ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - nem veszélyes asztrológus (Győződj meg, ne óvakodj!)

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.07.23. 10:57

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: júdási fordulatok
HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 16:23 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: vízöntő
Még egy érdekes esetet szerettem volna megosztani veletek. Az elmúlt napokban, héten láttam a Lindával kapcsolatos vitákat itt. Lindának különben sok olyan megnyilvánulása is volt, ami miatt így látatlanban szimpatikussá tette magát a szememben. Aztán egyszer csak látom, hogy problémák merültek fel. Nem tudom őszintén szólva, magánlevelezésbe még mit is írt, ami tovább árnyalná a képet. De nem értettem Viola és Linda közt beálló fasé helyzetet. Nem alakult ki véleményem, többször is végigolvastam mindkét fél részéről és szemszögéből a megnyilvánulásokat. Nem értettem, hogy fajult idáig. Úgy látszik a mai (illetve tegnap esti) nappal azonban megvilágosodott számomra, mert bizony Violához hasonló helyzetbe kerültem egy régi baráttal (azért nem minden ugyanaz,nyilván az előzmények sem).
Egy felvezetést azért szeretnék tenni, és igyekszem nem torzítani a valóságot. Járok egy zenei közösségbe és ott van több tanárom. Az egyik egy férfi, 61 éves, de kezdettől fogva nagyon jó viszonyba kerültünk. Sok közös: érdeklődés, humor. Azonban egy idő után sajnos azt kellett észrevegyem, hogy ízetlen és kétértelmű szexuális célzásokat tett (nem akarom bemásolni a beszélgetést) személyesen is, néha írásban is. Nős, és gyerekei vannak. Ez egy dolog, de elkezdett beszélni a volt nő ügyeiről, felesége megcsalásáról meg mindenféléről, ami nem biztos, hogy rám tartozik, arra való nagyon kétélű, egyértelműen kétértelmű megjegyzéseket, hogy mit szeretne velem csinálni (tehát, hogyha rajta múlna, megcsalná a feleségét velem). De egyáltalán nem csináltam ebből ügyet, nem finnyáskodtam, nem moralizáltam, végighallgattam, mert mint barát, úgy véltem, ha ő mondani akarja, hát mondja. Abban hibáztam, hogy balek módjára már az elején nem szereltem le, sőt mondhatni, én is elkövettem az ötös házam vétkét, hogy mind adtam alá a lovat az én „kedves, ártatlan, elnéző , gyermeki” rák karmás megadásommal, amivel eltűrtem ezt a sok hülyeséget, holott eredetileg barátságról volt szó, nem másról. Észrevettem, hogy sajnos az én karmám nem amolyan vitriolos kitámadó (ez ritka), hanem meghunyászkodó, gyáva. Tök szereptévesztés, de teljesen máshogy. A lényeg, hogy az „úri ember” képletét is ide fogom rakni, hogy lássátok, ő mit gondolt félre. Mert hogy lehet számára én is félreérthető voltam, s talán biztatásnak vette az én olykori hallgatásom, máskor elpoénkodásom (gyávaság volt az valójában). Aztán kb 1,5-1 éve (nem tudom pontosan) többször is hangot adtam már nemtetszésemnek, amire ő látszólag bocsánattal reagált, azonban az első alkalommal visszaadta (tehát csak a bosszúállási lehetőséget leste), amikor is az ő viselkedésével egy lapon nem említhető mulasztásomat hányta szememre minősíthetetlen stílusban. Ekkor jöttem rá, hogy megbánás írmagjáról sem beszélhetünk, csak képmutatásról (nyilas lilithje van az ötös házban). Fél évig nem beszéltünk, megindokoltam neki, miért. Aztán valahogy javulni kezdett a helyzet és ismét beszélgettünk (de hogy miért, talán mert következetes nem voltam döntésemben). Azóta van párom és akkor, azalatt is ilyen szexuális tartalmú kétszínű szövegekkel traktált (meg hogy altesti tájékon még mi működik neki, amíg még működik- nem viccelek invitált szexre). Majd kinyilvánította, hogy én csak fiatal szeretőt kerestem Balázs személyében (Balázs a párom). Na, erre se reagáltam. De voltaképp nem is sértődtem meg. Mert minek? Elmeséltem minden ilyet Balázsnak, aki velem együtt nevetett egyet az egész ügyön. Mostanában ismét találkoztunk a tanárommal (egyszer nyáron, egyszer most egy hete). És esténként is, mikor már aludni készülünk hívogatni kezd (sokszor 3X 4X is), de ilyen jellegű monológjait végighallgatva már tudom, hogy némi alkoholos nyomás alatt is bornírt, kétértelmű szövegek lesznek azok. Párom elunta egyik alkalommal, és ő vette fel, de viccelt egyet ezzel a tanárommal (Feri) aztán átadta nekem a kagylót. Ezen kívül még egy eset volt, legutóbb, akkor felvette és belemondta, hogy Melinda nem ér rá. Megjegyzem nem kértem ilyesmire a párom, sőt mondtam is, hogy hagyja, meg ezt lehet így nem kéne…na ezután jött a dráma, aminek szövegét viszont bemásolom ide. És visszautalva az elejére, megértettem, hogy egy barát fölényeskedve hogyan élhet vissza a másik türelmével és jóindulatával úgy, hogy a másik fél (ez esetben Viola illetve én) nem is volt sértő, hanem egyszerűen egyenes, szókimondó módon viselkedett. Erre érkezett tehát a következő:
szept 27, Feri:
„Nem tudom megtenni, hogy ne kérdezzelek meg...
Furcsa volt, hogy Téged hívtalak - talán csüt, vagy pénteken.
Párodnak a hangját könnyű felismerni.
Felvette, belekiabált, hogy "FOGLALT" és letette.
Sajnos, ez már a harmadik eset volt, hogy ilyen bunkó módon vette fel a telefonomat.
Kérlek, mondd el bátran nekem, ha utál engem, vagy . én inkább azt érzem, hogy féltékeny rám.
Bárcsak egyik sem lenne igaz, de akkor mi az oka ennek a gorombaságnak?
Tegyük fel, hogy nem feleslegesen hívlak, de ezt nem kellene neki felülbírálni, hanem adni kellene Neked a hívót, Nem jól gondolom?
Majd - remélem - tudunk erről beszélni, nem szeretném, ha miattam kerülnél kellemetlen helyzetbe - otthon.
Én, azért így is szeretettel puszillak.
Jó lenne, ha a párod is megértené, hogy mi tisztességes kapcsolatban vagyunk. :)

