ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.10.18. 22:59

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Karmák, karmikus késztetések
HozzászólásElküldve: 2018.07.27. 18:19 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: vízöntő
Kedves Sára!
"Nekem az a meglátásom, hogy egyik karma sem jobb a másiknál, egyiket sem szabad a végtelenségig porgeti, mert ha valaki megteszi, akkor szenvedheti annak következményeit." Hogy érted, hogy egyik sem jobb a másiknál? Szerintem ilyet senki sem állított. Végső soron viszont egyet értek, bármelyik karma lehet végzetes, ha túlpörgetjük. Abban viszont már kétségeim vannak, hogy nincs olyan fajta különbség köztük, amiért is bizonyos karmákat, karmikus motívumokat sokkal nehezebb meghaladni, mint másokat, vagy mert eleve rejtőzködőbb, ellenállóbb és "absztraktabb".

Kedves Szilárd!
A Halak karmás pókerarca nem az elrejtés végett pókerarc -szerintem- hanem a pszichopataság miatt. Egyszerűen a teljes valóság-szakadás és végső gyűlölet fokán az ember kegyetlenül érzéketlenné válik. Ez az a kifejezéstelen, lárva arc, ami nem maszk, hanem külső megnyilvánulási forma. A teljes közöny és ignorancia arca. Az alkoholtól és drogtól lezsibbadt emberek arca is ilyen, amikor a részegségtől elesve, véresre vert térdekkel mennek tovább. Egyszerűen, mert nem érzik akkor már, hogy fáj. Ilyenkor sajnos már Szaturnuszi fájdalom-jelző funkció sincs: az anyaggal majdhogynem megszűnik a kapcsolat.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.28. 11:10 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Melinda!

Ezt én is így értettem:

"A Halak karmás pókerarca nem az elrejtés végett pókerarc -szerintem- hanem a pszichopataság miatt. Egyszerűen a teljes valóság-szakadás és végső gyűlölet fokán az ember kegyetlenül érzéketlenné válik. "
Amit még hozza tettél magyarázatként viszont, nagyon elgondolkoztató. Tehát, hogy a karma, vele született testi kifejeződés szintjén, pont mint az egyes deformált testrészek esetében is, fájdalom-érzékelési képesség nélkül jelentkezhet, holott a testrészek és a szervek látszólag épek. Hát be kell valljam, hogy ebbe nem mélyedtem ennyire el, mivel - Amint máskor is szoktam erre figyelmeztetni: - ezek az esetek (Az ilyen esetek.) már kizárólag a szélsőséges orvos-kórtani, pszichiátriai, pszichológiai, illetve büntető-jog intézményi szinteken jelentkeznek, az ilyen egyének nem jönnek már asztrológushoz. Mi tehát, az ezen a színvonalon felül megszületett és élni képes személyekkel foglalkozhatunk hála istennek. De ott is akad és van megoldandó - megfejtendő probléma és karmikus rejtély éppen elég. :D

Ezért szeretném, ha ti is vissza fordulnátok az un. asztrológiai zónába, mert ez idáig mindig rosszul sült el az, ha valamelyik társunk akárcsak a pszichológia labirintusába is betévedt és az ottani képlékeny és felettébb sikamlós "igazságokat" kezdte tőlünk - Kimondottan tőlem pl. számon kérni. - Emiatt már a Logoszról való végleges, vagy nagyon hosszú távú kitiltást is kellett már elkövetnem.

Az általad elindított téma persze folytatódhat, de csakis ezen a határon felül, mert a célunk, és gondolom, ezzel te is egyet értesz, az egységbe jutás, nem a pokolba jutás. A Szimbolikus tudás megerősítése és nem a Diabolikus tudás megerősítése. Ezért tehát, át is fogom emelni egy ennek megfelelő rovatba. Azt hiszem, hogy oda töltöm át, ahol az árnyék-énről szóló írásaink és hozzaszólásaink találhatók. Arra felé keressétek.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.28. 13:15 

Kedves Szilárd!

Tehát a pszichológiai-pszichiátriai mélymatatás pusztán a lélek feltárása kedvéért romboló, és a lelki-agyi őrületbe visz bennünket, amennyiben nem a kauzális asztrológia szemszögéből vizsgáljuk. Nos, örülök, hogy hideg fejjel olvastam végig, és nem fortyantam fel, mert ebbe belegondolva teljesen egyet értek veled.

