ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.11.21. 05:27

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 17:54 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Marika!

Ha nekem - innen - sem sikerülne az ön számára levelet küldeni, tehát az imél-kapcsolatot felvenni, akkor kérem szépen még meg próbálni a: kozmaszilard@info.com és a kozmabszilard@gmail.com címeimet is.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 13:18 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

A Nagy Attial Puli félék számára bizonyára hihetetlen, de
Ezt, a "tyúkapós" hasonlatot is :D , egy mostani rendelőmtől kaptam:

"Hajlandó lennék a férjem számára is majd a továbbiakban további megrendeléssel Önhöz fordulni,kérdés,hogy a férjem,hajlandó lenne-e a fontosabb adatai mellé egy rövid élettörténettel,"kiadnia" magát....
Ez már nem rajtam fog múlni,hanem azon,hogy Ő maga is megszabaduljon attól a nagyon erős karmikus vonaltól,amit bizony Ő maga is cipel,ebben biztos vagyok,hisz tudom,akkora szíve van mint Budapest,de valami gátolja,a család igaz értelmében való megélését.
Ezt biztosan tudom,mert az családtaghai pontosan ugyan ettől, ugyan így élik életüket,azaz egyforma gondok vannak.....

Hálásan köszönöm a csatolmányokat is és ezt az odaadó mintegy "tyúkapó" gondoskodást :)"

Szeretettel
Márta

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 23:52 

Napjegy: Bak
Aszcendens: Rák
Kedves Szilárd!

A segítségét szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy egy nagy tehetetlenségérzés van bennem, úgy érzem, kiüresedtem, több éve alig érdekel valami. Mintha köd lenne a fejem körül, és már terveket sem nagyon van erőm kovácsolni. Arra vagyok kíváncsi, hogy ha létezik normális élet számomra, hogyan tudok ebből a szenvedéssel teli álomból kilépni, vagy megérteni ennek az álomnak, tehetetlenségnek az üzenetét. Tudom, hogy ez a Szaturnusz.
Szeretnék önálló felnőtt lenni, kiszakadni a családomból, ami rájuk is jó hatással lenne, de mintha egyre jobban beragadnék a mocsárba. Egy nagyon zárt világban létezem, ahonnan alig látom a többi embert, és nem emlékszem, hogy valaha igazán együtt tudtam volna lenni egy közösségben másokkal, és ettől szenvedek. Lehet, nem is akarok együtt lenni velük. De ha így van, akkor megőrülök! Most már tényleg több éve vagyok egyedül, munkát sem tudok vállalni emiatt. Gondoltam, hogy azzal talán függetlenedhetnék, és akkor a többi már jobban menne. ha megszűnik a családi kötöttség, akkor talán sikerülni fog a külvilággal kapcsolatba kerülni.
Pedig az utam csak az enyém, és csak én járhatok rajta, de azt hiszem, néha szükség van mások véleményére.
1989.12.28. 16:45, Budapest

Köszönettel: Moróza

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.08. 22:16 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Moróza!

Csakugyan nem könnyű ez a sorsképlet, de attól még nem kell megbolondulnia, hiszen még sok ilyet láttam és mondhatom, a "tulajdonosok" tovább élnek és a lehetőségeik szerint boldogulnak. Az tény, hogy egy szintetikus horoszkópértelmezéssel és a megfelelő lelki és szellemi ambícióval, ki lehet jönni ebből a kátyúból. DE amennyiben nincs még hozza elég pénze, írjon valami konkrét kérdéseket, hogy adhassak némi eligazítást, illetve válaszolhassak arra, amire konkrétan is kíváncsi, hiszen az, hogy egy kátyúban él, az én számomra nem sok alapot biztosít arra, hogy a kijutásból a sorsképlete alapján, konkrét tanácsokat adhassak. És persze, az imél-címemre is írjon egy kis levelet, hogy küldjek el egy olyan szellemi alapállásról szóló tanulmányt, aminek a segítségével meg kaphatja (megidézheti) a horoszkóp-rendeléshez szükséges összeget.
Egy biztos: ha sokat haragszik a külvilágra (Sárkányfarok az Oroszlánban) és mindig csak ítélkezik az embertársai felett, sőt, néha még keményen gyűlölködik is önkéntelenül (Lilith a skorpióban) és ettől a spontán késztetéseiből nagyon nehéz feloldódnia, akkor sem a kátyúból nem tud ki jutni, sem pénze nem lesz soha. Próbáljon meg ezek helyett meg nagyokat kacagni saját magán olyan módon, ahogy azt a Bolond-rovatom anyagaiban leírom. (Teljesen negatív Jupiter a 12 házban).

