ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - nem veszélyes asztrológus (Győződj meg, ne óvakodj!)

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.08.16. 07:11

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.08.30. 22:34 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Köszönöm Dávid, a filmletöltésekre vonatkozó információt, mivel a sűrített képi (szimbolikus) információ engem már inkább serkent a mind továbbgondolásra, mind a vonatkozó zavaros, vagy téves metafizikai képzetek tisztázására, mint az olvasott információ. Utóbbira a gyermekek gondozási szükséglete miatt már amúgy sincs akkora lehetőségem, mint tizenöt - húsz - huszonöt és harminc évekkel ezelőtt. - Szerencsére akkoriban jól ki vettem részem az olvasási lehetőségekből (Ceausescu alatt egyáltalán nem is volt amit nézni itt a Nagy Gonoszon és a még gonoszabb feleségén kívül...), és most ez az olvasottság - szerénytelenül: műveltség - bizony sokakat feszélyez. Így a szegény Fönixet is - az ő Magdi vagy kicsoda mamájával. Ő ugyanis, Pü-ben máris be jelentette a lelécelését. - Legyen meg tehát az ő állatbarát hite, misztikus sértődése és rejtett sóvárgása szerint. :D
Ha megnéztem a Gömböt, mindjárt referálok, de itt egyelőre még nyár van, és én kint vagyok még mindig sátorban a tavak partján a három nagyobb lányunkkal együtt.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.08.31. 18:54 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: ikrek
"de itt egyelőre még nyár van, és én kint vagyok még mindig sátorban a tavak partján a három nagyobb lányunkkal együtt."

Az lenne a normális ha az ember napi 25 órában ilyen helyen lenne, Nem véletlen hogy bizonyos feszültségek csak olyan emberekben keletkeznek akik beton dzsungelbe vannak kényszerítve távol minden zöld övezettől.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.09.26. 20:25 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: ikrek
Néhány érdekes film cím:

"EXistenZ"
Érdekes hogy 1999ben készült a film és csak napjainkban csúcsosodott ki az az őrület, hogy az emberek második életüket napi több óra internetes videójátékkal töltik, mert az ugye izgalmasabb szebb és jobb mint a valóság. A közeljövőben ezt, a már normálissá vált állapotot mutatja be a film, persze a
főszereplők tesznek is ellene.

"Splice (hibrid 2009)
A valóságban az őssejtekből akarnak orvosaink vesét, májat stb. előállítani hogy "segítsenek" a "szerencsétlen" emberiségen, nos erről szól a film ugyanebben a komolyan, komolytalan groteszk sci-fi alkotásban. A filmben szereplő genetikai kutató intézet elnevezése N.E.R.D.(angolul hülye, ostoba stb.) :D

Sucker Punch / Álomháború 2011 c. film :
Van egyszer a valóság ami az elmegyógyintézetbe zárt főhősnőinknek nem igazán tetszik, kiszínezve már az egész egy éjszakai táncos klubbra hasonlít, de a konfliktus rendezéseiket viszont már valamiféle fantázia síkon mutatja a film, csatatereken, fantázia lényekkel stb. Azután jön a végén egy okos Buddhista magyarázat miszerint minden fájdalmunkért és démonunkért mi vagyunk a felelősek. Kellemesen őrült és groteszk alkotás.

"Jákob lajtorjája" (1990)
Nem tudom mennyire fontos a halál pillanata és hogy a film készítői mennyit tudhatnak erről, de gondolom már ismerős ez a régi filmdarab. A főhősünk bolyongó lelke a halál pillanatában nem akar tovább lépni, folytatja ott ahol az élete abba maradt, válaszokat keresve a tragikus halálára, újra élheti emlékeit, megélheti a vágyait, démonoktól űzve!

"Viharsziget" (2009)
Ehhez a filmhez nem lehet hozzá fűzni semmit mert azzal el lehetne árulni a csattanóját is.

"Eredet" (2010)
Ez a film pedig egy mesterséges álomról szól, ami akkor csattan ha rájövünk hogy az eleje összefűzhető a végével, ami egy örökös álomról szól, ami akkor csattan ha rájövünk hogy az eleje összefűzhető a végével, ami egy örökös álomról szól, ami akkor csattan ha rájövünk hogy az eleje összefűzhető a végével, ami egy örökös álomról szól, ami ………………….

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.09.27. 22:16 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Köszönjük Dávid!

