ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.11.13. 00:59

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 12:30 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: kos
Sziasztok!

Emlékeimben élt, hogy volt egy ilyen téma a forumon, ahol a egészséggel és betegségekkel kapcsolatos általános kérdéseket lehetett feltenni. Kerestem, de nem találtam. Valószínű még a régebbi fórumon volt és arra emlékszem.

Amit én szeretnék megkérdezni az a kéz ujjak szimbolikája. Emlékszem, hogy amikor táborban voltunk, Szilárd tanította: hüvelyk ujj = mars, mutató ujj = Jupiter, középső ujj = szaturnusz, gyűrűs ujj = én úgy emlékeztem, hogy vénusz, de tegnap azt hallottam, hogy nap, kis ujj = merkúr.
Hogy van ez? jól tudom? és mi a helyzet a gyűrűs ujjal?

Köszönöm.
Andi

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólás témája: Re: Lélek nyelve a betegség
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 13:40 

Napjegy: Oroszlán
Aszcendens: Oroszlán
Szia Andi!

A gyűrűs ujj valóban Nap ujj. Apollón ujjnak nevezik általában a kézelemző könyvekben, írásokban, és az Apollón a Nappal párhuzamos jelentésű.

http://aldottelet.com/

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 16:31 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Megfigyelésem, hogy mutató-új sérülései, más problémái, Plutói-problémákat is szokott jelenteni.

Ami a Nap-új által jelzett gondokat illeti, még a huzamosabb, de materiálisan indokolatlan viszketése is személyiségi - öntudati - önérzeti problémákra utalnak.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 12:41 

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következő problémában:
Barátnőm várandós a harmadik gyermekével és sajnos pánik-rohamai vannak. Sajnos az elmúlt időszakban történtek negatív történések az életükben: anyagi és család problémák egyaránt. Régebben is voltak ilyen rohamai (náhány éve), de most, hogy várandós a baba miatt is szeretnék segíteni, hátha még nem késő...

Kérlek szépen írjátok le a pánik betegség metafizikai okait.
Nagyon köszönöm: Andi

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 10:40 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Andi!

A Pánikbetegség tipikusan és kiemelten a Felettes Én által gerjesztett betegség, ami attól van, hogy az illető személy valami számára rendkívülien fontos karma-feloldási feladatot, folyamatosan elmulasztott felvállalni, illetve, keményen elhatárolódik valamitől, sőt: éppen elszakadni készül, vagy már el is szakadt valamitől lélekben, ami viszont számára jellegzetes karmafeloldási lehetőséget (ebben az esetben tehát feltételezhetően nem un. Rák karma feloldási lehetőséget) jelenthetett volna.
Spirituális úton és nagyon hamar, te nem tudhatsz ezen segíteni, hanem csakis nagyon komoly és részletes Szintetikus - kauzális - horoszkópértelmezéssel, vagyis kauzális tudatosítással lehet ezt a problémát feloldani.
De ott van a másik lehetőség: a hosszú évek kínlódása árán és a szintézisnél százszor többe kerülő, mérgező gyógyszerek szedése és pszichiátriai kezelések fizetés árán. - Vagyis az agynak a Felettes én-nel való kapcsolatának a kémiai - fizikai kikapcsolása árán. - Aminek tudjuk, hogy hosszú távon sors-rontási visszahatása van.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.05.20. 16:12 

Kedves Szilárd!

Nagyon köszönöm a választ. Meg is mutattam a barátnőmnek, amit írtál, sőt már én is szeptember óta járok asztrolgus tanfolyamra és ennek hatására még többet beszéltem neki az anyai ági negatív karmikus késztetésekről, sajnos nem jártam eredménnyel. Persze döntött és el is ment egy szakemberhez, aki homeopátiával segíti a pácienseit. És ez jó, de sajnos csak a pszichológia szintjén marad a problémája és egyelőre nem megy annál mélyebb (vagy magasabb) szintekre.

A másik, ami saját magammal kapcsolatban eszembe jutott és szeretném tőletek megkérdezni.
Mostanám egyre gyakrabban fordul elő, hogy peteérés időszakában olyan nagyon erősen fáj a hasam, érzem a peteérést, hogy minden fizikai "terhelés" nehezemre esik (még a sima séta, vagy állás is).
Sokat gondolkodtam ezen és arra jutottam, hogy ennek van pozitív üzenete is, de kiváncsi vagyok a véleményetekre. Maresszal beszéltem már arról, hogy a menstruációm nagyon fájdalmas. Azon igyekszem javítani, homeopátával is. Van kis javulás, de gyógyszer nélkül még most sem bírom ki az első napt (próbáltam, és akkor meg ájulás meg hányás lett a vége). Egyébként mindez 12 éves korom óta így van...