Csatolmányok:
Moróza .jpg
Moróza .jpg [ 171.81 KiB | Megtekintve 744 alkalommal. ]

Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.15. 20:37 

Köszönöm!
Igen, a gyűlölet, és az ítélkezés. Érzem, hogy a családom tükröt tart ilyen szempontból, hogy ami így bennem talán mélyebben van meg, azt ők közvetítik nekem. Szinte úgy szoktam gyűlölködni, hogy magam sem értem, miért. Hagyom magam tajtékzani, és megvárom, amíg elmúlik, mást nem nagyon tudok csinálni. Tényleg önkéntelenül… :) Mások nem igazán szokták megtudni, úgyhogy őket ez nem szokta érinteni.
Konkrét kérdés? Mi is lehetne… például az, hogy nem tudom eldönteni, hogy milyen munka lenne jó nekem, szeretnék egyedül lenni, de ebben van felelősségelhárítás is. A hivatás.
Szoktam önmagamon nevetni, csak az zavar, ha mások nevetnek rajtam. :P Ha velem nevetnek, az egy kicsit más, ha ők is tudják, hogy bennük ugyanúgy ott van az esendőség. Vagy túlérzékeny lennék?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 16:06 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Moróza!

A képletéből én ugyan könnyen és abszolút biztosan (Teljes kétségmentesen tehát! Sőt: tiszta ingyen ráadásul! :lol: ) meg tudom mondani, hogy milyen munka és hivatás és munka lesz )Ismétlem: biztosan!) az ön számára a leges legjobb, de az már egyáltalán nem biztos, hogy a teljes horoszkóp-értelmezés hátterének és alapjának a hiányába, ezt ön el fogja hinni és mindent meg tesz annak érdekében, hogy megfogadja a javallatomat. Sőt: hajlok arra, hogy ha nem is néz majd dilettánsnak, de erős kétségei merülnek fel, vagy a jóhiszeműségemmel, vagy a szakmai tudásommal - megbízhatóságommal szemben! Az önnek leges legmegfelelőbb munka és hivatás ugyanis egyáltalán nem szól az egyéni és egyedül végzett és végezhető munkáról, hanem csakis és abszolút kizárólagosan a közösségi - társadalmi életszférákban és egy bizonyos közösség érdekében, annak az életkörülményeinek a jobbítása érdekében, vagyis az illető közösségnek (Nemzet, tartomány - régió, megye, város, kerület, falú, vagy az utóbbiakon belüli más kisebb közösségek) az együtt élése, egymással való jó és hasznos és eredményes (az egyetemes törvények szellemében történő) együtt működése, azokon belül a vonatkozó törvényességnek az egyetemes törvények szelleme szerinti érvényesítése hozhat az ön életében és sorsában elégedettséget, bőséget és, természetesen a többi fel nem tárt problémáinak a javítása, életfeladat-felvállalása által, azok segítségével boldogságot. és egészséget. - Sőt, mi több, még az élettársát is ebből az életszférából ajánlatos választania és azzal együtt ebben az életkörben munkálkodnia!
- Nos, úgy-e mondtam, hogy ön által egyelőre elfogadhatatlan dolgokat vagyok kénytelen írni, amitől több mint valószínű. hogy vagy komolytalannak, vagy szakmailag hibásan felkészültnek fog tartani?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 12:28 

Nem, inkább azon szerettem volna meglepődni, hogy végre valaki azt mondja nekem, hogy igen, az a legjobb, ha valamilyen egyedül végezhető munka van nekem szánva. Csak sajnos a saját gondolataim is abba az irányba terelnek, hogy nem. Egy cet gyomrában ücsörgök, és sejtelmem sincs, hogyan menjek ki, és utána hogyan bánnék az emberekkel. A tehetetlenségérzés talán csak egy törvényszerű szenvedés, amin túl kell esni. Illetve a közöny, azzal nehéz mit kezdeni, az életkedv feltámasztása. De lehet, hogy közben jön meg, a segítő munka közben. Azt hiszem, csak azért kell írogatnom, hogy ne érezzem magam annyira egyedül.
Köszönöm, és minden jókat: Moróza

