztül, családanyai képzeletén keresztül.
A negatív Rák karmánál viszont épp fordítva működik az életképzelet: egymást kizáró tényezőnek tekinti a családanyai állapotot és az anyagi gyarapodást, jólétet. Irracionális magyarázatokat keres a spekulatív elme, hogy hangot adjon ezeknek a belső félelmeknek, szorongásoknak, de bármire is fogná az illető nő, még a leggazdagabb családi sorskörülmények között is az lenne az érzése, hogy a család, a gyerekek miatt nem valósíthat meg ezt vagy azt, egy nagyobb lakást, egy jobb autót, stb. , különösképpen, ha ez a Hold egy erős Oroszlán-Nappal áll szoros együttállásban, az amúgy is (negatív megnyilvánulásaiban) nagyravágyó Nyilas szellemiség házában, a IX. életterületen, mint az én esetemben.
Sajnálom, hogy félreértésekre adtam okot a korábbi hozzászólásomban. Szilárddal, az utóbbi hétvégék harmonikus jellege miatt, ami nemcsak a gyerekek szempontjából, hanem az én szempontomból is jó volt (nemcsak az intim együttlét lehetősége, hanem a baráti-emberi közeledés és kiegyenlítődés lehetősége miatt is) valóban szóba hoztuk a családegyesítés lehetőségét, de konkrét akarat és elhatározás, legalábbis az én részemről nem társult hozzá. Sokkal inkább félek attól, hogy saját magamban kell csalódnom, mint attól, hogy Szilárdban, és ez előbbi félelemnek csak egyetlen ellenszere létezik: a kauzális önismeret. Nem tudom, mire lennék képes egy újrakezdett családi életben, amíg nem tudom, hogy ki vagyok. Lényegem szerint, emberi rendeltetésem, ősvalóságom szerint ki vagyok, mert e kérdés megválaszolásából ered minden egyéb válasz, a családi életem miértjét és mikéntjét is beleértve.





2008 Skorpió havában megtaláltam végre a választ arra a kérdésemre, hogy ki vagyok, így megszülethetett és gyakorlatilag is megvalósulhatott abbéli elhatározásom, hogy a családi egységet helyreállítsam a Kozma családban. November 1-től ismét a Kozma lakásban tartózkodom a két kisebbik lányunkkal, Rékával és Turulával együtt és onnan járok ki dolgozni hétközben a lakásunktól alig két percre található közjegyzői irodába. A válasz, amit azon létfontosságú kérdésre találtam, hogy „Ki vagyok?”, magában hordozta a választ: az az ember, aki eljut odáig, hogy keresni kezdi létének valódi, spirituális gyökereit, annak meg is vannak ezek a mély, a lét kauzális ősforrásában rejlő gyökerei és minden segítséget megkap attól a benne rejlő, abszolut Ősforrástól, hogy ezeket a gyökereket fel tudja ismerni és meg tudja erősíteni magában. Mert a lét legfontosabb kulcsszava az éberség. Ez az a titkos kód, amellyel a sors szövete felfedhető és újraszőhető. Hamvas Béla életműve arról az emberről szól, aki „ismerte a saját neveit” (Pert em Heru – Halottak Könyve, Egyiptom), vagyis aki a lét ezen titkos kódját ismerte és annak ismeretében élt és alkotott. Annak a szellemi örökségnek a nyomában, amit korunk legnagyobb magyar metafizikus írója hátrahagyott, indult el annak idején, a kilencvenes években az egykori építőüzemmérnök, újságíró, költő Kozma Szilárd és vált asztrológussá. Ez az út járhatónak bizonyult nemcsak Szilárd, hanem tanítványai, hallgatói, horoszkóp-rendelői számára is, mert ez az út az éberek egységes egy világába vezeti el az embert, nem szélhámos szemfényvesztés, nem egy ezoterikus-misztikus zsákutca .
A kauzális asztrológia koncepciójában, a nem jóslás, hanem az életfeladatok vállalásának a szempontjából értelmezett személyi horoszkóp visszaadja ugyanis, amennyiben az illető ember kész felvállalni a kauzális tudással, önismerettel együtt járó felelősséget, az ember alkotói-teremtői szabadságát. A szabadságot persze nem szabad összetéveszteni a függetlenséggel. Az egyetemes létben, ahol „ami fent van, ugyanaz, mint ami lent van”, nem létezik függetlenség, csak felelős szabadság, amely a lét-lehetőségekkel elég éberen élni és nem visszaélni(!) tud. Akinek az éberségi szintje elegendő, a lét magasabb körébe juthat, akárcsak a hegycsúcsokat kellő kitartással és elszántsággal meghódító hegymászó, aki a Látványért még élete kockáztatására is képes. Ilyen „Látvány”-t képes nyújtani a létezésünk céljáról, személyi rendeltetésünkről az örökletes programjainkat feltérképező személyi horoszkóp. A lét magasabb köreibe jutni, nem jelent a terhektől való megszabadulást, nem jelenti azt, hogy életünket gondtalanul, megpróbáltatások nélkül, egy laza Kanári szigeti nyaralásként élhetjük végig. Sőt. A felébredett ember nem keresi már a sorsának öncélú könnyítési lehetőségeit, nem akar elmenekülni. Magára veszi az Egészet. Magára veszi a Keresztet. A megnyilvánult abszolut Lét keresztjét, az Itt és Most-ot. Az abszolut lét vertikális örökkévalósága metszve a fizikai lét lineáris tér-idő vízszintjével, középen, a metszőpontban az alkotó-teremtő Emberrel, a Teremtés Koronájával. Adam Kadmonnal. A kauzális asztrológus nem azért nem jósol, mert nem lenne amit. Sajnos, negatív értelemben véve, lenne amit. Tragédiákat, baleseteket, betegségeket. De nem teszi, mert nem ez a dolga.

Ahogy a saskeselyű lecsap egy magasból megpillantott, beteg, gyenge vagy már elhullott állatra, mert az ő funkciója a természeti lét megtisztítása és a megsemmisülőfélben lévő, elpusztult áldozatok eltakarítása, a kauzális asztrológus a spirituális-kauzális létsíkon végzi el ugyanezt a léttisztítói-létmegújítói munkát a tanítói-alkotói munkásságán keresztül. A létet őrző, a létet tisztító-rendező embert spirituális lénynek nevezhetjük, joggal, mert a szellem alapvető, primordiális tulajdonsága a szüntelen megújulás. Ilyen éber, öntudatos embert formál belőlünk a kauzális, a lét eredeti értelméről és rendeltetéséről szóló tudás.
Nem önkényes spekulációkról, elméletekről van szó. Kauzális, vagyis az okok világába bebocsájtó, beavató tudásról van szó. Az okok világa a Teremtés világa, a teremtő isteni imagináció világa. A kauzális asztrológus nem tesz mást, mint leolvas egy adott aurába, lelki-szellemi struktúrába, tudatalattiba – anyai ágon át, több generáción keresztül - bevésődött adattárt, „arhivumot”, ami az illető családnak a Lilith által összezavart valóság-értelmezéséről, valóság-látásáról és mindenekelőtt, valóság-teremtéséről szól. A lét tisztasága, szépsége, nyugalma, harmóniája minden egyes anyai ági női rokonnal, előddel visszamenőleg, akik nem teljesítették a személyi és egyetemes földi rendeltetésüket, generációról generációra egyre inkább megromlik, összezavarodik, megtörik.
Minden egyes női leszármazottal, akiknek nem sikerül a lét egységének, harmóniájának, szépségének helyreállításához szükséges képességeket megszerezni az életük során, a felvállalt életfeladataik segítségével, az illető család, a teljes elsorvadásig, kihalásig elmenően, elpusztul, kihal, degradálódik és utódnemzésre-magzatfoganásra képtelenné válik. Ez történik ma a nyugati civilizációban. Kozma Szilárd alkotói munkássága arról szól, hogyan lehet ezt a degradációs-sorvadási folyamatot leállítani, megfordítani és olyan utódokat hozni a világra, olyan generációkat nevelni fel, akik az ember mindenkori egyetemes rendeltetését, a teremtő-alkotó, a lét tisztaságát, szépségét, harmóniáját őrző Istenemberek és nem a természeti-szellemi lét megrablói, kizsákmányolói.
Visszatértem a gyökereimhez, vagyis az igazi, általam alapított családomhoz, miután létem kauzális gyökereit az utóbbi három hónap hétvégéinek nyugalmában, csendjében megtaláltam. Megtaláltam a családanyai lényemet teremtő, lét-teremtő abszolut ősforrást és nem félek többé. Sem haláltól, sem nyomortól, sem betegségtől, semmiféle, életemet, sorsomat, családomat megzavaró, megsemmisítő veszélytől, ellenségtől. Egész vagyok, mert Egy vagyok, az Abszolutum helyett a Lilith-el azonosuló Fél-Elem-lényembe nem ragadok bele többé. Mert látom földi-világi lényem, Lilith-től megzavarodó, megkísértett esendőségét, tökéletlenségét, de tudom, asztrológusi tudásomnak köszönhetően, a Lilith szüntelen meghaladását, a lét egységének, tisztaságának, szépségének, harmóniájának a helyreállításán munkálkodó teremtő-megismerő-kiegyenlítődő Abszolutumot. Tudom és hiszem, hiszem és tudom. Érzem és látom. Látom és érzem. A Látvány, amiért életünket érdemes egy hegycsúcsra induló hegymászó éberségével, elszántságával, kitartásával élni, nem más, mint a Megváltott Lét gyönyörűsége, boldogsága. A Mennyek Országa. Csak akkor pillanthatjuk meg, ha hiszünk benne. Ha tudjuk és látjuk önmagunkban. Ha megértjük és elfogadjuk azt, hogy azt a szűrőt, ami az abszolut lét-állapotából a Lilith hatására kilépett, Teremtővé vált isteni szellem fényét megtöri, megzavarja, bemocskolja bennünk, azáltal tisztíthatjuk meg, ha kezünkbe vesszük és kitakarítjuk: megismerjük azt az életfeladat-csomagot, amelynek szinezetét a fogantatásunk időszakában az édesanyánk átéléseinek, érzelmi-mentális állapotainak, belső feszültségeinek, ambícióinak, stb. jellege, irányultsága örökített át a lelkünkbe, szellemünkbe, magunkra vesszük, ahogy Krisztus magára vette a keresztáldozat terhét, tudatosan, önként, szabadon, a sorsa elől el nem menekülve.
Ezen felismerések birtokában tértem vissza a IV. házas Halak Sárkányfarkam és a VIII. Házban, a Jupiterrel együtt álló Rák Lilithem által jelzett családanyai életfeladataimhoz, egy egészen más életvezetési-létalapítási-létfenntartási koncepció szellemében: a lét tisztaságát, szépségét, harmóniáját őrző éber Skorpió-Sas szellem teremtő erejében élve, alkotva, annak finomításán, erősítésén munkálkodva fáradhatatlanul, nem öncélú önkényeskedéssel, hanem, az anyukám szoknyája alá menekülő, Oroszláni gőgömön, büszkeségemen felülkerekedve, a gyermekeim apjával, mint szülő-társsal, élet-társsal, munka-társsal kollaborálva, együttműködve. Biztos vagyok benne, hogy itt, a családom körében van az igazi otthonom. Itt vagyok Itt-hon, mert itt vagyok Egész, vagyis Egy. Jelenleg, életem ezen szakaszában, mindenekelőtt családanyaként lehetek ugyanis, ezzel a sajátosan Halak-Rák színezetű karmával része az egyetemes egységes létnek, és nemcsak része, hanem annak teremtője, fenntartója, megújítója. Hálával tartozom és nem nehezteléssel a sorsnak azért, hogy négy kiskorú 3-1O éves gyermek édesanyjaként napról napra követhetem a fejlődésüket, érlelődésüket. Ezeket az éveket soha nem fogom tudni bepótolni. Nekik most a gondozó-szerető és nem az aprópénzért, önkényeskedő-szeszélyeskedő munkáltatóknak megalázkodó, robotoló munkásnőre van szükségük. Biztos vagyok benne, hogy a többi többgyermekes szülőhöz hasonlóan, akiknek a szülői szerepkör anyagi hátterét kell biztosítaniuk, (de asztrológusi tudásomnak köszönhetően messzemenően jobb esélyekkel a megélhetésre, bőségre, anyagi gyarapodásra!) megkapom hamarosan a sorstól a törvényes lehetőséget ahhoz, hogy családom körében, gyermekeim mellett, olyan munkával egészíthessem ki a családi jövedelmet, amely családanyai egészségemet, jólétemet a legnagyobb mértékben elősegíti.
Azok az emberek ugyanis, akik a lét teremtését, fenntartását, továbbadását igényelő, szülői-életadói szerepkört (minőségi: éber, értékes utódokat nemző-nevelő!) kapják központi életfeladatként, a bennük levő Teremtő-Megváltó Abszolutum számára, százszorosan, ezerszeresen fontosabbak és értékesebbek, mint a többi ember. Mindaddig érzik, a megoldandó életfeladattal, a karmájukkal együtt öröklött negatív, hátráltató sorskörülményeik rabjainak, áldozatainak magukat, amíg „kívülről”, a létbe vetett kicsi énjük, egojuk, a spekulatív eszük segítségével technikai-gyakorlati eszközöket, mesterséges könnyítési lehetőségeket keresgélnek naphosszat, lélekpusztító hajtásban, robotolásban. Azért, hogy egyéni rész-érdekeiket a nagy egyetemes egész, az önmagát általunk, teremtő életképzeletünkön keresztül megújító lét egyetlen igaz, nagy érdekével, a Teremtés-Megismerés-Kiegyenlítődés örök létciklusával szemben keresztülvigyék. Azért, hogy az árral szemben úszva, a játék ellen játszodva, megmaradjanak azokkal a képességekkel, amelyeket kisebb-nagyobb mértékben mindannyian magunkkal hoztunk, de amelyeket azért kaptunk, hogy lelkünk-szellemünk azon aspektusait, azokat a jellembeli-mentalitásbeli hiányosságokat, személyi gyengeségeket, amelyek éppen az előző generáció, az anyai ági felmenőink tévképzeteinek, téves ambícióinak negatív átéléseinek, magatartás- és viszonyulás-mintáinak hatására, azok átöröklése miatt hoztunk magunkkal, meghaladjuk és újabbakra tegyünk szert, akárcsak az az evangéliumi fiú, aki nem elásta az apjától kapott tálentumait, hanem megsokszorozta azokat.
Hamvas Béla szerint a lényeg a Lét-alapítás. Ezzel kell kezdeni. De nincs egy előre megírt forgatókönyv, amit végig kell csinálni. Olyan ez, mint a felnőttkor küszöbén álló sasfióka kirepülése a fészekből. Tehetünk ifjú, gyermeki fejjel, úgy 18-21 éves korunkig elmenően, néhány kört a magas szirtek fölött a szülők kíséretében, de előbb-utóbb eljön az idő, amikor ki kell repülni a gyermekkorból és fel kell nőni. A lét-alapítás mozzanatai személyes, egyáltalán nem elvont információk. Ezek a mi személyes életfeladataink, amelyek a születési képleteinkből kiolvashatóak. Mihelyt, a személyi horoszkópunkból leolvasva, feltérképezve ezt a sors-rendeltetés-beteljesítési programot, elszántan nekilátunk, előbb képzeletben, majd a gyakorlati lehetőségekkel játszadozva-kísérletezve annak megvalósításához, a bennünk lévő egyetemes Isteni Elmével kollaborálva, az életfeladataink felvállalásának a szándékával, az éber, isteni teremtő Lét-akarat által olyan sorskörülményeket idézünk be az életünkben, amelyek személyi rendeltetésünk beteljesítését (így azon képességek kialakulását, amely személyi megváltódásunkhoz, megújulásunkhoz szükségesek) lehetővé teszik.
Nincs tehát amitől félnünk, nics amitől tartanunk. A megpróbáltatások vannak, igen, mert a királykisasszony csak a megpróbált vándorlegényé lehet, ahogy a néphagyomány meséiben meg van írva. Mert a régi öregek, akiknek a gyermek áldást és nem terhet jelentett még át tudták adni a lét folytonosságáról szóló tudást az utódaiknak. Mesékben, táncban, dalban, munkában. Létet alapítani családalapítás nélkül nem lehetséges. De családot csak egy megtisztított életrendre lehet alapítani. Amely az egyetemes, isteni törvényekkel megegyezik. Amely a lét tisztaságát, rendjét, szépségét, harmóniáját szolgálja.
Elkerülhetetlen volt, személyi horoszkópom utólagos, az utóbbi fél év tanulságainak tükrében való vizsgálatában, az, hogy csődöt mondjak családanyaként, majd ezt a csődöt, gyáva Oroszláni gőgösségemben a társamra vessem, hogy Őmiatta, a társam miatt volt, hogy Ővele nem lehet megcsinálni. Az asztrológusi tudásom nem volt elegendő, hogy tudjam, mivel játszom. Hogy tudjam, azáltal, hogy édesanyám segítségével és nem a férjemmel kollaborálva próbálom a gyermekgondozás-nevelés hétköznapi, apró-cseprő dolgait fölösleges vesződésnek, tehernek, rabságnak érző anyai szívem (gyermek-ellenes képzeletem) szenvedéseit, kínjait enyhíteni, személyi üdvösségem, megváltásom ellen dolgozom elsősorban. Amellett, hogy családtagjaim egészségét, jólétét és boldogságát is veszélyeztetem. Tényleg nem fogtam fel, hogy mekkora a tét. De most már tudom: anyaként vagyok igazán értékes ember. A Szilárddal folytatott beszélgetéseim során megértettem azt, hogy nem azzal van a baj, hogy nem vagyok képes rá. A baj az, ha elmenekülök azon képesség-próbák elől, amelyek során mindazt megtanulhatnám, ami most még nem megy. Azt, hogy jól érezzem magam a gyermekeim társaságában, hogy szeressek minél több időt velük tölteni. Inkább az Oroszlán öncélú világ-meghódításait, kalandorkodásait választom helyette, mert az könnyebb, mint szeretni, mnit odaadni magamat. Mert ez az, ami nehéz számomra ezzel az egység-ellenes Halak karmával. Egységet teremteni, egységbe tartozni, egységben létezni. Azért választottam önként, senki által nem kényszerítve, hogy családanyai életfeladataimat, a gyermekeim apjával együtt ismételten felvállalom, hogy mindazt a tökéletlenséget, amit negatív személyi meghatározottságaim, a téves, család-ellenes neveltetésem által megerősített félelmeim, komplexusaim, előítéleteim formájában magamban hordok, színarany szoláris öntudattá változtassam. Hálát adok a sorsnak azért, hogy Szilárd személyében ehhez a Nagy Arkánum-készítéshez egy megértő, segítőkész, nyitott, bölcs és tapasztalt társra találtam. Akinek az asztrológusi tanácsaira, élettapasztalatára mindig számíthatok."

