ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2019.01.19. 03:08

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: júdási fordulatok
HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 17:47 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Melinda!

Hasonlóan hozzád, én sem érzek Linda iránt ellenszenvet, hanem nagyon sajnálom őt, hiszen nagyon értelmes és nagyon jóravaló ember és nagyon sokáig a barátomnak tudtam. Rettenetesen sajnálom tehát, hogy a karmáját ilyen sok éven át, nem tudta feloldani és végül is, bármennyire is figyelmeztettem e veszélyre, annak végül is ily szomorú módon az áldozata lett.
DE azt is meg kell mondanom, hogy én a Balázs helyében, nem csak az alantas Ferikére haragudnék, hanem rád is! Sőt: rád sokkal jobban, mint a művészre, amiért már a kezdettől nem szabtál azonnal és - Mivel világos, hogy ezt kellett volna: durván, sőt esetleg ha kell:vérig sértőn is. -, visszavonhatatlanul határt ennek e nevetséges "művész" - szatírnak az ízléstelen nyomulásának! Sőt, esetleg azért is hibás vagy, és ajánlom, hogy lelkiismeret vizsgálatot tarts, amiért hagytad, hogy ez a szamár ennyire beléd szeressen.
Szerintem, kérj bocsánatot Balázstól, és lojalitásod jeléül többet el se menny abba a zenész-körbe, sőt, esetleg az egész csapat számára is írj egy indokló nyílt levelet arról, hogy te zene-szeretetet nem így értetted, és hogy ők is jobban teszik, ha nem tévesztik össze a művészetet a lépnyalással és kiközösítik maguk közül ezt a szerencsétlen, félre-kurgató bakkecskét.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 17:57 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ami ennek a gyenge svádájú házi CASSANOVÁNAK a képletlét illeti, akinek csak ennyire futja, hogy a tanári és művészi tekintélyével próbálgasson esetleg a "tehetsége" miatt rá felnéző nőket fogni magának, hát ezt magyarázom már rég óta mindenkinek (Legutóbb Medárdának!). Ti. ,hogy inkább reszkessenek azoktól, mintsem, hogy örvendjenek a rengeteg különleges képességet és tehetséget jelző nagy-trigonoknak és más pozitív fényszög-alakzatoknak, mint pl. a sátortető (itt is jelen van.). Az ezek által jelzett pozitív képességeket ugyanis, a rendkívülien nehéz karmájuknak a feloldása érdekében kapták, és nem azért, hogy e tehetségekkel (Mindegy, hogy zenészi, képzőművészi, írói, rendezői, tudósi, stb.) "meg nyerjék az életüket".

Szóval, kedves Melinda, ez egy egészen más eset, mint a Linda - Viola páros vitája, de ha neked erre szolgált, hogy azon keresztül megérthesd a Linda viselkedését, hát Isten neki, fakereszt! :D Nekem sem szükséges mindent racionálisan megérteni (Végül is, értem tehát, hogy mit akarsz mondani!), és főként, ha nem a családom tagjairól van szó.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.08. 14:55 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Melinda!

