ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2019.06.20. 18:58

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 16:53 

Napjegy: Oroszlán
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Szilárd, kedves fórumtársak,

Én úgy érzem, hogy ezen a krízisen fontos volt keresztül menjek.
Szeretnék visszatérni a családomba, de ez óriási transzformációt jelent, hogy ott végülis anya és feleség legyek...
Nagyon lázadtam a férjem ellen... Tényleg pokoli mélységekbe jutottam, amiért nem hallgattam rá és olyasmivel foglalkoztam az interneten, amik pszichikailag negatívan kellett befolyásoljanak, ahogyan kamasz koromban. Nem gondoltam, hogy ezek miatt én is egészen más valóság-értelmezésbe és nagyon mély veszélyes állapotba kerülök.
Nem hallgattam - hát, nem hallgattam a férjemre, aki bizonyos határokat kijelölt nekem, és tényleg elvárta hagyomány szerinti együttélést. Hagyomány a kultusz.
Nem tudom, hogy ismerhettem volna fel mindezt. Sajnos elkerülhetetlenek voltak ezek a mélységek, de tényleg úgy érzem, hogy nem szeretnék másik életet, csak azt amit a férjemmel élünk... És nagyon szeretném, hogy többet ez a belső vonzás, feszültség ne is kísértsen, nem hogy elragadjon.
Én úgy érzem, hogy eddig nem voltam eléggé beavatott asztrológus sem, de a férjem tanításait követve helyesen adtam tanácsot, feltárást embereknek. Viszont magamat helyrehozni nekem kellett.
Ő tényleg nem tehetett többet, hiszen ő is csak egy ember, és nem mindenható.
Félreértettem eddig az élet működtetését, isten bizalmat, kultikus munkát, a férfi-nő kapcsolatot, a gyermekekhez való viszonyt is valahol a mélyben... A férjem nagyon mást képvisel, mint amiben én felnőttem, éltem, és ahogyan sokan élnek és gondolkodnak ma. Hagyományosabbat, persze vannak ma is ilyen emberek, és ezek csendesen megélnek, leélik boldogan az életüket, teljességben, viszont én is, aki már nem így nőttem fel... eddig nem tudtam ebbe teljesen integrálódni és végül is feladni azt aki voltam... mert azt éreztem önmagamnak... Most már értem, hogy a férjem erre akart figyelmeztetni... én pedig ellenállásomban olyan elméleteket gyártottam pörgött az agyam, amik belátom, nem reálisak. Szeretnék tehát elbúcsúzni ettől a régi éntől... talán ezért is kellett hazajöjjek, mert nem engedtem el még a gyerekkorom, hiányzott a húgom, a szüleim, rokonaim, régi barátok, akiket szeretek... És azt hiszem el kell búcsúzzam tőlük, legalábbis a régi énem, mert én tényleg teljesen tisztán azzá szeretnék válni, akinek eddig próbáltam, mert úgy éreztem, hogy a férjem az én igazi társam és mert nagyon szeretem a lányainkat...
Megértem, hogy a férjem kilökött az ajtón, amikor látta a szemeimben ezt a félelmet, zűrzavart, belső feszültségeket, és megértem, hogy ő is nagyon félt, és többször figyelmeztetett arra, hogy egy ilyen őrült, érzelmes kiakadásomba, akármi bajom lehet (szívinfarktus, agyvérzés) de én nem hittem, azt hittem hogy csak így akar "irányítgatni" tehát mondta, hogy ne csináljam, hát meg akarok-e halni? Én akkor nagy rá való haragvásomban ezt is úgy értettem, hogy ő veszélyes rám... pedig csak féltett engem és a veszekedés hevében ő is persze, hogy fel kellett emelje a hangját, és azonnal próbált észhez téríteni.

Tudom, hogy nagy káoszt okoztam. És ez nagyon veszélyes volt.

Szeretettel: Viola

http://aldottelet.com/

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 16:57 

Megértem, hogy a férjem kilökött az ajtón, amikor látta a szemeimben ezt a félelmet, zűrzavart, belső feszültségeket, és igen kiabáltam vele, néhány alkalommal, tényleg önkívületben kiabáltam, és nem érdekelt mit mond, és megértem, hogy ő is nagyon félt.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 17:02 

Ezért én úgy gondolom, hogy ez nem internetfüggőség volt, hanem egy az én szellememben való veszélyes instabilitás, az öntudatom kettőssége miatt, amit eddig nem tudtam feloldni. És emiatt a belső problémám miatt, amit én félelmetesnek éreztem, emiatt kellett sokszor a számítógéphez üljek, emiatt voltam ideges a lányokkal, ami miatt mostohának érezhettek és ami tényleg minden gyermeknek nagyon rossz lelkileg, hiszen nekik elemi létbiztonság érzés az, ha a szüleik nyugodtak és mindig szeretetteljesek, még akkor is, ha éppen a szülőnek el kell várnia valamit a gyermekektől, nekem ez sokszor nehezemre esett és feszült voltam időnként a nevelési kérdésekben.