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 13:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Új fordulat az életünkben: Emőke második misztikus-szerelmi ámokfutása és a családnak a második (végleges!) elszakadása.

2OO9. szeptember 11.

- Egy minden szempontból sikeresnek és általam boldognak érzékelt hosszú - hosszú sátoros nyaralás után:


Ezelőtt kereken egy héttel, még arról volt szó, hogy csütörtökön együtt megy a család, a minden szellemi információra nyitott, velem egy idős rovásírás-kutató Sófalvi református pappal való találkozásra és ez így is lett akkor lelevelezve. Nyilván, el kellett mondanom Tibornak, hogy miért csak a két középső lánnyal mentem oda. Amint megértette, hogy Emőke azért nem jött, mert hirtelen, annyira intenzíven jógázni kezdett, hogy amellett még a családra, illetve a gyermekek gondozására sem lett elég ideje, Réka viszont azért nem jött, mert Emőke nélkül nem jöhetett, Medárda viszont azért, hogy vigyázzon a kis testvérére arra az esetre, ha az édesanyja reggel újból sokáig aludna, vagy meditálna, vagy más okból megfeledkezne róla, amint azt a korábbi napokban tette, még nem tudtunk az anyuka által újonnan vásárolt gitár létezéséről. Az, mármint, hogy Emőkének hirtelenül lett egy gitárja, aminek a segítségével, feltételezem, hogy a http://www.sahajajoga.hu/ létrehozója szelleméhez dalolhat, csak ma derült ki, amikor be mentünk az Emőke által belakott anyósi szobába, hogy a holmiját onnan kihozzuk. Szóval, Parajdon még nem tudtam és így nem is mondhattam semmit sem a gitárról.
A református lelkész barátom viszont, az általam elmondottakat arról, hogy miért csak a két középső lánnyal érkeztem meg hozza, mégis azzal a Jézusi kinyilatkoztatással jellemezte, miszerint: Ha valaki csak egyet is megbotránkoztat e kicsinyek közül, jobban teszi, ha malomkövet kötöz a nyakára és a tengerbe veti magát.

- Mondom, ekkor még semmit nem tudtunk a gitárról.

2OO9 szeptember 12-én kaptam Lindától a számára néhány nappal korábban elküldött, következő (Első!) Emőke-levelet, amely még csak halványan sejteti, hogy a szahadzsa-joga gyakorlatok hatására, Emőkével - és általa velünk! - valami nagy baj (családi katasztrófa) készül. Ehhez a levélhez, illetve ahhoz a szeptemberi naphoz, amikor az ő kérésére, általam itthon teljes békében hagyott Emőke, még aránylag spirituálisan éber és racionális, kellene vissza mennie, akkor, amikor el dönti majd - Ha még valaha is eldönti egyáltalán! - hogy kivonja magát a Szahadzsa Joga áldatlan befolyását követő Fischer Csaba befolyása és az azt követő, még alacsonyabb rendű anyja befolyása alól, annak érdekében, hogy megmenthesse magát - a lelkét - a rafinált hazudozások, vagyis külső és belső ámítások Labirintusából, az örök kárhozat viharos tenger káoszából:

Kedves Linda!