Erre reagáltam egy határozott, de mérlegesen kivonuló üzenettel.
Melinda:
„Szia!
Legjobb lesz, ha vele beszéled meg, minthogy nem a mi köztünk zajló kommunikáció minőségéről van szó. Tehát ilyen értelemben sem tudósítani sem postást játszani nem fogok és nem is szeretnék. Hogy az akkori esetnek mi volt az oka, azt nem tudom. Bizonyosan nem féltékenységről van szó, mert nincs miért. Hogy mit bírál felül, az megint az ő dolga, nem az enyém. Én meg szoktam válaszolni a hívásaid, ha telefonközelben vagyok. (…a többi része az üzenetnek egy másik tanárra vonatkozott, vele kapcsolatban szeretnénk valamit elintézni, hivatalos ügy- kivágtam)
No, barátsággal ölellek”
Párom tudta mit írok, és azt mondta: tehát elegánsan kivonulsz az ügyből, pedig neked is már a bögyödben van, hogy állandóan zaklat a hülyeségeivel (na zaklatásnak nem vettem, de igaza volt, hogy figyelmeztetett, most bizony meghunyászkodóan, kerülgetve a forró kását viselkedem). Igazat adtam neki és írtam negyed órával rá a következőket:
Melinda (szept 28):
„előző folytatása:
annyit azért én is elmondhatok, hogy bizony voltak olyan felhangú (hosszú) üzeneteid is, sőt személyesen, amik erősen is kétértelmű célzásaid voltak velem kapcsolatban, azaz egyértelműen kétértelmű.ezt ne is próbáljuk szépíteni, tagadni, mindketten tudjuk, hogy így volt.(és a sokszori telefonok, amik szintén nem mindig és pusztán egyeztetés vagy baráti hogyvagy kategóriásak voltak) Hangot is adtam nemtetszésemnek, ha emlékszel rá. Minthogy a Balázs nem pusztán a fiatal szeretőm, hanem a párom is, talán ennek fényében joggal érezheti, hogy ez nem oké. A stílusáról vagy bunkóságáról ti beszéljetek. Mindezen kívül persze minden a régi.
Szóval puszi: Melinda”
Erre Feri:
„Szia! Szóval puszi: Melinda!
Engem megbénít az, ha nem veszi fel valaki a telefont! Pláne, ha az nem te vagy, ha Téged hívlak!
Sajnos, néha, eszembe jut valami fontos, amit, útban hazafelé, Vácra, szívesen megosztanák Veled. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a kezdetek óta őrzi a számítógépem a mi összes facebookos privát beszélgetésünket.
Így jól megtalálható minden bájod és nemtetszésed, az öröklétig. Szívesen beszélgetnék veled a múltról, bűneimről, de majd kérek tőled időpontot, hogy az arisztokratikus jellegek (csakis bejelentkezés útján) a telefonon is működjenek. (hivatalos üggyel kapcsolatos kitérő jött- kivágtam)

És itt jöttek a telefonok részemről, a gorombaságos beszólás pedig Balázstól-

Nem érdekel a magánéleted, tiszteletben tartom, mert a tied! (…)
Jajj! Ez a levél túl hosszúra sikeredett - csak nehogy baj legyen ebből is...”

Erre Melinda:

„Kedves Feri!
Köszönöm a tippeket, lehet, ezeket is számításba veszem. De ennek semmi köze az előbbihez. Megértettem minden problémád, meglátásod vagy kifogásod. Szóval kár azon gúnyolódni, amit kértem (korábban már), mert azok az előbbi levelem tükrében igenis érthetőek. Amit arisztokratikus jellegűnek nevezel (tehát hogy én a modort kifogásolnám), az pedig egyszerűen becsületbeli és nem stílusbeli kérdés (szintén az előző levelem alapján). A bűneid, az a te dolgod, magad ügye. De ha valaki ezeknek a nem helyességére utal, azokért ne az legyen a hibás, aki szól. Így valószínűleg a saját "bűneiddel" sem sikerült elszámolni, hiszen még mindig a másikra "mutogatsz" (rám) illetve azon gúnyolodsz (ami márcsak azért is pláne, mert az első leveled alapján nem én voltam a "vádlott", hanem Balázs. De azóta úgy látszik én is a képbe keveredtem :)).
Ami volt, az már mindegy, a kérdés mindig az: most mi van. A segítséget azért köszönöm, valahogy megoldódik vagy sem. Meglátjuk.”

És erre végül Feri (ma):
„Kedves Melinda!
Kérlek, most tegyük félre a személyeskedésig elfajuló vitáinkat, és nézzük meg, mit lehetne tenni a kolléga érdekében.” (és itt egy majd egyoldalas kitérő jött, hogyan intézzük el ezt a hivatalos ügyet)

