ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2019.04.24. 17:12

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 18:15 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Az árnyék-én, mint különálló entitás (Pl. Démon, vagy Gonosz Lélek, mint ahogy az Evangéliumokban, vagy a középkori démonológiában szerepelnek, és mint ahogy a katolikus és az ortodox egyház még hirdeti is a létezésüket, sőt: ahogy Hollywoodban még filmeket is készítenek erről egészen súlyos hírnévvel rendelkező színészek és rendezők a kasszasiker érdekében, nem tudván, illetve nem számolván azzal, hogy ezzel éppen a nézők árnyék-énjének a sátáni erejét srófolják.), természetesen , nem létezik, akárcsak, ahogy nem létezik maga a "lélek" sem, mint az egész személy spirituális és energetikai struktúrájától független "valami". Amennyiben ilyenkor az aurára gondolnak egyesek, az sem létezik külön önmagában, mert az anyagi - energetikai oldala - része a testhez kötődik, a legfinomabb anyagtalan és forma-nélküli állapota viszont egyenesen az Istenhez van ragadva, az Istenből van kinőve.

DE ha nem nevezzük meg és nem írjuk körül, mint ahogyan én azt fentebb és a megfelelő könyvben kifejtettem, hogyha tehát nem tudjuk bizonyos elnevezési formákban meghatározni, éppen úgy a kiszolgáltatottjai maradunk, mint ahogy Viola is az maradt és azzá lett, valahányszor hevesen ellenkezett és tiltakozott az ellen, hogy az általam jól látható és érzékelhető hatásaira emlékeztessem.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 18:25 

Napjegy: Oroszlán
Szóval, lehet nem hinni a férjemnek, kételkedni benne... De jobb ha az ember eldönti, hogy inkább kipróbálja, elhatározza és megteszi. Ez a bolondság, amit a férjem próbált velem megértetni, de nem tudott. Nem is tudjuk ez milyen végzetes, ha valaki így ellenáll a bolondságnak, bolondozásnak.
Amióta a férjemmel vagyok, mindig feszült voltam... nagyon ritkán nevettem, és ezért belátom, hogy a belső makacsságom, ehhez az ész-vezéreltséghez, teljes szellemi függetlenséghez és integrálhatatlanságomhoz ragaszkodtam...
biztos meg tudtuk volna beszélni a férjemmel mindezt, ha a szemeimben nem égett volna ott a pokol tűze mikor a végső kérdéseimmel valósággal rátámadtam... megtudtuk volna, ha képes lettem volna bármilyen választ elfogadni, de nem voltam képes, öncélúan járt és vágott az eszem, valósággal vadásztam a férjem hibáit. De minek? Nem akarok érzelgős lenni, de tényleg sokkal jobb végre hallgatnom rá, mert soha semmi végzetes hibát nem követett el... és amiken keresztül mentünk, külső támadásokon, gyermek-pereléseken, Medárda szökésén, és amiket még ő átélt velem párkapcsolati háborúkat... hát, tényleg mit akarok még? Ezen túl már tényleg csak az lenne, ha hagyná hogy én vezetgessem, vagy agyongyötörjem.
És én ezt nem akarom. Nekem kell ő bástyának, biztos pontnak. Lehet, hogy vannak nők, akiknek erre nem kell egy férfi, mert olyan lelki alkatok. De én nem ilyen vagyok. Talán ez az árnyék-én... A harcosnőkkel, uralkodónőkkel, cég-vezetőkkel azonosulás... Kamaszálom. Van lelkem, személyiségem.
Kamaszkoromban azt hittem nem akarok csalást, gyermeket, annyira önző voltam... és ez az önzőség végig ott rejlett bennem és feszített belülről...
Ez volt ami nem engedte regerenálódni a légutaimat, ami miatt sosem volt erőm. Ami miatt szomorú voltam és rendszertelen... megbízhatatlan.

http://aldottelet.com/

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 18:29 

igen, sajnos elméletben számtalanszor felfedeztem, ezt a belső nyilasi és egyéb karmikus énemet, minden Nérói (így neveztem :) ) és érzelgős elemét. Számtalanszor. És aztán nem tudtam meghallgatni a mantrákat, amikben erre emlékeztetem magam.
Ezek után kénytelen leszek, ha nem szeretnék többet ilyen krízisbe jutni.
végre megértettem, hogy a régi imádságokat, fel lehet cserélni ma már mantrákkal, azoknak hangrögzítőről való visszahallgatásával.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 19:38 

az is egészen rettenetes, szembenézni azzal, hogy egyrészt az iskolai teszt-feladat sor gyakoroltatásokkal megerősödött egyfajta személytelen gondolkozási módom.

Pl. ha azt mondom gyermekkoromben nem akartam gyerekeket, és erre megkérdi valaki, hogy ez szerintem önzősége, én ezt logikai feladatként értelmeztem és sok mindent, nem gondoltam át személyesítve... Azt gondoltam, persze önzőség, de már rég volt. Viszont az önzőség nem múlik el magától, se idővel, se gyermekszüléstől, gondozástól... csak mély belátástól, az élet és az öröklét végiggondolásától, és egy nagyon felelős és a szeretetet, a szeretetre vágyó lelkünk folyamatos számításba vételével.
Azt gondolom, sok ember az én gerenciómból és liberálisan nevelten, ebbe nem gondol bele. Büszkeségből nem engedi meg magának ezt végiggondolni.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 20:12 

Én voltam a szellemben száguldozó, nem a férjem. Ugyanis ő tud autot vezetni, nagyon is jól... és bizonyára nem féltem volna a tényleg sportos, igencsak uránuszi vezetési módjától, ha nem a saját uránuszomtól és halak zuhanásaimtól kellett volna féljek.