Köszönöm, hogy megbízol bennem és kíváncsi vagy a meglátásaimra. Az István képletére nem emlékszem, a tiedét még elé tudom keresni, a Csilla képlete itt a Szilárd gépein valahol, de ha kérem tőle, talán ideadja, persze etikátlan dolog lenne azt neked kiadni, a legjobb lenne, bárhogy is alakuljon a házasságod, hogy Csilla irányában, tekintettel arra, hogy ő is kisgyermekes anya, ne gyilkoljátok egymást mentálisan, akkor inkább egy-két pofon, hiszen a kisgyermekeitek élete a tét. Remélem, nem várod meg a lázat, mert az akár 4O fok fölé is felugorhat és nincs idő mentőt hívni, szaladni kell a babával a sűrgösségre, kész rémálom, én kétszer éltem át. Kegyetlen a harc köztetek és amelyik nő hamarabb és teljesebben kitisztítja az anyai képzeletét, annak a gyermeke marad életben. Nem tudom, a Csilla babája hogy van, de a tied állapota magért beszél. Ezért ne habozz, pár nap múlva írj Messengeren Csillának és kérj tőle egy személyes találkozási lehetőséget. Előtte, ha úgy érzed, nem vagy képes megtenni, még segítek, ahogyan tudok, de nincs sok időd, veszélyben a gyermeked élete, a pokol összes ördögével meg kell küzdened, bárkiben, bárhol is legyenek azok, ha szereted és életben akarod tartani. Vedd ezt nagyon komolyan, mert én már egy gyermeket elvesztettem a habozásaim és a döntési képtelenségem miatt. Ha te nem döntesz a Felettes Éneddel kommunikációba helyezett nappali éneddel (erre való a vezeklés), dönt az élet helyetted. Dönt az árnyékéned. És az csak a rombolást akarja, ebben biztos lehetsz, nevezhetjük Lilithnek, Sárkányfaroknak, negatív Napnak, bárminek.
Jó lenne elővenni Csillát meglátogatva a két nő és István képletét, Krisztinával nem tudom, mi az ábra, arról nem tudom írtál-e, hogy tartják-e még a kapcsolatot. Pityu egyelőre nem jön be a képbe, elvileg tudom, hogy mi van vele, de az ő képletét sem láttam. Bízzál bennem, hogy tanultam a hibáimból és azt, ami tényleg Szilárdra tartozik, megosztom majd én vele személyesen. Én is ezt az érettséget feltételezem rólad és rád bízom, hogy mit beszélsz meg ebből Istvánnal és Csillával és mit nem. Egyelőre megpróbálok boldogulni a te képleted alapján. Mielőtt részletekbe belemennék, arra kérlek, bármi is kerülne a felszínre a levelezésünk során, ne add ki senkinek, Szilárdnak sem, Istvánnak sem, maradjon kettőnk között. (Nekem is szükségem lenne a te barátságodra, tapasztalatodra. Ha szakmailag nem is tudsz asztrológusként annyit segíteni, mint Marika, mert nekem is vannak gondjaim, de barátilag talán igen. Hogy jobban megértsd, hogy mi történik veletek, úgy érzem, az én történetem segítene, mert szerelmi krízisek szempontjából én egy élő tanulmány vagyok, de nem tudom azok után, amit Szilviától kaptam, nem tudom, bízhatok-e benned. A nyáron azt írtam, nem haragszok rád és ez így igaz. De a problémáim nem szűntek meg, csak árnyalódtak, és ki van a f...m tőle, Linda, hogy ki hogy értelmezi ezeket az árnyalatokat, de minél több barátom tartja rajtam a szemét, annál erősebb vagyok, nem elég ehhez a párom ébersége, hogy miért azt majd később, most nem akarlak ezzel fárasztani. Egyszer hozzalak vissza benneteket az életbe, a Létbe - a Ning-témám, tudod- :-\ ).
Az van velem, hogy bár kemény vezekléseket végeztem a nyáron a tábor után, csalánon térdelve, még nem gyógyultam ki egészen abból a "betegségből", amiben a párod is szenved. Ezt úgy hívják, hogy újjászületési képtelenség. Rajta vagyok a VIII. házas Lilithemen, de még nem kaptam el egészen. A párodnak, ha jól emlékszem, Skorpióban van a Lilithje. Nálad is vannak Plútó szintjén talán fontos Skorpió motivumok, ezt még megnézzük később. Attól tartok ezért, hogy te is "fertőzött" vagy, a Rezonancia törvénye alapján nem véletlenül merülnek fel a házasságotokban kiegyenlítődéssel kapcsolatos problémák. Sprirituális kiegyenlítődés szempontjából egyelőre esélytelen a kapcsolatotok. És ez a legfontosabb szempont, a lelked üdvössége miatt. De nem kétségbeesni kell, hanem vezekelni, úgy, ahogy én teszem és közben szeretni és felkészülni szellemileg (erre jók talán a műveltebb barátok) a megfelelő pillanatban megteendő, megfelelő lépésekre. Mielőtt arról írnék, hogy gyakorlatilag mi lenne szerintem a tennivalód, ki kell szálazzuk ezt a sors-gomolyagot, és nagy hibabelátásra, őszinteségre számítok a részedről, másképp nem tudok segíteni. Ugyanezt tudom nyújtani neked, amennyiben hajlandó vagy segíteni belelátni az én problémáimba, mert azok is vannak bőven, megoldom magamtól, amit tudok, de több szem többet lát. Tehát, hogy melyik fórumon fogunk együtt dolgozni, kikkel, hogyan majd azután, miután sikerült ezt az érzelmi-erkölcsi vihart lecsendesíteni, most egyelőre, tudom, hogy fáj és dühös vagy, de dőlj hátra a fotelbe, élvezzed a látványt, borzongva bár, de bízva az isteni igazságban. Elválasztottad-e teljesen a kicsit, vagy még mindig szopik? Adsz-e még neki tejport? A babát egyelőre képzelet szintjén kell levédeni, de gyakorlatilag is tenni kell valamit az étrendjével, életrendjével, gondolkozom, mit tehetnél.
Adok egy pár tippet, hogy teljesen tudományos alapon, semmiféle misztikus-vallásos hőbörgés nélkül, hogyan és mire vezekelj az elkövetkező napokban. Ahhoz, hogy megértsed és meg tudjad tenni, amire az alábbiakban kérlek, leírom neked, tapasztalataim szerint hogyan nyilvánul meg az emberek párkapcsolati-családi életében ez a negatív Skorpió szellemiséghez kötődő megváltás-ellenes, kiegyenlítődés-ellenes, újjászületés-ellenes program. Különösképpen akkor, amikor személyiség-alakítási és családalapítási programmal is kombinálódik. Az emberek Felettes Énje megváltást, kiegyenlítődést akar, szép dolgokat, szerelmet, családot, stb. A "paplan alatti énjük" viszont ennek az ellenkezőjét. Elvileg nincs is akarat teermészet-alatti, asztrális-éteri síkon csak érzetek, ösztönök, impulzusok. A Felettes Én az egyetemes ember-szellem, isteni szellem. Az alvilágunkban vannak a Lilith által megzavart Abszolutumnak azok a tulajdonságai, késztetései, stb., amelyek azokat a léterőket testesítik meg, ahol a legnagyobb sérülés, rombolás, zavar történik a Lilith hatására. A sorskörülményeinket ez a két-irányú, le és fel, pokol és menny, kárhozat és üdvösség irányába visszafordulni akaró lelkünk teremti, valamennyi kapcsolatunkat beleértve. Az Abszolutumban lévő Fény és Szeretet megzavarodik, megsérül, rombolóvá és öncélúvá válik. Jelen van ez a zavar az életünkben, mi magunk teremtjük. Az egésznek a tétje a teremtés általi megismerés és megváltódás, megszabadulás (Ismerjétek fel az igazságot..). A megszabadulás a Lilithet felismert, meghaladott Abszolutum. A Teremtés kirobbanása nélkül viszont nincs megváltás, előfeltételek nélküli megnyilvánulásról van szó, a léterők a maguk feszültségével együtt megnyilvánulnak. Bekerül a létbe, az anyagi valóságba is. És jönne a tükröződés, a megismerés. Amihez erőfeszítés kell, de a lélek kéjelegni akar az anyagban és bebiztosítani magát. A lélek nem akar újjászületni. Finomabb erkölcsi irányultságaink a szellemi dimenzió részei. A racionális értelem a lélek és a szellem határán tartja a frontot, mikor igen, amikor viszont nem, akkor gáz van, maradnak az érzelmek, ösztönök, hangulatok. Iránytalan és céltalan az egész megváltódási folyamat, hiszen a Lilith mindenhol jelen van, a megváltásban is. Ebből a szempontból, a megnyilvánult létben nincs megszabadulás, a megváltás világa az abszolut lété. A Mennyországé. Mihelyt sikerült a Lilithet átvilágítani, tovább engedi az abszolut szellem az egészet egy új kiegyenlítődési ciklus felé, statikus, tökéletes állapotok csak a megnyilvánulás előtti, abszolut létben vannak. Ezért, a földi lét az problémás. Kinek több jut belőle, kinek kevesebb, akinek kevés van, az csinál magának, csinálnak neki mások. :-( ... Az újjászületési folyamat a lélek azon erőfeszítéseinek köszönhető, hogy felszínre hozzuk és megmutassuk magunknak és a világnak, ami "a világ kezdete óta rejtve van", ahogy az Írások tanítják. Az emberi lény az egyedüli létezési forma a megnyilvánult természeti létben, amelyben a nappali éber tudat tevékenységén keresztül az abszolut szellem magára ismerhet. Az emberben azonosulhat egyedül a legteljesebben a természetalatti, a racionális és a Felettes, isteni Én. Megváltottsági szintünk a beavatottsági szintünk függvénye.
A Teremtés, mivel előfeltételek nélkül, robbanászerűen történik (lásd a Nagy Big Bang-elméletet), itt még nincs erkölcs, az életadó Szeretet akár a legkurvább Lilith-lényben is működik, zavaros körülmények között, mikor Pisti, mikor Pityu, de valami kakasféle megtermékenyíti a tyúkot. Ne haragudj, hogy szívatlak, de azt akarom, ne vedd olyan tragikusan a dolgot. Ha családalapítás előtt még nem ébredtünk fel, nem tudjuk eldönteni, hogy ki kivel van, az első gyerekeknél gyakran nagy love-műsor folyik, sok csalással, tragédiával a háttérben. Én első gyereke vagyok anyumnak, valahogy megéltem, de kinyírtam a másodikat, amellett, hogy Medárda 5 éves koráig végig veszélyben volt. Megnézheted a lányaim képletét, nagyon tanulságosak. Családi élet közben, ahogy fejlődünk, rájövünk, hogy elszúrtunk egy két dolgot. Hiszen a lelkiismeret is dolgozik bennünk, ott volt végig a szellem hívása a háttérben, csak f..t érdekelt, amíg erőltettük a hülyeséget. No, ilyenkor lenne ajánlatos egy alapos lelki-ismeret-vizsgálat. Ez a te esetedben a sorsfeltárás révén elindult, de folyamatosan kell befelé nézni és ha gáz van, akkor egyre keményebben, amíg a lényeget meg nem látod. Lassan rájövünk, hogy felelősségről szól itt a játék a Földön. "Vegye fel mindenki a maga keresztjét". Ha addigra bejöttek a babák a csajoknak, azokat életben kell tartani. az apák ehhez kevesen értenek, nem tudnak nekik sokat segíteni, Szilárd ebből a szempontból egy parafenomén. Ez nagyon fontos. Utána megnézni, mi az ami még menthető, például a párkapcsolati-szerelmi életben. Minél kisebbek a gyerekek, annál nagyobb a tét, mert első a Teremtés, utána a megismerés és a kiegyenlítődés. A szerelmi ügyek tehát úgy kell kibogozódjanak, hogy emberi élet, főként az utódoké ne sérüljön. ( Fizikailag legalábbis, a gyerekek, akár hiszed, akár nem, szélsőséges helyzetben még a válást is kibírják, akárhányan vannak, az én családom esetében kicsit összetett a dolog, erre rátérünk később) . Tény, hogy a szent családtól ti olyan messze vagytok, mint Makkó Jeruzsálemtől. De ez egy üres idealista faszság, amit te erőltetsz, a szent család, mint mondtam, a Mennyekben van. Minél jobban erőlteted, annál mélyebbre sülyedsz, mert a Mennyországba nem lehet erőszakkal bejutni. Oda csak az éber, Fénnyel átvilágított Szeretet enged be. Sokan néznek bigott vallásosnak, de nem vagyok az. Hitem van, amihez nehéz megtalálni a megfelelő kifejezéseket, ezért néha kénytelen vagyok a keresztény fogalomtárat használni, mert nem tudok jobbat helyette. No, a gyermeked élete attól függ, hogy van-e benned ilyen. A vezeklésben tisztíthatod ki az erkölcsi érzékedet, mert az vezet el a Krisztus-tudathoz, vagyis az isteni Énhez. Ennek a tisztánlátásnak a szerve a bűntudat. Erkölcsileg ez a krízis-szituáció egy csapda a Felettes Éned részéről, amibe hál Istennek, kezdesz belesétálni, kezd megtörni a sok szenvedéstől a benned lévő hamis Fény, a zavaros férfi-szellem (negatív Kos-Ikrek, stb.). Adj hálát tehát érte, mert most a lányod révén a benned lévő hamis szeretet is csapdába került, hiszen érthetően, nagyon fontos neked ez a kicsi lány (negatív Rák, Halak, stb.). Szóval, be vagy kerítve, Linda, újjá kell születned. Attól függetlenül, hogy mi lesz Istvánnal, miben fog lépni, miben nem. Vezekléskor tehát az első dolog a bűnbánat-tartás mindazokért a sérülésekért, amelyek ebben a teremtési-megismerési-kiegyenlítődési folyamatokban történtek a múltban (ez lehet kauzális, karmikus múlt, akár reinkarnációval, akár szellemi programokkal értelmezzük, fontos lenne értelmileg is kiszálazni, erre jó a kauzális asztrológia), a jelenben és a jövőben. Mert a következmények azok vannak. Nagyon ébernek kell lenni, hogy mit (kit) dobunk ki és mit (kit) tartunk meg. Nektek látszólag csak anyagi veszteségeitek vannak-voltak (Renáta ügy, tudod), de a mélyebb szintű veszteségek feltérképezése most folyik, lefelé zuhanni pedig a végtelenségig lehet, erre szabad akaratunk van. Amikor felfelé igyekszel, akkor viszont számolnod kell azzal, hogy a benned lévő Teremtőnek a te megváltásod a legfontosabb, téged szeret az Úr (a törvény) legjobban, téged viszont igazán, határtalanul, ezt ha nem érzed, ezt a lelked mélyén lévő, feltétel nélküli boldogságot, elég nagy baj vagy, mert ezt nem pótolhatja semmi, erre való a Bolond-meditáció, amit Szilárd szokott javasolni. Nem tudom, elveszítetted-e végleg Istvánt, meg tudod-e őt váltani. Ha tehetsz még érte valamit, ez menet közben kiderül. A lányod azonban most lép be a létbe, a benne lévő abszolut szellem, most azt figyeli énszerintem (ez amolyan analógia, kérlek ne vedd szó szerint), hogy a TE megváltódásod szempontjából mi a fontosabb, itt maradni vagy elmenni. Tudományosabban fogalmazva, a baba az első szaturnuszi ciklus elején van, az étertest kialakulásának az időszakában. A léttel való egységet, az egészséget egy az egyben az anya testi kötődése és a finomabb tudattalan átéléseire adott testi reakciók jelentik, így lehet benne tükröződni, a betegségein keresztül. A hányás elutasítás. Nemcsak információ, az egész helyzet elutasítása. Azt utasítjuk el, ami olyasmivel szembesít, ami az alvilágunkba, az árnyékénünkbe bevilágít. A felébresztő, megrázó szituk azok fájnak, bzeg, nagyon fájnak a léleknek. Tehát elvileg vagy teszed most azt, amit meg kell tenned, vagy majd a baba halála után lépsz, ebben a te akaratod érvényesül. Nincs külső körülmény. A külső körülmény csak a tükör, Linda. A zavar odabent van, a lélek mélységeiben, a központi, Lilith által megzavart abszolut imaginációban. A központi felelősség, a kocsihajtó gyeplője a te kezedben van. Ezt a TE-t kell most a vezeklésben minél éberebbé tenni. A tudatossági szinted most valahol az alsó asztrál és alsó mentál szintjén van, negatív energia-impulzusokat kap a baba, apadt a tejed (remélem ezt megoldottad) és az emésztő-rendszeretek (mikor a tiéd, mikor most a babáé) kilőtte a biztosítékot. Ja, agyilag ez egy megemészthetetlen szitu. De ha nem emészted meg, a legkevesebb, hogy a babád állapota rosszabbodik, vagy elváltok. Ebbe bele is őrülhetsz. Ez komoly, én alig tudtam visszajönni agyilag a fizikai létbe, el-el hagyta egy pár évig a vezérlőpultot a Nagyfőnök, a Rozsdáskés (az indiánokál, tudod...), ment el, jött vissza, az őrületbe bele onnan ki, megint bele, megint ki. Ne akard tudni, milyen, mikor megbomlik a tudatod, mert olyan helyre kerülsz, ahonnan nincs visszatérés. Ezzel kísérletezik a pszichiátria. De majd erről később, ha érdekel. Tehát summa summarum:
1. vezekléshez szükséges külső körülmények megteremtése (letérdelés, sötétség, csend, fejlehajtás, gyertyaláng, - egy kis csalán nem ártana, de komolyan, marsi növény, egy intenzív és azonnali kapcsolatot teremt a fizikai tested (térded) és a Felettes Éned között, rádásul, a tudatod is éber marad, mert baszottul éget, Linda, nem tudom, csináltál-e már ilyet gyerekkorodban. Tégy meg mindent, ahogy sikerül, lehet éjjel , amíg a baba alszik, jobb lesz)
2. vezekléshez szükséges belső körülmények megteremtése (előzetesen naplózás, meditáció, a horoszkópod tanulmányozása, esetleg egy rövid ima)
3. A fájdalom impulzusok hatására elindul a kapcsolat a fizikai és abszolut lét-tudat között, közben pedig a fizikai fájdalom hatására a lélek is szenved, de ez itt egy irányított szenvedés. Előfordulhatnak heves érzelmi-hangulati kitörések, ahogy az információ az alvilágból (a megváltatlan, rejtett, sötét késztetések, vágyak, félelmek világából) felfelé halad és a lélek beismer, befelé ismer, felismer, felfelé ismer. A tudatosági szinted változik, jól megforgat, ahogy a nagy könyvben le van írva. Az asztráltest tisztulása elég macerás, sok ideig tart. Bármi van, ha a hajadat téped, az se baj, a lényeg az, hogy maradj életben, maradj a testedben, maradj, amennyire csak tudsz, mozdulatlan és figyelj. Egy idő után elkezdenek visszafelé is jönni az impulzusok, a kapcsolat megteremtődött, jön a taxa inversa, a visszahívás. Most furdalni kezd a lelkiismeret, ezek a szúrások viszont már nyesik belőled a rosszat, kell hagyni rá időt, eltart egy ideig. Akár 2 órába is beletelik, amíg ide eljutsz.
4. A mentáltestnél a gondolati-mentális tevékenység uralása a fontos. Ezt előkészítheted naplóval, meditációval. Ha jól csinálod, kezded érezni közben azt, hogy fizikailag egyre gyengülsz (ez jó jel), de egyre világosabbak a gondolataid, belső képeid. A tudatod ugyanis a vezeklés kezdetén valóságos kisbaba-szinten van, amikor belenyilal a fájdalom, teljesen védtelen és sebezhető, minden irányból. Feldördül a lélek-vihar. Ekkor nagyon fontos, hogy ne akarj gyors békét, hadd legyen háború, mert szent ez a harc és a te lelked a tét. A szántóföld, amiért mindenért eladja az ember, ha megtalálta, ahogy a Mennyországot írja le az Írás, hogy azt az egy darab kicsi földet megvásárolhassa. Mantrák segíthetnek - pl- elfogadom a sorsomat, elfogadom, előfeltételek nélkül a teremtést, Legyen meg a Te akaratod, stb. Itt nagyon fontos az, hogy előzőleg tedd meg fizikailag (vagy legalább Messengeren, képzeletben) azt a látogatást és bocsáss meg a te Csilla-lényednek, kérd rád, magadra és gyermekeitekre és valamennyi szereplőre, a bekavart pasikra is az áldást. Ugyanis, itt már a képzeleti-képi dimenzióban a finomabb spirituális testek felé haladunk, itt már közeledünk a sokaságból, a Kettőből, a körülményekből az Egy-hez, itt már nincs én meg te, csak ANYA- és GYERMEK-idea létezik, a te teremtői lényed létezik, azt kell megváltanod. Épp ilyen fontos megbocsátani a férfiaknak, mint a megtermékenyítő princípium, a Fény megtestesüléseinek (most, bocsánat, de ha pálinkában oldott, szoknyapecér Fényt kaptál kívülről az életedben, akkor is). Van benned is egy akatos, tökéletességmániás férfi, de azt gondolom valamelyest ismered. Aki kezelni akarta a házasságát. No, hát neki is meg kell bocsátanod.
5. A dolog titka az, hogy megbocsátani és belátni, egy és ugyanaz: ha nem teljes a vétek-tudat, nem teljes a megbocsátás. Itt már a kauzális-szellemi testen dolgozik a megismerő szellem és minden hibás lépést fel kell magyarázatok nélkül térképezni. Foglalkozhatsz azzal, hogy a párod, a barátja és a megturmixolt szeretőik mit rontottak el, de tény, hogy ebből egynek gyermeke van, rólad nem is beszélve.
Ha tisztult egy kicsit az erkölcsi-szellemi megkülönböztetési képességed (Diakrysos pneumaton), jöhetnek a nyilasi céllövések, be a lélek mélyére. Ostorrá változik a racionális tudatod és fáradhatatlanul nyomod be az információt, a szeretettel egyesített fényt a sötét alvilágba - pl. többet nem akarom irányítani a férjemet, többet nem aggódok az anyámért, többet....ja, itt hosszú a sor. Ezek parancsok és elhatározások, leleplezések is egyben, a lélek megretten, de már meg van törve, mert a kárhozattól való félelem, ha jól dolgoztál az elején, felszínre került. A bűntudat és a halálfélelem (ahogy valamennyi pánik-betegség, depresszív megbetegedés) tudat-betegségek, tudat-tisztítási, tudat-tágítási sorskihívás. 6. Ekkor és csakis ekkor jöhet a kauzális testen való mentális munka, ekkor már, ha jól dolgoztál, mély, nyugodt, finom egység-állapotban vagy, egy mattfehér csendbe, nyugalomba, derűbe és boldogságba mész bele és jössz vissza a fizikai létbe, túljutottál az őrületen. Ez a rész a legfinomabb és a legkényesebb. Most már nincsenek képek, a Forrásban vagy. Te vagy az Egy. És kezdődik egy új teremtési-megismerési-kiegyenlítődési ciklus. Az egyetemes törvényekkel együttműködhetsz a sorsod rendezésében.


Valami ilyesmi, most mennem kell, de még folytatom, ha úgy érzed, segítettem.