Szóval a lényeg, hogy előbb velem akar megbeszélni egy ügyet, amiért esetleg a párom vonható felelősségre (ráadásul ismerik egymást, kapcsolatban vannak) és velem akar üzentetni. Aztán megindokolom neki –hiszen erre kért- hogy miért lehet ilyen a párom viselkedése szerintem elég kerekperec módon, majd elkezd rajtam gúnyolódni, holott nem is rólam volt szó! Közben megy a kitérő lamentálás, mintha csak mellesleg írt volna erről, valójában csak a hivatalos ügyeket akarná elintézni…de hát ő kért meg, hogy indokoljam meg Balázs bunkó viselkedését!! És utána a hol leereszkedő, hol sértegető és megalázó megjegyzések.. És utána a szemforgatás, hogy ő aggódik értem, majd a következő levélben önmagával ellentmondásban, hogy nem érdekli a magánéletem…szóval miről is beszéltünk a nagy baráti összejöveteleink alkalmával ha nem a magánéletünkről?! Engem felháborít ez a képmutatás és a Viola által is jól megfogalmazott júdáskodástól és kétszínűsködéstől meg egyenesen a hányinger kerülget. Nagyon jól tudja, hogy vaj van a fején, és amikor én ezt nevesítem, még akkor is úgy csinál, mintha láthatatlan volna. Arról már nem is szólva, hogy a családellenes (főként a feleségével szemben elkövetett) szeretetlen megnyilvánulásairól és árulásairól szintén mit tudok, pedig soha nem minősítgettem őt ezért. Lehet, hogy hiba volt. Ma már így látom. És végül a zárása Ferinek amivel nagy kegyesen eltekint a vitáinktól, ami szerinte személyeskedés, holott ő kezdett el személyeskedni, amikor is gúnyolódni támadt kedve velem. Én úgy látom, nem személyeskedtem, hanem megfogalmaztam egyértelműen és joggal egy kritikát. A személyeskedés a rosszindulatú minősítgetéssel és gúnyolódással kezdődik szerintem, amit Feri a szerepzavaros (5.házas) nyilas karmájával el is követett. Hogy én kaphattam egy szó szerint tűzpróbás, piti kis karmaoldási lehetőséget, az egy dolog, viszont a lelkiismeretem tiszta, minthogy nem vezérelt sem düh, sem fölényeskedés, sem gúny. A vízöntői következetességgel és nyíltsággal próbáltam az elsőre kissé gyáván sikeredett mérleges üzenetemet korrigálni és megfogalmazni mindazt, amit az elmúlt időkben nem találtam fairnek. És azt kell mondjam teljes nyugalommal, hogy bizony Feri méltatlanul viselkedett eleve, de” barátként” aztán pláne. Így csatolok vissza az elejére, a hasonlóságokra a két szituációban (Viola- Linda, én-Feri), persze azzal a megtoldással, hogy én Linda iránt nem érzek ellenszenvet, és nem is tudom mi zajlott pontosan, csak abból kiindulva, amit közösen Szilárddal megállapítottak.

Csatolmányok:
Feri.jpg
Feri.jpg [ 69.12 KiB | Megtekintve 383 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólás témája: Re: júdási fordulatok
HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 16:37 

Azt még elfelejtettem hozzátenni: mondanom sem kell, hogy Feri elég komolyan cukorbeteg és ugyanilyen komolyságú, ha nem komolyabb szívproblémákkal küzd. Ez a képlettel szépen összhangban van. Sajnos.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 17:47 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Melinda!

Hasonlóan hozzád, én sem érzek Linda iránt ellenszenvet, hanem nagyon sajnálom őt, hiszen nagyon értelmes és nagyon jóravaló ember és nagyon sokáig a barátomnak tudtam. Rettenetesen sajnálom tehát, hogy a karmáját ilyen sok éven át, nem tudta feloldani és végül is, bármennyire is figyelmeztettem e veszélyre, annak végül is ily szomorú módon az áldozata lett.
DE azt is meg kell mondanom, hogy én a Balázs helyében, nem csak az alantas Ferikére haragudnék, hanem rád is! Sőt: rád sokkal jobban, mint a művészre, amiért már a kezdettől nem szabtál azonnal és - Mivel világos, hogy ezt kellett volna: durván, sőt esetleg ha kell:vérig sértőn is. -, visszavonhatatlanul határt ennek e nevetséges "művész" - szatírnak az ízléstelen nyomulásának! Sőt, esetleg azért is hibás vagy, és ajánlom, hogy lelkiismeret vizsgálatot tarts, amiért hagytad, hogy ez a szamár ennyire beléd szeressen.
Szerintem, kérj bocsánatot Balázstól, és lojalitásod jeléül többet el se menny abba a zenész-körbe, sőt, esetleg az egész csapat számára is írj egy indokló nyílt levelet arról, hogy te zene-szeretetet nem így értetted, és hogy ők is jobban teszik, ha nem tévesztik össze a művészetet a lépnyalással és kiközösítik maguk közül ezt a szerencsétlen, félre-kurgató bakkecskét.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 17:57 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ami ennek a gyenge svádájú házi CASSANOVÁNAK a képletlét illeti, akinek csak ennyire futja, hogy a tanári és művészi tekintélyével próbálgasson esetleg a "tehetsége" miatt rá felnéző nőket fogni magának, hát ezt magyarázom már rég óta mindenkinek (Legutóbb Medárdának!). Ti. ,hogy inkább reszkessenek azoktól, mintsem, hogy örvendjenek a rengeteg különleges képességet és tehetséget jelző nagy-trigonoknak és más pozitív fényszög-alakzatoknak, mint pl. a sátortető (itt is jelen van.). Az ezek által jelzett pozitív képességeket ugyanis, a rendkívülien nehéz karmájuknak a feloldása érdekében kapták, és nem azért, hogy e tehetségekkel (Mindegy, hogy zenészi, képzőművészi, írói, rendezői, tudósi, stb.) "meg nyerjék az életüket".