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 12:13 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nem mondom azt, hogy ebből a helyzetből nem lehet ki jönni csak szintetikus horoszkóppal. De azt igen, hogy anélkül, csakis hibás irányba lehet ezt megtenni.
Az ön árnyék énje ugyanis bele bújt a Skorpió-karmájába és az utóbbinak az a lényege, hogy eleve (startból) lázad minden ellen és elutasít mindent, ami azt igényli öntől, hogy erőfeszítéseket tegyen annak érdekében, hogy a nyomorától meg szabaduljon és induljon el a megváltódás (az önmegváltás), tehát a normalitás és a boldogsága irányába. Illetve azonnal utál és utálni valónak mutat be mindent, ami ebbe az irányba vihetné el önt. A szkeptikus pesszimista árnyék -énje (mindenkié az!) viszont megfelelő logikus és a gyakorlati valóság látszatát keltő elméleteket is gyárt ahhoz, hogy ezeket a kételyeit, ismétlem: "logikusan", mint egyetlen lehetséges tárgyi valóságot igazoló "tényként" az ön számára vissza igazolja. Ez az, amit én Idea-Labirintus effektusnak nevezek, és amelyből való kijutási lehetőséget az Ikarusznak az édesapja: Dedalus mutatta meg: tehát csakis merőlegesen fel felé, erőt gyűjtve, szárnyakat kovácsolva és kirepülve belőle. A horizontális síkon (tudománnyal, vallással, misztikus és mágikus módszerekkel) ki jutni ebből a fajta kauzális (karmikus) labirintusból, teljesen lehetetlen.
A kirepüléshez viszont elég komoly metafizikai tudás és persze személyi asztrológiai sorstérkép szükséges.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 05:00 

Napjegy: kos
Aszcendens: skorpio
Kedves Szilárd
3-4 évvel ezelőtt készítette el az én horoszkómat, aminek nagyon örülök. Akkor azt javasolta nekem, hogy a kosban lévő Lilithem miatt kezdjek el egy küzdősportot. (1976.03.22-én, 20.31-kor születtem, skorpió aszcendens, erős bika sárkányfarokkal.)
Két évvel később sikerült is rászednem magam, és el is mentem taekwandora. Minden rendben is volt. Nagyon-nagyon tetszett, szerettem tréningekre járni. De két hónap után egy "véletlen baleset során", a tréningen összeütöttem valakivel a jobb térdemet, és ezután 3 hónapig nem tudtam járni. Amikor a térdem megerősödött, megint tudtam két hónapig járni. Ezután jött a nyári szünet, majd szeptemberben újra kezdtem, és 1 hónap után, megint egy "véletlen baleset során", a tréningen ráestem a bal térdemre, és az kibicsaklott. Most már két hónapja nem járok, mert várnom kell, amíg a térdem rendbejön, és megerősödik. Ezután a két baleset után, nagyon gondolkodom, hogy újra kezdjem-e, mert valahogy ezek a balesetek figyelmeztetésnek tűnnek. Nem szeretnék két havonta egy ilyen sérülést összeszedni. Pedig tényleg nagyon szeretem a taekwandot, mert jól átmozgat, kifáraszt, stb. Nem tudom, van e rá asztrológiai magyarázat. Mit jelent a két térd. Előre is köszönöm a tanácsát.

Üdvözlettel: Adrianna

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 15:56 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Annamária!