Emőke"

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 13:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Történt, hogy ezelőtt két évvel, miután haza jöttünk a madarasi Hargitai táborból, és Etelka azt kérte, hogy vigyem el karatézni, látván, hogy hétről hétre ügyesedik, azt ígértük neki, hogy amennyiben a hüvelyk úja szopásáról is leszokik, veszünk neki egy gitárt, lévén, hogy ő egy született dalnok. Erre fel, az új szopási-ügyben addig megátalkodottnak látszó kislány neki is fogott csendben ebben iparkodni, és már nem is emlékszem, hogy mikor maradt ke ez végleg, mivel kb. az új szopás teljes kimaradásával egy időben beütött nálunk a krach, amikor az édesanyja éjszakai amerikás szerelmetes kommunikációi kiderültek. Persze, hogy mind megfeledkeztünk az Etelkának tett ígéretünkről, hiszen előbb jött a válás tragédiája, illetve Emőkének a mind négy gyermekre bejelentett igénye, amit a gyámhatóságok abszolút támogattak, majd a megtérése és a család egyesítése érdekében folytatott titáni küzdelem. És majd az egyben maradásért folytatott, elsősorban a hat tagú család megélhetéséhez szükséges anyagi javak megszerzésének az újra indításáért tett erőfeszítések, vagyis az Emőke asztrológusként való újra indítása. Nem tudom - még nem kérdeztem meg -, hogy Etelka tapintatból nem szólt-e, vagy ő is megfeledkezett, az első osztály kijárása közben a hősies erőfeszítéseit honorálni hivatott gitár-ígéretünkről, de én be kell valljam, hogy igen. Nos, amikor az édesanyját meglátta a gitárral, tett néhány "helyén való" kérdést arról, hogy mikor és miért is vett magának az édesanyja gitárt. (Én ezekről a kérdésekről le mondtam, annak ellenére, hogy éppen iskolakezdés előtt történt meg a gitárvásár, és a hangszer nagyságáról megítélve, bizonyára a tavasz óta össze gyűlt állami gyermeksegélyekhez is hozza kellett nyúlnia anyukának ahhoz, hogy "az ő" 9nmegvalósítási eszközét megvehesse, mindamellett, hogy valami honoráriumot is kapott a napokban és a múlt héten a Linda által elküldött regény-pénzemet is ő vette fel.)
Hát ennyit az új gitárról, amivel nem Etelka festi alá az állatokról szóló hőskölteményeit, hanem anyuka dalolgat himuszokat az őt az önmegvalósításban megsegítő, rettenetesen kövér guru-mámi szelleméhez: http://www.sahajayoga.ro/

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 13:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Szóval, ennek az állami gyermekpénzből és a gyermekei ösztöndíjából magát önmegvalósító, egoista mistica-nak már semmi köze nincs ahhoz a nőhöz, akit én még egy héttel ezelőtt is, a hűségre törekvő élettársamnak képzeltem - és igazi élettársamként szerettem! - noha, a gyermekimnek az anyja hivatalosan és vérileg.
És ez arra késztet, hogy átgondoljam azt a feltevésemet, hogy nem létezik isteni kegyelem. Hiszen, mi volt, ha nem Isteni kegyelem, az, hogy a nyáron megírhattam a Levegő karmáról szóló tanulmányomat? Mert ha nem írtam volna meg a nyáron azt, hogy az én Levegő karmám éppen abban áll, hogy ne hagyjam magam kétségbe esni a leg váratlanabbul elő álló, leg abszurdabb (felfoghatatlanabb) helyzetek által sem (Levegő karma, avagy a Hóhér akasztása), és nem hagyjam magam megsérteni senki és semmi által sem, akkor talán őrjöngenék. Így viszont, miután Emőke elköltözött, el mentünk a lányokkal a tóhoz, ahol azok szabadon ki csipoghatták magukat a Korondon vásárolt, kerámiából készült csipogó-madaraikkal, és én egy jót edzettem, majd a jó hideg vízben jót úsztam egyet.
És holnap reggel őjra kimegyünk, mert szép idő lesz és minden remény meg van arra, hogy a lányok is fürödhetnek iskola kezdés előtt a hosszú boldog nyaralásunk emlék-tiszteletére.

Kozma Szilárd Hozzászólás témája: Re: Napba öltőzött, vagy vétekbe öltőzött?
Elküldve: 2009.09.13. 22:48

Csakazért is!

- mindent a legnagyobb rendben és derűvel viszünk véghez a lányokkal. (Ma még fürödtünk is egyet a halastóban, pedig nem is sütött a nap. Sőt, ahogy kijöttünk, szemerkélni kezdett az eső is.) Holnap meg tanévnyitás van és oda megyünk mind a négyen, szépen felöltőzve, lehetőleg még jobb kedvvel. - Hiszen én már tovább és többet nem sérülhetek meg, mivel az utóbbi időben rengeteg ember helyezte belém a bizalmát.
A nyáron írt két tanulmány (A hóhér akasztása 1, 2) engem nagyon megtisztított és megerősített fizikailag is, nem csak lelkileg és szellemileg. Valószínű, azért kellett mindez Emőkével megtörténjen, mert nem volt elég eltökélt az újjászületésben és a megtisztulásban és hiába kértem pl., miután haza költőztek, hogy mondjon el mindent részletesen, mert nyílt szembeszegüléssel, vagy a látszólag engedő elódázás taktikájával, mindig elsiklott és t9bbnyire lelki fájdalmaira, kellemetlen érzéseire hivatkozva, tovább titkolózva, nagyon sok konkrétumot hagyott még homályban. Pl. azt is, egyenesen megtagadta, hogy el mondja: mi volt akkoriban az elképzelése arról, hogy mit fog majd csinálni mind a négy gyermekkel, ha a feminista bírónő neki ítéli, a szintén feminista gyámügyi pszichológus ajánlata alapján. Hiszen akkor, amikor ezt kérte, még eszébe sem jutott az, hogy nekem valamikor is egyenesen beszélne, nem hogy vissza állítsuk a család egységét.
Pedig ez a kérdés nem is bírt akkora súllyal, mint a Lezidon-ügy.
Azt mondja a felsősófalvi ref. pap, hogy más több ilyen jó fejjel, mint ő megfigyelték és szociológiailag is le ellenőrizték, hogy a jelentősebb templomok környékén - így a Csíksomlyói kegytemplom körül és környékén is pl., amit én is tanúsíthatok - ha nem is a leggonoszabb szellemű családok, de rendszerint részegesek, vagy nagyon kötözködő és veszekedős és problémás emberek élnek többségben....- Persze: ez a Polaritás törvénye és a rezonancia és a hatás-visszahatás törvényének a következménye.


Kozma Szilárd Hozzászólás témája: Re: Napba öltőzött, vagy vétekbe öltőzött?
Elküldve: 2009.09.14. 07:51


A misztérium boldogság-varázsára vágyó, vallásos lélek számára egyenesen felfoghatatlan és elfogadhatatlan az, hogy az egyetemes szeretet álcájában tündöklő, de a hétköznapok gyakorlati próbatételeiben mindig megbukó, a szellem tisztító fénye által átvilágítatlan misztikus képzelgés, valójában a legprimitívebb önzést takarja és azt hívatott a magasztosság köntösében érvényesíteni.
Ezen a "titkos igazságon" alapul az egyik Bolond - aforizmánk, ami szerint,

Aki az égi mannát mértéktelenül zabálja, egyenesen a pokol felé tart.

Így történhetett meg, hogy a nyári táborunkban az igazi, teljes meditáció ízére rákapott Emőke, nem tudott megelégedni az általunk gyakorolt, a később (a szaturnuszi ciklusoknak megfelelő időszakokban) megszerzendő gyakorlati tapasztalatából leszűrt fénnyel megtöltendő tudattalan szellem-test kamrákat, és az azoknak megfelelő spirituális energiarendszereket nem bolygató, abszolút-meditációnkkal. Ehelyett ő, a szomjas rendkívüliség- és boldogságvágyában, mohón rávetette magát egy, mindössze két gyermekes nő által újonnan létrehozott, nőiesen "kellemes" állapotokat ígérő, egzotikus joga - meditációs rendszerre, amely a gyakorlati fény átvilágítása nélküli szeretet segítségével történő, "önmegvalósító" finom energiáknak a felszabadítását ígérte, akárcsak másfél évvel korábban az amerikai CSODAKURZUS.
(És persze, most is, mit akkor, szüntelenül arról szól a fáma, hogy ez egy "az én" metafizikámnál magasabb rendű valami, minthogyha én fogtam volna magam, mint ez a kövér diplomata feleség és rendkívüli szellemi önkényeskedési hajlamaimtól hajtva, kitaláltam volna, vagy kidolgoztam volna valami új misztikát, csodákat ígérő mistico-tudományos módszert. Holott mindössze arról volt szó, hogy magyarázatot kerestem bizonyos észlelt jelenségekre és így kényszerből fedeztem fel mind a Lilith rendkívüli - kauzális - jelentőségét a sorsproblémák megértésében, mind az anyai ági örökletes karmát. Itt, e jelenségnél, ÚJFENT A férfi-ellenes programot és a spirituális matriarchában, vagyis a patriarchátusnál magasabb rendű matriarchátusi igazságban - Mint olyan erőben tehát, amely képes azt a valamit, amit nem érdemes: vagyis a férfit legyőzni - való reménykedést.)
Amennyiben nem tudnám ezt és nem érteném azoknak az egyetemes sorserőknek a működési törvényeit, amelyek sokkal erősebbek a jóga módszerekkel az egyénben felkelthető finom (misztikus) energiáknál (Ugyan mitől lennének jelentősebbek és fontosabbak az egyében botor módra felébreszthető "rejtett energiák", a bolygók által megtestesített és voltaképpen az egész egyetemes létezést és így az egész sors-rendszerünket is, működtető egyetemes erőknél?), egyszerűen felfoghatatlan lenne, hogy ezelőtt két héttel még, egymás derekát átölelve, együtt gyönyörködtünk a víz elemnek örvendve, önfeledten játszó, boldog és egészséges gyermekeinkben, és mára máris - ilyen rövid idő alatt! -, ezért, a többi joga módszernél és meditációs élménynél semmivel nem jobb, keleti misztikus tevékenységből, Csíkszeredába áttelepített, fantazma-boldogságért, amely az ígért egyetemes "anya-szeretet" helyett (aminek a nevében hirdeti magát), mindössze az Emőke VIII. házában álló Lilith hatásait erősítette fel a józan esze teljes kikapcsolásáig, azzal, hogy őt ideig - óráig a hibátlanság (felelőtlenség) illuzórikus érzetében részesítette. Azt, hogy ilyen rövid idő alatt; fel tudta rúgni és el tudta dobni magától a családot és ezzel, le tudta zárni a gyermekei felhőtlenül nyugodt gyermekkorát. Vagyis ezt az "egészet" aminek a felépítéséért annyi áldozatot hoztunk éveken át közösen. De hiába, hogy az elmém tudja, hogy mi történik, mert ugyanakkor érzem, hogy a szívem szakad meg. - De nem a haragtól, nem a haragtól, hanem csak a kicsi családi egészségünk újabb megbomlásától...
Bizony, bizony mondom néktek, a gyógyító energiákat felszabadító módszerek különböző köntösében tetszelgő, misztikus alkoholizmus sokkal veszélyesebb annál, mint amit a kocsmákban, vagy az ópiumbarlangokban gyakorolnak, mert a sorsrendezés érdekében kifejtendő erőfeszítések helyett, a sors feladatok alóli - kellemes élményekkel járó - olcsó felszabadítást ígéri.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2010.06.03. 11:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Figyelem! - Újraírtam a topic bevezetőjét! - Szilárd
-----------------------------------------------------------------------------

Jelentkezett egy új Logos-hozzászóló, valamilyen Gyöngyi, aki a tájékozatlanságával, lehetőséget adott, hogy némi helyzet-újra -tisztázó részletekbe bele mennyek és a Lindának írt második, Emőke őszi-őrületét abszolút bizonyító levelet is közöljem. :


"Talán most jó helyen vagyok.
Nem tisztem, hogy hozzászóljak a témához, mert sokan sokkal jobban ismerik a helyzetet. De valahogy belekeveredtem és mégis elmondanám, amivel érintve lettem.
Továbbra is csak keveset tudok az égboltról.Viszont annyit már megtanultam, a csillagok csak hajlamosítanak de a bölcs uralkodik a csillagain.
Én az emberi lélekkel kerültem közelebbi viszonyba, ez alapján beszélhetek.
A segítek pakolni nem azt jelenti, hogy az indulni készülővel egyetértek,helyeslem a döntését. Hanem azt, hogy megteszem, ami tőlem telik, miután látom, maradni nem tud.Ez jelképesen jelentheti csupán azt is, hogy nem veszekedem, nem zsarolom,nyugodtan elengedem.Sőt konkrétan esetleg cipelem a cucait.
Ki-ki vérmérséklete szerint. Mert mit ér kiveszekedni magamnak a szeretetet? A kitartást.? Lehet az ilyen áron elért eredmény tartós? Vagy harmónikus?Vagy mi az értéke egyáltalán?Azért tartsa be mert ÉN kérem?
Az más, ha érzem, hogy szétfeszülök a csalódástól, az elhagyatottságtól és ráborítom a keserűséget.Kiadtam magamból, jól van , haladjunk tovább. De
felszólítani ígéret betartására, tapasztalatom szerint,reménytelen. Vagy jön belülről vagy nem.
Van egy mondás: ha zárva a kalitka, szabadulni akar mindenki. Ha szabadságot adnak, már nem is kell annyira, visszatérnek.
Ahogy olvasom, régen tart ez a harc .Zaklatottság, békétlenség, megnemértettség. Mert nincs összhang. úgy látszik, nem egy nyelven beszélnek. Kedves Szilárd, a jelek mindig ott voltak, vannak. Nem jó érzés ezeket észrevenni.
Négy aranyos kislány mellett meg végképp drámai.( egyébként én az egy gyereket is gyereknek tartom, ugyanúgy érzései vannak)
De a tények attól még tények. Lehet rá készülni.
Ezzel nem mentesítem a felelősség alól a volt társát, ő is minden bizonnyal tisztában van fonák helyzetével. Nem irigylem...
A horoszkópomat szándékozom elkészíttetni, gyűjtök rá.

A lányok biztos sok örömet jelentenek, segítenek.Reményeim szerint sikerült a gondolataimat megnyugtató formában közölni és megvédeni az álláspontomat. Üdv


Kozma Szilárd:

Persze, hogy sikerült, kedves Gyöngyi. És még az sem baj, hogy ön még egyáltalán nem ismeri . Habár ismerhetné - a Szaturnusznak az életünkben - sorsunkban elfoglalt fontosságát, erejét.
De azért gondoljon csak bele, még akkor is, ha egyelőre női-lilith szívvel érez: iskola kezdés előtt, abban a civilizációban, amelyben, mindenki frászt kap már csak két gyermektől is, csak úgy, szabad-szerelem vágyból, ott hagyni egy férfit - apát három kislánnyal az iskolai év kezdetén, és a gyermekpénzt misztikus himnuszok eljövendő dalolása érdekében . az anya gitárjára költeni, amikor az, az évi tanszerekre sem elegendő? És Úgy hagyni ott három kis gyermekkel egy apát, csak azért mert rég lappang, az elválási szándék, hogy azt sem tudja, hol van az egyik és hol a másik szoknyácskája? - Tudja mit? Ne reneljen tőlem horoszkópot, hanem rendeljen Emőkétől!