Szóval, kedves Melinda, ez egy egészen más eset, mint a Linda - Viola páros vitája, de ha neked erre szolgált, hogy azon keresztül megérthesd a Linda viselkedését, hát Isten neki, fakereszt! :D Nekem sem szükséges mindent racionálisan megérteni (Végül is, értem tehát, hogy mit akarsz mondani!), és főként, ha nem a családom tagjairól van szó.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 20:30 

Rendben, átgondolom ezeket, amiket mondtál. Balázs különben sok mindenben a te nézeteid osztotta, bocsánatot már kértem tőle, és látom így és innen, hogy már rég meg kellett volna tenni a drasztikus, döntő lépést. De most megtörtént. A további dolgokat meg folyamatba helyezem.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 07:17 

A folytatása az ügynek, hogy Feritől egészében elhatárolódtam. A zenedének ill. annak vezetője felé mindent elmondtam, ahogy történt, s hogy én a jövőben így "együttműködni" nem szeretnék Ferivel főképpen nem, de ha mód nincs az ő távoltartására, akkor velük sem.
Annyit még mindenképpen szerettem volna hozzáfűzni az előzőekhez, hogy Lindát semmiképp nem minősítgetni akartam, -s azért sem, mert módja nincs reagálni, ezért fair playnek sem tartanám- hanem hasonlóságot pusztán abban fedeztem fel, hogy egy közeli ismerős előbb kért véleményt tőlem, és a vélemény végül ki lett forgatva, holott abba rossz szándék nem volt. Tehát, hogy egy általa kért véleményből aztán sértődés lett, s fölényeskedésnek vélte azt, amit nem annak szántam. Hát így értettem a hasonlóságot.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.08. 14:55 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Melinda!

A megjegyzésemet Lindára vonatkozóan nem azért tettem, hogy te emiatt kényelmetlenül érezd magad, hanem csak az én személyi alapállásom pontosítása érdekében. Emellett és ezzel együtt, a címet is és a "laza" - párhuzamot is, nagyon találónak tartom. Különösen, hogy, amint hallom, és amint hírlik :), Linda nem annyira kényes az etikára mint te, és úgy látszik, hogy úgy akar jó asztrológusi színvonalra emelkedni (Nálunk jobb szakemberi hírnévre szert tenni. :oops: :P ), hogy az ő fészbukos csoportjában, ahonnan - Engem legalább is, teljesen értelmetlenül és minden rációt nélkülözve: indokolatlanul - kitiltott, kavarja a fekáliát a logosz szellemisége ellen, ahonnan viszont, igen is, nagyon is, indokoltan volt kitiltva. Egyáltalán nem árt tehát, hogy létrehoztál egy ilyen alrovatot, mert úgy látszik, hogy a metafizikai - asztrológiai alapállások meghatározása és tisztázása érdekében, szükségünk van egy ilyen alrovatra is. Amennyiben nem sértenélek meg ezzel a címmel tehát: asztrológusodként, arra biztatlak tehát, hogy azzal az 5. házi Lilitheddel (Ha jól emlékszem és ha nem, akkor javíts ki, kérlek.), csak haladj bátran tovább ezzel az egészséges morális alapállással, amit felvettél ezzel a rovatcímmel.
A 85 - 90 százalékban rekonstruált és megfejtett Júdás - evangéliuma szerint ugyanis, Júdásnak ugyanis nem azzal kezdődött a problémája, hogy "pénzért árulta el Jézust", hanem azzal, hogy az öntudati tisztátalansága miatt, hagyta magát Jézus által rávezetni és meggyőzni, hogy "küldje őt halálba", ahelyett, hogy azt mondta volna neki: "Mesterem (Vagy: Tanítóm), ha jól értettem, te arra tanítottál, hogy a Mózesi törvényeket be kell tartani, tehát, hogy ne is hazudjak és hamis tanúságot se tegyek senki ellen, hát még, hogy ezzel halálba küldjem (meggyilkoltassam)! Hogyha tehát, te annyira sietsz vissza az abszolút létbe (Mivel erről, az Isten előtti abszolút boldog létállapotról is beszél Jézus Júdásnak ebben az apokrif-evangéliumi párbeszédben), akkor légy te a saját szakálladra öngyilkos, vagy add fel megad a vének tanácsának saját kezűleg, és mindezért vállald te a személyi felelősséget, de ne kérd azt tőlem, hogy ezzel magam - a lelkem - bemocskoljam." De, mivel a képzett és nagyon okos Júdás (A Szűz jegy megtestesítője a Leonardo Davinci Utolsó vacsora c. képén.) sem fogta fel még akkoriban a lényeget, pontosan úgy mint a többi tanítvány, tehát alá rendelte magát a Jézus kérésének - igényének, ahelyett, hogy az isteni Én-jére hallgatva, megtagadta volna tőle az engedelmességet ebben as kérdésben, "Elkövette azt, amit nem szabad, nem lehet." (Pilinszky János).

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 10:18 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ami az egyes volt-barátainknak és akik öregebbek :) :volt házastársainknak az első sorban önmagukat eláruló júdási fordulatait illeti, nos, itt van a liberális, un. "magánélethez (magán-disznóságokhoz) való jog és, ezeknek a gátlástalanul, vagy nagyon is rejtőzködve, sötétben titkolózva elkövetett, apró, vagy netalán grandiózus vétkezéseiknek - amelyek esetleg másokra is veszélyes - a leleplezése közötti, egyes esetekben egyenesen vészterhes ellentéte. Itt, ezek a sumákok, mindig tudatosan összekeverik az intimitással szembeni tapintat, és a bensőségességet, a személyességet biztosító intimitáshoz való jogot, a bűnök leleplezésének a "jogtalanságával" :). Ezért én azt mondom, hogy az intimitására és a bensőségességére, meghittségeire mindenki nagyon vigyázzon, mert az elemien fontos, de ezeket ne arra használja, hogy bárkivel szemben is - Amint azt a Júdás igazi bűne is példázza: első sorban saját magával, saját magjával, az erkölcsi én tudatával szemben - Ne vétkezzen.

