ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - nem veszélyes asztrológus (Győződj meg, ne óvakodj!)

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.07.17. 14:34

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.12.16. 21:37 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: vízöntő
Kedves Viola! Kedves Szilárd!
Nem szoktam általában légúti problémákkal küzdeni, de most majdnem tüdőgyulladás lett belőle, lázzal társult. Már jobban vagyok, de elgondolkoztam rajta, hogy mi váltotta ki. A láz elején észre is vettem, hogy ingerlékeny vagyok, mindenkinek beszólogattam, pedig konfliktusok nemigen ínyemre való dolgok mérleg leszállóval. Lényeg, ami a lényeg, hogy el kezdtem kutakodni, és egy gyulladásos gócra találtam: egy ideje csak azt érzem, hogy mókuskerékben vagyok, magányosnak és kiégettnek érzem magam. Unom, hogy kemény vagyok, hogy nem engedem meg magamnak az érzelmeket, de ez is csak hárítás, mert valójában óvni szeretném magam. Örömtelenséget érzek, az életigenlés hiányát, az érzelmek szabad áramlásának a hiányát. Ill. hiába hogy a munkám az éppen az emberekkel való foglalkozás, mégis elszigeteltnek érzem magam. A gyanúm, hogy ezért jött a tüdőgyulladás, bár ha jól sejtem ez ilyen árnyékén probléma gyanús. Két hete teljesen rám telepedett a kilátástalanság érzete. Csak gályázom a karmám örvényei felett, és azt érzem az egész csak egy nagy meló, amit végkimerülésig próbálok helyrehozni, csinálni. Valószínűleg a feladat nagysága kedvemet szegte, ugyanis ilyen sokáig nem szoktam reménytelenség érzetével küzdeni. Lazítani kéne vagy nem is tudom. Ezzel hozom összefüggésbe a mostani állapotom. Vagy minek jele lehet még a tüdő probléma? Ill. egy kérdésem, hogy valahol a módosított képletemet újra töltsem fel az asztrologoszra?
Üdv: Melinda

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2014.12.17. 12:04 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Melinda!