Én ugyanis képtelen lennék szerintem megtanulni vezteni, jelenben. Még 22 éves korom körül igen laza ember voltam és próbáltam tanulni vezetni, de sajnos elvesztettem ezt a belső nyugalmam és ezért én vagyok a felelős, hogy a család ezt hozta ki belőlem, ezekszerint az Uránuszom a 4. házban van a horoszkópomban a család életterületén.

Ividő születése után pár évvel, amikor már nagyobb lett és több figyelmet igényelt, mert aktívabb, kreatívabb volt, talán akkor kezdődött ez, hogy én féltem hogy nem tudok eléggé figyelni rá, bizonyára mert szellemben egyre inkább száguldoztam - száguldozni kezdtem és halakként kábulni, nem értékelni az élet valódi rendjét, a szerelmet, az otthont. Ettől fogva rosszul voltam az autókban és a repülőn is.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 20:21 

Kamaszkoromtól fogva mindig is erős tériszonyom volt.
Pár éve már sem bukfencet vetni nem tudtam utána való rettenetes szédülés nélkül. A férjem ebben is kérlelt, hogy gyakoroljam, de egy idő után inkább ellenálltam, be kell lássam, hogy büszkeségből, amit ezek szerint soha, de soha nem akartam igazán észrevenni, csak felületesen láttam be és vallottam be.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 20:30 

Ahogy engem megviselt ez egészségileg, úgy a férjemet is. Elfogadhatatlan, hogy tévedésemben és dühömben azért, mert időnként a furcsaságaimat megmosolyogva kért arra, hogy legyek lazább stb., én emiatt a napokban megaláztam őt, gyaláztam pokoli módon.
Miközben én ezt az embert szeretem, szerettem... csak sajnos ez az ellenállás sokszor azt éreztette velem, hogy nem tudom őt férfiként elfogadni.
hát, jelenleg úgy érzem, hogy nemhogy elfogadom, de mindenestől nagyon, nagyon szeretem, mint ahogy eddig ő is vállalt engem mindenki előtt (!!!!), amitől én sajnos csak zavarba jönni tudtam (a házasságkötés óta) és amire ezekszerint eddig én nem voltam képes... csak felületeskedtem...mert sajnos ezt szoktam meg, kamaszként. De főként a házasságkötéskor törött meg az éberségem, de nagyon. Előtte minden annyira jó volt, hogy a férjem hiába figyelmeztetett, hogy ezután is épp így legyen, nehogy befolyásoljon a hivatalosítás, de így lett... időnként átváltoztam egy lázadó kamaszlánnyá.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 21:02 

Megmondom őszintén, hogy én eddig egyáltalán nem értettem, hogy hogyan kell egy háztartást vezetni, egyáltalán nem tudtam átlátni és erre mások rájönnek azért nemhogy 8,5 év alatt, de kevesebb idő alatt is, ha tényleg fontos nekik... Ezt a kérdést sosem vettem elég komolyan, és negatív ikrekként szintén csak a teszt-feladat válaszadó gondolkodási mechanizmusommal végeztem, és hát ez bizony nem bírta meg a feladatot és rendszeresen lemerült ez bennem és nem volt más, amit elővegyek... Nem tudtam rendszerben gondolkozni.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 21:09 

Másfelől, azoknak a párkapcsolatoknak, amelyeket két ember gyermek nélkül kezd el, megvan az az előnye, hogy ezek a harcok lezajlanak az első gyermek megszületése előtt... de ez a mi esetünkben nem történhetett meg a gyermekek lelke védelmében.
De ha elég laza tudtam volna lenni, akkor lehetett volna viccesen, lazábban ezeket tisztázni és szempontul venni... de sajnos, én nem mertem vállalni magam. Mert féltem, hogy elveszítem a férjem ezek miatt a hiányosságok miatt, legalábbis az első hónapokban, években így volt és később megszoktam és nem jöttem rá magam se, hogy mi is a bajom...
Így hát nagyon mély belső krízisig, lét-krízisig jutva értettem meg a kultuszt, és az istent.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.26. 14:16 

Napjegy: vizonto
Aszcendens: skorpio
Viola, nem nagyon értem a helyzetet. Hova lett az autizmus, meg az asperger szindróma, amire rá akartad fogni a férfi- és apaellenessegedet? Ami valójában egy nagy ürügy volt, hogy ne kelljen a zavaraidat néven nevezned. Nem tudom látszik-e számodra, mennyire nem vettük be ezt a hazugságot, most túl a sertettsegen, amennyire ezzel egysejtunek néztél bennünket.

És a szerelemmel a férjed iránt mi a helyzet? Most az eszed vagy a szíved húz vissza a családi fészekbe? Hogy volt az a pocakossag és pupossag, ami miatt nem volt ő méltó számodra? 1 danos karate mester, azzal az emberrel szemben, akiről én beszéltem neked a budapesti ittletedkor, és megirigyelted tőlem ezt az indokot (volt nekem még sok más kifogásom azzal a ferfival kapcsolatban, de a nagy pocakot és a hiányzó férfias viselkedést jegyezted csak meg belőle).

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]