Apropó: a volt feleségem éppen valami nagy disznóságra készül újra, mivel a fészbuk- oldalára, egy erősen, de erősen szeretet-teljes evangéliumi idézetet rakott ki. Még közvetlenül az általa elkövetett család-robbantása után, megfigyeltem ugyanis, hogy amikor a nyakába akasztotta a rózsafüzért, mindig valami, velünk (Vedlem és a gyermekekkel) szembeni alantas húzása következett, vagy derült ki nem sokára. A korábbi jelmondat idézete, még a bosszú-vágyaknak az Isteni kéz által történő kielégítéséről szólt. Hát ez be is jött neki, igaz, nem az Istentől érkezvén, hanem saját ármánykodásának hála, amitől aztán Medárda lányunk pszichológushoz is került. Kíváncsian várom tehát, hogy milyen gazemberséget eszelt ki újból a judásian vallásos mély-tudattalan vágyait mindig hűségesen kiszolgáló, "rendkívüli" intelligenciája?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 13:16 

Napjegy: Oroszlán
Egy Lindához hasonlóan szintén Halak karmás és negatív szűzi és negatív szaturnuszi karakterrel rendelkező bloggernek - akit személyesen is ismerünk - írtam az alábbi sorokat miután sokadjára is megható, álszerény bejegyzést közölt arról, hogy az ember sok mindenre vágyik, pl. "lezárni a múltat" de egyedül képtelen rá, ellenben ha Jézus nevéhez fohászkodik, ha Jézust szereti, akkor sikerülhet csak, akkor jön az égi kegyelem és hát minden bajnak ez a megoldó kulcsa, hogy imádkozzunk Jézushoz, bálványozzuk és gyakoroljunk személyi kultuszt, hogy segítő kegyeiben részesülhessünk... Egyébként az illető nem buta és nem is egy középkori maradvány, épp ellenkezőleg: intelligens, világot látott - Indiát is bejárt ember, aki ugyanakkor a világi életet is keresztül kasul kiismerhette...

Neki írtam tehát a fent említett bejegyzése és abban hirdetett elmélete alapján:

"Amíg saját neveinket nem ismerjük, addig mind vehetjük elő bármilyen
próféták, szentek, jézusok, krisztusok, szűzek, istenek, szörnyek,
kicsik és nagyok neveit, önámítás lesz az egész. Hamis út, hamis
megváltás és nagyon "magasztos" és büszke nem-értés. A magunk neveit
nem ismerésnek, a nem-értésnek pedig a valódi célja a
felelősséghárítás. Pont ugyanezen a paraszti-józaneszes istenes és
felelősségkerülésében ál-szerény úton halad egy volt, jó barátnőnk is.
- hát, így bizony nem lehet lezárni a múltat és új életre kelni -
újjászületni.

UI.: Azért annyira nem kell szerénynek lenni, hogy saját személyünket
se vállaljuk és így saját felelősségeinket se. :D Hanem ahelyett
Jézusra vagy Krisztusra mutogassunk, mert ez nem más, mint egy Júdási
vallás-gyakorlás. Ez a személytelenkedés, felelőtlenkedés, a lehetőleg
más személyen csüngés, akit pl. misztikusan "a név"-nek nevezünk ez
maga a Júdásizmus."

Ezt akartam itt megosztani a Júdás-jelenség kapcsán. Másfelől pedig látom, hogy Melinda (Kincses) sem és egészen biztos, hogy még nagyon sokan mások sem értették, hogy Lindával kapcsolatban miért éreztem úgy, hogy "fel kell vegyem a kesztyűt". Szilárd érthető, hogy nem azokat az elemeket és részleteket vette észre, mint én, hiszen ő hosszú ideje hosszas magyarázatokon keresztül "hozzászokott" a Linda értetlenkedéseihez, kekeckedéseihez, csapongásaihoz, vagy ha nem is hozzá szokott, de ő a vita és a magyarázat folyamatában a lényegre a főfonalra koncentrált, ami Lindával levelezve igen komoly koncentrációt igényel! Érthető, hogy ha már annyit fáradozott, akkor a végére akart érni a témának és nem belemenni a Linda Szűzies-ikrekes szeszélyes ide-oda belekapásaiba és kutyafuttában "megértéseinek" és már-már célirányos kételkedéseinek téma-gyilkos játékaiba.
Én csak azt láttam, hogy Linda "szájjártatás" és Szilárdot csipőből hárítgatásképen már ott tart, hogy engem vesz elő, engem "fölényesezgetve" tereli magáról a szót, és ezzel persze mintegy Szilárdot aláásni próbálván persze, mintha Szilárd nem sepregetne eleget a háza táján, hogy a feleségének né milyen jellemhibái vannak, hát akkor őbenne, ebben a bölcs, magát elrendező Lindában ne áskáljon és ne keresgéljen hibát Szilárd, annak ellenére, hogy persze rendszeresen fordult "ezt nem értem" azt nem értem" problémákkal és hát persze, hogy amiket nem értett azok a karmikus tulajdonságaiból fakadtak. Tehát nem volt ő benne éppen olyan rend... Linda viszont rendíthetetlenül reménykedett abban, hogy nem ő vele van a baj, hogy nem érti, hanem valami tőle függetlenen múlik a dolog, vagy fene tudja miben reménykedett, de a magyarázatokat nagyon nehezére esett becsületesen átgondolni, ehelyett mindig pergette a kételkedéseit és bántóan figyelmen kívül hagyott lényegi információkat, mikor mibe belekapva és belekötve - mindig valami hárítható részletre lecsapva... Ezt csinálta nyilvánosan, csinálta velem is és Szilárd időnként megmutatta a leveleit, mint közös barátunkét, hátha tudok írni Lindának valamit, hogy a labirintusából kilásson, de én általában erre már nem vállalkozhattam. - Persze ezek a hárítások is erőltetettek voltak, s mint utóbb kezdett kiderülgetni, hogy már egyenesen hazudozva hárított...

Azt, hogy fölényes lenne azt rám hivatkozva hárította, hogy azt a tulajdonságot már lefoglalta Viola :D de amikor Szilárd arról írt, hogy a skorpiónak és a nyilasnak is gyengepontja a végbél és mind a két karma esetén jellemző a székelési probléma, akkor meg gyorsan rávágta - hamar visszaválaszolt, hogy nincs neki ilyen, sem senkinek a családban... holott tisztán emlékszek, hogy a harmadik foganásakor leírta nekem, vagy egyenesen a logoszra, hogy erősen fél a szüléstől és fogalma sincs hogy fog szülni, mert Rékája megszülésekor tönkrement a végbelében a körkörös izom, vagy pedig a tönkremenés határán van és orvosi jóslatok szerint azzal még egyszer szülni már nem szabad...
Na tehát ilyen, a megfogalmazásokat meglovagolva szemtelenül hárító, amikor róla van szó, másokat elővevő emberrel, ha én tudtam volna egy ilyet barátomnak és szemtől szemben egy asztalnál beszélgetve csinál ilyen figurákat, biztos, hogy jól elküldtem volna melegebb éghajlatra.