Szeretném, ha helyrehozhatnám.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 17:09 

Hamvas Béla nem hiába írta, hogy "az utolsó fátylat nem szabad levenni" a létezésről...
Én nem hittem Istenben. Mélyemben nem voltam istenhitű, és én akartam irányítani kontrolálni az életet, valahogy előre bebiztosítani, egyfajta materialista és mágikusan törvényellenes módon... félreértettem a férjem, mert csak a saját logikám szerint voltam képes értelmezni mindent... és rádöbbenve, hogy micsoda rettenetes ez az isten-nélküliség, félelm, bizonyosság-nélküliség, azt hittem ezért a férjem a hibás mindezért, hogy nem vezetett jól, hogy ő vett rá erre... miközben számtalanszor próbálta megértetni velem, hogy nem lehet erőszakoskodni a sorssal...
Valóban én okoztam a nehézségeinket. Hiszen nem éltem a "hagyományban", nem éltem kultikusan... és máskép nem érdemes... Én ezt megtapasztaltam most.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 17:19 

Ezen a belső örvényen keresztül menve, úgy gondolom Medárdának és a többi lánynak is végre igazán tudok majd segíteni nőként, hogy megfelelő párt tudjanak választani, megértsék önmagukat... és ez a kettősség, ha valaha is kísérti még őket, mint ahogy Medárdát kísértette és ami miatt elszökött, feloldódhasson bennük. Mert ahogy Medárda veszélyben volt, épp úgy én is... ugyanakkor a szükséges újjászületésen is úgy érzem keresztül mentem... és érdekes módon egészségileg nem viselt ez meg, sőt... testileg is megkönnyebbültem, nagy feszültségeket oldtam fel a testemben, amiket muszáj volt... a férjem hiába mondta, hogy nem akar elnyomni, én a mélyben nem tudtam átadni magam az új életnek vele. És emiatt gyengültem le, nagyon, és emiatt voltak légzési problémáim...

Úgy érzem sok nő küzd ezzel a problémával, hogy a párkapcsolat, a férjjel való egység rettenetes belső feszültséget okoz és víz karmások esetében, főként ha Uránuszi probléma is társul, akkor bizony ezek a nők megőrülnek ha tényleg elvesztik szeretett társukat, gyermekeiket. Én viszont valahol nem engedtem el a szüleimet, régi életemet, és úgy érzem ezzel nekik is sokat ártottam, hiszen azt látták, hogy szenvedek és aggódtak. Pedig ők is akkor nyugszanak meg, ha látják, hogy az életem beteljesül.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 17:36 

Egyébként, ha a férjem megengedi megjegyzem, hogy én ezt nem nevezném árnyék-én-nek... de lassan, talán ezt is be kell lássam, hogy ez elfogadható megnevezés, nem tudom... talán csak azért fáj nekem ez az elnevezése a "jelenségnek", melyet mi mélyen összetett problémaként élünk meg, mert azt hittem, ha teljesen újjászületek, akkor elveszítem a szüleimet, húgomat... legalábbis, valamiért egy ilyen belső krízist éltem meg... Igaz, hogy hittem eddig is, hogy így is szeretnek...de a lényeg, hogy a férjem szeretetéről nem voltam meggyőződve, végre ezt is meg kellett értsem, ezt a szeretet. Ahogy ő szeret.

Én ettől a szótól, hogy árnyék-én nagyon félek. De úgy gondolom, hogy ezt a férjemmel meg fogjuk tudni beszélni, talán, mint szakmai kérdést. bizonyára eddig ő sem értette miért ellenkezem... de most már meglesz a kultikus alap, hogy én meg is tudjam fogalmazni, az ilyen meglátásaimat és ne csak ellenkezek és őrült magyarázatokat gyártsak. Meg kell tanuljak higgadtan értelmeznem magam, és ezt szeretettel közvetíteni mások felé.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 17:59 

