ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.09.21. 15:01

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008.11.04. 22:21 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Marika és Csabi!

Nagyon örvendek az igazán építő jellegű és nemesen, hogy ne mondjam: nagylelkűen őszinte, és szerintem, minden Ikrek - Halak problémával küzdő személy számára nagyon hasznos Ikres-Halas "Szaturnikus" eszmecseréteknek! Ennek szellemében tehát, a kioktatás gyanújának a felmerülésétől is nagyon távol, és ugyancsak a kezdő asztrológusok és a többiek helyes tájékoztatása céljából, betennék még két fontos gyakorlati kiegészítést az emésztés, illetve az azt előkészítő fogak alkímiai analógiájához. A beharapást, anyagi élet-valóság darabok kimetszését biztosító metszőfogakat a Plútói "szemfogak", népi-tudományos nevükön: a tépő fogak követnek, ami a kígyóknál méregfreccsentő csatornaként is működik (Lásd az újjászületést, vagy halált nem csak szimbolizáló, de esetenként gyakorlatilag is megvalósíttató Skorpió és a Kígyó szimbolikus és analogikus azonosságát). Jó tudni tehát azt, hogy nem véletlenül nevezi a magyar nyelv szemfogaknak (Látó fogaknak!) a tépő fogakat! Ezt azért is fontos megjegyezni, mert sokan az embernek a tépőfogaiból vezetik le azt a "tényt", hogy a ragadózókhoz tartozik, és következésképen, ha nem eszik húst nem tudom, mi történik vele... :lol: Ez nem csak azért szamárság, mert a békés panda medvék például, majdnem cápa-éles tépő fogakkal rendelkeznek, és bizony távol állnak ők a ragadozás gondolatától és valamilyen tápláléklánc csúcsán állás nemes ambíciójától, hanem azért, mert a szemfog jelentése voltaképpen a látszatvalóság feltépésének felpiszkálásának, a mélyre ásásnak és mély kutatásnak, valamint az igazság elfedő felszíni kéregnek és fátylak letépésének a jelentése.
És: a Szűz nem csak a vékonybeleket, de a málasztást szolgáló epét is "szolgálja"! - Meg lehet figyelni, hogy a fel nem ébredt Szűz karmások. mennyire "epések" lesznek egy bizonyos életkor után!
A Csabának a Vízöntőben (És a XI. házban) álló Lilithröl szóló tanulmányát én is szívrepesve :D várom, mivel ez olyan (nagy!) hiánypótlás lenne, amit rég óta remélek valahonnan, mert nekem ehhez csakugyan semmi hitelesítő személy tapasztalatom nincsen. Nagyon Reméltem éveken át, hogy ezt Czipa Lóri barátunk, aki erre a figyelmemet először felhívta, és aki elmesélte, hogy miként "működik" (Amiért is nagyon hálás vagyok neki, mert ezzel sok hozzám forduló vízöntős problémás személyen segíthettem), elvégzi majd ezt a fontos munkát, de ő, személyi okokra és elméleti nézetkülönbségekre hívatkozva, kiszállt a társaság munkájából. Ezért is örvendtem a Csabi jelentkezésének, mert a nagy motívumok szerint, az ő horoszkópja némi hasonlóságokat is mutat a Lóriéval, és lám csak: a humorérzékei is éppen olyan éles. Sőt: még Marika is éppen olyan jó együttértésben kötözködik vele, mint annak idején Lorival... :D :lol:
Nem tudom, ez az összehasonlítás és rátukmált örökség mennyire zavarja Csabit, annál nagyvonalúbbnak ismerem, hogy ezzel a "felfedezésemmel" az ígérete betartását veszélyeztessem.

További jó eszmecserét és a Vízöntő Lilit tanulmánynak a mihamarabbi megszületését és közlését, a róla szóló hozzászólásokat kívánva, maradok barátsággal!

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2008.11.05. 17:23 

Napjegy: Halak
Aszcendens: Kos
Szilárd,

Tévedésben vagy, én Csabával nem "kötõdzködtem".

A lét megismerése a bátorságon és személyes áldozaton keresztül vezet, s ki kell lépnünk a megszokott komfortzónánkból, elõítéleteinkbõl, ennek érdekében.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2008.11.06. 12:07 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Bocsánat: viccelődsz (tél).