A megjegyzésemet Lindára vonatkozóan nem azért tettem, hogy te emiatt kényelmetlenül érezd magad, hanem csak az én személyi alapállásom pontosítása érdekében. Emellett és ezzel együtt, a címet is és a "laza" - párhuzamot is, nagyon találónak tartom. Különösen, hogy, amint hallom, és amint hírlik :), Linda nem annyira kényes az etikára mint te, és úgy látszik, hogy úgy akar jó asztrológusi színvonalra emelkedni (Nálunk jobb szakemberi hírnévre szert tenni. :oops: :P ), hogy az ő fészbukos csoportjában, ahonnan - Engem legalább is, teljesen értelmetlenül és minden rációt nélkülözve: indokolatlanul - kitiltott, kavarja a fekáliát a logosz szellemisége ellen, ahonnan viszont, igen is, nagyon is, indokoltan volt kitiltva. Egyáltalán nem árt tehát, hogy létrehoztál egy ilyen alrovatot, mert úgy látszik, hogy a metafizikai - asztrológiai alapállások meghatározása és tisztázása érdekében, szükségünk van egy ilyen alrovatra is. Amennyiben nem sértenélek meg ezzel a címmel tehát: asztrológusodként, arra biztatlak tehát, hogy azzal az 5. házi Lilitheddel (Ha jól emlékszem és ha nem, akkor javíts ki, kérlek.), csak haladj bátran tovább ezzel az egészséges morális alapállással, amit felvettél ezzel a rovatcímmel.
A 85 - 90 százalékban rekonstruált és megfejtett Júdás - evangéliuma szerint ugyanis, Júdásnak ugyanis nem azzal kezdődött a problémája, hogy "pénzért árulta el Jézust", hanem azzal, hogy az öntudati tisztátalansága miatt, hagyta magát Jézus által rávezetni és meggyőzni, hogy "küldje őt halálba", ahelyett, hogy azt mondta volna neki: "Mesterem (Vagy: Tanítóm), ha jól értettem, te arra tanítottál, hogy a Mózesi törvényeket be kell tartani, tehát, hogy ne is hazudjak és hamis tanúságot se tegyek senki ellen, hát még, hogy ezzel halálba küldjem (meggyilkoltassam)! Hogyha tehát, te annyira sietsz vissza az abszolút létbe (Mivel erről, az Isten előtti abszolút boldog létállapotról is beszél Jézus Júdásnak ebben az apokrif-evangéliumi párbeszédben), akkor légy te a saját szakálladra öngyilkos, vagy add fel megad a vének tanácsának saját kezűleg, és mindezért vállald te a személyi felelősséget, de ne kérd azt tőlem, hogy ezzel magam - a lelkem - bemocskoljam." De, mivel a képzett és nagyon okos Júdás (A Szűz jegy megtestesítője a Leonardo Davinci Utolsó vacsora c. képén.) sem fogta fel még akkoriban a lényeget, pontosan úgy mint a többi tanítvány, tehát alá rendelte magát a Jézus kérésének - igényének, ahelyett, hogy az isteni Én-jére hallgatva, megtagadta volna tőle az engedelmességet ebben as kérdésben, "Elkövette azt, amit nem szabad, nem lehet." (Pilinszky János).

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 10:18 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ami az egyes volt-barátainknak és akik öregebbek :) :volt házastársainknak az első sorban önmagukat eláruló júdási fordulatait illeti, nos, itt van a liberális, un. "magánélethez (magán-disznóságokhoz) való jog és, ezeknek a gátlástalanul, vagy nagyon is rejtőzködve, sötétben titkolózva elkövetett, apró, vagy netalán grandiózus vétkezéseiknek - amelyek esetleg másokra is veszélyes - a leleplezése közötti, egyes esetekben egyenesen vészterhes ellentéte. Itt, ezek a sumákok, mindig tudatosan összekeverik az intimitással szembeni tapintat, és a bensőségességet, a személyességet biztosító intimitáshoz való jogot, a bűnök leleplezésének a "jogtalanságával" :). Ezért én azt mondom, hogy az intimitására és a bensőségességére, meghittségeire mindenki nagyon vigyázzon, mert az elemien fontos, de ezeket ne arra használja, hogy bárkivel szemben is - Amint azt a Júdás igazi bűne is példázza: első sorban saját magával, saját magjával, az erkölcsi én tudatával szemben - Ne vétkezzen.

Apropó: a volt feleségem éppen valami nagy disznóságra készül újra, mivel a fészbuk- oldalára, egy erősen, de erősen szeretet-teljes evangéliumi idézetet rakott ki. Még közvetlenül az általa elkövetett család-robbantása után, megfigyeltem ugyanis, hogy amikor a nyakába akasztotta a rózsafüzért, mindig valami, velünk (Vedlem és a gyermekekkel) szembeni alantas húzása következett, vagy derült ki nem sokára. A korábbi jelmondat idézete, még a bosszú-vágyaknak az Isteni kéz által történő kielégítéséről szólt. Hát ez be is jött neki, igaz, nem az Istentől érkezvén, hanem saját ármánykodásának hála, amitől aztán Medárda lányunk pszichológushoz is került. Kíváncsian várom tehát, hogy milyen gazemberséget eszelt ki újból a judásian vallásos mély-tudattalan vágyait mindig hűségesen kiszolgáló, "rendkívüli" intelligenciája?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 13:16 