Sajnos, egyelőre nem ugrik be és nem emlékszem az ön személyére, illetve, ami ebben az esetben fontos lenne, központi problémára, amivel ön horoszkóp-értelmezési igénylésével hozzám fordult.
Az viszont biztos, hogy nem azért ajánlom egyes - főként az erős tűzkarmával rendelkező személyeknek - a harcművészetek gyakorlását, hogy ez által még jobban tönkre tehessék magukat, mint ahogyan anélkül egyébként tönkre tennék, és még csak azért sem, mert azok jól "meg mozgatják és kifárasztják" az embert. Hanem éppen azért első sorban, hogy a "tüzes" sorsuk elkerülhetetlenül nagy, de többnyire rejtett konfliktusaikhoz fejlődjön ki egy belső iránytűjük, hogy tehát legyen meg a lehetőségük arra, hogy konfliktus helyzetekben magukat megfigyeljék, bátorságot és és önmérsékleti önfékezési képességeket szerezzenek az igazából fontos önmegfigyelési, önszembenézési - hibabelátási - képességek mellett. Ráadásul önnek nem csak a Lilithje áll a Kosban, hanem a negatívan fényszögelt Napja is. Sőt, igaz, hogy nem annyira negatívan fényszögelten mint a Nap, de szintén tűzbolygóként, tűzjegyben (Kosban) áll a Jupiterje is! És még ráadásnak, a Nap és a Lilith egyenesen a munka és a kultúra, vagyis a kultusz és a hitszerzés (vallás) házában: a hatos házban! - Persze, hogy életfontosságú hely (beavatási szanktuárium) az ön számára a harcművészeti edzőterem! Nehogy abba hagyja, de ha a "vissza-esés" miatt veszélyesnek találja, cserélje fel a Karate-val, és nem csak azért mert ott nem kell annyit a lábakkal a "magasban" dolgozni tehát kevesebb az esély, hogy még egyszer rá esik a térdére, hanem azért mert a tájkwondót, annak érdekében hogy olimpiai sporttá nyilváníthassák, pragmatizálták és megfosztották a spirituális hátterétől, alapjától (Vagy nem mis volt ez a szellemi alapja és része annyira fontos és erős, mint a Karate-nak? Nem tudom, nem néztem ennek soha komolyan utána, pedig nagyon szimpatikus az a barátom, aki a Taekwondo-t Csíkszeredában meghonosította és igazán meg kérdezhettem volna!)
Remélem, nem bántom meg azzal, ha nem okítom ki részletesen afelől, hogy a térdsérülései miatt egyáltalán nem okolható a tájkwondó? Ha ilyenre gondolna ez óriási hiba lenne és az általam készített horoszkópja értelme és értéke is erősen meg kérdőjelezhető. Az is a gyanúm, hogy nem is szintézist készítettem, hanem csak analitikus értelmezést. Mindegy... Fő az, hogy a képletében utána néztem a balesetei lehetséges okának, és a konkrét okot nem tudom meg mondani, de abban biztos vagyok, hogy amennyiben ön férjezett, akkor a ha esetleg tudattalanul és önkéntelenül is, de a férjével kell nagyon rejtett konkurencia-harcban álljon még mindig. Ha nem férjezett, illetve nincs komoly élettársa, akkor az élettársával, vagy a férfiakkal általában, sőt: ha egészen közél merészkedünk, még azt is feltételezhetjük, hogy esetleg a tájkwondó edzőjével szemben is táplálhat tudattalan személyiségi problémákat. Talán a bőséges élettapasztalata ellenére is, önnek még mindig sérti az önérzetét mégis, ha az nem kezeli önt kiemelten és megkülönböztetetten, vagy ha az, megfelelvén az edzés-irányítói szerepének az ön hibáit (is!) kijavítja.
Mindenképpen arról van szó, hogy a rejtett hibás - önérzeti, súlyosabban: hiúsági, büszkeségi problémáira hiába kapja meg a visszajelzéseket a külvilágtól általában, mert a horoszkópjában részletesen le írt ide vonatkozó szövegek ellenére sem képes ezeket, mentalitás- változtatási szükségre intő jeleknek elfogadni, illetve arra, hogy valamilyen a nappali éber tudata elől is el rejtett hiúságát sértő sorshelyzetet ideje lenne végleg el fogadni és MIVEL EGYÉBKÉNT MÉRSÉKELT, úgymond kíméletes életet folytat, akkor hát, kivételesen csak ilyen "szélsőséges" mozgás-helyzetben tudják önt a sorserők "in flagranti" találni és "TÉRDE KÉNYSZERÍTENI". - Mondom, egészen konkrét részletekre bontva nem tudom biztosra meghatározni a probléma okát, mivel a horoszkóp egészének a motívumára, illetve az ön sorsproblémájára és ezzel önre sem, egyáltalán nem emlékszem, de hogy valami életbevágóan fontos dolgot, vagy egy olyan sorshelyzetet, amit fontos lenne elfogadnia - (valakit, vagy valamit egészen befogadnia...), nem akar, vagy nem tud elfogadni az biztos. El egészen odáig is elmenően, hogy már végre valahára, vagy ha van, vagy vannak már, akkor egy újabb(?) gyermeket kellene szülnie... - És a horoszkóp motívumrendszere miatt talán éppen ez a feltételezésem a legbiztosabb.
(Hold egy kemény T-kvadrát-nak nevezett karmikus alakzat csúcsán, amiben épp e Kos Nap és a Mérlegben álló Plútó található a három szögnek a hegyes szögeiben.) - És vissza térve a taekwondo-ra, illetve, hogy miért ott történtek a balesetek: talán éppen az a baj, hogy azzal áltatja magát, hogy nem vállalhat (újabb?) gyermeket, mert előbb a sportban kell valamit elérnie, vagy teljesítenie...? De, tekintettel a Mérleg- Plútónak a 12 házi pozíciójára, az is lehetséges, hogy mindezzel együtt, képtelen spirituális szempontból elmélyülni a férjével
(élettársával, szeretőjével, férfiával, stb.) való szerelmi kapcsolatában, illetve, nem tud eléggé meg nyílni abban, ahhoz, hogy ide, egy ilyen minőségű kapcsolatba el tudjanak érkezni, azért mert, valamit (istenileg, vagyis a sors szempontjából) igazságtalannak talál a férje (szeretője) magatartásában, annak egész személyében, vagy a társadalmi pozíciójában, státuszában, stb.

Csatolmányok:
Ablacky Annamária .jpg
Ablacky Annamária .jpg [ 172 KiB | Megtekintve 655 alkalommal. ]

Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]