És jelen esetben Linda nekem is jó ismerősöm volt, egykoron egészen barátinak indult köztünk a viszony, nekem Linda az elejétől fogva az egyik legszimpatikusabb Logosz-tag volt, és személyes találkozásaink csak még szimpatikusabbá tették őt... Az én baráti érzéseim elhidegülése - jegelése- akkor történt amikor is pár éve a levelezéseinkben velem szemben is megjelent a részéről egyfajta tapintatlan értetlenkedés, futva gondolkozás, mindent szétszedés, amivel szembemenni olyan volt, mint egy szélmalomharc... Gondoltam, én ezt nem tudom neki megoldani, és reméltem, hogy valamiképpen csak kiszedi magát ebből a szűzi mókus kerékből, naplózással, meditációval, amiket ajánlottam neki akkor én is és Szilárd is. Később voltak nagyon jó, tiszta és komoly írásai, majd egyszer csak azt vettem észre, hogy mind előszed különböző internetes önjelölt megmondó embereket és azoknak a sefüle, sefarka, önfelismerés és önkritika nélkül okoskodásait osztani - a facebookos Kauzális Asztrológia csoportban, amit ő indított... Ekkor fogalmaztam meg ezzel szemben kritikát - talán innentől akadt be neki az én "fölényeskedésem", ami persze nem az volt, hiszen egy kauzális asztrológustól egy kauzális asztrológia nevű fórumon már egyenesen a kauzális asztrológia lesüllyesztése volt, tehát egyáltalán nem az ő személyes ügye csak, hogy ott mi hülyeségeket ki nem rak, mint okos igazság-kereséseket.

Aztán Nagy Annamária, aki előbb nagyon bátran elővette a leszbikusság témáját, leszbikusságukról és biszexualitásukról valló szinészek - szinésznők kapcsán, akiknek ugye megnézegethettük a képleteit is - Linda már ekkor is finnyáskodott, hogy ne Angelina Jolie-val foglalkozzunk, hanem normálisabb színésznőkkel, mindennek a teteje az volt amikor a költő Baudelaire-t és képletét - szintén Nagy Annamária abszolút helyénvaló és lényegbe vágó témafelvetésére rosszízű megjegyzéseket kezdett tenni és burkoltan jelezte, hogy Baudelaire-rel nincs ott amit foglalkozni, mert pl. "úgy néz ki, mint Hitler" - mármint Baudelaire a fotója alapján.... :oops: Helyette is szégyellem magam, de főként azért, mert ráhagytam ezt, sőt, még engem is elbizonytalanított, hogy érdemes-e ilyen kényes témákkal foglalkozni.
El is vette mindenkinek a kedvét a témától. Onnantól pedig nem is nagyon írtam semmiféle meglátást a Linda csoportjába. Ez már a műveletlenek szereptévesztésének csúcsa volt a részéről... a baj az, hogy sajnos még engem is elbizonytalanított, hogy merjek-e olyan kényes témákhoz nyúlni, mint... mint amikhez Annamária nagyon helyesen mert! Engem is felvilágosított már azóta Szilárd a 8.házas félelmeimből felébresztvén, hogy enélkül, a legmélyebb sötétségekbe és perverziókba való benyúlás nélkül nem fogok fejlődni asztrológusként. Az igazi asztrológus pont, hogy ezekre nagyon is jól fel kell legyen készülve.

Tehát, amikor rájöttem, amikor összeállt a kép, hogy Linda nemcsak azzal van tévúton, hogy mindenféle beavatatlan személyek indulatait és panaszait mutogatja ott bölcsességként - járható útként, vagy valamiféle csiszolatlan gyémántokként, de azzal még nagyobb bakot lőtt, hogy végül is engem is és Annamáriát is nagy tudósan leintett a Baudelaire témáról... Feleslegesen kételyt ébresztve bennem is. Nagy balfék voltam én is, hogy sokadjára is Linda személyi ügyeként kezeltem az általa alapított Kauzális Asztrológia nevű csoportot, végül is az egykori barátias viszonyulásunk tiszteletére és akkor még eme baráti viszony újraéledését sem kizárva. De most már nyugodtan mondhatom, hogy Linda nagyon nagyon csúnyán visszaélt ezzel a vele szembeni baráti megértésemmel, engedékenységemmel... Én nem akarok senki torkának ugrani azért, mert időnként melléfog, téved... Mindenkivel megesik, dehogy így mind menjen valaki előre, és ahelyett hogy fejlődne és belátná a hibáit és korrigálna, még odajutottunk kérem, hogy ő rángat elő engem a férjemnek, hogy én egy fölényes ember vagyok. Kérem szépen, mi csuda köze van neki, az én fölényességemhez, amikor naná, és megint, és márcsak azért is pont, hogy az ellenkezője történt meg közöttünk, vagyis az, hogy ő, aki kevesebbet tudott asztrológusként, mint én és Annamária, még neki állt minket vezetni és megmondani mivel foglalkozzunk és mivel ne - ugye az ő territóriumán... ami mintha jogos lenne, csak épp nevetséges visszaélés volt nem csak velünk szemben, de a kauzális asztrológiával is.
És ez az amiért nálam már nincs pardon és bocsánat, ez nekem vörösposztó, nagyon utálom, amikor pont, hogy valami gyengeségem miatt még valaki kilő velem, félrevezet, a nagy hülye magabiztosságában, kihasználva azt, hogy udvarias vagyok és akkor még az ilyen ember haragszik rám sunyin, és az ilyen mutogat rám, hogy fölényes vagyok. Ugyanezt csinálta velem Tövissi Enikő, akinek én teljesen ártatlanul szintén megjegyeztem, korrigálni próbáltam valamit privátban és az ahelyett, hogy megfogadta volna és jóindulattal fogadta volna, mint ahogy én is pusztán az igazság-képviselés jegyében írtam, nem pedig az ő személye ellen, erre fel neki állt engem lekezelni és megalázni.
Tehát kedves Melinda, már a Gerle Éva ügy idején is készítettünk videót arról, hogy az ember akkor kell szenvedélyesen - bátran harcoljon, amikor az igazság sérül, és igazság témában nem lehet engedni senkinek még annyit sem, hogy két fűszálról is azt hazudja, hogy keresztben van, mikor nincs. Ennyi, semmi egyéb nincs az én Lindával szembeni harcias fellépésemben, csak az, hogy ő két fűszálnak a helyzetéhez képest emeleteseket hazudott és figurázott, és szégyenletesen aljas dolog volt a részéről, az egész, amit játszott nekünk.