Gyöngyi Hozzászólás témája: Re: Napba öltőzött, vagy vétekbe öltőzött?
Elküldve: 2009.09.16. 14:12




Új tag



Csatlakozott: 2009.09.05. 08:34
Hozzászólások: 10
Napjegy: Vízöntő
Aszcendens: Mérleg Próbáltam a női lilith-szívemet felfedezni, mit érzek én.
Azt nem, hogy helyeslem a cserbenhagyást, az anyagi felelőtlenkedést, az erkölcsi tartás hiányát,az önzés határtalan mértékét, a párbeszédképtelenséget, a durva agressziót a társammal(sem).
Nem írtam, hogy a gyerekek elhagyása jó döntés.
Nem írtam, hogy az emberi gyengeség minden esetben elnézhető.
Nem írtam, hogy a hazudást fogadjuk el.( ez az én életemben is az egyik mumus,
nem tűröm)
Úgy tűnik, mégsem sikerült a helyes szavakat megtalálnom.Nagy a "távolság".
Sajnálom, ami a gyerekekkel történt, de semmire nem mennek vele. "Sajnálattal tele a padlás."
Természetesen nem rendelek horoszkópot, viszont, hogy kivel fogom megcsináltatni, az már az én kompetenciám. Sok remek ember van, a társához semmi közöm.
Kívánom, hogy találja meg a lányokkal együtt a boldog életet, jó barátokat.







Kedves Gyöngyi!

Sajnálom, hogy ez az eszmecserénk így és ilyenre sikerült.

Természetesen, egyáltalán nem az én sajnáltatásomért, vagy "megvédéséért" van a Logos (Sőt: kell itt valahol lennie egy olyan írásomnak is, amelyben kifejtem, hogy a sajnálat éppen annyi negatív energiát tartalmaz mint az aggódás, vagy az irigység pl. és nem hogy segítené a megsajnált személyt, de éppen, hogy fordítva: hátráltatja és lehúzza azt!) , de azt sem hagyhatom, hogy a boldoguláshoz szükséges spirituális egészség elérésének a legfontosabb tartozékát: az erkölcsi éberséget és a maximális gyakorlati felelősséget, éppen itt a Logos-on relativizálja bárki is. Sajnos, így is eleget relativizálják azt máshol. Éppen erről szól a Mester vagy csaló c. topic is pl.

Ráadásul, ön kedves Gyöngyi úgy szólt hozza, hogy teljesen rosszul is olvasta, vagy egyáltalán nem is olvasta el azt az anyagot, ami ebben a topic-ban felgyűlt, vagyis azt, hogy mi történt a feleségem és közöttem előzőleg:

"Ahogy olvasom, régen tart ez a harc .Zaklatottság, békétlenség, megnemértettség. Mert nincs összhang. úgy látszik, nem egy nyelven beszélnek. Kedves Szilárd, a jelek mindig ott voltak, vannak. Nem jó érzés ezeket észrevenni."

Mert éppen ez a legidegesítőbb és a legfájóbb az egészben, hogy Emőke, a kiakadásai előtt, előzőleg soha semmi jelét nem adja annak, hogy valami különösebb baja lenne velem, sőt! Dénes Marikától meg kellett kérdeznem éppen néhány órával ezelőtt, hogy nőként, vagy asztrológusként tud-e róla, van-e még ilyen jelenség, hogy éppen ilyenkor, amkor készül elhagyni, mutattja a legszerelmesebb arcát és a szeretkezési igényét is többször és még inkább kifejezi? Mert én csak tátogok, amikor rám zúdúl az egész rossz nyavalya. És akkor mindenki, de mindenki pontosan ezzel a szokványos és általánosan tényleg gyakramn előforduló állítással jön, hogy közöttünk már korábban megromlott a kapcsolat. Nem értem, hogy miért gondolják az emberek egyöntetűen azt, és mi az isencsudájáért jön mindenki ezzel a szokványos szöveggel, hogy kettőnk között bizonyára korábban kezdett romlani és "rosszúl alakulni a kapcsolat".... - Még egy frissen diplomázott asztrológus férfi is ezzel jött nekem.
Nos, Maresz azt mondta, hogy igen is tud ilyenről, elég gyakori az ilyen jelenség, hogy az elhagyási szándék előtt a nők még inkább előveszik a szerelmes érzéseiket, az elhagyandó pár iránti vágyaikat.
De ez csak egy dolog, mert ez csak az én női pszichológiában való tájékozatlanságomból eredő abszolút pofára esésem. De miért nem lehet arra gondolni, hogy még egy négy gyermekes fiatal nőnél is lehet - mint ahogy ebben az esetben pont, de pont úgy is van a dolog! - , nem csak a tiniknél és esetleg a gyermektelen, rapszódikus szerelmi álmodozó személyeknél, hogy a férj, vagy a feleség mellett, szerelmes lesznek valaki másba, valaki másokba is? Mert hát ilyenekről (Na jó, nem asztrológgusokról és nem is négy gyermekes családanyákról...), azért még hallottunk nem? Miért kell ezt mindenki úgy gondolja, hogy ebben a megcsúszott elme-állapotokat előidéző szerelmi elbódulások miatt én is feltétlenül hibás kell legyek? Miért?
És az megint más dolog kedves Gyöngyi, hogy nekünk is meg hallt egy gyermekünk két és fél hónapos korában. Amikor a traumát spirituálisan feldolgoztam - A teljes gyászév kellett hozza - rájöttem, hogy voltak jelei annak, hogy bajok vannak körülöttünk. Hát én - és ezt nem most találtam ki, hanem a beavatási regényemnek az erről szóló 2O fejezetében és máshol is leírtam! - akkor erősen megfogadtam magamnak, hogy minden, de abszolút minden, nem csak másnak, de sok más asztrológusnak is jelentéktelennek tűnő jelre nagyon figyelek. A legkevésbé van tehát szükségem arra, hogy valaki felhívja a figyelmemet arra, hogy jelek azért vannak, csak oda kell figyelni, illetve arra, hogy rosszul esik azokat utólag fel és beismerni. Nagy jelfigyelő vagyok én kedves Gyöngyi, de a feleségem még nálam is nagyobb és ügyesebb titok-rejtő, és éppen ez a vészterhes anyai titkolózás ölte meg a makk egészséges kislányunkat is. És ezzel a tragédiával az emlékében és az asztrológusi tudatában és az asztrológus-anyai felelősségében, ezt a szerelmi titkolózást kellett volna abba hagynia a feleségemnek abban a pillanatban, amikor a második kislányunkat - éppen azt, amely a halott gyermekünk után született! - az édesanyja szeme láttára, vészesen megtámadták a kedvenc és őt nagyon szerető, vendéglő-őrző kutyák a nyári táborunk egyik reggeli tornaként végzett szaladás közben. Én akkor értelmeztem a jelenségnek a spirituális okait a hallgatóknak és az előadótársaimnak, akik egyike volt a feleségem is. A napokban derült csak ki, hogy ő akkor már szerelmes volt valakibe. Ezért mondom, hogy már akkor, amikor Etelkát megtámadták azok a kutyák, amelyek egyébként mindig örömmel csóválják a farkukat és szeretettel feküsznek a hátukra, ha őt meglátják, mivel Etelka is nagyon szereti őket, legalább az egyébként képtelen és egyoldalú szerelmi vágyait megtiltsa magának, ha már ezeket a szerelmes titkait nem akarta elárulni nekem.

Hát ennyit a jelekről és az én férfi, vagy asztrológusi ügyetlenségemről, kedves Gyöngyi.

Az a baj, hogy a szaturnuszi önfegyelem kissé háttérben maradt.
Mármint az enyém. Mert nem vagyok büszke magamra, hogy 3 nap, néhány szó után ilyen élesen reagáltam. Nem kellett volna.
Már csak azért sem, mert az én tájékozottságom a fórumozókhoz képest gyér. Azért próbálkozom.
Mert lehet egy anyuka(mindenki!) szerelmes, persze! Emberből van.
De ki mondja, hogy ennek mindig, és jelen esetben is, a férj az oka? Nem állítja ezt senki. Csak annyit merészeltem írni, hogy kellett valami előjelnek lenni. Sok éve együtt vannak, ismerik egymást. Nem lehetséges, hogy valamit pl. a csillagoknak tulajdonított, közben meg az egy előjel volt? csak mondom.
Egyik férj a baráti körből, miután elhagyta a felesége, azt mondta, Voltak problémák, de azt gondolta, ez csak olyan, mint a többi házasságban.Hát nem az volt, mert egy baj emberfüggő. Amit én benyelek, azért más veszi a kalapját, viszlát.Ez csak 1 példa.
Az fáj,nem adta jelét , hogy valami baja lenne a házassággal.Dehát mi van akkor, ha pontosan tudta, hogy önmagával van a baj? És tudta, hogy a társa mindent jól csinál? De ő nem tud megfelelni, mert pl.gyenge vagy megfordult benne valami?
Nehéz bevallani magunknak , másnak a változásainkat. Szerintem nem mert talán magával sem szembenézni. Csak azt érezte, mennie kell. Amúgy lehet egy vágyat megtiltani?
És most hangsúlyozom, nem azt gondolom, ez a helyes.De én nem ítélkezhetek senki felett. Egyébként a szerelmes közeledés bűntudatból is eredhet, van ilyen, tényleg létezik.Vagy egy kétségbeesett javulási kísérlet.Vagy a szeretet szeretet generált. Csak az érintett érzi, mi hajtja.
Rendben, nem kell a jelekre felhívni a figyelmét. De miért bosszantja? Jó, működik, megértem.
És az asztrológusi tudásának továbbra is nagy tisztelettel adózom.
A férfi-ügyetlenségről nem tudok, nem kell a számba adni, amit nem mondtam. De ha már szóba került: a női ügyetlenség ugyanúgy létezik.
A z, hogy viszonylagossá tenném a hazudást vagy a többit, nem hiszem. De majd figyelek. Hát ennyi.

Kedves Gyöngyi!

Az asztrológus örvend, amikor valaki ilyen, szaturnuszi felelősségtudatra utaló szavakat ír és ennek megfelelő hibabelátási készségről tesz tanúságot.
És arra, hogy menyire fontosak az árnyalatok én is nagyon sok példát tudnék adni. Ezeket viszont vagy horoszkópértelmezések közben szoktam elmondani, vagy baráti beszélgetésekben, mert számomra mindkettő személyesebb kommunikáció, mint a fórum, mert azt inkább, úgymond tudományos információközlési lehetőségnek tekintem.
De úgy látszik, az olyan ártatlanok számára mint ön is, aki máról holnapra cseppen bele az Astrologos világába, fontos az olyan árnyalatok ismertetése, amelyek egyébként a személyes közlések világába tartozik. Nem azért közlöm az alábbiakat tehát, hogy szentimentális és infantilis személyként panaszkodjak, vagy árulkodjak, hanem azért, mert nem szeretném, ha horoszkópok általam történt értelmezése hitelét veszítené a történtek, pontosabban a második nekirugaszkodás után is kudarcba fulladt családi egység-megvalósítási törekvéseim miatt. Több konkrét jel ugyanis arra utal, hogy nem csak ön, hanem sokan mások is, az Emőke döntéséért a személyes felelősséget és annak egy részét legalább is, rám hárítják, finoman arra utalva, és azt engedve következtetni, hogy az együttlétünk alatt ő igényelt volna tőlem valami olyan dolgot (És ez a probléma kulcsa, hogy ez a valami nincs megnevezve. És ez a valami aztán minden lehet, ami a klasszikus házasságszakítások alkalmával, a nők részéről, többnyire joggal, fel szokott merülni : gyengédség, oda figyelés, megértés, mélyebb beszélgetések, mennyiségileg, vagy minőségileg elég szexualitás, stb. hiánya, anyagi gondok, bármi ), amit én nem akartam volna, illetve nem tudtam volna neki meg adni. Ezzel szemben az igazság nem csak az, hogy egészen biztos vagyok abban, hogy - legalább is ez alatt, a számomra majdhogynem idillikus 8 hónap alatt, szilvesztertől erre felé tehát - ilyen féle kérés, vagy akár csak finom gesztussal is kifejezett igény, vagy akárcsak finom jelzés is, az Emőke részéről hozzám nem érkezett. Sőt, a dolog éppen attól lenne kétségbe ejtő a számomra, amennyiben nem találtam- és tártam volna fel elsősorban önmagam számára a nyár folyamán a Mérleg-Lilithem, tehát a Levegő-karmám kauzális lényegét, hogy Emőke, a mostani viselkedésével és inszinuációival ellentétben, inkább arra engedett következtetni, hogy ő mind nőként, mind anyaként, mind asztrológusként, nagyon helyesnek találja, hogy neki nagyon is tetszik, imponál és nagyon büszke mindarra, amit én végzek és ahogy én végzem a dolgom, mind a szakmai, mind a családi életkörökben, és mind a kettőnk viszonyában.
Amennyiben tehát valamit fel lehetne róni nekem ebben a 8 hónapban (Miután a tehát, tavaly karácsonyi csizmavásárlási ügy miatti, belső kiakadásomból szellemileg is, nem csak lelkileg helyre jöttem), az éppen az, hogy nagyon is figyeltem a hangulataira és azt lestem, hogy nincs-e valami mélyen rejlő problémája, amitől a család megint össze omolhatna. De a tábor ideje alatt, természetes, hogy nem foglalkoztam ezzel komolyabban és eszembe sem jutott, hogy ő aki velünk együtt szintén komoly asztrológus-előadója a tábornak, végzetesen egy másik férfivel való szerelmi együttléti lehetőségen fantáziál.
Valószínű tehát, és ezt én, minden öncsalási lehetőséget átvizsgálva is, egyértelműen így látom, hogy az ilyen, általában igaznak is bizonyuló véleményekkel ellentétesen, az Emőke menekülése oka inkább abban keresendő, hogy túlságosan is figyeltem rá, féltve követtem a hangulat-hullámzásait és ez zavarta, mivel annál mélyebbre kellett rejtenie a „természetes” titkait (VIII. ház Lilith), amelyeket még a korábbi ámokfutásából hurcolt magával az új, általam megtisztultnak remélt családi viszonyunkba.

Annak illusztrálásaképpen tehát, hogy ami történt egyáltalán nem volt sem emberileg, se asztrológiailag sem metafizikailag, előre látható és kivédhető, illetve, hogy nem rémeket látok, amikor azt állítom, hogy Emőke nem volt képes a megfelelő mértékben felvállalni a családunk megmaradásáért az összes felelősséget, illetve, hogy addig fantáziált titokban a családon kívül beszerezhető szerelmi és szexuális boldogságról, amitől végül teljesen kiakadt előbb a realitás-érzéke, majd az egész agy-működése, alant elküldök néhány levél, illetve levelezés részletet, de még egyszer mondom, hogy nem a gyermekeim édesanyjának a diszkreditálása szándékával, hanem főképpen azért, mert ebben, a Lindához írt harmadik, és immár teljesen őrült levelének a végén nem Csak a „faszmindegy (Spiller) Béla-szerelme” jelenik meg, hanem az a „szükség-motívum is”, hogy még amennyiben nem is jönne össze a Bélával való szerelem, akkor is el kell hagynia a családot, mert lehetőséget kell adnia más barátoknak, hogy a szeretőjévé válhassanak!