Napjegy: Oroszlán
Egy Lindához hasonlóan szintén Halak karmás és negatív szűzi és negatív szaturnuszi karakterrel rendelkező bloggernek - akit személyesen is ismerünk - írtam az alábbi sorokat miután sokadjára is megható, álszerény bejegyzést közölt arról, hogy az ember sok mindenre vágyik, pl. "lezárni a múltat" de egyedül képtelen rá, ellenben ha Jézus nevéhez fohászkodik, ha Jézust szereti, akkor sikerülhet csak, akkor jön az égi kegyelem és hát minden bajnak ez a megoldó kulcsa, hogy imádkozzunk Jézushoz, bálványozzuk és gyakoroljunk személyi kultuszt, hogy segítő kegyeiben részesülhessünk... Egyébként az illető nem buta és nem is egy középkori maradvány, épp ellenkezőleg: intelligens, világot látott - Indiát is bejárt ember, aki ugyanakkor a világi életet is keresztül kasul kiismerhette...

Neki írtam tehát a fent említett bejegyzése és abban hirdetett elmélete alapján:

"Amíg saját neveinket nem ismerjük, addig mind vehetjük elő bármilyen
próféták, szentek, jézusok, krisztusok, szűzek, istenek, szörnyek,
kicsik és nagyok neveit, önámítás lesz az egész. Hamis út, hamis
megváltás és nagyon "magasztos" és büszke nem-értés. A magunk neveit
nem ismerésnek, a nem-értésnek pedig a valódi célja a
felelősséghárítás. Pont ugyanezen a paraszti-józaneszes istenes és
felelősségkerülésében ál-szerény úton halad egy volt, jó barátnőnk is.
- hát, így bizony nem lehet lezárni a múltat és új életre kelni -
újjászületni.

UI.: Azért annyira nem kell szerénynek lenni, hogy saját személyünket
se vállaljuk és így saját felelősségeinket se. :D Hanem ahelyett
Jézusra vagy Krisztusra mutogassunk, mert ez nem más, mint egy Júdási
vallás-gyakorlás. Ez a személytelenkedés, felelőtlenkedés, a lehetőleg
más személyen csüngés, akit pl. misztikusan "a név"-nek nevezünk ez
maga a Júdásizmus."

Ezt akartam itt megosztani a Júdás-jelenség kapcsán. Másfelől pedig látom, hogy Melinda (Kincses) sem és egészen biztos, hogy még nagyon sokan mások sem értették, hogy Lindával kapcsolatban miért éreztem úgy, hogy "fel kell vegyem a kesztyűt". Szilárd érthető, hogy nem azokat az elemeket és részleteket vette észre, mint én, hiszen ő hosszú ideje hosszas magyarázatokon keresztül "hozzászokott" a Linda értetlenkedéseihez, kekeckedéseihez, csapongásaihoz, vagy ha nem is hozzá szokott, de ő a vita és a magyarázat folyamatában a lényegre a főfonalra koncentrált, ami Lindával levelezve igen komoly koncentrációt igényel! Érthető, hogy ha már annyit fáradozott, akkor a végére akart érni a témának és nem belemenni a Linda Szűzies-ikrekes szeszélyes ide-oda belekapásaiba és kutyafuttában "megértéseinek" és már-már célirányos kételkedéseinek téma-gyilkos játékaiba.
Én csak azt láttam, hogy Linda "szájjártatás" és Szilárdot csipőből hárítgatásképen már ott tart, hogy engem vesz elő, engem "fölényesezgetve" tereli magáról a szót, és ezzel persze mintegy Szilárdot aláásni próbálván persze, mintha Szilárd nem sepregetne eleget a háza táján, hogy a feleségének né milyen jellemhibái vannak, hát akkor őbenne, ebben a bölcs, magát elrendező Lindában ne áskáljon és ne keresgéljen hibát Szilárd, annak ellenére, hogy persze rendszeresen fordult "ezt nem értem" azt nem értem" problémákkal és hát persze, hogy amiket nem értett azok a karmikus tulajdonságaiból fakadtak. Tehát nem volt ő benne éppen olyan rend... Linda viszont rendíthetetlenül reménykedett abban, hogy nem ő vele van a baj, hogy nem érti, hanem valami tőle függetlenen múlik a dolog, vagy fene tudja miben reménykedett, de a magyarázatokat nagyon nehezére esett becsületesen átgondolni, ehelyett mindig pergette a kételkedéseit és bántóan figyelmen kívül hagyott lényegi információkat, mikor mibe belekapva és belekötve - mindig valami hárítható részletre lecsapva... Ezt csinálta nyilvánosan, csinálta velem is és Szilárd időnként megmutatta a leveleit, mint közös barátunkét, hátha tudok írni Lindának valamit, hogy a labirintusából kilásson, de én általában erre már nem vállalkozhattam. - Persze ezek a hárítások is erőltetettek voltak, s mint utóbb kezdett kiderülgetni, hogy már egyenesen hazudozva hárított...