Ha valaki netán mégis szeretne meghibbani és pokoljárni, akkor nyugodtan kísértse az Istent a hétköznapi logikai okfejtésekkel egybekötött démoni lelki állapotai megélésével. Én is elkövettem. Az a kriminálpszichológiai érdeklődés, a sorozatgyilkosok képleteit vizsgálás, az elme-és-lélekkórtani esetek, amelyekkel szenvedélyesen foglalkoztam -a kíváncsiságon túl - már pokollal táplálkozik. Úgyhogy karmából. Aki nem élte meg, kénytelen lesz hinni annak, aki megélte. Köszönöm a figyelmeztetést.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.28. 16:59 

Napjegy: vizonto
Aszcendens: skorpio
Kedves Melinda,

semmiképp nem a különböző súlyosságu karma-csomagokat hasonlítottam össze, hiszen rég tudjuk, hogy van, aki könnyebben feloldható meghatározottságokat hordoz - ezért fontos az áldott állapotban a minél alaposabb létképzelet tisztítás, persze máskor is - másnak viszont súlyos és hatványozottan vészterhes a karmainak az eredője, ezek működése.

Én arra gondoltam, hogy egyik konstellacio sem mondhatja magát isteni kiválasztottnak, igy a Halak sem, hogy ők ártatlanabbak lennének, vagy hogy nehezebb a terhük, mint a többieknek. Nem nagyobb érdem egy Halak karmasnak megváltodni, mint mondjuk egy Kos karmasnak. És ezzel a logikával nincs a Halak karmasnak sem több "joga" benne ragadni a karma-mocsarában és ezzel másokat is esetleg veszélyeztetni, fertőzni, mint másoknak a saját zavaraikat kiélni.

Talán van, akinek tényleg csak egy konstellacio szerinti karma hangsúlyos a sorskepleteben, a többségnek viszont minimum kettő vagy több. Ezeknek az elfoglalt helye és az egymás közötti viszonyok teszik inkább súlyossá a karmat. Önmagában az, hogy valakinek Bika vagy Halak a Lilithje, kevés az egész karmacsomagja veszélyességének megítéléséhez. Erre gondoltam.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.28. 18:05 

Kedves Sára!

"Nem nagyobb érdem egy Halak karmasnak megváltodni, mint mondjuk egy Kos karmasnak."
Ez így igaz, és nagyon is egyetértek. Ha elkezdjük tehát sajnálni és felmenteni a nehezebb, komplexebb karmával rendelkező embereket, akkor csak elmélyítjük valóban őt a "kiválasztottság érzetükben", ami végülis a kevélység melegágya. De te is írtad korábban, hogy nincs amiért felmenteni őket, és ezt is most értettem meg. Vagyis az "Úristen" nem versenyagaraknak talált ki minket. Egyébként a Halak karmára ez a rálicitálás -amire éppen te, Sára hívtad fel a figyelmünket- is jellemző, ami viszont egyfajta hamis érzelmi-spirituális fensőbbségtudatból fakad (= "Az én problémám, érzelmeim, spiritualitásom sokkal mélyebb, mint amit megérthetnél...").

Avagy az a bibliai hasonlat, amely szerint a szőlősgazda (az Úristen) ugyanannyi bért fizetett reggeltől dolgozó munkásnak, mint az utolsó órában érkező munkásnak, most vált érthetővé. Köszönöm Sára :lol:

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.08.02. 22:52 

Napjegy: Oroszlán
Azt hiszem Szilárd nem fogja ellenezni, hogy ide a halak kapcsán beteszek egy természetfilmet (illetve a youtube-os linket) a halak sokféleségének egyik kegyetlen arcát bemutató természeti jelenséget, mert ugye a cápa elég közismert, és a gyilkos bálna is, de az angolna, és az elektromos angolna kevésbé, hogy a piranhkról ne is beszéljünk.

