ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.11.13. 01:22

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Viccek
HozzászólásElküldve: 2009.01.30. 09:15 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Bibliai értelemben ugyanis, a "nővel levés" (és hogyha a gonoszan egyoldalú pátriárkális szóhasználatot, a megváltás kori - vizöntő ajoni - logikánk szellemében kiegészítjük: a férfival levés), megismerést jelent: "És akkor Ábrahám bemene a sátrába és megismerés Sárát, és a megismerésből születék Izsák." Hamvas azt írja valahol, hogy ez a fajta, több dimenziós megismerés azt jelenti, hogy "keresztül kasul egymást átjárni".
Nerm ismerem a teljes szövegkornyezetet Niki, de érdemes lenne utánna nézni, hogy a bizonyára latinamerikai író, illetve az általad idézett hőse (Nem Dávid, hanem a kérdező) is így gondolta-e?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2009.01.30. 21:45 

Igen, így gondolja, csak ezt a részét ragadtam ki a párbeszédnek, mert ezen jót nevettem. Egy éltesebb világfi és egy tizenhét éves pályakezdő fiú (David) beszélgetése, ami így folytatódik:

- Nem. Az ágyban.
- Aha.
- Na?

Tehát a kérdező, bizonyos Vidal, így gondolta, mert éppen erről a témáról akarja pártfogoltját kikérdezni. :lol:

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2009.02.10. 23:12 

Fiatal lány bemegy a gyóntató fülkébe és mondja:
- Oldozz fel atyám, mert vétkeztem! A hiúság bűnébe estem. Naponta többször nézegetem magam a tükörben, és ilyenkor megjegyzem, hogy milyen gyönyörű vagyok.
Mire a pap átkukucskál és így szól:
- Lányom, ez nem is annyira bűn, inkább tévedés...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2009.02.11. 16:39 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Családi szintézisek fejében (ellenértékében), kaptam Magyarországról egy német vákumos ortopéd-gyapjúmatracot, amit viszont kicsomagolás után ki kell nyújtani és 24 óráig ott tartani, egészen síma felületű helyen. Ekkora síma felület nálunk csak úgy volt létrehozható, hogy a nagy szobában, "ahol a négy lány lakik", a szoba egyik végáből a másikba toltuk az asztalokat. Reggelinél megszólal a harmadik évét(!!!) éppen a napokban betöltött Réka, hogy:
- Anyuka, apukával ti feldultátok (-sic!) a mi szobánkat és ezért, ezentúl csak a folyóson tudunk játszani... :shock:

A sokkoló értelmi teljesítmény vetekszik az enyémmel, amit 2 éves koromban vágtam ki, anélkül, hogy az előtt akár csak két szót is, egymás után el tudtam volna mondani, nemhogy egy három szavas modatosckát is sikerült volna remekelnem, az édesanyám szigorú pedagógusi intéseit, e hibátlanul kiejtett, szívhez szóló és nem utolsós sorban morális, összetett mondatban reagáltam le:

-Ne haragudj édesanyám, utánnad is járt az apám.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2009.07.20. 17:33 

Napjegy: ikrek
Aszcendens: szüz
-Mi van messzebb tőlünk?-kérdi a tanár Mórickától.-Kína vagy a Hold?
-Szerintem Kína!
-Miből gondolod?
-A Holdat innen is látni! Kínát nem!

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 10:23 

A gyerekek játszanak a homokozóban.
Egyik gyerek mondja Mórickának:
-Az én apukám mérnök, a tied mit csinál?
-Amit anyukám mond-feleli Móricka.

Linda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2009.09.29. 11:32 

Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él. Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa megkérdezte fiát.

– Nos, mit gondolsz erről az útról?
– Nagyon jó volt, apa!
– Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?

– Igen.
– És mit láttál meg mindebből?
– Azt, apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog családként élnek. Te és anyu viszont egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.

Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:

– Köszönöm apa, hogy megmutattad, milyen gazdagok is lehetnénk.