Azt, hogy fölényes lenne azt rám hivatkozva hárította, hogy azt a tulajdonságot már lefoglalta Viola :D de amikor Szilárd arról írt, hogy a skorpiónak és a nyilasnak is gyengepontja a végbél és mind a két karma esetén jellemző a székelési probléma, akkor meg gyorsan rávágta - hamar visszaválaszolt, hogy nincs neki ilyen, sem senkinek a családban... holott tisztán emlékszek, hogy a harmadik foganásakor leírta nekem, vagy egyenesen a logoszra, hogy erősen fél a szüléstől és fogalma sincs hogy fog szülni, mert Rékája megszülésekor tönkrement a végbelében a körkörös izom, vagy pedig a tönkremenés határán van és orvosi jóslatok szerint azzal még egyszer szülni már nem szabad...
Na tehát ilyen, a megfogalmazásokat meglovagolva szemtelenül hárító, amikor róla van szó, másokat elővevő emberrel, ha én tudtam volna egy ilyet barátomnak és szemtől szemben egy asztalnál beszélgetve csinál ilyen figurákat, biztos, hogy jól elküldtem volna melegebb éghajlatra.

És jelen esetben Linda nekem is jó ismerősöm volt, egykoron egészen barátinak indult köztünk a viszony, nekem Linda az elejétől fogva az egyik legszimpatikusabb Logosz-tag volt, és személyes találkozásaink csak még szimpatikusabbá tették őt... Az én baráti érzéseim elhidegülése - jegelése- akkor történt amikor is pár éve a levelezéseinkben velem szemben is megjelent a részéről egyfajta tapintatlan értetlenkedés, futva gondolkozás, mindent szétszedés, amivel szembemenni olyan volt, mint egy szélmalomharc... Gondoltam, én ezt nem tudom neki megoldani, és reméltem, hogy valamiképpen csak kiszedi magát ebből a szűzi mókus kerékből, naplózással, meditációval, amiket ajánlottam neki akkor én is és Szilárd is. Később voltak nagyon jó, tiszta és komoly írásai, majd egyszer csak azt vettem észre, hogy mind előszed különböző internetes önjelölt megmondó embereket és azoknak a sefüle, sefarka, önfelismerés és önkritika nélkül okoskodásait osztani - a facebookos Kauzális Asztrológia csoportban, amit ő indított... Ekkor fogalmaztam meg ezzel szemben kritikát - talán innentől akadt be neki az én "fölényeskedésem", ami persze nem az volt, hiszen egy kauzális asztrológustól egy kauzális asztrológia nevű fórumon már egyenesen a kauzális asztrológia lesüllyesztése volt, tehát egyáltalán nem az ő személyes ügye csak, hogy ott mi hülyeségeket ki nem rak, mint okos igazság-kereséseket.

