ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2019.02.20. 22:09

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Karmák, karmikus késztetések
HozzászólásElküldve: 2018.07.24. 18:36 

Napjegy: vizonto
Aszcendens: skorpio
Nekem az a meglátásom, hogy egyik karma sem jobb a másiknál, egyiket sem szabad a végtelenségig porgeti, mert ha valaki megteszi, akkor szenvedheti annak következményeit. És az is, aki az ő karmajanak gyanútlanul, vagy önáltatva áldozatává válik.
Ezért jó a lelkiismeret, mert az első 1-2-3 nagy hazugság kiderülésekor, vagy amikor az embert raszedik, vagy ha kegyetlenkedik valakivel, ne adj isten meg akar valakit ölni, már érkezik a lelkiismeretéhez (haha, lelki ismeret éhez ik), szóval oda bejön a jelzés, hogy hülyeséget tett. Ha nem érkezik neki be, akkor elszakadt attól, az isteni öntudatától, azaz nincs, ami megállítsa további gonoszságok elkövetésében! Ez pedig olyan erkölcsi fertő, ami meggátolja az együttélést bárkivel, a társadalomban. Az együttműködést, a közösségi létet. A Halak karmasoknak is meg kell tanulni határt szabni a hülyeségnek, miután felismerték azt a tetteik következményeiben. Ha ez nem megy, akkor szerintem nincs ahogy felmentsük tovább azt az embert, ezzel nem segítünk neki.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.24. 19:15 

Szerintem a 12. házas karma kevés az autizmushoz. Találkoztam már autista emberekkel. Munkahelyen is, vagy a házam vásárlásakor az ügyvéd volt az...
És ismerek 4 közeli személyt, akiknek a 12. házban van Lilithje, Sárkányfarka vagy mindkettő. Meg sem közelítik az autista embereket elzárkózásban.
Abrándosak, igen. Érzékenyek, nagyon. Faradekonyak, igen! De autistak? Nem, egyikük sem. Egyiküknél sem tapasztaltam olyan mértékű rejtett agressziót, pusztítási vágyat, amit ennyire kellene rejtegetni és aminek a kitörését most a napokban megnyilvánulni láttam.
Az ismerőseim mindig valakivel, valakikkel együtt kell legyenek, szivesen osztoznak mások kabulataban és mindenben, ami egzotikus. Határok nélkül. Persze, hogy elfaradnak. De az a pihenés tényleg szükséges, hiszen maguktól inkább a karmamocsarban pancsolnak, nem az isteni önvalójukat keresik.
Gonoszságot, gyilkos indulatokat nem tapasztaltam a részükről.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 21:41 

Napjegy: Oroszlán
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Szilárd!

Igen, most már tudok figyelni, és kezdem érteni a halak "kevélységét", ami nem "emberi" kevélység, de legalábbis hétköznapi szinten felfoghatatlan... és egyáltalán nem az a kevélység, amire gondol az, aki felszínes - mint én voltam.

Kedves Sára!

Amit írtál itt azzal kapcsolatban megkérdezném, hogy te láttad-e eddig, hogy ez rejlik bennem? Hiszen töltöttünk együtt időt, szinte napokat, már egészen barátian. Én legalábbis már rég egyfajta barátlak éreztelek.
Csak ezt szerettem volna kérdezni.

http://aldottelet.com/

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.26. 19:09 

Kedves Viola,

igen, töltöttünk időt együtt valóban.
Akkor én még nem tapasztaltam meg ezt a rejtett oldaladat, ami a leveleidben olyan volt, mintha egy teljesen másik Viola lenne.

A Halak kevelységről úgy tudom, hogy éppen abban áll, hogy miatta az ember nem képes átadni a sorsa feletti irányítást az istennek. Mert azt hiszi, hogy jobban tudja, mint az isten, hogy mi lenne jó... vagy ha nem ez a mindentudas képzete van benne, akkor a félelmei miatt gondolja azt, hogy márpedig az isten által teremtett helyzetekben ő nem tudja megállni a helyét.

Erre pedig láttam nálad példát, mert többször úgy mesélted el a komikus sorshelyzeteidet (pl. hogy az okmányok fénymásolasa hogy sikerült a hivatalban), mintha nem látnál megoldást a javításra. Azaz ha nem az elgondolásod szerint történik, akkor mintha nem tudnál az istennel együttműködni.