Szóval biztosan még ennyi sok tudatos munka után is van valami nagyon mély probléma.
Andi

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 14:23 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Andika!

A többi peteérési -menstruációs problémád és bajod (fájdalmad) mind arra utal, hogy ámítod magad azzal, hogy a peteérés előtt érzett fáradságnak és kimerülésnek (energia-vesztésnek) pozitív üzenete lenne! - Erre az árnyék-énes öncsalásra nagyon vigyázz!
Tehát mindaz a sok tünet (ájulásig vivő fájdalom), amit leírtál arra utal, hogy az árnyék éned-amely nálad telített rejtett agresszióval - maszkulinitás és személyiség ellenességgel!), nem csak, hogy sikeresen elmentette a felszámolás elől a tűz-karmádat, de ő maga is még mindig szabadon kószál a tudattalan lelki világodban (érzelmi, gondolati és főként képi - képzeti tevékenységedben) és persze: egyáltalán nem akarja azt hogy mással is el légy foglalva, mint magaddal: babátok egyen, édesanyává válj.
És ha már ennyire súlyosak ezek a tünetek, én azt javaslom, hogy hagyd a fenébe a lakás-hitel gondját és egyebeket és sürgősen tedd azt, amit Andrea Barátnőd tett annak érdekében, hogy édesanyává válhasson és hálistennek pozitív eredménnyel: azonnal végy ki minimum egy kerek éves fizetés nélküli szabadságot és kemény és hosszas naplóírások és meditációk segítségével számold fel a gonosz árnyék-énedet és lazítsd és puhítsd és feminizáld magad amíg nem késő, mert ezek a jelek arra utalnak, hogy ott bent és lent a személyi öntudatod mélyén még igen nagy bajok vannak. Egyébként is: a XII. házban áll a keményen )és negatívan) fényszögelt Kos - leszállód, hozd hát meg végre ennek megfelelően a maximális áldozatot és eközben áldozd fel az árnyék énedet is, mert ez így ezzel a majdnem egész napos komoly mérnöki munkavégzéssel, csak szerencsétlenkedés. (Szinte sz. -odást írtam...) - Szerintem, meg fogja érni az áldozat nem csak azért mert így maximálisan növeled az anyává válásod esélyét, de már csak a saját jelenbeni és főként jövőbeni egészséged érdekében is! Hiszen az rettenetes lehet, minden hónapban azokon keresztül menni, amiket leírtál! És a 12 ház éppen azt jelenti, hogy kauzális szinteken van nálad beragadva az a tűz - és levegő-karma, tehát valósággal remetéskedned szükséges ahhoz, hogy ki tudd szálazni és a hajszálereit - hajszálgyökereit is fel tudd szedni, meg tudd haladni!
Nagyon jól tudod, hogy nálad nem lehet viccelni, hiszen, amikor "találkoztunk" még folyamatosan produkáltad petefészkedben a kis fekélyeket, vagy micsodákat (gondolom, nem voltak daganatos pörsenések, előképzetek...), és az önámítás agresszióval párosulva rákot eredményez baba helyett... Beszéljétek meg komolyan Tamással a teendőket és a gyakorlati lehetőségeiteket és az szerint cselekedjetek. Ahogy a horoszkópját ismerem, gondolom neki is nem csak, hogy segítene, de ténylegesen javítana is az öntudatán az, ha azt láthatná legalább egy éven keresztül, hogy van neki egy le nyugodott, egészséges erős, és őt is tápláló - vitamindús ételekkel és főként jó kedvvel, derűsen váró felesége, akit ahogy megpillant már el is múlik minden fáradsága és csak arra gondol, hogy azonnal ágyba bújhasson és megtermékenyítse...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 20:35 

Kedves Andi!
„Mostanám egyre gyakrabban fordul elő, hogy peteérés időszakában olyan nagyon erősen fáj a hasam, érzem a peteérést, hogy minden fizikai "terhelés" nehezemre esik (még a sima séta, vagy állás is).
Sokat gondolkodtam ezen és arra jutottam, hogy ennek van pozitív üzenete is, de kiváncsi vagyok a véleményetekre. Maresszal beszéltem már arról, hogy a menstruációm nagyon fájdalmas. Azon igyekszem javítani, homeopátával is. Van kis javulás, de gyógyszer nélkül még most sem bírom ki az első napt (próbáltam, és akkor meg ájulás meg hányás lett a vége). Egyébként mindez 12 éves korom óta így van...”