Az egy dolog, ha Szilárd és Linda asztrológusként tárgyalták volna az én személyiségi - kevélységi problémáimat, azt kénytelen lettem volna elfogadni :D - de azt, hogy csak ő előkapjon engem egy vitában, mégha vele szemben bármikor is fölényes lettem volna, még akkor is senkiházi dolog engem elővéve hessegetni a saját felelősségét. Ha Adolf Hitlert kapja elő, az mondjuk őrültség, ha úgy menti fel magát - ez, hogy engem, ez még csak sima aljasság, de ez sem áll éppen távol az őrültségtől.

De ha mindenáron kerüli a felelősséget, mentse máshogy a rókabőrét ne velem terelje a témát, még sunyi módon azt sugallva Szilárdnak, hogy hát, ha hibát akarsz találni, akkor keresd a feleségedben, mert benne van jókora, de én hozzá képest, mégiscsak nívósabb, bölcsebb valaki vagyok... :o :D :D

Magyarországiasan nyeglésen: "Ne már, ne már!" :D Azért mégiscsak van egy határa az öndicséretnek és a másik lenyomási kísérletének. - Tudod, Melinda (Kincses) én nem akarlak téged zavarba hozni, de nekem volt egy 5. házas Nyilas Lilithes szeretőm, akkor még én is azt hittem, hogy ugyan mi olyan nagy ügy van abban, hogy minden nővel kikezd, a jelenlétemben is, és házibuliban félrevonul egy sötét szobába beszélgetni egy igen rámenős barátnőcskéjével, aki előtte az ölébe ült ennek a volt-páromnak... :D Sok minden történt aztán. És azóta rájöttem, hogy az ilyen ártatlanul butuska és gyerekes öndicsérgetések, az ilyen "magukat kelletések" burkoltan, vagy anélkül egyáltalán nem ártatlan egofényezések, hanem tényleg gátlástalan skalpvadász gerjedelmek laknak mögöttük. Tehát tényleg nincs amit ezekben résztvenni elszenvedő levadászandó félként sem, mert nem ártatlan móka ez, hanem ténylegesen a másik - mások személyiségét semmibe vevő egoista gyurakodás. Ő sértette a te személyedet és azzal, hogy belementél - tűrtél, már is sértetted a párodnak a személyiségét.

Ez is tűz-probléma és a Lindájé is, és abban hasonlít, hogy melyik - melyik a saját érdekei - vágyai érvényesítéséért nem szégyell senkit sem lenyomni, lekezelni, kihasználni, ugye fene nagy beképzeltségében és érzéketlenségében. Lindánál ez sima okoskodási konkurálási vágy volt (I.házas Szűz karma - szerintem is helyes tehát a két órás eltolás. Egyre nyilvánvalóbb.)

Tehát Lindával nagy a baj. És mint minden konfrontáció, csete-paté arra való, hogy 1. ne korrumpálódjunk a másik tévedéseibe - mocskába (lásd: bűnösök közt cinkos, aki néma.) 2. Hogy derüljön ki teljesen, hogy mivel is találkoztunk, mibe is botlottunk - kiégetés művelete. Alkímiai művelet, ami a fejlődésünkhöz szükséges.
Ami pedig a Júdásoknak a másokra mutogatását illeti, mindenki jól tudja, aki asztrológiával foglalkozik, hogy aki ezt egyszer elkezdi ezt a mást hibáztatást, maga helyett mást bemártogatást és másokat lekezelést, az ilyen emberrel érdemes vigyázni, mert a legveszélyesebb intrikusok az ilyenekből lesznek. És a Linda képletében benne is van az intrikára való hajlam. Plútó a Sárkányfarokkal. Illetve a Halak karma.

Ami pedig a Linda nehezen észlelhető fölényességét és személyi problémáját illeti, nemcsak, hogy első házas a Szűz karmapontja az együttállásokkal, amit Szilárd darázsfészeknek nevezett el, de azért az is jelez valamit, hogy nem csak a 27 évvel ezelőtt született fia örökölt tőle Oroszlán karmát, de pont úgy a 7 (?) éve született Réka lánya is, ami mégiscsak azt jelzi, hogy Lindának is kell valamilyen intenzív és rég fennálló Oroszláni problémái legyenek... Mind a két gyermeknek Oroszlán a Sárkányfarka. De nem akarok én intimitás sértő lenni - Linda megígérte, hogy az új honlapján minden fontosat megír magáról, saját karmaoldási útját, vétkeit, tanulságait, bizonyára ír majd néhány sort arról is, hogy miért került az oroszlán-motívum a gyerekei képletébe - ez egy asztrológustól szerintem abszolút természetes kell legyen.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.10. 21:06 

Kedves Viola és Szilárd!

