ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.09.21. 21:09

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010.03.17. 11:19 

Napjegy: ikrek
Aszcendens: szüz
Már nem emlékszem pontosan, hogy talán Zsuzsa , vagy másvalaki említette egyszer , egyik beírásában , hogy bajnak kéne tekinteni azt, ha elvárásaink vannak a házastársunk részéről. (Ha esetleg rosszul értettem, bocsánatot kérek)

Ahogy elnézem, a mai párkapcsolatok java része nem igazi . Inkább olyan kompromisszumszerű.

Az a kérdés, hogy mennyire és meddig egészséges a kompromisszum fenntartása?
és a másik kérdésem:

Azt az elvárást , ami a másik félnek egy párkapcsolatban-házasságban, a karmája meghaladását hivatott szolgálni, nem-e lehet egészséges elvárásnak nevezni és igenis gyakorolni, követelni? És miből állhat a követelés, hogy ne látszodjón erőszaknak?

Linda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.17. 14:13 

Napjegy: Kos
Aszcendens: Halak
Ha nem is pont így, de valóban én írtam valami hasonlót. Azért is érintettem a témát, mert számomra ez egy nehéz kérdés, és komoly kihívás, hogy mit és hogyan, és meddig elmenve lehet "elvárni". Egyrészt mert annyi metafizika-tanulmányozás után elég világos és szilárd elképzeléseim vannak a dolgokról, hogy azok hogyan helyesek metafizikai nézőpontból. Másrészt pedig ehhez járul egy erős Kos Nap, és egy 5. házas Oroszlán Sárkányfarok, tehát az intenzív igény is megvan bennem, hogy az akaratomat kinyilvánítsam, és lehetőség szerint érvényesítsem is (a Bika Marsommal pedig elég makacs is vagyok ebben). Amikor tehát én arról írok, hogy nem erőltethetjük rá az elképzeléseinket (ha mégoly helyesek is) és az akaratunkat (ha mégoly jóakarat is) a párunkra, a velünk élő férfira, akkor egyáltalán nem arról a tartományról van szó, amikor az ember sunyít, és gyengeségből, gyávaságból nem vállalja fel, hogy mit tart helyesnek, mit hogyan szeretne. Esetemben inkább arra kell vigyázni, hogy ne "papoljak" állandóan a metafizikáról, ne erőszakoskodjak az akaratommal (és a követelés szó számomra már erőszakot jelent), és ne harcoljak és hadakozzak az igazamért, bármennyire is helyes az az út, amin járni akarok. De ez nem jelenti azt, hogy nem mondtam el, és ezután is nem mondom el, hogy szerintem mi és hogyan (lenne) helyes. Csak az arányokra kell vigyázni, a stílusra, a gyakoriságra, és persze a saját belső átélésre eközben. Mert az baj, ha az ember elvtelenül megalkuszik, és gyengeségből, konfliktuskerülésből belenyugszik egy korrupt helyzetbe, de az is baj, ha ő akar dominálni, ő akarja vezetni a férfit, ő akarja "megvilágosítani", és állandóan magyaráz, hogy mit hogyan kellene, ha pedig nem úgy történik, vagy nem azonnal, akkor megsértődik és jeleneteket rendez. (Jó párszor megfutottam ezeket a köröket, vajmi kevés eredménnyel, sőt.) Szerintem a lényeg az, hogy legyen kimondva, hogy mi a helyes, mi a számunkra vállalható, de legyünk toleránsak és türelmesek is. Mindenkinek más az az idő, ami szükséges, hogy beépítsen új dolgokat, áthangolja a bensőjét, a legmélyebb (makacsul ellenálló) tudattalanját. Én személy szerint azt tapasztaltam, hogy sokkal többet mozdult el a párom az általam óhajtott irányba, amióta nem "csesztetem", hanem szeretetteljesen, kedvesen, megértően, türelmesen és elfogadóan viszonyulok hozzá. De ettől még nagyon is jól tudja, hogy a véleményem nem változott a dolgokról, és a szándékaim sem. Ezeket meg is erősítem időnként, csak már sokkal higgadtabban, nyugodtabban - és ami nagyon fontos: több hittel. Ha az ember hite gyenge, akkor borul ki minden átmeneti (akár rövid idejű, akár tartósabb) akadálytól, vagy kudarcnak tűnő momentumtól. Esetemben persze sokat segít a hitem erősítésében, hogy a párom kezdettől fogva nyitott a metafizikai szemléletmódra, sok esetben olyan meglátásai voltak-vannak, amilyenek nekem pl. csak sok Kozma-anyag olvasása után. Azon kívül a kapcsolatunk is nagyon erős, és kölcsönösen fejlődünk benne, így könnyebb hinni az értelmében még akkor is, ha vannak akadályozó tényezők. Mindezek ellenére mostanáig sok problémám volt abból, hogy hajlamos voltam sötéten látni a dolgokat, és eleve vesztésre "játszani". Nekem a hitemmel is baj van, vagy már inkább úgy mondom, hogy volt, de persze még mindig nem elég erős, úgyhogy ismétlődő próbáknak vagyok alávetve e téren.
Hát én ezt tudom erről a kérdésről elmondani :D

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.17. 16:15 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: kos
Sziasztok!

Zsuzsa, nagyon értem, amit írsz. Nekem nyilas napom, kos sfarokam és aszcendensem van, így hasonló problémával küzdök. Harcolok ha kell, ha nem és nagyon keményen működik ez a dominancia (nem tudom ez e a megfelelő kifejezés) késztetésem. Nagyon jól tudom, hogy ez akadályoz még a mai napig a gyermekfoganásban, így valóban nagyon igyekszem meghaladni mindezt. Illetve még ott van az Ikrek lilithem is, de most itt nem ez a téma.

Ez a téma nagyon elgondolkodtató számomra is. Mi az a határ, ahol még "világíthat" a nő. A saját kapcsolatomban, karmámban tudom, hogy szinte semmi. Át kell adnom magam, oda kell adnom magam ahhoz, hogy megfoganhassak. De ehhez kell egy olyan férfi, mint pl az én férjem, aki metafizikai gondolkodásával tudom, hogy jól cselekszik, hogy nem tesz olyat, amivel én ne értenék egyet. Azonban, ha nincs ilyen férfi egy nő mellett, aki viszont egyetemesen gondolkodik, akkor mit tud tenni? Mit tehet??

Linda, a te kérdésedre szerintem a válasz, hogy igen. Ha a karma feloldására irányul az az igény, akkor az igenis jogos. A fontos, hogy ne menjen át elvárásba, illetve amolyan férfias (fény) késztetésbe ennek kommunikálása. És itt nagyon vékony az ösvény. Mivel ha erre tudatosan figyel a nő, akkor meg könnyen átfordul manipulációba, spekulálásba, ami ugyanolyan veszélyes.
Szerintem. :)

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.17. 17:20 

Bizony, nehéz dolgok ezek a magunkfajtának :lol:
És valóban szűk mezsgyén, vékony jégen kell egyensúlyoznunk, miközben az is igaz, hogy nem szabad spekulálni, túl sokat méricskélni. Aztán itt van még az is, hogy ugyebár "ideje van mindennek", és hogy ez az idő mikor jön el, azt nem mi határozzuk meg. Általában nem olyan hamar, ahogy mi szeretnénk, és ezt különösen nehéz elfogadni pl. a Kosoknak. Azt figyeltem meg, minél inkább sürgettem volna valamit, minél inkább el akartam érni, annál jobban távolodott tőlem, és annál többet kell(ett) várnom rá. Ez egy újabb nehezítő tényező az amúgy sem könnyű terepen.
A felvetett kérdéseddel kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy hosszútávon nem tud harmonikusan, egészségesen működni egy olyan kapcsolat, amelyben a nő "felébredt", a férfi azonban nem, és nem is hajlandó semmilyen szinten. Ezek a kapcsolatok valószínűleg előbb-utóbb megszűnnek, vagy kiüresedve, látszatkapcsolatként vegetálnak. A baj az, hogy tudtommal manapság több nő nyitott a spirituális világnézetre, ezért több nő ébred fel vagy ébredezik, mint férfi. Így aztán nem jut mindegyiküknek megfelelő pár :?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.17. 17:36 

Hát igen, mit lehet tenni, amikor nagyon kevés múlik azon, hogy a mondom-mondomból se papolás , se erőszak ne legyen? Én elég sokat papoltam annak érdekében, hogy le ne késsem a biológiai órámmal a gyermekszülést.
Az ember függ az élettársa fejlődésétől is. Eltelhet az egész élet is azzal, hogy az ember szépen mondja, amit kell , és vajmi kevés a haladás.
Konkrétan az van nálam, hogy nagy a gyanúm Rékám esetében erőszakos voltam, azért lett Kos napja és Oroszlán sárkfarka a 7es házban. Ilyen értelemben , elkezdek magamra neheztelni, hogy mit kellett volna másképp? Hol volt az összemosódás ? És hogyan tovább? Ugyanúgy? Mit értettem, fogtam fel helytelenül?

Mostanában sokat foglalkoztat ez a kérdés. Hol a határ az erély és az erőszak között és erélyeskedhet-e a nő? Nem foszthat meg a párom a lehetőségtől , hogy gyerekem legyen, de a gyerek nem csak értem jön, kell jönnie. Tehát nem lehet teljesítményszerűen venni. Vagy megfelelési kényszerből sem lehet ennek a témának nekifogni. Viszont én sem erőszakolhatom, hogy meggyőződése, odaadása ellenére miatt, "vállaljon "gyermeket. Nem oktathatom és nem is akarom.
Akkor mi marad teendőnek?

Linda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.17. 18:42 

Ez egy nagyon nehéz kérdés, Linda, számomra is. Pontosan ebben vagyok, hiszen jövő héten töltöm a 38-at, és a jó kis párkapcsolati karmám miatt még egy gyermekem sincs. Sürgetném én is a dolgot, de se a páromon nem tehetek erőszakot emiatt, se a Sorson. Meg úgy nem is menne. Akármilyen nehéz is, türelmesnek kell lennem, és ki kell várnom az időmet, a kettőnk dolgainak beérését. És hinnem kell benne, hogy ha én minden tőlem telhetőt megteszek, és felkészülök az anyaságra, akkor a dolgok úgy fognak rendeződni körülöttem, hogy nem futok ki az időből, és nem maradok hoppon. A Teremtő, a Felsőbb Énem nyilván tudta, hogy ezzel a karmámmal az átlagnál később tudok csak családot alapítani, ezért lassabban ketyegteti a biológiai órámat :lol: Legutóbb is 30-nak néztek :D Ez persze legyezgeti az ember hiúságát is (Oroszlán Hold és Sárkányfarok ;) ), de jelen esetben a fontos inkább az, hogy remélhetőleg nincs még a nyakamon a klimax. Szóval bízom a sorsom pozitív értelmében és alakulásában, főleg, hogy tényleg minden tőlem telhetőt megteszek az öntisztítás, önharmonizálás érdekében. :roll: Ugyanakkor nem könnyű folyamatosan ezt a pozitív hozzáállást átélni, és soha nem csüggedni, nem türelmetlenkedni, nem elkeseredni, nem követelőzni, nem megsértődni (hogy a másik nincs rám tekintettel). De most már inkább kihívásnak, megoldandó feladatnak érzékelem mindezt, és nem háborgok a szörnyen igazságtalan, sanyarú sorsomon :mrgreen: Egyébként jó kis felkészülési szak ez most nekem, mert soha ennyit nem házitündérkedtem, és a párom kisfiával is sokat vagyunk hármasban. Jó gyakorlás mindez, hogy levetkőzzem az Oroszlános önközpontúságomat, kényelemszeretetemet, stb.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.18. 16:46 

Napjegy: Rák
Aszcendens: Oroszlán
Sziasztok!

Szerintem:
Családi és párkapcsolati karmát nem lehet egyedül feloldani, ez egyértelmű.
Az ember kompromisszumot a házasságban tehet(érdemes-e?), de az Igazságot és a saját karmája feloldását nem hagyhatja el, nem dobhatja oda. Ezért szerintem a minimális fenntarthatósága egy házasságnak, az az, hogy a párom megadja-e azokat a feltételeket, amelyek a karmám feloldásához kellenek, illetve megadja-e azokat az információkat, amelyek segítségével saját sorsomban haladni tudok. Az, hogy a párom mennyire metafizikai gondolkozású és spirituálisan fejlett, végül is az ő dolga. Megjegyzem találkoztam már egy pár olyan spirituálisan fejlett hozzáállással ismerősök részéről, akik nem ezen az úton jutottak "egység- hozzállásra" (azért nem egészen, mert csak parányi rész-dolgokról volt szó). Neki is van karmája, nekem is kötelességem azokat az információkat számára megadni, amelyek segítik előrehaladni - ha kéri és igényli!! A lehetőség ott van, amivel lehet élni és nem -élni. Csak akkor, ha erre van igény akkor tudom ezt a segítséget megadni, mert ha nem , akkor akár erőszakoskodás-íze, elvárás-íze lehet a dolognak és annak az a következménye, hogy ő sem halad a dologban.

Az elvárás nem a "kapás" erőltetése? Persze lehet mondani, hogy hát neki is jót tesz, hiszen ott van neki is a feloldanivalója, miért ne legyen mindkettőnknek jó? Nos, azt vettem észre, hogy a misztikus-mesterek is ezt teszik: megmondják, hogy mi vezet a Te Üdvödre.
Azt elvárni, hogy a saját karmáját oldja meg, sajnos azt gondolom, hogy nem várhatom el, hiszen az ő tudatalattijában matatni nincs jogom. Ehhez igenis kell az Ő Felettes-Énje, Szaturnusza. Pedig, ha nem oldja meg, az engem is és az egész családot érinti -ugye. De az érintettség még nem lehet jogalap arra, hogy seprűnyéllel álljak mögötte. :lol:
Persze, hogy könyebb annak, aki a párjával-házastársával metafizikában gondolkozik és igyekszik!! De nem is minden házasság köttetett ennek jegyében! Attól még útközben felébredhet az ember!

Barátsággal:
Enikő

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.18. 17:17 

Van, amivel egyetértek, Enikő, de mintha spekulálási íze is lenne az egésznek. Én azt gondolom, hogy nem kell seprűnyéllel állni, de az sem jó, ha arra várunk, hogy igényeljen valamit is az a fél, aki nem hajlandó felébredni. Hiszen erről szól az egész mostani modern párkapcsolati séma: mindenki alszik. Sose fogja igényelni senki az ébredést, hacsak nem esik nagyobb baja. És sokszor még akkor sem.

A kérdés abban áll, hogy mivel várni se lehet - mert nincs mire-, erőszakolni sem lehet, akkor mit lehetne?

Linda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.18. 20:37 

Napjegy: Rák
Aszcendens: Oroszlán
Előfordulhat persze, hogy konfliktuskerülés- íze van.
A kérdés mibenléte is nagyon jó! Sőt én sem vagyok szakértője a témának.

Mégis még egy példával szeretném megvilágítani azt amit gondolok - még mindig.
A párkapcsolatnak is van gyümölcse, akár a gyermek(ek), aki ebből a kapcsolatból születik: van anyja és van apja. Annál érettebb ez a gyümölcs, minél inkább megvan az anyja és az apja felelőssége is. Ha csak az anyja felelőssége van meg, kérdés, hogy pótolhatja-e az apáét? Átvehető-e, avagy kisajtolható-e a másikból az ő személyes felelőssége? Ez alatt a felelősség alatt a közös "gyümölcs" érdekében felvállalt felelősségre gondoltam.
Nem azt jelenti-e, hogy a saját felelősségemet túlpörgettem azzal, hogy a másikét is akarom? Ezzel nem terjeszkedtem túl a saját határomon? Persze a közös ügyben. De meddig van ez a határ? Amiben részem van, mely rész az enyém? Nem menekül el a másik, ha látja, hogy helyette "dolgoznak"? Elvégezhetem-e azt a munkát a páromon, ami a Sors dolga? Lehet, hogy igen, vagy lehet hogy másképpen kell. Nem tudom, de engem is érdekel a téma.

Persze ezzel még nincs válasz a kérdésre.

Enikő

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.18. 20:56 

Napjegy: Mérleg
Aszcendens: Kos
Sziasztok !
Szeretnék több,,az előzőekben olvasottakkal kacsolatban leirni a gondolataimat,,illetve a kétségeimet,melyek mostanában nagyon is jelen vannak.
Nekem is vannak kétségeim,Linda irta a kérdéseket,,hogy mennyi kompromisszummot lehet kötni egy kapcsolatban ?? Én hibaztam azzal, hogy elég sok kompromisszumot vállaltam a jelenleg is,,-4 év - meglévő párkapcsolatomban, és ettől sem én sem a párom nem fejlődtünk,,sőt én visszafejlődtem, és ezért meg is kaptam az eredményt,ami persze nem éppen pozitiv. Mert olyan áron hozni , vállalni mindig a kompromisszum vállaló szerepét,,hogy ezzel együtt saját magunkat is elveszitjük,illetve a saját magunkkal való kapcsolatot,,és a másik életét éljük ??!! lehetetlen, és hibáztam,a tul sok kompromisszum valójában "kikezdte" a kapcsolatot, és a másikat a kényelmes helyzetben tartotta. Én évekig mondogattam a magam kis mondanivalóit, a tudásomon keresztül, a tapasztalataimon keresztül, mert görcsösen akartam, hogy a párom felébredjen végre,,és minél inkább akartam, annál inkább az ellentétbe fordult a kapcsolatunk. Adtam "akadályokat" mert lehetetlen volt már számomra az évek alatt fennálló és többnyire virtualis kapcsolat,,de kisebb nagyobb eredményei voltak természeötesen, hiszen azzal hogy elkezdtem saját magamra, befelé menni,,figyelni,,nem adtam az energiáimat a párom felé,,és egyébként, ekkor jöttem rá, hogy ezt az egész kapcsolatot és hogy sikerüljön, pozitiv irányba terelni, csak egyedül én akartam,,ő nem. Kinevetett, megvetett a siegitsémeért, amit adtam számára,,mentálisan, a tapasztalataimbol meritett tudásomat, és lenézett. Insomma,,feladtam a próbálkozást, a harcot,tavaly augusztusban,,és ezek után, indult egy pozitivabb fordulat, miutan rájöttem sok tévedésemre, hibáimra, a tulzottan sok kompromisszumaimra, az illuzioim kergetésére,,és végül is a sok "pofontol" elkezdtem- fájdalmak árán felébredni. Mivel a párom soha előbb nem ismerte sem nem hallotta, mint jelent a metafizika, mi az élet, a lét rendeltetése, mit jelent önémagunk egismerése, önmagunkba fordulas, a felelősségvállalás a gondolt, kimondott
és tett cselekedeteink felett??! Élte az életét,,2 házasággal a háta mögött,és mindent amit nem értett, nem dolgozott fel, nem engedett el, mindent, amit nem rendezett a korábbi kapcsolataiba,,"áthozta" a mi kapcsolatunkba, és nagyon nagyon nehéz volt,,amig eljutottunk oda,,ahol ma vagyunk. Az ébresztő pofonokat, ahogy én, ő is megkapta a sorstol, és ezek jelenleg is tartanak..ha én nem voltam végül isképes segiteni számára ha én nem voltam elég erős, hogy ténylegesen az általam elmondottak alapján felébredjen,,a sors vette kézbe adolgokat, és igy képes volt,,de legalább képes volt, felébredni.
Én ugy gondolom, hogy amennyire mi magunk vagyunk biztosak tudásunkban, és fejlődésünkben, hitünkben, és abban, hogy mire is születtünk, merre szeretnénk menni,,ez a bizonyosság, egyfajta erő, és energia a másik- társunk- számára, és igy, gondolom képes a másik is, egyfajta belátással, önmagához találva, önmagát felébresztve, egyre tudatosabban menni a saját útján, a saját karmája feldolgozása utján, és ezzel segitve bennünket is és a közös karmánk feloldását is. Én megtanultam nem dumalni, ahogy tettem évekig,,mert nem értem vele el mást, minthogy került a párom nagyon sokáig, és félt is tőlem, vagy nem éppen kellemes módon nyilatkozatta ki felém a nem éppen kellemes gondolatait, és immaginacioit.
Inkabb igyekszem tudatositani : az út, rólam szól, és ha tudunk lelkileg-szellemileg-testileg "találkozni" akkor tudunk együtt tovább menni az uton..egymást segitve.
Én mondom a páromnak viszont, annyit : a te életed, a tied, kell tenned a dolgod, tiszteséggel, becsülettel, tisztán, őszintén, ugy hogy minden nap legyen egyre jobb, szebb, egyre tökéletesebb, és kell minden nap végén találni pozitiv eseményeket, melyek átsegitenek a "holnap" nehézségein, ezzel tudva, látva, hogy képes vagy minden nap elvenni az életed-fonalán lévő "csomókból" egyet-egyet, mig végül a fonal teljesen "sima" lesz, mire végigérsz az utadon.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]