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2008.11.06. 12:54 
Sziasztok!
Én még annyira sem kötözködtem, csak eszmét cseréltem! :D

Szilárd,
egyébként meg köszi a kiegészítő hozzászólásodat: újból egy plusz értékes infó! :) Amikor olvastam, amit írtál a Kígyó mérges szemfogairól, egyből a vámpíros filmek "vérszívó-fogainak" analógiájára gondoltam! :evil:
Biztos nem véletlen, hogy a Plutó szimbólika szerint mit üzen a "wámpír-mítosz"?!! :mrgreen:

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2008.11.06. 19:34 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nekem a kígyó méregfogairól soha nem jutott eszembe a vámpír fogalma, hanem az újjászületés, vagy a halál fogalma, esetleg a figyelmeztetés, vagy az "eltakarítás eszközének" a fogalma.
Az infantilis Vámpír filmekről meg, ha véletlenül rákapcsolok, semmiféle szimbólum (szimbólum: egyesítő képzet) nem jut eszembe, hanem mindössze az emberek bunkósága.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2008.11.07. 19:21 

Kedves Csaba és Szilárd!

Be kell valljam, hogy ha Szilárd kötõzködésnek vélte az én válaszom, akkor valamit vagy elszúrtam akaratlanul is a válaszomban, vagy igen gyengén, vértelenül válaszoltam.

Az igazság az, hogy a Csaba csavarintos (vagyis nem egyenesen szembe irányuló) válaszát nem igazán tudtam hovátenni, azt illetõen, az én írásommal szembeni burkolt, csuszatott kritika, lekicsinylés vagy önkritika.
Idézet:
Nos úgy tűnik a megoldási-receptet meg is adtad :D , csakhogy -amint tudjuk- ez általában nagyon nehezen megvalósítható, azaz komoly mentális erőfeszítésekbe (Szaturnikus, koncentrációs-"próbatétel") kerül! ;)
-
Itt ebben a tünikben, azért az én kritizálásom is keményen benne van.

Idézet:
A magam szintjén, én is valamikor "levezettem" hasonlókat magamnak, de a hétköznapi pragmatikum szintjén... nos, hagy némi kívánnivalót maga után! 8-)
S amennyiben a többit is figyelembe veszem az egészbõl azt is ki lehet olvasni, hogy egy újabb elméletet adtam elõ, ami a pragmatikum, a gyakorlat szintjén nem haszna vehetõ.
Nem is elemzem tovább. A lényeg, hogy mivel sok idõm nincs írni (családi feladataim elfoglaltak), plussz figyelembe vettem Szilárdot is, aki a férfiakat nagy becsben tartja a fórumon, s nem akartam, hogy miattam érzed rosszul magadat itt, elengedtem a fülem mellett, ezeket a majdhogynem cinikusnak is mondható megjegyzéseid és a tõlem telhetõ legpozitívabb, konstruktívabb válaszra koncentráltam, annak érdekében is, hogy az általam korábban írottak ne menjenek füstbe, ne legyenek ellényegtelenítve, elbagatelizálva (mivelhogy a pragmatikus szintjén nem használhatatlanok) a te karmikus problémáid miatt. Ezért írtam Szilárdnak, hogy nem kötekedtem.

Persze azzal az elhatározással, hogy következõkor, ha sor kerül még rá, nem fogom elengedni az ilyesmit. :) De hát erre nem került sor, Szilárd megelõzött. Egyébként erre az idõnként elõ, elõ bukkanó burkolt, Oroszlánosan lekezelõ stílusodra valóban vigyáznod kell, mert ezzel a csellel egy darabig ki lehet kerülni a nyílt konfliktust, de hosszútávon az ember csak azon veszi észre, haragusznak rá, látszólag kicsinyesen. Emlékszem, amikor feljöttél a fórumra, már akkor tettél valami nem kívánatos " nagyképû" megjegyzést a személyemet illetõen. Most ne kérdezd mit, mert nem emlékszem, csupán megemlítettem, a nyílt lapok miatt, meg az miatt, hogy nem teljesen alaptalan a Szilárd reakciója sem.

Részemrõl ezeket tisztázva, továbbra is várom a te realizációidról szóló írást Ikrek, Vízöntõ témában.