Hogyan mutassam meg azt, amit én magam sem értek, de látok, bár kínoz a látvány és érzem, e rettenve zuhanó, szikrázva emelkedő lét-szerelembe és beleőrülök. A hangod tetszik nekem, édes, mint a méz. És ez az őrület egyre megy, együgyüségemtől egy szent félelmet ébresztek lassan a környezetemben de ennem adnak az uton, szer-etet tudok ezzel az őrült mosolyommal kiváltani, sokat. Fél-ember, séült ember vagyok, fél-elmem teljességének titkát kutatom, abba zavarodom bele, hogy nézem, s amit látok, még őrültebbé tesz.


Nehéz Egynek lenni. Mennyen és Földön, Égen és Pokolban,
szépen a kereszten kiveszítve, sírva és mosolyogva. Vállalod? Nekem
megteszi. Gyerünk, itt maradunk, munkára fel, csak előbb még lazítsunk
egy kicsit. Bolond, aki azt hiszi, az életiskolában mindent
megtanítanak. És hogy muszáj mindent tudnunk és megfejtsük valamennyi
titkot. A sikereinkre s a kudarcainkra vajon kik drukkolnak s hol? S ki
nézi ezt az egész bulit? Vannak kérdések, amelyeket a mennyben kérdenek
és a válaszok rá, egyszerűen mi vagyunk, mindazzal, amik vagyunk, egyben
s részletekben. Ne szívd mellre, ami jó, azt tartsd meg, de nem árt jól
körülnézni, mert a látszatok csalnak, de ÉN valódi vagyok. Szeress és
tégy amit akarsz, én erre a végtelen karneválra a maszkok ellen más
módszert nem tudok. Itt az Bolond, aki nem használ maszkokat. Van olyan?
És ki az aki a maszkokat ránk teszi? Már nem félek, csak ha tudatom igen kitágul, de élvezem rettegve a Látványt. Ez szavakkal leírhatalan. Bábel-torony-lét mennyei mennydörgés szerelme, melyből hullnak a maszkok és a nyelvek összefolynak, minden szó számít, annak, aki a nyelvünkre helyezi. Azt aki bántja, elkárhozik. Az Igét.
És az a Tejút ahová tartunk, egyszerűen gyügyörű. Bár keresztútjaink itt
a földön néha igen összefutnak. És másoké nem találkoznak soha.
Boldogasszonylét egy égi és egy földi szerelem kötényében. Élünk s
magunk vagyunk, ki-ki a maga Bolondságával. Az Emőkeségével és a
Szilárdságával. És hol van a Személy? Mert mindkettőjükre keményen
ráhajt az az égi és az a földi másik. Ez így őrület, tényleg és ez
talán benne a szép. Szerelembe esni csak felfelé érdemes, a felső
világok felé, lefelé nincs irány, csak céltalan zuhanás. Oda nem ér el a
fény. Ott sötét van, nagyon sötét. Hogy mondják a kurvák, az Ember
Tragédiájában:

A Nap lement , oly hideg van itt, jobb odalent...
Minden napra új nap, születés és halál, elindulás és megérkezés
van a zavar, a látszatok , a tükrök világa és van a tiszta abszolut lét
nézd, megfejtettem magamat, ahogy tudtam
van bennem egy örök őrült és egy normális
a párom az én sors-tükröm nem mer belenézni
és szeretnénk egymást a Képből kibaszni
csak mit csináljunk a gyermekeinkkel
mert nekik faszt nem kell ez a dráma..kuss
nézd, a mi imaginációnk olyan családról álmodik
ahonnan, ha a látszatok teremtnek
a sors a társat mindig elrabolja
s marad a másik, a titán s a szirén
amelyek együtt csak hazudni vagy erőltetni
tudják azt a boldogságot
mert a másik ember nem androgün nekik
hanem csak hím-ringyó akivel ki kell baszni
hát ezt nem, akkor inkább Egy-edül
szinglilét, zárdaszűzek és szerzetes-lét
Mert az egységlogikában van az égi és a földi értelem
megérteni ami itt történik néha csak őrülten lehet
mert vannak dolgok amelyeket normális ember nem fog fel
és azokról nem beszélünk maradnak az örök titkok...kuss
néha pont az a jó ha nem értjük azt hogy értjük
aztán összeáll a kép és megvan a teljes - Ég
majd megint omlik minden és abszurd van, káosz
mi valami szent Istengyermek-valóságot akartunk
és ami itt van, az két éberség és két őrület világa
oda van életünk virága ha túl mohók vagyunk
és mosdatlan kézzel a szentség után kapunk
mert azt ki tudja hogy hol van
mikor a nevében mindenhol erőszak és hazugság folyik
ki az aki ezt az agyalást le tudja állítani
csak aki tudja hogy miért a fény miért az árnyék
miért folyik ez az örök kutya-macsak bújocska-fogócska játék
mikor pihennek szelíden a macskák, kutyák galambok
annak szívében nyugalom van az a könnyű pihe..pfujjj



A gyermekeim az én földelésem. Nagyon fontos, hogy jó helyen tudjam azok
Égi gyökereit, az anyai imaginációmban. Mi van ott és mi az ami azt
megbontja, megzavarja? A hamis megkülönböztetés és hamis kiegyenlítődés
szelleme, a lefelé zuhanó értelem, mely a kárhozat fénye felé viszi,
húzza a szeretetet. Attól félek én. Mert az őrült egy olyan valóságot
erőltet, mi nincs. És ez a hamis tükör az agyunkat figyeli és amit ez
hamis tükör teremt, az maga az értelem zuhanása, a megbomlott,
széthasadt, megzavarodott Szent Szellem. Ez az őrület. Akinél hamis volt
a teremtés, csak az jut oda, mert ott a hamis lesz minden, hamis
megismerés, hamis kiegyenlítődés. A páromban lévő Apától való félelemben
egy megbomlott sérült Szeretet egységbe kapcsolódási képtelensége van
aki az igazi fényt a hamistól nem tudja soha megkülönböztetni. És egy
olyan fényt fogad magába, mely mindazt, amit teremt, a hamis valóságba,
nem a valódi megnyilvánulásba, hanem a félelembe. viszályba viszi. Egy
elrontott fél-valóság a fél-elem, amelynek egyik része hiányzik. Az
Abszolut szellem megnyilvánul, de nem világít, hanem sötétít, amit mi
viszont fénynek látunk. Na ez az örök pörgése az elmének, ez a
veszélyes. Mikor egy olyan megoldást keresl ami nem összeköt, hanem
szétválsszt. mikor a bomlást, a viszályt teremted valójában, mert nincs
agyad, nincs értelmed, a közép, a tudat, mindegyre kimarad. Marad a
dühöngő, megzavarodott Felettes Én és az alvilág. Ez a törvénytelen,
nappali, éber tudat nélküli kapcsolódás az amiből soha nincs
visszatérés. És ami azt a Közepet onnan kivágja, az az Fény, ami nem az
életre, hanem a halálra visz. Ahol semmi sincsen. A család ősképével
kell ezeknek a családi problémákba belekattant nőknek az imaginációjában
dolgozni. Milyen ember képes oda földi értelemmel belenyúlni? No ez a
kérdés? Senki. Ezért veszélyes, ha túl sokat agyalunk égi és földi
dolgainkról és közben elfelejtünk játszani a gyermekinkkel. Mert ők
boldogok. Nem ismerik az őrületet. Csak ha mi arra vágyunk és folyton
azt teremtjük meg. Akkor azokat a gyermekeket nem lehet soha felnevelni,
mert nincs szellem, nincs Apa, nincs Szent család, ha túl sokat
bolygatjuk az anyák tudatát és az valamiért megzavarodik
hamis fényt kap amit nem tud az egységbe visszajkapcsolni de félelmében
el sem tud tőle válni akkor mi lesz ezt az őrületet ki érti az ilyenc
asszonynál meg? Mert ők jutnak a diliházba, azok a Teremtő-ben sérült
lelkek, akik egy hamis teremtés ördögi körébe szédültek és soha nem
jutnak el oda, hogy saját hamisságukat, őrületüket megismerjék. Ott van
aztán zavar, feszültség és félelem, gyűlölet. Az apa örök hiánya. A
Szellem-ellenes egység-képzelet megzavarodása. Az teremti a félelmet és
a gyűlöletet. Mely csak erőltetett, sérült kapcsolatokra képes. Ez a
lényeg. Szerelmi ügyeken az kattan be, aki ott Fél-szellem, fél-ember,
fél-lélek, nincs meg az ő égi, imaginációs Fény-társa, mely élet-képes
világosságot, értelmet, meleg, teremtő fényt képes belévinni, s azzal
belehatolni. Az az örök rettenet. Hogy soha nem jutunk el az értelmes
létbe. Hanem ott rekedünk a meegbomlott Teremtő őskáoszában, aki
félelmében, zavarodottságában egy nemlétező árnyéklétet teremt. Azért
vannak ezek a zűrös családi helyzetek, ha legyártottuk ezt a hamis
árnyék-valóságot. Az őrület világát. Az Egy belezavarodik a sokba és
visszatérni az Egybe nem képes soha, mert hamis a tükör, ami létrejött.
Az a baj, és ezt nehéz követni, ép ésszel, legalábbis, akinek téyleg
van, hogy sok nő a félelemtől kattan be, de saját hamis fényét, amelyik
ezt az őrületet egy elképesztő egység-ellenes agresszióból teremti soha
nem ismeri meg csak megteremti mindazt ami mindegyre szétválik az
életében, a hamis tükröződéssel teli emberi kapcsolatait. Sok művész,
sok ember, aki a szerelembe beleőrül, ebbe a hamis Tükörbe szédül bele
és ott reked az elméje. Ahol nincs egybekapcsolódás, csak a lét
szétbontási, megsemmisítási vágya. Ez a semmibe zuhannak az öngyilkosok,
mindenki aki csak úgy hirtelen kipörög a létből. Attól a semmitől retteg
a hamis fény és ods nem akar belehatolni. Ott nincs semmi
tapasztalnivaló, az a nemlét. Abból én nem kérek és a gyerekeimnek sem
adok. A félelem teremti ezt a világot és a tudatos önuralom váltja meg.
Ezt akarom. azt a világosságot, amely a női, megzavarodotott Yin
imagináció sötétségébe bevilágít és azt igazi életvággyal,
kapcsolat-vággyal megtermékenyíti. Ami Szeretetté varázsolja az
őrületet. Mert az a fény a valódi. amelyikből az egyetemes lét
születik. A hamis imagináció csak a köztes létet tudja megteremteni,
a látszat-valóságot, amit soha át nem lehet világítani és amiben minden
abszurd és amiben csak félelem van, erőszak, hazugság és gyűllet. Ez az
őrületszerű megzavarodás. De a férfi imaginációban a fény van
megzavarodva és az nem akar megtermékenyíteni semmit, csak megmaradni
magában és abban öncélúan pörögni.

ettől a bomlott elmétől félek, mert abba nincs értelem csak körbenforgó
információ-vihar, egy rögeszme-lény, egy meghasadt tudat a maga őrült
fantazmagoriáival azzal nem lehet kommunikálni

6.) Kedves Linda!


:D Szerelmes vagyok egy faszmindegy "Béla-valóságba", tehát valami másba, akármibe, nem tudom, mert elvileg, x impulzus dolgozott össze, nemcsak emberi kapcsolatok, ami, hogy ha racionálisan próbálom megfogni, hogy mi az, mind Hamvas Béla művei jut eszembe és a Béke Evangéliuma. Spirituális téren mindenképp egy nagyon kreatív időszakot érzek kibontakozóban magamban, amit szeretnék kibontani, megosztani másokkal. Én látom a te lelkedet és gyönyörű, nagyon szeretem. Idővel összehangolódunk és szót tudunk váltani, találkozhatunk is, ott vagy az én világomban. Nagy változásokon megyek át. Fizikai-természeti téren magányra, sok sok böjtölésre, tiszta táplálékra van most, úgy érzem, szükségem. Sok zenét hallgatok, főleg indián zenét, meg a táborban kaptam egy Kövi Szabolcs albumot, az nagyon bepörget. Van amikor zenével meditálok, főként olyankor jönnek ezek a számomra is érthetetlen jelek, sugallatok. Amikor lent vagyok a fizikai dimenzióban, ezen a zenén keresztül tartom a kapcsolatot az én spirituális lényemmel, valóságommal, éberségemmel, szívemmel, nem tudom, egy másik dimenzióval, ahol sok fényt és szeretet érzékelek, sok boldogságot. Főleg a csecsemőmirigyem szintjén vannak még blokkok az aurámban, nyílván, hogy sok minden nyomaszt, zavar még a fizikai életemben. A párommal kapcsolatosan sok szál elszakadóban van vagy már elszakadt közöttünk.

(És itt, a sok lenyelt hazudozás és tárgyi hamisítás után, már akkorára nőtt a feszültség bennem, hogy nem tudom megállni a közbeszólást:

Bennem, akkor amikor Kozma Emőke ezeket a sorokat írta, semmiféle felé irányuló testi, lelki, mentális, vagy spirituális szál nem volt megszakadva, hanem éppen fordítva: pontosan abban az időben éreztem talán a legnagyobb, nem romantikus, hanem „beérkezett, családapa-férji szerelmet” mind a gyermekeim édesanyja, mind az én, akkor általam „kivételesen értelmesnek” látott és egyetlen igazi élettársamnak képzelt, női szellemi-lelki másom iránt! - Szilárd)

El fogunk válni. Nem fér bele a valóságba, ahol Én Vagyok. Túl durva, intenzív a jelenléte, főleg érzelmi, testi és gondolati téren. Szeretem őt egyetemes, feltétel nélküli szeretettel. Megbocsátom neki, hogy ő más mint én és elfogadom. Tisztázódóban van a szeretői, főként a férfiakkal kapcsolatos ideálom,

(Dehogy volt tisztázóban! Sőt: ekkor zavarta össze végképpen: tíz hónappal ugyanis azt követően, hogy ezt leírta, egyetlen reálisan megvalósult szerelmi élmény emléke nélkül, egyedül tengeti a napjait a két kislányunkkal az édesanyja egyetlen szobás – ebédlő-nappalis háza körüli udvar-birtokán. – Szép időben... – Ezzel kapcsolatosan majd lesz egy későbbi közlemény a témában –topicban.)

[b]a Bélával való találkozásomnak köszönhetően. Lekopiroztam, levettem a mintát, elraktároztam a Szívbe, Osiris fénylő Nap-templomába. Az ő jelenléte számomra egy titok és én szeretem a titkokat.[/b] Nem zavar, ha nem értek meg mindent, legalábbis nem azonnal és másképp mint ahogy én vártam volna.