Már írtam talán, hogy én a jó vizuális ingerekre jobban - "kreatívabban", bővebben, mélyebben és magasabban, tehát több rétegben reagálok, a Plútóval az Ace-mmel együtt állva - gondolom. Alig várom, hogy a vénasszonyok nyara véget érjen és én haza költőzve végre, megnézhessem ezeket. Különösen az utolsót, mivel még van egy regény adósságom az emberiséggel - az élettel - szemben: a Táltos Bolond harmadik része, és ez az Összefüggő Parkok, illetve álom az álomban, motívum, annyira regényes. Hamvas azt írja, hogy szerinte a regényben lehet kimondani a legtöbbet. - Nem hiszem, hogy annyira szegényen, és lukács György által a közéletből - publikálási lehetőségtől - eltiltva, a filmkészítéssel próbálkozhatott volna. Csóori Sándor viszont igen. - Irigylem is ezért az író - Mestert! Nem tudom, ezt a József Attila idézetet ismeritek-e: "Én nem azért jöttem, hogy sírjak, vagy bőgjek hanem azért, hogy tegyek. Egy mindannyinknál szociálisabb ember, szinte csak sejtett alakja lebeg a szívek felett. Kell, hogy belé ágyazzam a csontjaimat, kell, hogy reá rakjam a húsomat." - Nem tudom, hogy pontosan idézem-e? Amikor meg kerestem Csoóri Sándort a Budai otthonában és fogadott és pontosan idézett a Kolozsvári Utunkban akkoriban megjelent verseimből (Képzeljétek el! - Nem miattam, hanem miatta: ennyire figyelte a határokon kívüli irodalmi és kulturális sajtót), azt kérdeztem, hogy ez a József Attila idézet, melyik József Attila - könyvben található meg? - Azt mondta, hogy ne törődjek vele, fontos az, hogy meg jegyeztem és meg kérdeztem...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 17:43 

Napjegy: Oroszlán
Kedves Dávid,
köszönjük a filmeket!
bár, én néhányat közülük már az előzetesek alapján biztos, hogy nem nézem meg.
pl. Jákob lajtorjája
- ez igen erőszakosnak tűnik és sokkolónak a posztraumás világháborús képeivel.

Álomháború
- hűha, ez valamilyen paródia lesz vajon azokkal a gépfegyveres amazon barbikkal? :D Mert ha igen, akkor mégis megnézem.

Viharsziget -
a rendezése ennek is elég zavaró, ijesztgetős, villogós, megjelenős őrültes. De talán csak az előzetes lett ilyen idegbajt-keltős hatásvadász :D

A többi előzetesét még nem néztem.
Az Eredetből láttam az első 10 percet, de nem fogott meg. Neki ugrok még egyszer.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 17:55 

Napjegy: Halak
Az Eredet nekem tetszett.
Valamikor 10 éve olvastam egy könyvet a tudatos álmodás témájában (valami német szerzőktől, de már nem emlékszem), a filmben is ugyanazok az elméletek vannak feldolgozva.
Bár megjegyzem, én nem vagyok a tudatos álmodás híve :) Próbáltam, működik, de mégsem jó szinte semmi jóra :)

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 18:31 

A tudatos álmodást én minden előismeret nélkül alkalmazni kezdtem saját szórakoztatásomra 12 éves koromban. (Az akkori szerelmemmel akartam álmodni.) Negatív visszahatása, hogy ennek immár 15 éve és egészen az Ividő születéséig gyakran álmodtam ezzel a személlyel, és azt hogy még mindig szerelmes vagyok belé és meg akarom hódítani. Elég kellemetlen ügy! :D
Remélem, végre elmúlik.
És tényleg ez az álombefolyásolás lehet az oka, mert voltak aztán még nagy szerelmeim, igaz ezen kívül csak egy volt, ami sokáig tartott és plátói is volt. De a többiekkel tized annyit, ha álmodtam.
Semmi jóra nem való, az én tapasztalataim szerint sem.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.10.01. 00:33 

Napjegy: ikrek
Aszcendens: szüz
Violetta, megnézted a Green Beautiful filmet?

Linda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.10.04. 19:26 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ne vicceljünk gyerekek!

A tudatos álmodás, éppen úgy mint a tudattalan mágikus képességeinek a pl. érdemtelen (megfelelő ideig és kellő áldozattal végzet, és főként a horoszkópodból kiolvasható karma-oldási programodnak megfelelő konkrét munka által lehetővé tett személyi tapasztalat és a tapasztalat által lehetővé tett spirituális öntudati fejlődés nélküli!) és hirtelen történő meggazdagodásra való serkentése, semmi egyéb mint karma-dagasztás, karma-növelés. Tényleg szükségetek van erre?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.10.05. 09:16 

Linda,
nyitottam egy Művészeti és dokumentációs ajánló rovatot, oda válaszolok a filmről. És felhívom a többiek figyelmét is, hogy a filmajánlást és a filmek (kivéve a Revolver) véleményezését, elemezgetését ott célszerű folytatnunk.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]