Szilárd, valóban az V. házban van a lilithem, jól emlékszel.
Viola, ott különösen egyet kell értsek, ahol mondod "És ez az amiért nálam már nincs pardon és bocsánat, ez nekem vörösposztó, nagyon utálom, amikor pont, hogy valami gyengeségem miatt még valaki kilő velem, félrevezet, a nagy hülye magabiztosságában, kihasználva azt, hogy udvarias vagyok és akkor még az ilyen ember haragszik rám sunyin, és az ilyen mutogat rám, hogy fölényes vagyok." mert pontosan ez történt itt is. A történet végének részletei: Napok teltek el, nap nap után megkérdeztem Balázst, Feri megkereste e. Dehogyis! amit sejtettem igazolódott, sunyi gyáva és aljas. Balázs elmondta, készüljek fel rá, hogy ez egy gerinctelen alak, be fog mocskolni máshol is, ha lesz módja. Nézem a képletét és ezeket az övön aluli ütéseket és nem lep meg, de őt megfogja, ha tovább genyóskodik, mert nyilvános leleplezéssel fogok reagálni (ezúttal a többi diák előtt is, sőt!..nem is baj, mert nagyon félti a fedhetetlen imázsú művészember képét ..) Feri egyébként korábban is keresett a kolléga ügyében, de telefonközelbe sem voltam, hogy elküldjem a francba. Aztán mail, néztem, ahol megint ő akart engem erkölcsileg felvilágosítani, ahelyett, hogy elgondolkozott volna azon, amit mondtam (reménytelen eset tehát):
Feri:
"Kedves Melinda!
Kérlek, szedd össze magad, írj, mi legyen?
Írtam egy lehetséges megoldást!
Mi a válaszod?
Kissé tele vagyok azzal, hogy sem nem írsz, sem nem veszed fel a telefonomat!
Nem túl elegáns ez a kapcsolat!
Bakker!
Szia: Feri"

Valóban jóval előbb el kellett volna már a jó fenébe küldeni, ahogy Szilárd mondta. Egyébként "lenyűgöző" ez a magabiztosság, amivel abszolút a morális hátrányából engem akar megnevelni. Amikor ez a mail bejött, ökölbe szorult a kezem, mert tényleg dühös lettem. És véletlenül sem azért, mert Feri engem megalázna, hát látom mi zajlik itt....Patkány mentalitás, az zajlik itt. Hanem pontosan jött az, amit Viola mondott, hogy " kihasználva azt, hogy udvarias vagyok és akkor még az ilyen ember haragszik rám sunyin, és az ilyen mutogat rám, hogy fölényes vagyok."-ezért lettem dühös. És rájöttem, hogy igaz: az árnyékénes meg júdási jelenségekkel nem lehet kiméleteskedve bánni. Az egyetlen mód: huszárvágás.
Melinda:
"1. Nem kérek a segítségből, köszönöm.
2. Kissé tele vagyok a legutolsó leveled óta azzal, hogy előbb előhozakodsz egy problémával, ami nem nekem szól, majd utána sem a az illetővel beszéled meg, hanem velem gúnyolódsz és miután egyenes beszédet kértél tőlem te sértődsz meg és hárítod el (azt viszont elegánsan)a konfliktust mindenféle terelő hadművelettel: minthogy jobb híján nem tudsz mivel vádolni, mint sznobkodással, aminek írmagját sem hordom magamban.
3. Elegánsan és leereszkedően eltekintesz a vitától, amit te generáltál.
4. Nálam még csak nem is az ízetlen tréfáidnál pattant el a cérna (bár azon is el lehet gondolkozni végre, hogy mennyire etikus és fair play dolog a tanítványaidat ilyesminek kiszolgáltatni, minthogy rád szakmailag és emberként is felnéznek),
hanem bizony ott került fel az i-re a pont, hogy miután megmagyaráztam neked a dolgot (az se sértő nem volt, se személyeskedő, olvasd vissza), még te gúnyolódsz és vádolsz, de ami ennél is szörnyebb, az ez a nem egyenes eljárás mód és simlizés.
5. Nekem nem kell a bűneiddel elszámolnod, számolj el magadnak, ha tudsz. Jobb amíg én mondom neked, hidd el.
6. Az aláírásokkal kapcsolatban: azokat nem én bíráltam felül, hanem a kolléga, akiről szól az egész. Vele megbeszéltem a részleteket.
7. A továbbiakban nem szeretnék semmiféle együttműködést veled.
8. Ennek tükrében már látható, hogy ha aljasul bánsz valakivel, akkor az miért nem akar veled beszélni többet. Egyenes, világos beszéd volt."
Ez volt a történet vége. De megértem persze, amit mondtatok, hogy hol sértem a párom személyét. Úgy gondoltam a legtöbb, amit tehetek, hogy megteszem, amit Szilárd javasol. Aztán a lelkiismeretvizsgálat kérdése, hogy hogyan lehet, hogy Ferike így belémszeressen. De én inkább gondoltam, hogy egyszerűen csak szexuális késztetésekről lehet itt beszélni és nem szerelemről. Minden esetre, vizsgáltam magam és arra gondoltam, nem csábítottam Ferit. Tudatosan biztos nem. Véletlenül sem szeretnék én is beállni a felelősséghárítók körébe, de nem éreztem. Aztán (mivel itt is felmerült igaz a végbél betegségek témája) másnap a fórumbejegyzése olvasása után azt álmodtam, hogy vastagbél rákot diagnosztizáltak nálam, de jóindulatút. És szöget ütött a fejembe, hogyha mélytudat szintjén ez előjön, akkor valami skorpiós téma kell itt legyen, nemde? Pedig az első reakcióm az volt: nem értem, én ebben nem lehetek hibás...Szóval még itt is összefüggést látok, amennyiben Lindához hasonlóan nem látom be hogy valami nem stimmel, holott az álom ezt sugallja. És ez megijeszt. Hogy a Lindával kapcsolatos hozzáállásokkal valóban volt kétségem, elismerem. Zavarbaejtő volt. Ezért is, nagyon örülök, hogy Viola ilyen részletesen elmagyarázta.
Sok gondolatom volna még, de majd máskor.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]