Szóval közte és köztem, amennyiben valóban független nővé válok (ez tök jó, bzeg ez a szingli, ha nem lesz pasija... ), bárkivel, bármelyik barátommal, akiket beengedek az intim köreimbe, "Holdudvaromba", lelkembe, bármi megtörténhet és ennek is örülök. Kibaszottul feldob ez az egész világ,
egy szédületesen intenzív boldoság-állapotban élek, amelyben viszont nagytakarítás folyik és vannak változások, finomak és durvábbak egyaránt. Ilyenkor hirtelen impulzusoknál elröhöghetem magam vagy sírok, főleg ami a párom jelenlétével kapcsolatos. A gyerekeim jelenlétének nagyon örülök, egy finom egységként érzékelem a jelenlétüket, mintha önmagam új lényét növelném szeretném tanítanám és egy tudást adnék át nekik arról a valóságról, ahonnan jöttem, a múltam tapasztalatairól, a jelenről és a jövőről. Sok mesét olvasunk, nézünk, hihetetlenül finom, gyönge szeretetet kapok tőlük.

A háztartási munkákra nehéz koncentrálni. Alig tudok aludni pár órát, alig van étvágyam, hányinger, szédület fog el, ha bármi nem tetszik, mintha állapotos lennék, ahhoz tudnám hasonlítani, mint a várandós és a gyermekágyi időszak. Emlékezz vissza, mennyire megnyílt akkor a tudatod. Szárnyal a lelkem. Tovább hogy lesz, nem tudom. Vagyok...”



Kommentár: Az Emőke célja tehát, a mindenáron való "független nővé" válás, vagyis a szexuálisan nyitott, "pasik" által megközelíthető állapotba kerülés volt.
És persze, a gyermekektől való megszabadulás! - Mert az elején csak Rékát vitte magával, és amint ezt máshol leírtam: Turulát az anyám gondjaira és "nem hivatalos" gyámságára akarta bízni, rá hagyni. De miután, e szándékáról nem tudtam és le vittem Turulát az anyjához Csíkszentgyörgyre, kiderült, hogy amint azt teheti a két kicsit vagy az anyjának, vagy - később, a téli és a tavaszi hónapokban végig - a nagyanyjának passzolta át.

Igazából ez a hatalmas feszültség, ami a maradék lelkiismerete - szülői felelősségtudata és az önző, minden képpen és minden áron való, hirtelen (A szerelem miatt?) rá tört szabadulási akarata között keletkezett, hát ez volt, ami kivágta az agyában a biztosítékot!

A többi mindössze az alap gonoszságot elsősorban önmaga: a lelkiismerete elől elrejteni hivatott misztikus parfüm.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 01:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Mivel a párkapcsolati harmónia megvalósításának a tudományosan - pszichiátriailag :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - megállapított feltételeiről jön prédikálni Csíkszeredába Csernus Imre Úr, az általam valamikor be állított sorsképletét keresve, végig olvastam a Mester és Csaló c. rovatban a volt feleségemnek a családelhagyási történetét, majd az (Nyilván, hiteltelen és ezért nyilván Csaló) asztrológusként való fennmaradási kísérletéről és a csúfos bukásáról szóló, "korabeli" bejegyzéseket. De nem az utóbbiak voltak most érdekesek, hanem az Emő még friss családelhagyási okainak az akkori férfi nemű logosz-tagoknak "megértő és pártatlan baráti" taglalásai, amelyek egyike szerint pl., minden botnak két vége van...

Nos, ezeket, a magukat pártatlannak és objektívnek mondó, és persze, szerfölött humánus alapállású és a gyengébb nem gyengeségeit megérteni igyekvő - úgy tudom, hogy máig gyermek nélküli, tehát család nélküli! - "kedves barátaimnak" a semlegességének a jogossága visszaigazolása képpen, nem állom meg, hogy most le ne írjam, azt a hihetetlen. de a száraz tárgyi valóságnak megfelelő tényt, aminek a nyilvánosságra hozataláról egy hónappal ezelőtt le beszéltem magam:

A volt feleségem, mai nevén Fodor Emőke tehát, úgy el ment dolgozni a nyár elején valahova - valamerre az országba, (Előttem, nem tudni miért keményen titkolva volt, hogy hova, de állítólag Nagybányára...), hogy TÖBB MINT KEREK HÁROM HÓNAPON ÁT MEG SEM NÉZTE, TEHÁT EGYÁLTALÁN NEM IS LÁTTA, nem hogy az én törvényes gondozásomban levő nagyobb lányait, de MÉG AZ Ő GYÁMÁSGA ALÁ ÍTÉLT, TEHÁT TÖRVÉNYESEN AZ Ő GONDOZÁSÁRA BÍZOTT RÉKA LÁNYUNKAT SEM!!!!
Becsület szavamra mondom: nem én költöttem ezt, hanem amit állítok egy az egyben, száz százalékosan meg felel a tárgyi valóságnak! Akár a nagyanyjánál hagyott szerencsétlen kicsi Rékát is meg lehet kérdezni, akivel, éppen ez miatt, én is, és a testvérei is, csak kétszer lehettünk együtt a nyáron. Előbb három hetet, majd öt napot.

Legyen világos: nem azért írtam ezt ide le, hogy a volt feleségem szörnyűséges tetteiről árulkodván, rajta nemes bosszút vegyek, hanem azért, hogy végre meggyőzdhessenek az akkor a helyzetet és talán még most is a semlegeskedő alapállást a minden botnak két vége van című, józan paraszti logika szerint megítélni ildomosnak tartó hölgyek és urak arról, hogy milyen nagy mértékben volt akkoriban igazuk. Ez a fent ismertetett gyakorlati tény ugyanis, szerintem végképp bizonyítja azt, hogy kicsoda miért is vált el és főként, hogy kitől - mitől. Mert az utólagos történések tükrében számomra már két évvel egyértelművé vált az a felismerés, hogy nem tőlem vált el az akkor még Kozma Emőkének nevezett, négy gyermekes asszony, HANEM A SZÁMÁRA EGYRE TERHESEBBÉ VÁLÓ CSALÁDJÁTÓL, ILLETVE A GYERMEKEITŐL!
És ezzel nagyon remélem, hogy most már mindenki számára végleg tisztázódott és le is zárult ez a talány-fejezet!

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.07.26. 23:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
2016 07. 26

Első levelem az édesanyja által magához csalt és 23-án megszöktetett Medárda nevű, frissen a 18 évessé vált kislányomhoz.


Drága Kislányom!

Egyáltalán nem haragszom rád, amiért így megszöktél tőlem, hiszen a negatív Uránuszoddal a 4. ház csúcsán, én erre 13 - 14 éves korodtól számítottam és annak örvendek első sorban , hogy eddig, tehát 18 éves korodig "ki tudtuk" húzni. . A baj csak az, hogy az édesanyád is tud kemény kauzális asztrológiát, és ezt a negatív karmikus késztetésedet, a vele való teljes karmikus összefonódásodat alantasan kihasználva (Halak Sárkányfarok mindkettőtöknél, Oroszlán nap - Tigris éve, neki Rák-Llilith, nálad megpakolt Rák konstelláció, vagyis nála a Ráknak megfelelő négyes házban a Sárkányfarok, Nálad meg Uránusz a 4, ház csúcsán, ami harmadik karmikus pontként működik és sorolhatnám a végtelenségig,.. az "egy karmába-tartozásotokat.), téged egy olyan, számodra viszont ismeretlen kilátástalan Nyilasi-világba rántott bele (A Ló évében született, ami tehát Nyilas - Jupiteri karmát, tehát eleve hamisítói, csalói és átverői karmát jelent, aki tehát, a nekem tett bevallása szerint is - te akkor éppen egy éves voltál...- , önkéntelenül és öntudatlanul is élvezetét leli a csalásban való létezésben, az ő szavaival: "a másikkal és a másokkal okkal való kibaszásban". És ezt nekünk ő számtalanszor be is bizonyította... - Ebben a karma-vonásában, viszont erősen különbözik tőled abban, mert veled szemben ő csak látszólag naiv, de hozzám képest is, pl. utolérhetetlenül rafinált, magyarul: agyafúrt.), mint amilyenben ő élni kényszerül. Amint tudjuk jól: a saját önző "szabad-akaratából.
Még csak nem is az a baj ezzel az elszökésedre való felbujtásával, hogy talán még mások előtt is, de saját maga előtt, öncsaló módon veled akarja kompenzálni az Edina elvesztését, illetve azt, hogy tudja: semmi esélye nincs arra, hogy Edinát megkaphassa, hanem az, amire mindkét tőle született húgod, hamarabb rá jött mint én és rám kérdeztek: Az nem lehet, hogy anyuka azért hülyítette el Medárdát, hogy megszabaduljon a gyermektartás-fizetéstől? Nagyon szépen kérlek tehát, hogy vedd elő az éberségedet és nagyon fontold meg, hogy mit teszel, mert te nem látod még át azt a vészterhes szövődményt, azt a szenvedés és kudarc-teli labirintust, amibe bele bogozod magam, ha az édesanyád ezen alantas érdekkel-kavarodó irracionális játszmáját velem, a mindig melletted levő édesapáddal szemben - aki pici korodtól féltve gondoztalak és neveltelek és tanítottalak és beavattalak, elkezded járni, ami olyan sűrű mint a gonoszság köde, és amiből, ha ezeket a végzetes hazugság- lépéseket velem szemben megteszel, esetleg soha nem tudsz majd kiszabadulni.
Nagyon kérlek, ne áltasd magad azzal, hogy a szombat reggeli atyai szidás és figyelmeztető jó-tanács miatt "kellett" velem szembe fordulnod, Judásként elárulván engem és mindent amit együtt elértünk és ne fordíts azoknak hátat, illetve ne áltasd magad azzal, hogy ezeknek ettől te még nem fordítasz hátat, mert keserves lesz az ha kivárod az időt, amikor be kényszerülsz majd látni, hogy hátat fordítottál és ugyanolyan lejtő pályára helyezted magad mint a szerencsétlen anyád. Biztosítlak, hogy ha ezt az anyád melletti életútat választod tovább, a karate-t is el fogd hagyni, majd jönnek a betegségek és vele - mellette való hányattatás, és a tanulásban is le fogsz romlani, és akkor majd, hogy miként maradsz meg az első öt között, illetve, hogyan fogsz érettségizni egyáltalán, nem hogy egyetemre bejutni. Illetve, hogy ki fog majd az egyetemen tartani? Hiszen az anyád egyetlen "biztos anyagi forrása", szegény Teri Mama, sem örök életű... Arról nem is beszélve, hogy amennyiben Csaba vissza hívná pl. Régenben az anyádat, az eddigi jó szokásaihoz híven, úgy cserben hagyna mint a pinty, mint ahogy cserben is fog hagyni, amennyiben Csaba helyében új szeretőt, vagy férjet talál, aki nem szívesen lét téged mellette koloncként.
Nagyon szépen kérlek tehát, hogy légy végre értelmes és törekedj nem lenni senkinek az áldozata - Hiába is állítanád be magad, az áldozat hibáztatásának a gonosz pozíciójába, és tüntetnéd fel magad az én áldozatomnak, mert mindenki nagyon is jól tudja, veled együtt, hogy ez nem , hogy nem igaz, hanem éppen hogy az ellenkezője az igaz... De nagyon vigyázz, mert az anyád ezt velem szemben egyszer már eljátszotta, és most el akarja veled is ezt játszatni, tiszta hamis kopmenzációból, illetve alantas bosszú-vágyból, amiért annak idején nem hagytam, hogy az egész családot tönkre tegye és titeket magával rántson a saját hibájából kialakuló hányattatásainak az útjára, amiket jól ismersz...
Jézus mindenek feletti értelemmel rendelkezett. Gondold meg tehát jól metafizikai szempontból, hogy miért is mondta azt, higy aki nincs velem az ellenem van? Nem én vagyok a hibás azért, hogy aki az anyáddal van, az attól kezdve, csak ellenem lehet, még akkor is, ha én az ő szerető édesapja maradok.
Érted aggódó édesapád

Második levelem az anyjához szökött Medárdához:

Medárda Szívem!

A szokásos jelenlét-tudatod hiánya miatt szombat reggeli szülői - szaturnuszi figyelmeztetés, arról, jobban kellene hinned magadban, és akkor bizonyára meg is találnád, amit keresel, illetve, jobban oda tudnál figyelni a saját dolgaidra és nem lennél annyira feledékeny sem, egyáltalán nem volt annyira sértő és bántó, hogy még a levelemre se válaszolj, nem, hogy még telefonon se akarj beszélni velem. - Az anyád ezt mondta legalább is.
Márpedig, ha ez így van, hogy te ezt akarod most inszinuálni, hogy annyira meg vagy sértve és bántva, hogy így bánj velem és így kezelj, ami után én annyit gondoztalak és neveltelek, annyi, de annyi áldozatot hoztam érted és évekig védtem a lelkedet a mobingolástól, és veszekedtem és vitatkoztam az osztályfőnököddel és az igazgatónőddel, és hordoztalak kerete-versenyekre, hogy erősítsem az öntudatodat, szóval, ez a velem szembeni ellenséges helyzet, amit így létrehoztatok, hogy még a ruháid sem kellenek és semmi személyes holmid, csak, hogy ne kelljen beszélned sem velem, sem a testvéreiddel, teljes egészében meggyőztek engem, hogy maximálisan az anyád befolyása alá kerültél és most Emő az agyadat mossa éppen és át akarja állítani a személyiségedet. Vagyis, azzal foglalkozik, hogy az agyadat átmosva, akárcsak neki az ő anyja, a Magdi- nagyanyád nyolc évvel ezelőtt, teljesen ellenem fordítson, és bevigyen az ő hazugság-mákony tengerébe.
Nagyon vigyázz tehát kislányom mert ez egy nagyon, de nagyon veszélyes játék, amire az egész jövőd és életed rá mehet.
Nagyon kérlek szépen, tehát hogy válaszolj, amíg a helyzet végzetessé válik, mert én csak azzal az általam (még...) ismert Medárdával akarok beszélni a jövőben is, akiben megbízhatok, aki nem hazudik és nem titkolózik előttem. Márpedig, ha ezen a lejtőn elindulsz, akkor nincs megállás és ha valamikor lenne is még elég erőd és elszántságod és kitartásod arra, hogy magadról az anyád és a nagyanyád féle hazugság-polipot levakard, és vissza fordulj a helyes útra, és azon elindulj újra, már rettenetesen nehéz lesz.
Még egyszer aggódva figyelmeztetlek: vigyázz, mert már az is hazugság, hogy ezt a, haj – ajj, de mennyire megbántott és megsértett állapotot megjátszod. Mert, a tárgyi igazság az, hogy a szombat reggeli szenvedélyes figyelmeztetésem, hogy megint a könnyebbet választod, és nem a régebb, hanem a frissen vásárolt paradicsomot akarod kiszedni ahhoz, hogy zöldségsalátát készítsünk, egyáltalán nem volt annyira súlyos, hogy a szökésedet és ezt a magatartásodat indokolja. És a gyenge szidás után, én semmiféle haragot nem tartottam veled, hanem beszélgettünk arról, hogy az mindannyiunk számára jobb lenne, ha jobban bíznál magadban és optimistább lennél, úgy, ahogy én tanítottalak és neveltelek, ezt, a célravezetőbb és egészségesebb alapállást is metafizikailag megindokolva. Később, a horgászáshoz pozitív tanácsokat adtam és az Etelkával való pesszimista összehasonlításodra, tehát a szomorú, magadról és hitedről lemondó megjegyzésedre, meg kérdeztem, hogy mi indokolja nálad ezt a magatartást, hiszen én mindig is az ellenkezőjére neveltelek, biztattalak? Majd az egész délután és az esti karate - edzés is, éppen annyira békésen telt mind korábban mindig a tavaknál. Sőt, az edzésen még dicsértelek és biztattalak is, hogy az „uramawashi gerit” gyakorold, mert az jól megy neked és versenyeken is majd használni tudod. Utána én meg el mentem, az árulási tervetekről mit sem sejtve, a sátramba lefeküdni, de meg a testvéreiddel sokáig beszéltél Zalánnal, majd azt mondván, hogy a vécére mész, a telefonodat magadhoz véve megszöktél. Teljesen biztos vagyok abban, hogy nem mentél ki gyalog a nagymamád lakásáig, hanem a korábbi, anyáddal való elszökési terveteknek - a vele kötött egyezségeteknek megfelelően, hívtad az édesanyádat, aki eléd jött taxival. Szóval, ha nem válaszolsz erre a levelemre sem, akkor teljesen biztos leszek abban, hogy az anyád tart fogságban és a befolyása alatt és ő nem engedi, hogy fel vedd velünk - bármelyikünkkel is a kapcsolatot - és inkább ruhával is el lát, és fűt - fát ígér neked, csakhogy ne beszélgess velem, és a leveleimre sem válaszolj.
Vagy, mint ahogyan a kistestvéreiddel is tette ezt nagyon sokszor azelőtt, nekem azt hazudja, hogy te nem akarsz beszélni velem, és ez közben nem lehet igaz!
Hogyha tehát nem kapok választ erre a levelemre sem, az utóbbi gyanúmat fogom látni megerősíteni és mindenféle intézkedést meg fogok tenni annak érdekében, hogy anyádnak az alantas karmai közül kiszabadítsalak.