Aztán Nagy Annamária, aki előbb nagyon bátran elővette a leszbikusság témáját, leszbikusságukról és biszexualitásukról valló szinészek - szinésznők kapcsán, akiknek ugye megnézegethettük a képleteit is - Linda már ekkor is finnyáskodott, hogy ne Angelina Jolie-val foglalkozzunk, hanem normálisabb színésznőkkel, mindennek a teteje az volt amikor a költő Baudelaire-t és képletét - szintén Nagy Annamária abszolút helyénvaló és lényegbe vágó témafelvetésére rosszízű megjegyzéseket kezdett tenni és burkoltan jelezte, hogy Baudelaire-rel nincs ott amit foglalkozni, mert pl. "úgy néz ki, mint Hitler" - mármint Baudelaire a fotója alapján.... :oops: Helyette is szégyellem magam, de főként azért, mert ráhagytam ezt, sőt, még engem is elbizonytalanított, hogy érdemes-e ilyen kényes témákkal foglalkozni.
El is vette mindenkinek a kedvét a témától. Onnantól pedig nem is nagyon írtam semmiféle meglátást a Linda csoportjába. Ez már a műveletlenek szereptévesztésének csúcsa volt a részéről... a baj az, hogy sajnos még engem is elbizonytalanított, hogy merjek-e olyan kényes témákhoz nyúlni, mint... mint amikhez Annamária nagyon helyesen mert! Engem is felvilágosított már azóta Szilárd a 8.házas félelmeimből felébresztvén, hogy enélkül, a legmélyebb sötétségekbe és perverziókba való benyúlás nélkül nem fogok fejlődni asztrológusként. Az igazi asztrológus pont, hogy ezekre nagyon is jól fel kell legyen készülve.

Tehát, amikor rájöttem, amikor összeállt a kép, hogy Linda nemcsak azzal van tévúton, hogy mindenféle beavatatlan személyek indulatait és panaszait mutogatja ott bölcsességként - járható útként, vagy valamiféle csiszolatlan gyémántokként, de azzal még nagyobb bakot lőtt, hogy végül is engem is és Annamáriát is nagy tudósan leintett a Baudelaire témáról... Feleslegesen kételyt ébresztve bennem is. Nagy balfék voltam én is, hogy sokadjára is Linda személyi ügyeként kezeltem az általa alapított Kauzális Asztrológia nevű csoportot, végül is az egykori barátias viszonyulásunk tiszteletére és akkor még eme baráti viszony újraéledését sem kizárva. De most már nyugodtan mondhatom, hogy Linda nagyon nagyon csúnyán visszaélt ezzel a vele szembeni baráti megértésemmel, engedékenységemmel... Én nem akarok senki torkának ugrani azért, mert időnként melléfog, téved... Mindenkivel megesik, dehogy így mind menjen valaki előre, és ahelyett hogy fejlődne és belátná a hibáit és korrigálna, még odajutottunk kérem, hogy ő rángat elő engem a férjemnek, hogy én egy fölényes ember vagyok. Kérem szépen, mi csuda köze van neki, az én fölényességemhez, amikor naná, és megint, és márcsak azért is pont, hogy az ellenkezője történt meg közöttünk, vagyis az, hogy ő, aki kevesebbet tudott asztrológusként, mint én és Annamária, még neki állt minket vezetni és megmondani mivel foglalkozzunk és mivel ne - ugye az ő territóriumán... ami mintha jogos lenne, csak épp nevetséges visszaélés volt nem csak velünk szemben, de a kauzális asztrológiával is.
És ez az amiért nálam már nincs pardon és bocsánat, ez nekem vörösposztó, nagyon utálom, amikor pont, hogy valami gyengeségem miatt még valaki kilő velem, félrevezet, a nagy hülye magabiztosságában, kihasználva azt, hogy udvarias vagyok és akkor még az ilyen ember haragszik rám sunyin, és az ilyen mutogat rám, hogy fölényes vagyok. Ugyanezt csinálta velem Tövissi Enikő, akinek én teljesen ártatlanul szintén megjegyeztem, korrigálni próbáltam valamit privátban és az ahelyett, hogy megfogadta volna és jóindulattal fogadta volna, mint ahogy én is pusztán az igazság-képviselés jegyében írtam, nem pedig az ő személye ellen, erre fel neki állt engem lekezelni és megalázni.
Tehát kedves Melinda, már a Gerle Éva ügy idején is készítettünk videót arról, hogy az ember akkor kell szenvedélyesen - bátran harcoljon, amikor az igazság sérül, és igazság témában nem lehet engedni senkinek még annyit sem, hogy két fűszálról is azt hazudja, hogy keresztben van, mikor nincs. Ennyi, semmi egyéb nincs az én Lindával szembeni harcias fellépésemben, csak az, hogy ő két fűszálnak a helyzetéhez képest emeleteseket hazudott és figurázott, és szégyenletesen aljas dolog volt a részéről, az egész, amit játszott nekünk.