A lét megismerése a bátorságon és személyes áldozaton keresztül vezet, s ki kell lépnünk a megszokott komfortzónánkból, elõítéleteinkbõl, ennek érdekében.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2008.11.26. 17:41 

Már régi tervem a fogakkal kapcsolatos kérdések elmélyítése, leírása, ezért, most kihasználva a kialakult helyzetet, folytatom a témát.

A fogaink az információval való első kapcsolatba kerülésünket szolgálják, mert végül is mi az étel, a táplálék, ha nem bizonyos információ, információ csomagok megszilárdult, fizikai, primer formája, formái.

Mindannyian ki kell vennünk a részünket az információ feldolgozásból, átalakításból. Minden, ami megnyilvánul, vagyis kilépik a mozdulatlan, megnyilvánulatlan, nyugalomban álló, telített, örökkévaló Abszolút létezésből, amelyet a Véda Atmannak nevez, az kölcsönhatásba kell lépjen a környezetével (bármi legyen is éppen az a környezet), s nem utolsó sorban a környezetében korábban már létrejött megnyilvánulási formákkal. Asszimilálnia, feldolgoznia, birtokba vennie, magáévá kell tennie belőle információkat és ezáltal tud az adott helyen (helyzetben) megszilárdulni és tartósan megmaradni, annak érdekében, hogy rendeltetését betöltse. Tulajdonképpen a táplálkozás a fizikai léttel történő kapcsolat felvétel és fenntartás egyik legközvetlenebb formája. Ezáltal a legprimérebb szükségleteink egyike, de ez nem csupán a fizikai létben való életben maradásunk kapcsán van így, hanem az élet minden területén és mondhatni minden dimenziójában. Ahol megkívánok szilárdulni, onnan információkat kell felvennem, elfogadnom és ez irányú egyértelmű akaratom, tettben ki kell fejeznem. Amint ezt a kapcsolatba kerülést és kapcsolatfenntartást nem teszi meg valaki, menthetetlenül visszahúzódik a nemlétbe, a nem cselekvésbe és természetesen nem utolsó sorban a nem konfruntációba. Minden megnyilvánulás, előre haladás bizonyos konfruntációval, konfruntációkkal jár. Aki a konfruntációt (a konfliktust és a kockázatot) el akarja kerülni, a haladást, az előbbre lépést kerüli el és egyhelyben topog, toporog. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden áron lépjünk konfliktusba a környezetünkkel, de számos esetben erre szükség van, azonban sokszor nem a környezet, nem csupán a környezet ellenállása a fő akadály, hanem más belső és külső akadályaink vannak, amelyekkel való konfruntálódásra legalább annyi energiát kell fordítani, mint a környezetünk időnkénti ellenállásával szemben. Példaként, a különböző életszakaszokban, életperiódusokban máshol, de mindig kell valamilyen szinten konfruntálódnunk, szembesülnünk az új, friss információkkal és máshol, máként kell kifejezésre juttatnunk akaratunk által a saját információinkat az előre lépés, a tágulás érdekében legyen az egyéni, vagy közös.
Ameddig meg nem tanuljuk saját magunkat zökkenő mentesen és nem utolsó sorban arányosan érvényesíteni az adott életterületen, ameddig a kellettnél nagyobb (az ismeretlentől való) félelmeink vagy ellenérzéseink, ellenállásaink vannak, addig egészen biztos, hogy konfruntálódnunk is kell, sőt ilyenkor a legtöbbször az jobb, ha konfruntálódunk is.
Az első fogak az asztrológiában a Mars elvéhez kapcsolódnak, az akarathoz, az egyértelmű, a tettet eredményező szándékhoz, az előre nyomuláshoz, a beleharapáshoz, a nyers energiákhoz. Amikor azt mondom ki akarom venni a magam részét a világból, akkor ez önzésnek tűnik a környezetem s nemegyszer a magam számára is és az is. Nézzük meg a kisbabákat akiket ez a világ megismerési elv ural, a legönzőbb lények a világon. Nem lehetnek mások, csupán önzők, ha nem lennének ilyenek, akkor túl sem élnék az első három életévüket, hiszen egyéb eszközökkel nem rendelkeznek még az önkifejezéshez.
Az akarat, a Mars, a Kos előbb van minden egyéb személyiségi megfontolásnál, megnyilvánulásnál, mivel amennyiben ez nincs meg minden egyéb érvényét veszíti. Az elülső fogak jönnek ki a leghamarabb. Ez a minden más megfontolást (rációt, értelmet) megelőző akaratosság jellemzi és dominálja a gyereket egy éves korától kétéves, két és fél éves koráig, amire kibújik a többi foga is s mivel ez az ami biztosítja a fennmaradást, az integritást.
Amennyiben tehát az elülső fogai romolnak ki valakinek a személyes akarat kinyilvánítással vannak nagy problémái. Akaratosabb, agresszívebb a kellettnél, semmilyen más megfontolást nem véve komolyan számításba, leginkább a Kos Sárkányfarokkal, Kos Lilithel, letámaddott Kos Nappal vagy más letámadott Kos bolygókkal rendelkező embereknek szokott a legkönnyebben kiromlani az első foguk. Ilyenkor a környezet ellenállása legyőzhetetlennek tűnik, amelynek következtében az ilyen ember még agresszívebbé, még tüzesebbé, még támadóbbá válik, eredeti természete szerint, s nem jut eszébe, hogy talán másféle megoldása, feloldása is lenne az egésznek. A másik végletben, amikor a környezet ellenállása a megerősödést hívatott szolgálni a polaritás törvénye értelmében, de a személy nem ezt látja meg a kihívásokban, hanem az ellenállást, s a nem kívánt erőfeszítést látja csupán, vagy pedig a konfortjának a felborulását, esetleg felborulási lehetőségét akkor újra el kezd támadni néha kifele, de a legtöbbször befele maga fele, a benne élő Isten fele. Ilyen körülmények között nem mond igent az életre, a kihívásra, hanem meghátrál és magában erősen és többszörösen szidja a sorsát, miközben folyamatosan gyengíti testének fogait a negatív gondolatainak fizikai leképeződéseivel, addig, ameddig azok ki nem lyukadnak, s ténylegesen alkalmatlanná nem válnak a szerepük betöltésére, az éles, határozott kimetszésére a tápláléknak, vagyis azon információknak amelyek végső soron a fennmaradását, és ez által küldetésének betöltését szolgálják. Az első esetben a kizárólagos, a túlzásba vitt használat miatt kell elveszítenünk a legközvetlenebb eszközünknek a testünknek egy részét, azért, hogy végre már ne csupán ezt (a mentalitást) használjuk, hanem más teremető és fenntartó elveket is kezdjünk fejleszteni magunkban. A második esetben pedig azért veszítjük el, mert nem akartuk a rendeletetésének megfelelően használni (leginkább a Mars és a Kos elvét) a fogunkat, sőt támadtuk gondolatban ezt az elvet s ezért a fogunk, amely ezt testesítette meg a szervezetünk szintjén ennek áldozatul esett.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 16:02 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Mária!