Mint általában mindig, a diagnózisod most is helyes. Igen: a légúti - tüdő problémád és betegséged még akkor is a Mérleg(Levegő)-karmádból eredő, szellemi -lelki (De valószínűleg: testi is!) boldogtalansági (Kiegyenlítetlenségi - kielégületlenségi) érzésből, de inkább élményből - állapotból fakad, hogyha a tüdő az Ikrek- és a Jupiter szerve (is!). Vagyis a funkciói inkább az utóbbival állnak kapcsolatban. Persze, ha a Jupitert is megemlítettük az analogikus kapcsolatban, már közelebb kerültünk a probléma megoldásához, amennyiben megértjük, hogy mi köze lehet a Mérlegnek a tüdő-problémákhoz, azon kívül, hogy az Ikrek és a Mérleg is levegő jegy. - Hát éppen a hierarchikus sorrendiség helytelen megállapítása, illetve, ha ez tudatosan meg is lenne (Mármint, hogy a tényleges boldogsági állapotba kerülés és az abban való minél huzamosabb és intenzívebb levés a "kötelességteljesítésénél azért mégiscsak fontosabb, illetve, hogy az utóbbi csak előfeltétele lehet az elsőnek, de semmiképpen nem pótolhatja azt, nem foglalhatja el annak e helyét. - Nincs ahogy! ), de hiányzik éppen az, amiért a Jupiter tűzbolygó: az akció! Mármint, ahogy szegény Ady Bandi (Endre) mondaná: nem elég a Jóra vágyni (a jót ismerni), a jót akarni (a jó megvalósulása érdekében tenni) kell.
Szóval, kedves Melinda, szerintem ugyanarról lehet szó, mind amiért finoman kezdtelek figyelmeztetgetni, hogy vigyázat, mert mintha nálad az utóbbi időben túl sok lenne a steril elmélet a sorsbeváltási igyekezethez, vagyis a karmaoldáshoz vezető megfelelő életfeladatok felvállalási igyekezetéhez képest. És akkor írtál nekem egy levelet, hogy néznék utána, mert, minthogyha több skorpiói motívumot éreznél magadban, mint amennyit a születési időpontoddal felállított képletből ki lehet olvasni. (Mint amennyit kiolvastam én annak idején, amikor a horoszkópodat elkészítettem). Nos, a feltételezésed tárgya valósnak bizonyult, a 8. házba több elem került mint korábban volt, így bátran tovább kutathattál a még mélyebb (karmikus) ok-okozati összefüggések megtalálása érdekében, de a negatív karmikus ösztönöknek a pozitívvá változtatása érdekében történő konkrétumok felvállalása (pl. konkrét párkapcsolat), a sejtéseim szerint továbbra is elmaradt(hatott...). Ne feledjük, hogy nem csak a Mérleg, de e Skorpió is un. "szerelmes" konstellációk, illetve az azoknak a gyakorlati életterületeit megtestesítő házak is. Sőt: a 8 ház, mint a megrázó - felrázó szerelmeknek a háza, talán még inkább mint a 7. ház! Hiszen a Plútó, a Szeretet és a Világosság, illetve a Feminin és a Maszkulin princípiumok közötti kiegyenlítődés "követelésében" sokkal tovább (A végletekig) megy el, mint a Vénusz! Valamely Olvasó Barátaink Fórumában írt hozzászólásodban, mintha írtad volna is (Talán épp az András által felvetettekre adott vélemény-válaszodban), hogy a sok kudarc és csalódás miatt, mintha te magad lennél az, aki a legfurcsább kifogásokkal élnél, amikor egy - egy párkapcsolati kezdeményt érzékelsz. Lehetséges az is,, hogy ezt nem is itt a fórumon írtad, hanem magánlevélben és azt nem szabadna nekem közre bocsájtanom, de skorpiói karma-oldás, illetve feladatbeváltás, nem lehetséges nyílt színi bevállalás nélkül (Lásd a Panaszfalunk és az egész fórum teoretikus alapját és lét-indokát), tehát ennek a ténynek az említése (amennyiben tényleg az, és nem belemagyarázás a részemről.., és ha az utóbbi, kérlek javíts ki.), éppen azért volt fontos, hogy a tüdő-betegségek spirituális okaiból kiindulva a te betegséged konkrét szimbolikus jelzését is megérthessük. A Tüdőbetegségek éppen ezért tartoznak az Ikrekhez, mivel az Ikrek-karmás személyek (A csak támadott ikrek-nap is ide tartozik, illetve a 3. házban levő karmapontok által jelzett karmák. Nekem pl. a Jupiterem aránylag jól áll az Ikrekben és a 11. házban, mégis, egy éves koromig öt darab vírusos tüdőgyulladáson mentem át, és amíg kamasz koromban szerelmeskedni és attól cudarul szenvedni nem kezdtem, végig gyenge volt a tüdőm. - Mivel a Lilithem az Ikreknek a gyakorlati erőterében: a 3. házban áll és az anyámnak az apámmal szembeni ambivalens szerelmi érzései - a "kényelmetlen férfitől való menekülésben": válásban végződő szerelmével szembeni "gyakorlati" vívódásai, persze, hogy bennem, aki ennek szeretem - utálom ambivalenciának a közvetlen spirituális örököse voltam, kellett lecsapódjanak! ) a vonatkozó szükségeik (asztrológiai!) tudatosítása nélkül, képtelenek felvállalni a mély-tudattalan világ-óceánjuk fenekén rejtőző sötét mélységeiket, és a skorpiói bevilágítások - beszaglások és beismerések helyett, amivel a karmájukat oldani tudnák, a pszichológiai elhárítási eljárások végtelen eszközrendszerét veszik használatba. (Téged is ezért óvtalak a túlzó és öncélú pszichologizálástól.) Szóval, így kerülünk a tüdőktől (Ikrek) egy, még a Mérlegnél is "alacsonyabb" rétegű létszférába: a "gonosz" skorpiói sötét mélységekbe (Mielőtt bárki skorpió-leánya, vagy fai a földnek ésa az égnek megsértődne: Magamról is beszélek! :lol: ).
Itt viszont már csak egy dolgot kell megérteni, amiről már szó esett fentebb a Jupiter tüzessége - tüzes mivolta kapcsán. Ti. hogy a Plútó mellett, pontosan azért a másik ura a Skorpiónak és a 8. háznak a Mars (Kérem szépen...), hogy legen neki kellő energiája és bátorsága az újjászületésekhez és megvilágosodásokhoz (Bocsi: a sorrend fordított...) szükséges kockázatosnál kockázatosabb (Ismét figyelem. nagy figyelem!) és bolondságosabbnál bolondságosabb (Plútó...) vállalkozásait és tetteit vállalkozásait és tetteit el- és felvállalni és véghez is vinni! Hogy legyen bátorsága és ereje és ambíciója újra és újra felvállalni azt, hogy esetleg újból csalódni fog, de inkább csalódjon ezeregyszer, mintsem, hogy a saját mélységei teljes megismerése és felszínre - fényre! - hozása nélkül, az újjászületési - átváltozási feladatai felvállalása és végrehajtása nélkül, tehát a rendeltetése (rendeltetései) beteljesítése nélkül, magyarul: sterilen és hiábavalóan (És ezek következtében, persze, hogy boldogtalanul!) éljen. A Skorpió Ascendensek értelmezésénél szoktam elmagyarázni, hogy a Skorpió nem csak, hogy a jó - igaz Skorpió képes kell legyen nem csak kiszimatolni az aranyat és az igaz-gyöngyöt a pöcegödör fenekén is, és persze, arra is, hogy akár a szó szoros értelmében is bemásszon és lebukjon a pöcegödör fenekébe azért, hogy felhozza onnan az aranyat, meg az igaz-gyöngyöt, de alkalmassá kell még tennie magát arra is, hogy magát lemosva, és kitisztítva - Karma-fekáliáitól megtisztulva! - az ily drága áron megszerzett aranyát hasznosítsa.
- Na ezért kapta a Marsot a Plútó mellé a Skorpió! És erről sokan és általában mindenki és mindig megfeledkezik. (Mármint a skorpió furcsa és bizarr természetéről, ami nélkül nem is lehet igazából karmát oldani, tehát nem is lehet igazából egészséges és boldog sem lenni.) Valószínű tehát kedves Melinda, hogy te is ezt a mélységesen "büdös" :lol: skorpiói kockázatvállalást, ezt a pöcegödör-mélyig hatoló "kalandnak" a lehetőségétől félve hárítod még el a gyakorlati sorsbeváltásai feladataidat, ás ez a betegségecske :lol: , mindössze azt jelezte, hogy lejárt a "szivarszünet", tessék a boldogság megszerzése érdekében a még nagyobb boldogtalanság kockázatával járó mélységekbe alámerülni!