Az egy dolog, ha Szilárd és Linda asztrológusként tárgyalták volna az én személyiségi - kevélységi problémáimat, azt kénytelen lettem volna elfogadni :D - de azt, hogy csak ő előkapjon engem egy vitában, mégha vele szemben bármikor is fölényes lettem volna, még akkor is senkiházi dolog engem elővéve hessegetni a saját felelősségét. Ha Adolf Hitlert kapja elő, az mondjuk őrültség, ha úgy menti fel magát - ez, hogy engem, ez még csak sima aljasság, de ez sem áll éppen távol az őrültségtől.

De ha mindenáron kerüli a felelősséget, mentse máshogy a rókabőrét ne velem terelje a témát, még sunyi módon azt sugallva Szilárdnak, hogy hát, ha hibát akarsz találni, akkor keresd a feleségedben, mert benne van jókora, de én hozzá képest, mégiscsak nívósabb, bölcsebb valaki vagyok... :o :D :D

Magyarországiasan nyeglésen: "Ne már, ne már!" :D Azért mégiscsak van egy határa az öndicséretnek és a másik lenyomási kísérletének. - Tudod, Melinda (Kincses) én nem akarlak téged zavarba hozni, de nekem volt egy 5. házas Nyilas Lilithes szeretőm, akkor még én is azt hittem, hogy ugyan mi olyan nagy ügy van abban, hogy minden nővel kikezd, a jelenlétemben is, és házibuliban félrevonul egy sötét szobába beszélgetni egy igen rámenős barátnőcskéjével, aki előtte az ölébe ült ennek a volt-páromnak... :D Sok minden történt aztán. És azóta rájöttem, hogy az ilyen ártatlanul butuska és gyerekes öndicsérgetések, az ilyen "magukat kelletések" burkoltan, vagy anélkül egyáltalán nem ártatlan egofényezések, hanem tényleg gátlástalan skalpvadász gerjedelmek laknak mögöttük. Tehát tényleg nincs amit ezekben résztvenni elszenvedő levadászandó félként sem, mert nem ártatlan móka ez, hanem ténylegesen a másik - mások személyiségét semmibe vevő egoista gyurakodás. Ő sértette a te személyedet és azzal, hogy belementél - tűrtél, már is sértetted a párodnak a személyiségét.

Ez is tűz-probléma és a Lindájé is, és abban hasonlít, hogy melyik - melyik a saját érdekei - vágyai érvényesítéséért nem szégyell senkit sem lenyomni, lekezelni, kihasználni, ugye fene nagy beképzeltségében és érzéketlenségében. Lindánál ez sima okoskodási konkurálási vágy volt (I.házas Szűz karma - szerintem is helyes tehát a két órás eltolás. Egyre nyilvánvalóbb.)

Tehát Lindával nagy a baj. És mint minden konfrontáció, csete-paté arra való, hogy 1. ne korrumpálódjunk a másik tévedéseibe - mocskába (lásd: bűnösök közt cinkos, aki néma.) 2. Hogy derüljön ki teljesen, hogy mivel is találkoztunk, mibe is botlottunk - kiégetés művelete. Alkímiai művelet, ami a fejlődésünkhöz szükséges.
Ami pedig a Júdásoknak a másokra mutogatását illeti, mindenki jól tudja, aki asztrológiával foglalkozik, hogy aki ezt egyszer elkezdi ezt a mást hibáztatást, maga helyett mást bemártogatást és másokat lekezelést, az ilyen emberrel érdemes vigyázni, mert a legveszélyesebb intrikusok az ilyenekből lesznek. És a Linda képletében benne is van az intrikára való hajlam. Plútó a Sárkányfarokkal. Illetve a Halak karma.

Ami pedig a Linda nehezen észlelhető fölényességét és személyi problémáját illeti, nemcsak, hogy első házas a Szűz karmapontja az együttállásokkal, amit Szilárd darázsfészeknek nevezett el, de azért az is jelez valamit, hogy nem csak a 27 évvel ezelőtt született fia örökölt tőle Oroszlán karmát, de pont úgy a 7 (?) éve született Réka lánya is, ami mégiscsak azt jelzi, hogy Lindának is kell valamilyen intenzív és rég fennálló Oroszláni problémái legyenek... Mind a két gyermeknek Oroszlán a Sárkányfarka. De nem akarok én intimitás sértő lenni - Linda megígérte, hogy az új honlapján minden fontosat megír magáról, saját karmaoldási útját, vétkeit, tanulságait, bizonyára ír majd néhány sort arról is, hogy miért került az oroszlán-motívum a gyerekei képletébe - ez egy asztrológustól szerintem abszolút természetes kell legyen.