Tehát egy természetfilm egy elektromos angolnáról:
[url]
https://www.youtube.com/watch?v=7_b0AqfQNP0&t=2330s[/url]

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.08.06. 23:15 

Napjegy: Vízöntő
Aszcendens: Ikrek
Kedves fórumozók, most olvasgattam el ezeket a hozzászólásokat, és mondhatom, érdekes dolgokat írogattatok. Én most ezt idézném Violától:
"Szilárd mindig mondta, hogy vessem magam bele az életbe, élvezzem a tóban fürdést, futkossak, bolondozzak, bolondozzak többet a lányokkal és vele is... de nem voltam rá képes... ebben a Halak karmás nebántsvirágosan "okkult" büszkeségemben... mondta, hogy vitatkozzak a piacon, vagy viccből legyek nagyon nyájas... de sehol nem tudtam igazán lazán viccelni, vagy viccből vitatkozni..."

Ezek szerint, Viola, te is olyan voltál, mint én, akinek tornaórán sose dobták a labdát, mert tudták, hogy úgysem kapja el? :-)
Nekem a tornaóra volt a rémem, mert képtelen voltam bármilyen csapatsportban jól érezni magam, felszabadultan játszani, passzolni, elkapni (ez is fontos!). Annyira örültem, amikor gimiben sokszor már csak videóról aerobikoztunk! Az szuperül ment, szerettem is, tehát nem a testmozgással volt a bajom!
Ugyanígy, írtam Szilárdnak is, hogy idén nyáron erőltetem meg magam először, hogy kifejezetten bolondozzak a gyerekekkel a Balatonban - ha már több hetet itt vagyunk! És végül is csak egy döntés kell, és akkor már jól is érzem magam. De néha visszahúz egy érzés, talán majd Melinda megfogalmazza jól :-D, hogy nekem most nincs kedvem meghozni ezt a döntést, jobb kínlódni és várni, mikor megyünk már ki, és nem tudok örülni a víznek, meg a nyárnak, csak azzal foglalkozom, hogy jaj de meleg van, jaj de süt a nap, értitek? Hogy csak egy döntés letojni mindezt, a valós meleget és egyszerűen úgy pancsolni, mint a gyerekeim. De néha nem megy (azért idén nyáron már ritkán van ilyen, hogy nem megy).

A karmák összetétele is fontos, mivel nekem viszont valószínűleg a Vízöntő Napom miatt nincsenek gondjaim azzal, hogy "levegősen" bolondozzak, pontosan a piacon jókat nevetek az eladók viccein (szokásos körök a férfi árusoktól, hogy van nekik eladó tojásuk, kell-e nekem, ingyen adják stb), de asszonyokkal is jó viszonyban vagyok.

Valahogy sokszor érzem ezt a - jobb jelző nem jut az eszembe - arisztokratikus tartózkodást, hogy nekem finomnak kell maradnom, nem koszolhatom be a kezem, nem tudom ez ide tartozik-e, vagy inkább Kos karmás gyávaság. Egy ilyen outsider érzés van sokszor bennem, ami visszatart attól, hogy megnyilvánuljak láthatóan.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.08.10. 21:28 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Gabika, amiről írsz, azt finnyáskodásnak hívják, és azzal biztosan nem lehet újjá születni, és megváltódni... Igen, ez Violában is meg volt és talán még van is (???), és nálad asztrológiailag első sorban a tök negatív Uránuszod a Skorpióban és a Szűznek megfelelő 6 házban utal erre (Mindkettő finnyás... - Figyeljétek meg a Szűz típusú embereket, vagy a macskákat, milyen körültekintően és előbb össze vissza - alig láthatóan, de... - szaglászva fognak hozza az evéshez. De nálad ez a "víz psizkától való félelem, illetve attól, hogy más piszkos emberek is belé mennek oda... :lol: :lol: :lol: és te velük együtt - egységen ugyanabban a mindent oda "hordozó szubsztanciában" kell lenned, a Dupla Halak karmádból is ered. Egy egyébként tök normális barátnőm ezért nem mert a strandok és az uszodás agyon sterilizált vizében sem bemenni...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.08.10. 21:37 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

