ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.11.20. 01:15

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Beavatás élmények
HozzászólásElküldve: 2008.10.11. 22:09 

Napjegy: Bak
Aszcendens: Rák
Sziasztok!

Részt vettem a 2008-as asztrológiai és életmód táborban, ahonnan most a beavatás élményemről szeretnék pár sort írni.
Magamról annyit, hogy Budapestről jöttem, jelenleg informatikai auditorként dolgozom, 33 éves múltam, és nőtlen vagyok.

A tábor helyszíne Csíkszereda határában, az Olt egyik holtág rendszere mellett, csendes természeti környezetben lett kialakítva. Mindennap délelőtt és délután az oktatók előadást tartottak a metafizikai egyetemes alaptörvényekről és az asztrológiai konstellációkról. Ezen kívül reggelente kiadós tornán vettünk részt, késő délután meditáltunk a holtág partján a térdmagasságig érő növényzetben, és persze mezítláb járkáltunk a tábor területén szinte egész nap.
Napközben az előadásokon hallottakat dolgoztam fel, naplóztam, beszélgettem a tábor többi részt vevőjével, játszottam az oktatók gyerekeivel, úsztam, és persze néha elmentem a "városba" venni egy kis élelmiszert (húst nem eszek).

A holtág kanyarulataiban való úszás önmagában egy élmény volt: iszapos a víz, változik a medermélység, a víz alatt ide-oda cikáznak a hideg áramlatok, miközben a víz felszíne kellemesen meleg. A holtág partján sorjáznak a fűzfák és minden más növény, amelyeknek a belógó ágai mélyen elmerülnek a víz felszíne alá. Ez utóbbi egy kicsit félelmetes is volt a számomra, illetve a mocsaras részek, amelyek tele voltak hínárral és náddal, sőt még néha az a képtelen gondolat is megfordult a fejemben, hogy megtámad valamilyen ragadozó hal. :) Szóval, izgalmas is volt egyedül úszni ebben a holtág rendszerben, de nem mentem volna be a mocsaras részbe, és a parti fák vízbe hajló ágai közé.

Az egyik nap, a meditálás után Szilárd, a tábor egyik oktatója és szervezője meginvitált minket egy beavatásra. Fogalmam se volt, miről van szó, de egy kis izgalom vett erőt rajtam. Kiderült, hogy a tábor helyszínétől egy percre lévő különösen mocsaras részbe akar bevezetni minket. Ezt a részt már láttam előtte is, egy rozsdás zsilipkerítés zárta az egyik végét, tele volt hínárral és náddal, sötét volt a víz, egyszóval nem is nagyon néztem arrafelé, amikor mellette mentem el.

Először Szilárd ment be lassan ebbe a mocsaras holtágba, utána követtük mi is. Én, ha jól emlékszem harmadiknak vagy negyediknek mehettem be, de nagyon óvatosan. A fejemben ugyanis törött üvegszilánkok, vasrudak, kiálló faágak, miegymás képe rémlett fel ennek a mocsaras résznek az alján. Kellemes meglepetésemre puha, cuppanós, térdközépig, térdig érő iszapba léptem bele (198 cm magas vagyok), a víz a legmélyebb részen a mellemig ért. Miután mindenki benne volt a vízben, kezdett a kezdeti görcs, félelem feloldódni bennem, és átadta a helyét a kellemes izgalomnak. Bátran közelítettem a hínáros vízfelszínhez, megragadtam egy csomót belőle, tekertem, fejemre raktam, ahogy a többiek tették, megkentük egymást és magunkat iszappal, amelynek kénes illata volt, és belemerültünk fejestül is a vízbe. Bementünk a nádasba, ahol mások érezték a lábaik között cikázni a halakat. Velem sajnos ott akkor nem barátkoztak a halak. :) A végén már élvezettel lépdeltem az iszapban, dobáltam hínárt a többiek felé, ők is felém, és láthatólag a többiek is élvezték a dolgot. A végén már sajnáltam, hogy ki kellett menni, de Szilárd megígérte, egyszer még bejön ide a csoporttal, amit meg is tett, merthogy én még másodszorra sem mertem volna ide bemenni egyedül.

Így történt, hogy leküzdöttem a félelmeim egyikét.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]