és nem is beszélve arról, hogy mennyire nem tudtam eljutni az istenhez eddig.
Ehhez tényleg óriási falak felrobbantása kellett bennem...
Szerencsére hogy ezt tettem miközben értelmileg igen nehéz volt meghatároznom mi történik, és kivel is harcolok... Szellemben harcoltam. És ehhez egyedül kellett lennem...
ez enélkül nem tudom, nálam hogyan történhetett volna meg. Talán a férjem túlságosan féltett, és én is nagyon féltem eddig ettől a belső, felszabadító krízistől. A férjem nem tehetett többet ennél... is igen, most már értem, hogy talán ha szétverte volna a laptopot, akkor felébredek...
Az is egy olyan sokk lett volna... dehát mai világban nincs könnyű dolga egy férfinek, ha egy ilyen nővel, mint én összehozza a sors és egymásba szeretnek és csak évek során erősödik egyre ez a belső kettősség és lázadás a nőben. Nagy tévedés az, hogy akkor ilyenkor válni kell és hogy ő milyen sokan válnak és tudnak új életet kezdeni... Igen, de azok az emberek, talán soha nem találtak olyan mélyen társra a párjukban, mint én... ezt nem lehet elárulni. Ez végzetes.
Ami az égben összeköttetett azt ember szét nem választhatja... még én sem. Mert egy ilyen szerelem és egymásra találás esetén mi tényleg lélekben, szellemben összekapcsolódtunk, és ha ezt bontom, önmagam ellen teszem, mintha az életből tépném ki magamat.

Erre érzelmileg ráéreztem már több éve és tényleg meghitten éltünk együtt, de időnként ez a feszültség megjelent bennem... és tényleg egy más ember voltam ilyenkor, aki lázad ez ellen, mindent megtagad, mindent feladna csakhogy szabaduljon.

Úgy gondolom, hogy az Uránuszi tárgyakkal felnővén, mint "időeltöltés", életeltöltés", hogy gyermekként sokat bámultam tévét, mindenféle filmet, idealisztikusat, édeset, sok buta álságosan vicceskedő filmeket, miközben az élet nem olyan... de én bennem ez alakult ki, ez nevelt fel... később számítógépes játék-függő is voltam egy nyáron néhány hónapon keresztül...

Lehet, hogy elfelejtettem megmondani, hogy Sára nem kérte el a laptop árát, nekem ez nem tűnt fel. bizonyára ez is, ez a plusz pénz is megzavart és újra kamasz szabad lánynak éreztem magam, és lélekben megszűnt az egység a férjemmel... amit addig éberen próbáltam tartani, de végülis a végső krízisig eljutva szereztem meg...
Egy nő a szeretetről soha nem mondhat le. Ez az igazság, semmilyen büszkeségből.
Én is mihelyt megengedtem magamnak ezt a luxust, hogy újra a régi legyek... hiába szerettek mások, én nem tudtam szeretni. Ahogy kamasz koromban sem.
Sajnálom ezt. És nagyon remélem, hogy ezt olvasva több szülő elkerülheti majd ezt, mert nagyon veszélyees, ha egy gyermek kamaszként túl szabad... mert nem érzi, hogy szeretik, hiába a látszat, a szép otthon, a gyermekeket párkapcsolatra, szeretetre, odafigyelésre és türelmes munka-végzésre kell nevelni, tanítani.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 18:02 

Eddig úgy érzem, csak az eszem vezetett és tényleg nem voltam én. Ezért vesztettem el önmagam.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 18:03 

Nem az eszünkkel jutunk be a mennyországba, az öröklétbe, nem azzal lesz boldog életünk.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 18:09 

Hol az eszem vezetett, hol az érzéseim. A kettőt nem tudtam egyeztetni. És ez nagyon veszélyes, tehát bárki aki úgy érzi, hogy ilyen belső problémái vannak az biztos, hogy megtapaszlt már hasonló belső kríziseket, mint én... És ehhez tényeg nagy beavatás kell. Bátorság próbák. És ha az ember a természetben végzi ezt el: magány, éjjelek, esőben kifeküdni és szembenézni az éggel, a sorozatként szembehulló esőcseppekkel... azt hiszem, valahol ezzel mentettem meg magam, legalább annyi bolondságot megtettem, hogy az esőben kifeküdtem és megtapasztaltam a természet erejét... de később a lakásban, nem kellett volna filmeket néznem, állandóan égetnem a villanyokat, mert féltem a sötétben... azt hiszem a természettel való nagyobb harmóniába kerüléssel ezt megelőzhettem volna, de ebben sem hallgattam a férjemre, mert bármit mondott nem hittem el.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]