Vagy amikor elujsagoltam neked egy csetbeszélgetésben, hogy milyen szivesen kipróbálnam, hogy többgyermekes anya legyek és sorban érkezzenek a gyerekek, még a karcsú derekam elvesztését sem sajnálnám: akkor azzal válaszoltál, hogy miért, nem baj ha egy nő figyel a külsejére. Ami nekem arra utal, hogy valahol a karcsú alakodat is felted esetleg, hogy nem tudtad egy ideje átadni magad az újbóli anyaságnak (hogy nálam ilyen gond van a külsőségekkel, az nem kérdés, hiszen nem véletlenül örültem, hogy gondolatban eljutottam ennek a feladásaig)

De mondom, az a Viola, aki a negatív meghatarozottsagai hatására cselekszik, az előlem mindeddig nagyon rejtve volt.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.27. 16:53 

kedves Sára,

Elfogadom a válaszaidat. Jó a meglátás a hivatalos papírokkal, azt sem tudtam lazán csinálni, mint sok mindent - mint semmit. Ez így van.

A várandóssággal kapcsolatosan is értem a logikádat, és jó gondolat, hogy ez is a nőiség része, abban gondolkodni, hogy gömbölyödik a has... de viszont ahogy te leírtad nem éppen szép és egészséges volt, és én azzal nem értettem egyet. Én nagyon szerettem volna várandós lenni, na, dehát a körülémyeket ehhet nem tudtam megteremteni, mertnem értettem a kultuszt, a munkát, és öncélúan interneteztem. És egyébként sem szabad az ilyet erőltetni, én pont hogy ilyen szempontból le kellett mondjak.
Ahogy írod, el kell fogadni az isten akaratát.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.27. 17:25 

Szilárd mindig mondta, hogy vessem magam bele az életbe, élvezzem a tóban fürdést, futkossak, bolondozzak, bolondozzak többet a lányokkal és vele is... de nem voltam rá képes... ebben a Halak karmás nebántsvirágosan "okkult" büszkeségemben... mondta, hogy vitatkozzak a piacon, vagy viccből legyek nagyon nyájas... de sehol nem tudtam igazán lazán viccelni, vagy viccből vitatkozni...

Pedig mennyivel, de mennyivel egyszerűbb lett volna úgy, mint ezen az úton, a végpontig (nullapontig) eljutni. Mert nem kötelező minden skorpiónak, vagy 8. házas Lilith-esnek így, ilyen katasztrofálisan vétkeznie és végül ütköznie ahhoz, hogy megforduljon...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.28. 11:10 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Kedves Melinda!

Ezt én is így értettem:

"A Halak karmás pókerarca nem az elrejtés végett pókerarc -szerintem- hanem a pszichopataság miatt. Egyszerűen a teljes valóság-szakadás és végső gyűlölet fokán az ember kegyetlenül érzéketlenné válik. "
Amit még hozza tettél magyarázatként viszont, nagyon elgondolkoztató. Tehát, hogy a karma, vele született testi kifejeződés szintjén, pont mint az egyes deformált testrészek esetében is, fájdalom-érzékelési képesség nélkül jelentkezhet, holott a testrészek és a szervek látszólag épek. Hát be kell valljam, hogy ebbe nem mélyedtem ennyire el, mivel - Amint máskor is szoktam erre figyelmeztetni: - ezek az esetek (Az ilyen esetek.) már kizárólag a szélsőséges orvos-kórtani, pszichiátriai, pszichológiai, illetve büntető-jog intézményi szinteken jelentkeznek, az ilyen egyének nem jönnek már asztrológushoz. Mi tehát, az ezen a színvonalon felül megszületett és élni képes személyekkel foglalkozhatunk hála istennek. De ott is akad és van megoldandó - megfejtendő probléma és karmikus rejtély éppen elég. :D

Ezért szeretném, ha ti is vissza fordulnátok az un. asztrológiai zónába, mert ez idáig mindig rosszul sült el az, ha valamelyik társunk akárcsak a pszichológia labirintusába is betévedt és az ottani képlékeny és felettébb sikamlós "igazságokat" kezdte tőlünk - Kimondottan tőlem pl. számon kérni. - Emiatt már a Logoszról való végleges, vagy nagyon hosszú távú kitiltást is kellett már elkövetnem.

Az általad elindított téma persze folytatódhat, de csakis ezen a határon felül, mert a célunk, és gondolom, ezzel te is egyet értesz, az egységbe jutás, nem a pokolba jutás. A Szimbolikus tudás megerősítése és nem a Diabolikus tudás megerősítése. Ezért tehát, át is fogom emelni egy ennek megfelelő rovatba. Azt hiszem, hogy oda töltöm át, ahol az árnyék-énről szóló írásaink és hozzaszólásaink találhatók. Arra felé keressétek.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.28. 16:59 

Kedves Melinda,

semmiképp nem a különböző súlyosságu karma-csomagokat hasonlítottam össze, hiszen rég tudjuk, hogy van, aki könnyebben feloldható meghatározottságokat hordoz - ezért fontos az áldott állapotban a minél alaposabb létképzelet tisztítás, persze máskor is - másnak viszont súlyos és hatványozottan vészterhes a karmainak az eredője, ezek működése.