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 23:58 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: vízöntő
Kedves Szilárd!
Azt tapasztalom, amit annak idején kellett tapasztaljak, mikor a halak jellegű feladataimat kezdtem felvállalni. Akkoriban gyakran voltak pánikfélelmeim, de gyorsan elmenekültem vmi zajos helyre, vagy hívtam vkit, nehogy egyedül kelljen legyek. Mikor rákényszerültem, s rájöttem hogy a magányos óráknak is vannak szépségei, sőt időről időre mindenkinek át kell élnie azt a meditatív testi és lelki érzetet, amit az ember akkor tesz magáévá, ha megtanult egyedül lenni, attól nem félni. Sok halak karmás vagy 12. ház karmás vagy direkt elvonul, vagy szabályosan irtózik a magánytól. Én ez utóbbiba tartoztam. Aztán mikor az egységérzetet már tudatosan el kezdtem hívni, ha nyugtalannak, vagy bajban éreztem magam (ez 1-2 intenzív gyakorlós év volt), utána történt pár hónapra ez a tüdő probléma, mikor a pszichológia az agyamra ment, sőt a napokban esett csak le, hogy takarózom ezzel magam előtt, hogy „de hát magammal vagyok, befele figyelek, kontemplálok”. És az a veszélyes, hogy egy már elsajátított alapvetően jó jellemvonást hogyan használ fel az árnyékén, hogy azzal megint becsapja a „gazdaszervezetet”. Ezek a termékeny egyedül töltött órák ugyanis egy ideje átmentek emberkerülésbe, sőt pár hete kulcsra kezdtem zárni az ajtót. De ki elől? Tegnap pánikrohamom volt egy felismerés után, és úgy döntöttem, hogy elég magamból, kitárom az ajtót (bár idegenkedek tőle) és elkezdtem kinézni, hova megyek a héten, emberekkel kontaktálni, bárkivel, csak ezt a kulcsrazárást ne. Akkor jött a pánikroham –egész meglepett, már vagy 6 éve nem volt- mikor arra gondoltam, mi mindent kell az elkövetkezendő hetekben megtegyek, ami a vízöntős szellemiség irányába lök, és nagyon nem tetszett a kép, amit láttam magam előtt. Szabályosan úgy éreztem, hogy kiszaladok a világból, ha ezeket mind fel kell vállaljam. Ekkor jött a szörnyű örvényszerű nyugtalanság, felültem ijedtemben. Szerencsére elég sok pozitív halak életérzést is felszedtem már, és elcsitítva magamat, elképzeltem hogy a karma lényem az, (egy gané tarisznyaráknak vizualizáltam), aki mindig megfoszt attól, hogy a normális önmagam lehessek. Azzal hogy elneveztem tarisznyaráknak, valahogy azt éreztem, hogy leválasztom őt az identitásomról. Behajítottam a képzeletbeli gépbe és leturmixoltam. Valahányszor azt érzem, hogy gyávaság, tehetetlenség, boldogtalanság érzet jön, mondom magamban, hogy na már jön a kis rohadt tarisznyarák, és már kapcsolom is a turmixgépet. Ezt elég mulatságosnak találtam tegnap éjjel ahhoz, hogy jót nevetgéljek magamban.
Ami a lényeg a lényeg, hogy a pánik az, amit felettes én generál, ugye? Pontosabban, hogy a karmikus énünk és felettes én feszül egymásnak. Túl nagynak érzékeljük a szakadékot a két késztetés között. Úgyhogy nekidurálom magam a teendőknek egy kicsit több humorral, mert a szivarszünet lejárt, ahogy fogalmaztad :) .