http://aldottelet.com/

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2016.10.12. 11:21 

Napjegy: Oroszlán
Kedves Melinda,

A te esetedben nem is az a lényeg szerintem, hogy csábítottad-e tudatosan ezt a Ferit, vagy bárkit, mert tudatosan nyilván nem, hiszen társad van. Tudattalanul - na már ez is alaposan megvizsgálandó, a te ötösháza Lilitheddel.
De mégha ez utóbbi is kizárható, akkor is van itt egy olyan tényező, hogy ha az embernek van párja, akkor ilyen játszadozásokat ne tűrjön el. Sőt, ha nincsen párja, egy baráti kapcsolatban akkor sincs helye ennek. Ezek mint írtam ego-betegségből fakadó kényszeres vonzerő-hódítóerő tesztelések, illetve konkrét skalpvadászatok, ilyennel az ember nem mocskolja magát (Mag-ját) be.
De ha van párunk, akkor meg ez vagy jellemgyengeség (gerinctelenség) vagy igen nagy naivitás, ezeket a poénokat, utalgatásokat eltűrni.
Nem akarlak megbántani egyáltalán, én is kerültem - nem ennyire durva, de hasonló helyzetbe néhányszor, és én is voltam gyáva... És az az igazság, hogy ilyenkor nem a párunknak a dolga megmondani, hogy a másik férfi ne mind nyomuljon. Nőként is tudni kell, elutasítani az ilyen nyomulást. És tudni kell észrevenni az ilyet - nekem nincs az ötös házban karmapont, és én érzem a határokat, igaz meg is tanított az ötös házas Lilithes szeretőm, hogy nem ártatlan az éppen, amikor egy ellenkező nemű barát hívja telefonon estefelé és össze-vissza locsog, és flörtölget, baráti szórakozásból, sem az, amikor külön programra hívta a volt-páromat stb... nemhogy még az, amikor olyanon megy a viccelődés, hogy egyik a másikkal hogyan "élvezkedne" egyet...
Metafizikai szempontból az olyan ember, aki nem érzi, hogy ilyesminek nincs helye baráti kapcsolatokban, mert végül is átlátszó, hogy a másik személyét nem képes az ilyen tiszteletben tartani... az nem alkalmas igazi párkapcsolatra. Az ilyen hibás önérzékelést fel kell számolni. Nem létezik istenazonosságtudat, sem párkapcsolati kiegyenlítődés, ha én, akármilyen jóbaráttal és jófej ismerőssel "vicc" szintjén kurválkodom.
Az az igazság, hogy az ami mélyen sértő, az nem vicc, márpedig az elég sértő, hogy a másikkal játszódom a magam élvezetére, hogy mintha semmibe venném az ő elköteleződését, meg a párjának a személyét is...
Nem téged akarlak elítélni, hiszen mondom, én magam is gyáváskodtam el ilyen helyzeteket azután, hogy nekem kialakult a határérzékelési képességem is a témában. Csak figyelmeztetni szeretnélek, hogy meg kell szerezz egy nagyon kemény tartást ezen a téren és meg kell húzd a határokat, mert az ilyen karmikus gyengeségekre - akár csábító vagy (isten őrizz), akár a hódítók által bemocskolt "ártatlanul tűrő" személy - az ilyen karmikus - öntudati hiányosságokra még a párkapcsolat is rámehet.
Én pl. miután egyszer már nagyon megjártam az ilyen a volt párommal történő - hol általa, hol mások által vele művelt kivagyisági, szexpartner-hódítási belevalós viccelődésekkel, ugyanis kiderült számomra, hogy azért mind műveli és tűri ezeket, mert képtelen a párkapcsolati hűségre és ténylegesen szenved attól, hogy nem gyűjtögetheti a szeretőket, ezután pl. egy olyan társat nem választottam volna hosszútávra és komoly jelleggel, aki ezt nem érti és nem érzékeli.
Lehet, hogy ez a jelenség nem okoz problémát általában addig, amíg nincs gyermek, addig sok minden belefér, mert úgyis csak egymásra figyel a két személy... de onnantól, amikor gyerekek is vannak már, legkésőbb akkor biztos, hogy elkezdi ez tönkretenni a kapcsolatot. Amikor már élessé válik, hogy megbízz a másikban, ott már nem fér bele az ilyen öntudati gyengeség - Persze, ha arra van igénye az embernek, hogy a párja egészséges öntudatú, önálló személyiség legyen.
Ezeket azért írtam le, mert azt érzékeltem, hogy nem tudod, vajon, miért eshettél ebbe a hibába - vajon miért történt veled ez.
Én kifejezetten oroszlán karmásoknál és ötös házas karmásoknál vettem észre azt (főként nőknél, főként negatív halakkal vagy Neptunusszal kombinálódva), hogy időnként olyasmiben engednek másoknak, ami abszolút lealacsonyítja őket, felmosó rongy szintig, de ők önkéntelenül még bájolognak is hozzá és úgy együtt működnek, mintha az lenne a világ rendje. Máskor persze, ott akivel és akikkel szemben nem kellene megsértődnek olyasmire, ami nem sértő, hanem baráti vagy szerelmi-bizalmas gesztus. Sokkal hamarabb megsértődnek a valódi építőkritikára, de még a segítség-nyújtásra és a törődésre is, miközben, amikor egy ellenkező nemű éppen a padlót nem törli fel velük annyira lekezeli őket, azt bóknak és a szexuális hódolat jelének veszik. Hiába na, ilyen a karma, ilyen a negatív oroszláni tudattalan - dehogy egy ilyennel együttélni normálisan nem lehet az biztos. Ezek is a jellegzetesen oroszláni és 5. horoszkópházas szereptévesztések főtípusának jellemzői.