Csatlakozom Szilárd véleményéhez és szeretném megerősíteni azt az információt, mindenképpen komoly gondot jelez a fájdalmas menstruáció! Nekem is tüzes karmám van, tehát volt bennem bőven fényellenesség, feminista érzések és lázadás a női mivoltommal szemben. Nagyrészt ehhez kötöm, hogy sokáig, kb.: 23 éves koromig jellemző volt rám a menstruáció nehéz megélése, görcsök, gyengeség formájában. Megjegyzem, akkor volt az utolsó görcsös menstruációm, amikor a férfiakban még mindig kerestem, nagyrészt tudattalanul az izgalmas, szórakoztató szeretőt, az Adoniszt, és ugyanakkor le is néztem őket. Abba a szindrómába szenvedhettem, amibe a jó nőket vadászó, de azok érzelmi és szellemi képességeit lebecsülő „vagány” férfiak :D Ugyanez voltam nőben.
Félreértés ne essék, tudom, hogy neked hosszú ideje komoly kapcsolatod van és babát szeretnétek, de talán sikerült némi hasznos kiinduló pontot adnom, a probléma felkutatásához. Továbbá biztos, hogy nem tesz jót az sem, ha tudattalanul versenyzünk a férfiakkal, pénzkeresést, karriert, sportot vagy bármit illetően.
Én is azt javaslom, hogy egy évet légy háziasszony, feleség, mert a tüzes-levegős karmás nőknek igen sok tévhite táplálkozik a kemény nyolc vagy több órás rendszeres munkavégzés negatív kultuszából. Mert lássuk be napi 8 órát dolgozni, már negatív kultusz. Ráadásul 12. házas karmával aztán tényleg nincs is ahogy félretegyük az egy éves otthon „ülés”, kotlás szükségét. Ezzel a karmával heti egyszer kétszer kellene egy-egy órás sport szakkört tartanod egy általános iskolában. De semmiképp sem heti 40 órát lehúzni egy munkahelyen.
Most, ahogy ezt a problémádat feltetted el is gondolkodtam erősen azon, hogy annak ellenére, hogy 3 éve nem nagyon tapasztaltam menstruációimkor görcsöt, nagyobb fáradtságot, sokat köszönhetek annak, hogy egy évet úgy éltünk együtt Szilárddal, gondolok a tavalyi évre, hogy főként ő dolgozott sokat és én inkább házvezetőnő és pótanyuka voltam, és persze szerelmes szerető. Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy tavaly évvégére, amint intenzíven megkívántam az anyaságot és egy saját kicsi babát, következő hónapban már meg is fogantam! És az sem mellékes, hogy a várandósságot igen jól élem meg, ahhoz viszonyítva, hogy sok nő-ismerősöm, főként ambíciós, dolgozó-nők, hónapokon keresztül hánynak várandósságuk alatt. És, ami még nagyon fontos, hogy Szilárd mellett aztán tényleg megszokhattam azt, hogy hagyjam magam átvilágítani, hiszen be kellett látnom, hogy metafizikailag nagyobb a tudása, másrészt kivülről, objektíven lát engem stb. és mindig beigazolódtak a megállapításai, tanácsai helyesség. Viszont, ha valami "jó, kis, napi 8órás" munkahely táplálta volna a hamis egómat, hogy "na én független vagyok mindenki mástól, a lényeg, hogy a főnök fizesse a bérem" biztos, hogy kevésbé eresztettem volna be Szilárd figyelmeztetéseit és ezért biológiai szinten sem valószínű, hogy hagytam volna magam megtermékenyíteni.