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2015.01.07. 21:25 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Melinda!

Jól tudod: a pánik betegséget a felettes-énünk hozza létre, és a rendeltetésünkkel szemben elkövetett valamely elhárító cselekedeteink és magatartásaink egyik jelzés értékű, megjelenési formája.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2015.01.07. 21:26 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kozma Szilárd karma-asztrológus:

Lilith II. - A Félelem létfontosságú (metafizikai) értelme

Motto: Ha nem lenne amitől félni, az asztrológiára semmi szükség nem lenne, de nem lenne szükség magára az életre sem.

A posztmodern megváltók ott tévednek, hogy nem csak a Mágikus erejű Univerzális Teremtőnek vagyunk a megtestesülései, hanem a teremtőt és a teremtést megelőző, egyetemes Létzavarnak is. (A Lilith gyűjtőnéven ismert ősjelenség által okozott ősi idea-káosz, az, az ellentmondásos és ellentétes késztetéseket tartalmazó kauzális és spirituális ősállapot, ami önelveszejtési kábulat-vágyat és önromboló irracionális feszültségeket okoz az abszolút létben.). Egészen pontosan: ennek az ontológiai ősi zavar egy bizonyos részének (színezetének) a megtestesülései vagyunk.
Ettől kezdve természetes, hogy a posztmodern megváltók nem tudnak arról sem, hogy ennek a Lilith – jelenségnek nevezett, ontológiai (kauzális) zavarnak a meghaladása érdekében válik és változik Teremtővé és Megváltóvá az Abszolútum. Arról, hogy ez a zavar és kauzális harag – állapot pl., önkéntelenül és öntudatlanul is, felidéződik bennünk az ősemlékezet által, valahányszor szélsőségesen veszélyes lelki és fizikai állapotba kerülünk. Sőt: akkor is negatív lelki és szellemi állapotba kerülünk, ha azt érezzük tudattalanul, hogy egy bizonyos sorbeváltási lehetőséget és ezzel együtt egy megváltódási lehetőségünket végzetesen elmulasztottunk, pl. egy élettárstól való elválás után, vagy egy nehéznek bizonyuló munkahelytől – személyi vállalkozástól - való „megszabadulás” után.