Egyébként mielőtt félreértés esne, hogy hiteltelen lenne, amiket itt írok, merthogy bevallottam, hogy én is hibáztam - eme felesleges vitáknak elejét véve inkább leírom, hogy velem olyasmi történt, ami azért szexuális utalásoknak közelében sem volt - bár tudom, hogyha az ember nincs résen, igen hamar szexuális utalgatások közepette találja magát a préda-vadászó oroszlán-karmással társalogván - tehát annyi történt, hogy Szilárd egy ismerőse mind közös programra hívott minket, de Szilárd rendre elutasította, majd akkor engem kezdett erre a programra hívni külön, de egyébként is érzékeltem, hogy a felém tett érdeklődő, humorizáló mondatai, nem tisztességesek - nem távolságtartóak, pofátlanul kíváncsiak, letámadóak, alaptalanul, elengedő ismeretség nélkül haverkodóak, és erre a kérdésre végre megmondhattam, hogy nem megyek a férjem nélkül, még szép.
Az én gyávaságom oka az volt, hogy az a két személy is, aki kellemetlen helyzetbe hozott a tolakodó kérdéseivel, dicsérgetéseivel, túlzó bizalmaskodásával, azok Szilárd régi ismerősei voltak és én féltem, hogy esetleg én túlzom el a dolgot, és nem-e fogom potyára megrontani köztük a barátságot, tehát végül is az ő barátságukat féltettem és ezért nem mertem "bunkó" lenni, vagyis keményen visszautasítani a jópofizást, ami érezhetően, pont a túl bizalmaskodása miatt (mintha rég ismerne stílusban) volt érezhetően más irányú... Meg azért is, mert tőlem 3O évvel idősebb férfiakkal szemben elég bizonytalan voltam, hogy valóban a másik nem tud viselkedni - uralkodni magán és én kell felébresszem és kontrázzak? Én a 3O éves kis izé... "iskolázatlan falusi liba" ahogy Gerle Éváék írták. :D
De aztán ezt később megbeszéltük Szilárddal és ő megerősített benne, hogy helyesen érzékeltem a dolgot és nyugodtan legyek ilyenkor nyers és visszautasító. Na, tehát nagyon sokszor felül íródik ez a bizonyos tiszteljük az idősebbet is - amikor nem viselkedik valaki érettebben, akkor édesmindegy az plusz 2O és akárhány év. A barátságokat illetően pedig, kinek kell ilyen barát?

http://aldottelet.com/

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]