Isten éltessen erőben, egészségben és boldogságban sokáig, azért is, hogy jól, tehát derűs kreativitásban teljen az életed, és azért is, hogy sok lelket kiszabadíthass még a Karma fogságából és elindítsd a megváltásnak a, lemondásokkal és figyelmet, önfegyelmet igénylő erőfeszítésekkel teli, de annál biztosabb célba jutást ígérő életútján!!!
És további áldott várandóságot és a tudásodhoz és szeretetedhez méltó szülést adjon a 37. évedben neked a benned (Is) és általad (is) munkálkodó Abszolút Lét, hogy továbbra is logos-ban erős, összefogó családanyja lehess a szép és törvényes számú Dénes-családnak!

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 18:18 

Napjegy: nyilas
Aszcendens: kos
Kedves Maresz!

Csatlakozva Szilárdhoz, szívből kívánok neked születésnapod alkalmából még nagyon sok valódi boldogságban eltöltött évet.
A várandóságról nem tudtam, így most engem is jól megleptél ezzel. Egész meg is hatódtam, szívből gratulálok Nektek. Várom az esetleges beszámolódat a várandóssággal kapcsolatban, mivel nálad hitelesebb nővel még nem találkoztam. Köszönöm ezt neked.

Szép napot!
Andi

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2010.03.06. 20:27 

Kedves Szilárd és Andika!

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságaitokat! :)

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]