Nem kell engedni a személyi felelősségtől „megszabadító” misztikus bakugrások (Pl. Zen Buddhizmus) csábításának! A föld és a fizikai dimenzió (Ami egyáltalán nem illúzió, mint ahogy azt egyes hindu bölcseletek állítják!) egy olyan szent hely, ahol a mi negatív személyi tulajdonságainkban is testet öltő karmikus vonások, vagyis Ős Lilith által keltett őskáoszból általunk a fizikai léptbe át hozott spirituális zavarok, a mi negatív személyi tulajdonságainkban (is!) látható és érzékelhető konkrét anyagi formákat, vagy pszichikai formákat öltenek. Tehát úgymond általunk (testi és lelki betegségeink által, irracionális félelmeink és ambícióink által) a felszínre jutnak, és ez által határozottá és egyértelművé válnak. Ez által viszont egymással kiegyenlíthetőkké is válnak. Az általános emberi, és a személyes egyedi életfeladatok éppen a bennünk levő, az általunk (személyi karakterünk által) megtestesített személyi zavaroknak a felismerését, beismerését és feloldását, vagyis a kiegyenlítődési lehetőségét jelentik.
Ritkán, de van olyan eset, hogy valakinek az egyik legszélesebb (- több bolygós!) és legfontosabb életfeladata pl. az elvonultságban és elszigeteltségben realizálható teljes és mély nyugalmi állapotokban való hosszas meditációs élmények elérése. A meditációk során való megvilágosodások segítségével történő hit elérése, ami szükségessé teszi a hosszas remetéskedést (XII. házban álló négy, vagy öt bolygó...). Vagy olyan eset is van, hogy valakinek első sorban az igazságért való harcok közepette elsajátítható bátorság és erélyesség tulajdonsága fontosabb, mint másnak a munkában megszerezhető szorgalom, vagy a koncentráció képessége. Vagy van akinek éppen a szülői állapot, az anyaság, vagy az apaság és a családanyai, vagy a családapai szerepkör (negatív Hold és Szaturnusz a XII. házban álló bolygók között) útján történő zavar-felismerése és feloldási – kiegyenlítési lehetősége az életfeladata. Nem csoda tehát, hogy az illető személy által megtestesített (veszélyes) zavar, ezeken a területen jelentkezik a legintenzívebben, tehát, ha fél ezeket a jellegzetes életfeladatokat felvállalni. Ha titokban retteg, sőt: iszonyodik azoktól a nehézségektől, amelyek egy - egy ilyen jellegzetes életkörben várják.
Amennyiben ez a személy, még harmincöt éves korában is fél ezektől az életköröktől, és zavartan, vagy látszólagos céltudatossággal nyüzsög minden irányba, és nem csak, hogy nem tud önmagában és egy helyben huzamosan meglenni, de semmiféle egyéni felelősséget sem akar felvállalni, akkor ez a félelem az ébersége felébredését szolgálja tehát. Ezért kellene hagyni, hogy ő csak nyugodtan féljen azért, hogy nem végzi el a dolgát ahelyett, hogy azzal ámítaná magát, hogy nincs amitől félni, illetve, ha a pszichológia nem gyógyítaná ki a lelki felületek szintjén ebből a spirituális eredetű és alapú félelemből.
Pl. a pánikosok félelme abból a félelemből ered, hogy nem csak, hogy nem végezhetik el az életfeladataikat, de többé még csak fel sem vállalhatják azokat. Mert végleg és vissza vonhatatlanul elhagyták azt az élettársukat, a családjukat, a népüket, vagy hazájukat, vagy életpályájukat, amellyel, vagy amelyekkel, vagy ahol ugyan nagyon nehéznek bizonyult az élet, de ki, vagy ami, az egyedüli olyan tapasztalási és szembesülési (konfliktus-) lehetőségeket biztosította volna a számukra, amelyek nélkül egyelőre lehetetlenné vált számukra a kiegyenlítődési – megváltódási képesség megszerzése. (Pl. amennyiben a házassággal járó nehézségek és személyi konfliktusok miatt, kényelemből elválik valaki attól a személytől, aki az ő tökéletes "provokátora" a tudattalanjában lapuló zavarok kibányászására és felszínre hozására és ez által az ide vonatkozó karmikus feszültségei megszüntetésére.) Egyáltalán nem célravezető tehát a félelmeinktől sem a racionális helyzet-változtatás, sem a pszichológiai spekuláció, sem a misztikus – mágikus eljárások útján megszabadulni. Ennél sokkal, de sokkal egészségesebb hasznosabb és célra vezetőbb a személyi horoszkópok segítségével, a személyünkre szabott konkrét karma-oldási életfeladatainkat megismerni és azokat bátran és elszántan felvállalva, ezektől az úgynevezett ontológiai félelmektől megszabadulni.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]