De másrészt még az Istent is, üzlettársnak nézte... Meg is halt szegény egy autó-balesetben, miután a sorsa Afrika egy szegény vidékére űzte - diplomáciai vonalon - a magyar hitelezői elől, ahol senkivel nem lehetett már üzletelni, de ő mégis megpróbálta minden vészjelzéses figyelmeztetésem ellenére (Két halak - karmapontja a 2 házban- szemben a 8 házas Neptunusszal...), és meggyőzte az egyébként keresztény pap bennszülött férjét, hogy az öreg szüleinek a megspórolt pénzét fektessék be egy jó üzletbe, majd a nyereségből építsenek templomot... Na, útban a néger keresztény pap szülőknek a pénze felé elseperte őket egy terepjáró, hogy ott halt szörnyet mindkettő az úton a reménység felé.
A karma dagasztás és dagonyázás, meg verklizés tehát még a templom építés perspektívájával sem kifizetődő... még másoknál sem, nem, hogy a Halak - karmávál.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.08.21. 17:55 

Ma -sok év után- erőt vett rajtam a kíváncsiság és megnézegettem a régi, még általános iskolai osztálytársaimmal, mi lett. Sajnos az összképp lelombozó. Általában véve -még az akkor divatos barátság füzetből- emlékszem is a születési dátumra, tehát, hogy ki volt Rák-Mérleg karmás és ki volt Oroszlán-Mérleg karmás. A fiúk -akiknek tudjuk, hogy a mágikus imaginációja is jóval kisebb, mint a lányoké- többnyire megszürkült irodisták lettek, család és társ nélkül. A lányok annál borzalmasabbak: ők még a bulikázásnál tartanak, és csak kerekedett a szám az "ó..ó jézusom" felkiáltásoktól, majd "babáim 10 év elmaradásban vagytok"... és őszintén nem fitymálásból mondom, sokan a bartnőim voltak, jóban voltam szinte mindegyikükkel. A Rák-Mérleg karmás lányok bulikáznak, az Oroszlánok még annál inkább :) sőt, ez utóbbiak olyan (plasztikai?) beavatkozásokon estek át, hogy alig ismertem fel őket, hajszín teljesen más, de a szemöldök íve..minden megválozott. Egy-egy jellegzetes vonásukból még feltételeztem, hogy ez az az Enikő, ez az a Viki.. A Rák karmás de lázadóbb típusú fiúk profilképén ők láthatók, minden hónapban más nagyvárosban bolyongva, űzött vadként. Összképileg kudarcos, miközben nagyon próbálják meggyőzni a külvilágot, hogy boldogok: hiszen a képen vidáman szürcsölnek piros csíkos szívószálból vodka-narancsot és bódultan vigyorognak. De szerintem mind nagyon magányos és össze van zavarodva, nem találja a helyét és 10 évvel lemaradt a korosztályától, vagyis a 30-32 évétől.. Ez azért annyira mellbevágó, mert ismertem őket még kölyökként, ismertem a vágyaikat az elképzeléseiket. És szomorúnak találom az emberi életet -főleg az ilyen karmás embereknél hatványozottan!- hogy ilyen "családi és élettársi ambíciótlanul" tengessék az életüket, mint egy zavarodott kamasz. 28 évesen kétségbe esve zokogtam anyámnak "Milyen élet ez? Igy, egyedül? Normális ez?" Amire nyugtatott, hogy olyan tehetséges, ügyes szép vagyok, majd megoldódik: "Hogyan anya? Hogyan? Leszáll az égből a férjem meg a gyerekem? Mire megyek a tehetségemmel? Szart se érek vele!" Ezek őszinte józan pillanatok voltak, keserű ráébredések a valóságra. De ezek az ismerőseim láthatólag nem is akarnak rajta változtatni, vagy csak nem tudnak, és várnak a MIRE?! Igen, egyszerűen itt kauzális asztrológia nélkül vak vezet világtalant, még a horoszkópunkat ismerve is nehéz. Én már így is elkésve érzem magam, de ők nem is tudják micsoda veszély az, ahogy élnek, hogy ez az egész pokolba vezet: hiába New York, meg az Eiffel-torony előtti vigyorgós vodka-narancs: csak hiábavaló, elherdált, jobb sorsra érdemes embereket látok...Egy lánynak sikerült most nyáron szülnie, az legalább üdítő látvány volt e szomorú statisztika után...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]