Szeretettel és reménnyel: Édesapád


Medárda (Vagy az édesanyja: Benkő Emőke által írt?) furcsa – Mivel hogy Medárda által azelőtt soha nem használt liberális közhelyeket és magyarországi pszichológiai zsánereket tartalmazó, és végső soron engem bántalmazó válasza:


„Drága édesapám! Én azt szeretném mondani neked hogy rengeteg mindent át kell beszéljünk, higgadtan, őszintén, csak most rengeteg időre van szükségem arra, hogy össze szedjem magam hogy tudjak mindent neked elmondani. Én úgy érzem hogy tartozok neked egy magyarázattal, amiért elszöktem. Sokkal bonyolultabb a helyzet mint gondolnád. Nem ismersz engem eléggé. Annyi mindent el akarok mondani neked csak idő kell nekem hogy össze szedjem magam. Én nem állok senki pártján, csakis a saját isteni Magom pártján, és ne aggódj, nem vagyok olyan kiszolgáltatott mint gondolnád. Tudom hogy mi a helyzet anyukával, tudom hogy mi a helyzet veled, és tudom hogy mi a helyzet velem. Ígérem hogy a felelősség tudat fog vezérelni, és nem az élvezetvágy és az érzelmeim. Sajnos már régóta nem tudok megbízni benned, és most már azt is tudom hogy te sem fogsz tudni megbízni bennem. Én rájöttem a napokban hogy senkiben sem bízhatok jobban, csakis az én igazi isteni magamban, abban a szép trigonban a horoszkópomban. Idő kell nekem arra, hogy össze tudjam szedni magam és eléggé erős legyek ahhoz, hogy mindent el tudjak mondani neked, ahogy van és ahogy én látom. Ez egy nagyon jó karmaoldási lehetőség lesz számomra, csak idő kell nekem. Arra kérlek hogy legyél türelmes, mert ha nem leszel az, akkor nem fogsz tudni segíteni nekem. A te szerető nagylányod.”

Válaszom (A szerintem nem is) Medárda által írt furcsa levélre:


Kedves Medárda! Soraid egy és egyáltalán nem nyugtattak meg. Kiváltképpen, hogy úgy írsz, mintha nem te lennél, és, hogy olyanokat írsz, amire én semmiféle alapot neked nem szolgáltattam, ti., hogy te már rég óta nem bízhatsz meg bennem? Mi akar lenni ez az aljas inszinuáció? Még hogy te nem bízhatsz meg bennem, akiben az utóbbi időben is, a Szihalomban a párnák alá dugott szaloncukor - papírok jelétől elkezdve, és befejezve a szép emlékül rám hagyott, négy száz lejes internet-tartozást, amit úgy hoztál létre, hiogy nem cserélted vissza a két telefonnak az általad kicserélt SIM-kártyáját, annak ellenére sem, hogy ezt kétszer is kértem tőled! Tehát ami óta el kezdtél édesanyáddal csettelni a fészbukon, szüntelenül csak csalódnom kellett benned és újra és újra megbocsássak és újra és újra bizalmat kelljen - kellett előlegeznem neked.
Ez nem te vagy, ez nem az én komoly és Medárdám! Ez tipikusan egy, az anyád körmönfontságára jellemző, furcsa, engem vádló, rafinált célzásokat és erkölcsi csúsztatásokat tartalmazó, manipulatív levél, ami olyan, jellegzetesen közhelyszerű felnőtti társalgásban használt zsargonokat tartalmaz, amiket te soha nem használtál, és aminek a tartalma csak arra céloz, hogy az anyád időt nyerjen azzal, hogy még jobban kimoshassa az agyadat és átprogramozza a gondolkozásodat, az eszed járását. És ami, ráadásul aljas módra azt inszinuálja, hogy mi ketten soha nem beszélgettünk volna őszintén egymással. Holott én már egészen kis korodtól kezdve, nagyon komoly és őszinte beszélgetéseket folytattam veled, és erre még inkább törekedtem az utóbbi időben. De hát, ami óta el kezdtetek az anyáddal csettelni, egyik baklövést a másik után követted el és a tanulmányaid mellett - Emlékszel, hogy még a festészettanárnőd elégedetlenkedését is meg kellett értessem magamnak vele és végül, amikor fel fogtam mi a baj, veled sikerült megbeszélnem, hogy a végén márt kezdtél abból is jó jegyeket kapni, - Mást sem tudtam már csinálni sajnos, ezeken az őszinte beszélgetéseinken, csak adni az ötleteket arra, hiogy mit csinálhatsz hogy ezt meg amazt többet ne kövesd el. Miről nem beszélgettünk őszintén mi Medárda? Látod, éppen ettől féltettelek, hogy el kezdesz finoman csúsztatni, mint az anyád, aztán a végén majd kikötünk a vastag hazugságoknál, akárcsak nála is. Szóval, he neked ténylegesen lennének olyan komoly és mély „megbeszélni valóid”, amihez nagy türelem és nagy figyelem kell, akkor az előzmények alapján, vagyis tekintettel arra, hogy én már egész kicsi korodtól mindent őszintén megbeszéltem veled, még a szexualitás kérdéseit is, . akkor pont, higy fordítva: rohannod kellene hozzám velük, és nem azt hazudni, hogy időre van szükséged, ahhoz, hogy ezeket velem megbeszélhesd. Mondom, etz egy aljas időhúzási manőver az anyád részéről, aminek csak egyetlen célja van, éspedig, hogy az erkölcsi érzékedet és az igazságérzetedet, meg a kritikai érzékedet le süllyeszthesse az ő szintjére, hogy attól kezdve majd irányíthasson, éppen úgy, mint ahogyan az ő anyja is ezt tette vele és irányította... Jól láthattuk, hogy hova. Én egyáltalán még azt sem hiszem el, hogy ezt a levelet te írtad, hiszen jól ismersz, és tudhatod, hogy melyek az igazi előzmények a kettőnk kapcsolatában, tehát ilyen hazugságokkal nem jöttél volna nekem és főként ezt az aljasságot nem szegezted volna nekem, hogy HOGY TE NEM TUDSZ BENNEM MEGBÍZNI? Ugyan miért nem Medárda? Hol és mivel is játszottam én el a te bizalmadat? Ez tipikusam Szécsi Emőkés mondat abból az időből, amikor elrohant a szerelmi őrületeit kielégíteni és szét rombolta a családot másodjára is. Fix ilyen, kivédhetetlen általános célzásokat tett, amiket éppen azért nehéz kivédeni, ha annyira hülye lenne az ember, hogy ezzel foglalkozzon, mert semmi, de semmi reális alapjuk nincs! Teljesen biztos vagyok tehát, hogy ezt az aljas gonoszságot, nem az én szeretett Komzma Medárda kislányom írta, hanem a valamikori Szécsi és valamikori Kozma és a jelenben Benkő Emőke! Intézkednem kell tehát, hogy a lányomat kimenekíthessem a sötét boszorkányi karmaiból. Még hogy nem segíthetek... Ugyan milyen nagy bajban lehet Medárda, ki kavarta őt bajba? Mert én biztos hogy nem! Amikor én láttam, még nagyon is vidám volt!
És ne írjatok nekem többé Fészbukon, hanem csakis imélben, mert itt még elolvasni is utálom a leveleket, nem hogy írni! De mivel nem tudom, milyen okból kifolyólag, az iméljeim nem érkeztek meg hozzád - Ez csakis az anyád manővere lehet ismét! - ide másolom a második hozzád írt levelemet is. De mondom: Nem azért, hogy itt válaszolj, hanem imélben! Furcsa Benkő Emőkének azt írni, hogy: Szerető édesapád! Szóval, ha ténleg fenn akarod tartani velem azt a kölcsönös bizalmon alapuló kapcsolatot, ami kiskorodtól meg vol, akkor mihamarabb beszélnünk kell, mert ez egy liberális - általános pszicológiai duma, hogy neked időre van szükeséged ahhoz, hogy velem beszélhess, ami jól hangzik általánosan, és ezért is írjatja veled ezt az anyád, illetve írja itt nekem, mintha te írnád, mert ez a világi – pszicho- gondolkozás szerint manapság menő és elfogadott. Csak éppen, hogy a mi kapcsolatunknak ehhez a menőséghez semmi köze nincs! - Hiszen ez az ő telefonja, amiről írsz, nem? És amennyiben Kozma Medárda egyáltalán el olvashatja ezt a levelet, és válaszolni is szeretne rá, akkor nagyon fontolja meg, hogy milyen aljasságokat akar az édesapjára kenni (Még, hogy ő nem bízhat meg bennem.. Ugyan miért? Te jó Isten!!!!), mert elveszítheti velem a kapcsolatot örökre!
Persze, nagyon jól tudom, hogy az anyja, aki ezt az aljasul gonosz kijelentést a lányommal leíratta, éppen ezt akarja..., de ígérem, hogy ezúttal emberére talál, és nem, hogy nem eszik belőle, de keservesen megbánja még ezt a gonosz tettét, amely az eddigi gonoszságainak a csúcsa, ez az ék a nagy Szécsi Emő felelőtlen aljasságoknak a koronáján az ékkő! PS: Ha mégis Medárda írta volna: Annak nagyon örvendek, ha te tudod, hogy mi a helyzet az anyáddal, mert nekem ezt 20 éven át nem sikerült megfejteni asztrológusként sem. És engedd meg drága lányom, hogy azt, hogy velem mi a helyzet, mégis csak jobban tudjam mint te, azzal a nagy trigonoddal, ami az eddigi asztrológiai tapasztalataim szerint, mindenkinek, akinek ezt a horijában észleltem, csak és csakis szerencsétlenséget és nyomorúságot hozott, amennyiben nem párosult maximális spirituális felelősséggel. T viszont, nem elég, hogy felelőtlenséget felelőtlenségre halmoztál az utóbbi időben, főként ezzel a szökéseddel, hanem még azzal is tetézed, hogy azt írod, hogy nem tudsz megbízni bennem! Amennyiben tehát bármiféle őszinte beszélgetést is akarsz velem folytatni ettől kezdve, előbb azt kell tisztáznod, hogy ezt miért írtad? Mit és mikor követtem el ellened? Hol és mikor hazudtam neked vagy nem tartottam be valamelyik neked tett ígéretemet? Ahogy az anyádat ismerem még a végén azt is képes kieszelni és téged erre az aljasságra rá venni, hogy állítsd azt, hogy szexuálisan zaklattalak…, molesztáltalak. Nemde? Vagy mi a fészkes fene, az, amitől elveszíthettem én, a bizalmadat? Én aki az utóbbi hetekben és hónapokban majdnem hetente kellett újból és újból az édesapai bizalmammal felruházzalak?- Mondom: nagyon vigyázz, hogy kinek miket irkálsz és miért,.mert a ködösen általános szavaknak igen nagy, sőt: veszélyes súlya tud lenni!!!

Édesapád.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 18:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.11. 22:01
Hozzászólások: 4223
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Kedves Barátaim!

Azt hiszem, hogy az asztrológusi pályafutásom alatt legalább két százszor idéztem a Mózes könyvének azt a maximáját, ami szerint.

"AZ ÉN UTAM NEM A TE-UTAD, mondja a Seregek Ura."

De csak a tegnap este értettem meg azt, hogy mit is jelent igazából az, hogy az isteni Én-tudat útja nem lehet azonos semmiképpen a Te - tudatnak az útjával.

Hogy ezt megérthessem, tényleg teljesen Bolonddá kellett újból válnom, ami után megértettem végre, hogy nekem akkor is ez, csakis ez lehet az utam, tehát az anti-ego - nak az útja, ha a gyermekeim - Most teljesen mindegy, hogy milyen befolyásra, de - nem ezt választják.

Mellékesen: a nyár elején el magyaráztam nekik (És Medárda, a későbbi áldozat is ott volt ezen a beszélgetésen még!) azt, hogy a szívükben is létező - lakozó Isten az öntudatukon keresztül tartja velük a kapcsolatot, és ezért soha ne hagyják, hogy bárki is őket bűnbe vigye, mert akkor, a vétek miatt ez a kapcsolat megszakad. Nem tudom, hogy a szerencsétlen Medárda, akkor már el kezdte-e az anyja hatására a velem szembeni vétkét, a szökését tervezni, annak a tudatában, hogy rengeteget fog majd hazudni arról, hogy "miattam" (Sőt,esetleg Viola miatt is) kell elszöknie.

Medárda tehát már a Te- útját, vagyis az őt "annyira, de annyira szerető" édesanyja és Magdi-nagymamája útját járja.

Hogy is van Jézusnak a példázata a balga-szüzekkel, akikm hagyták, hogy az olaj kifolyjon a mécsesből?

Hát a mécsesre (A rózsakertre) vigyázni képtelen balga-szüzeknek, semmiképen nem sikerül az Én-útjára rálépni. Így tehát számukra csak az ősök útja, vagyis az anyák útja marad.

_________________
Nem arra való a gondolkozási képességünk (kincse),hogy a pokollal (a karma hazájával) való kapcsolatunkat fenntartsuk általa, hanem arra, hogy Isten Országát megkeressük..
Kozma Szilárd asztrológus - http://www.kozmaszilard.hu/


Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO