ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - nem veszélyes asztrológus (Győződj meg, ne óvakodj!)

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.05.24. 20:25

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Meditációt segítő tippek
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 17:54 

Napjegy: Vízöntő
Aszcendens: Ikrek
Kedves Barátaim,

arra gondoltam, hogy itt leírhatnánk, hogy kinek mi segít abban, hogy elérje a megfelelő meditációs állapotot. Nekem van három tippem:

- Előtte testmozgás: nem árt, ha az ember legalább egy félórát valamilyen testmozgással tölt, de olyannal, amihez szüksége van a teljes figyelmére, tehát nem kerékpározás, futás. Ilyen például a jóga, de az egyszerűbb tornagyakorlatok is. A mozgásra való figyelés segít abban, hogy kitisztuljon a fejünk, és a kavargó gondolatok szépen eltűnjenek.
- Nagyon fontos, hogy az egész testünket el tudjuk lazítani, hogy egyáltalán ne legyen sehol feszültség. Végig lehet menni gondolatban az egész testen, és minden testrészre külön koncentrálva ellazítani. Ha hanyatt fekszünk, még jobb, ha a két térd alá külön-külön egy kis puha párnát teszünk, ezáltal csökken a gerinc alsó részén az izomfeszültség.
- Végül, titkos fegyver: elengedni a nyelvünkkel a szájpadlást. Valami angol nyelvű meditációt hallgattam egyszer régen, és abban volt, hogy ezt azért kell csinálni, mert ha a nyelvünk aktív, akkor nem tudjuk elengedni a gondolatokat, mert kényszert érzünk a belső beszédre (is). Ez nekem nagyon hasznos!

Most ennyi jutott eszembe. Várom más jó ötleteit is! Nekem abban kéne segíteni, hogy hogy ne aludjak el, ha egyszer kitűnően ellazítottam a testem. Ez most nem vicc, tényleg ezzel kínlódom a legjobban, akkor is ha elvileg nem vagyok álmos.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólás témája: Re: Meditációt segítő tippek
HozzászólásElküldve: 2016.05.31. 17:09 
Asztrológus
Asztrológus

Napjegy: Oroszlán
Aszcendens: Oroszlán
A testedzésekkel, főként a karateval én is így vagyok, jól kitisztítja a fejem, és után jó nyugodt, kilazult vagyok, szellemileg is. már önmagában ezért jó a sport, akár a karate, akár a futás - nekem ez a kettő a leg-"meditatívabb" sport.

Máskor viszont egy-egy jó naplóírástól, jó naplóírástól sikerült mélyen meditálnom. Nekem is probléma a belealvás, az ellen pl. jó a szellemnek a naplóírás, mantraírás általi pozitív aktiválása. Naplót és mantrát írni pedig úgy tudok jól, ha előtte spirituális esszét, vagy tanulmányt olvasok, Hamvast, vagy Szilárd írásait, vagy akár a sajátjaimat felidézem, továbbgondolom.

Fontos az is, hogy hogyan teltek a napjaik, ha kapkodva végeztem a dolgaimat és izgulva különböző időhatárok és egyéb megfelelési ambíciók miatt, ha görcsöltem, akkor nagyon nehéz meditálni. Fokozatosan ki kel tisztulni a görcsöktől. Fegyelmeznünk magunkat.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]