Linda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 16:24 

Napjegy: szűz
Aszcendens: skorpió
Az eberseg.ning.com, szavak olvasásának hatására kezdettől fogva önkéntelenül is
a következőre asszociálok: eberség.nincs. com :D :D

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.02.27. 14:15 

A DOKI VÁLASZOL:

Kérdés: Úgy hallottam, hogy az aerobikus testedzés meghosszabíthatja az ember életét, igaz ez?
Válasz: Az ember szíve nem dobog örökké. Ne pazarolja testedzésre a szívét! Idővel minden elhasználódik. Ha felgyorsítja a szívdobogását, attól nem fog tovább élni; ez olyan, mintha azt állítanánk, hogy meghosszabíthatjuk a kocsink életét azzal, hogy száguldozunk vele! Sokáig akar élni? Akkor szunyókáljon gyakrabban!

K: Egyek kevesebb húst, és több zöldséget, gyümölcsöt?
V: Meg kell értenie a logisztikát. Mit eszik a tehén? Szénát és kukoricát. És mik ezek? Zöldségek. Igy a steak nem más, mint egy nagyon effektív mechanizmus arra, hogy zöldségek kerüljenek a szervezetbe. Gabonafélékre van szüksége? Egyen csirkét. A marhahús kitűnő forrása a mezei fűnek. És egy sertésszeletben megtalálható a javasolt napi zöldségmennyiség 100%-a.

K: Csökkentsem az alkoholfogyasztásomat?
V: Dehogyis. A bor gyümölcsből készül.
A brandy az desztillált bor, ami azt jelenti, hogy kivonják belőle a vizet, így még töményebb formában juthatunk gyümölcshöz. A sör pedig gabonából készül.

K: Hogyan számitjuk ki a testzsír-százalékot?
V: Nos, ha egy teste van, és zsíros, akkor 1:1 Ha két teste van és zsíros, akkor 2:1 és így tovább....

Q: Mik az előnyei a rendszeres testedzésnek?
A: Egy előnye sincs. Az én filozófiám: Az a jó, ha nincs fájdalom!

K: Az olajban sült ételek károsak?
V: NEM FIGYEL RÁM!!!
.... Manapság növényi olajban szoktak sütni.. Hogy lehetne az káros, hogy még több zöldséghez jutunk ezáltal?

K: Felülésekkel meg lehet szabadulnunk az úszógumitól?
V: Biztos, hogy nem! Amikor igénybevesz egy izmot, az nagyobb lesz. Akkor kell felüléseket csinálnia, ha nagyobb hasat akar!

Q: A csokoládé káros?
A: Megőrült?
HELLO
Kakaóbab! Az is zöldség!!!

K: Az úszástól jó alakja lesz az embernek?
A: Ha az úszás jót tesz az alaknak, akkor magyarázza meg nekem a bálnákat.

K: Fontos, hogy az ember formába hozza magát?
V: Hé! A "kerek" is egy forma!

Remélem, ezzel tisztáztuk az összes étkezéssel és testedzéssel kapcsolatos félreértéseket.

És ne felejtse el:

Az élet NE egy sír felé vezető biztonságos út legyen, hanem bukfencezzünk végig egy üveg borral az egyik kézben, egy csokival a másik kézben, és közben ordítsuk: Micsoda buli volt!!!

ÉS......

Azoknak, akik állandóan amiatt aggódnak, hogy mit egyenek, itt az összefüggés a táplálkozás és az egészség között. Megkönnyebbülés végre megtudni az igazat a sok téveszme olvasása után.

1. A japánok nagyon kevés zsírt fogyasztanak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

2. A mexikóiak nagyon zsírosan étkeznek, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

3. A kínaiak nagyon kevés vörösbort fogyasztanak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

4. Az olaszok sok vörösbort isznak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

5. A németek sok sört isznak, sok kolbászt esznek, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.
Mi ebből a tanulság?

Egyél, igyál azt és annyit, amennyi jól esik. Amiatt fogsz meghalni, hogy magyarul beszélsz..........
De a humor biztosan jó....

Linda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.08.18. 14:52 

Napjegy: Vízöntő
Aszcendens: Ikrek
"Befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Igaz, baromi drága, dehát egyszer élünk! "

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]