Én arra gondoltam, hogy egyik konstellacio sem mondhatja magát isteni kiválasztottnak, igy a Halak sem, hogy ők ártatlanabbak lennének, vagy hogy nehezebb a terhük, mint a többieknek. Nem nagyobb érdem egy Halak karmasnak megváltodni, mint mondjuk egy Kos karmasnak. És ezzel a logikával nincs a Halak karmasnak sem több "joga" benne ragadni a karma-mocsarában és ezzel másokat is esetleg veszélyeztetni, fertőzni, mint másoknak a saját zavaraikat kiélni.

Talán van, akinek tényleg csak egy konstellacio szerinti karma hangsúlyos a sorskepleteben, a többségnek viszont minimum kettő vagy több. Ezeknek az elfoglalt helye és az egymás közötti viszonyok teszik inkább súlyossá a karmat. Önmagában az, hogy valakinek Bika vagy Halak a Lilithje, kevés az egész karmacsomagja veszélyességének megítéléséhez. Erre gondoltam.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.08.02. 22:52 

Azt hiszem Szilárd nem fogja ellenezni, hogy ide a halak kapcsán beteszek egy természetfilmet (illetve a youtube-os linket) a halak sokféleségének egyik kegyetlen arcát bemutató természeti jelenséget, mert ugye a cápa elég közismert, és a gyilkos bálna is, de az angolna, és az elektromos angolna kevésbé, hogy a piranhkról ne is beszéljünk.

Tehát egy természetfilm egy elektromos angolnáról:
[url]
https://www.youtube.com/watch?v=7_b0AqfQNP0&t=2330s[/url]

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.08.06. 23:15 

Napjegy: Vízöntő
Aszcendens: Ikrek
Kedves fórumozók, most olvasgattam el ezeket a hozzászólásokat, és mondhatom, érdekes dolgokat írogattatok. Én most ezt idézném Violától:
"Szilárd mindig mondta, hogy vessem magam bele az életbe, élvezzem a tóban fürdést, futkossak, bolondozzak, bolondozzak többet a lányokkal és vele is... de nem voltam rá képes... ebben a Halak karmás nebántsvirágosan "okkult" büszkeségemben... mondta, hogy vitatkozzak a piacon, vagy viccből legyek nagyon nyájas... de sehol nem tudtam igazán lazán viccelni, vagy viccből vitatkozni..."

Ezek szerint, Viola, te is olyan voltál, mint én, akinek tornaórán sose dobták a labdát, mert tudták, hogy úgysem kapja el? :-)
Nekem a tornaóra volt a rémem, mert képtelen voltam bármilyen csapatsportban jól érezni magam, felszabadultan játszani, passzolni, elkapni (ez is fontos!). Annyira örültem, amikor gimiben sokszor már csak videóról aerobikoztunk! Az szuperül ment, szerettem is, tehát nem a testmozgással volt a bajom!
Ugyanígy, írtam Szilárdnak is, hogy idén nyáron erőltetem meg magam először, hogy kifejezetten bolondozzak a gyerekekkel a Balatonban - ha már több hetet itt vagyunk! És végül is csak egy döntés kell, és akkor már jól is érzem magam. De néha visszahúz egy érzés, talán majd Melinda megfogalmazza jól :-D, hogy nekem most nincs kedvem meghozni ezt a döntést, jobb kínlódni és várni, mikor megyünk már ki, és nem tudok örülni a víznek, meg a nyárnak, csak azzal foglalkozom, hogy jaj de meleg van, jaj de süt a nap, értitek? Hogy csak egy döntés letojni mindezt, a valós meleget és egyszerűen úgy pancsolni, mint a gyerekeim. De néha nem megy (azért idén nyáron már ritkán van ilyen, hogy nem megy).

A karmák összetétele is fontos, mivel nekem viszont valószínűleg a Vízöntő Napom miatt nincsenek gondjaim azzal, hogy "levegősen" bolondozzak, pontosan a piacon jókat nevetek az eladók viccein (szokásos körök a férfi árusoktól, hogy van nekik eladó tojásuk, kell-e nekem, ingyen adják stb), de asszonyokkal is jó viszonyban vagyok.

Valahogy sokszor érzem ezt a - jobb jelző nem jut az eszembe - arisztokratikus tartózkodást, hogy nekem finomnak kell maradnom, nem koszolhatom be a kezem, nem tudom ez ide tartozik-e, vagy inkább Kos karmás gyávaság. Egy ilyen outsider érzés van sokszor bennem, ami visszatart attól, hogy megnyilvánuljak láthatóan.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]