Viszont nem volt ahogy én tudatosan, előre eltervezetten megéljem ezt az anyafelkészítő korszakot, mert bevallom, ha az elején azt mondta volna Szilárd, hogy azért jó, hogy házvezetőnősködjek, hogy megéljem a valódi nőiségémet és problémamentesen megtermékenyülhessek később, még talán ellenérzés is támadt volna bennem. „Hogy én csak ne legyek olyan könnyen megtermékenyíthető!” A te esetedben viszont nincs más lehetőség, mint tudatosan felvállalni a termékenységet fakasztó időszakot, és pont úgy magadra kényszeríteni, mintha a sors kényszerítené rád, és egyáltalán nem lenne más lehetőséged, mint háztartásbelinek lenni, egyelőre gyermekek nélkül. De jó ötlet talán, hogy vállalj el „megőrzésre” néhány környékbeli gyermeket, akár kicsikét, akár nagyobbat. Persze tudom, hogy Magyarországon ez nehéz ügy, a pszichologizáló, kikímélő, kényeztető nevelési szokások miatt, de mindenképp érdemes ennek ellenére is legalább megpróbálnod!!! Saját példámra tudok hivatkozni, hogy tüzes megfelelési vágyaimnak nagy kihívást jelentett, hogy nem egy gyermekkel lettem háziasszony, „nevelőnő”, pótanya, hanem kettővel, s aztán nem sokára rá hárommal. Biztos, hogy sok felesleges aggodalomtól, kételkedéstől! (Ikrek) megóvtam magam ezekkel a tapasztalatokkal. Kevésbé lesz probléma, hogy öntudatlanul is negatív tüzes hiúságból tökéletes anyuka szeretnék lenni.
Tehát sok sikert, bátorságot és bolondságot a „főállású”, teljes szívvel és lélekkel, teljes elköteleződéssel végzendő háziasszonykodáshoz! Feleséggé váláshoz!

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 12:23 

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat.
Már miután elküldtem a hozzászólásomat és visszaolvastam, éreztem, hogy kicsit összemostam a dolgokat. Mármint a peteérést meg szoktam érezni mostanában és erről szerettem volna kérdezni, aztán behoztam a menstruációs fájdalmakat, ami egy kicsit más téma. És arról pedig nem akartam túl részletesen írni és így meg jó félreérthető voltam... Bocsánat, azt hiszem ez kicsit ikrek-es cikázásos lett.
A havi fájdalmak tényleg igen mélyről fakadnak, de most már egy ideje dolgozom ezek oldásán és úgy érzem eredményes is ez. Persze nem múlt el, de sokkal enyhébb, az ájulás, hányás is már évekkel ezelőtt fordult elő és akkor is csak ritkán, szélsőséges esetekben. De tudom is és érzem is, hogy ezzel még van dolgom. Maresz sokat segített azzal, hogy az ide vonatkozó mantrák megfogalmazásában tanácsokat adott, hála érte.

A munkával kapcsolatban. Úgy érzem kicsit nehéz helyzetben vagyok a válasszal, mivel érezhető mögötte, hogy csak ellenállok, azért írom, amit írok. Alaposan megvizsgáltam magamban a témával kapcsolatos érzéseimet, gondolataimat és úgy érzem, hogy nem az ellenállás beszél belőlem.
Néhány évvel ezelőtt valóban az volt a helyzet, amit Szilárd írt, a munkám nagyon erősen rányomta a bélyegét a magánéletemre. Nehezen éltem meg a konfliktusokat, nagyon mélyen megérintettek, sok és nagy felelősségű munkám volt, ami mellé döntési jogot nem kaptam. Aztán ezt felismerve tudatosan dolgoztam ezen görcsök elengedésére és "láss csodát" meg is történt a változás. Elvettek tőlem néhány olyan feladatot, felelősséget, ami a nehézségeket okozta, így mostanra nyugodtak a hétköznapjaim. Van munkám, de bőven marad időm másra is mellette, amit igyekszem hasznosan, értelmesen eltölteni. olvasom a forumot, asztrológiával foglalkozom, stb.
Tehát azt hiszem, hogy ez most nem gátja a foganásomnak és a jelen nyugodt, kiegyensúlyozott hétköznapok tükrözik is ezt jól.

Természetesen annak örülök a legjobban, ha megfoganok és elmegyek "kotlani"...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2011.05.25. 12:14 

Kedves Andi!

Az egy év otthonülés tanácsa részemről (és Szilárd részéről is) fennáll abban az esetben is, ha nincsenek ájulásaid, komolyabb görcseid menstruációkor, hiszen már legalább egy éve tervezitek-várjátok a babát. Tehát már pusztán ezért is. Az pedig, hogy gyógyszer nélkül még mindig nagyon rosszul viseled a menstruációt egyértelmű sürgető jel a "drasztikus" váltásra, és a "24órás" háziasszonnyá válásra, úgy egy évig, hogy aztán végre anyaként is "kotolhass". (a 24 órás alatt persze nem azt értem, hogy 24 órában talpon kell lenni, hanem hogy folyamatos kell legyen ez az érzés, ez a "tudat".)
És ez a "kotlás" hidd el, hogy teljesen más dolog, mint az, hogy egy ideje kevesebb a munkád és így több a szabadidőd. És meg kell mondjam, hogy rosszul látod, hogy ez nem gátja a foganásodnak. Persze nem ez a gyökere, hanem éppen hogy a gyökerei ebből is szépen táplálkoznak.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]