ASZTROLOGOSZ, Kozma Szilárd - karma-asztrológus fóruma

Asztrológiai fórum: Kozma Szilárd és feleségének valamint asztrológus-barátainak fóruma
Pontos idő: 2018.12.15. 22:04

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Fórum szabályok

Tapasztalati gyakorlat és tapasztalati valóságismeret, tehát élet-tapasztalat nélkül kábult (mesés) fantazmagória és steril okoskodás minden elmélet, és Teo-riai (Isteni látási) következtetések levonása és számontartása nélkül, a tapasztalat értéktelen robotolás.

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2018.04.18. 20:02 

Napjegy: vizonto
Aszcendens: skorpio
És ehhez a legutóbbi gondolatomhoz hozzátenném még: egy nevetségessé vált tanítvány, aki a saját, még tisztázatlan gondolatai miatt magyarázkodásra kényszerül, jól szolgálhatja-e ennek a több ezer éves tudománynak a hírnevét? Vagy inkább maradjon alkotói magányban, amíg ott belül kitisztázza és megtapasztalja a maga számára, hogy az amit gondolol, a gyakorlatban is megállja-e a helyét?

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 08:18 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Napjegy: Skorpió
Aszcendens: Oroszlán
Kedves Sára!

Az előbbi hozzászólásod mondanivalójával nagyjából egyet értek, sőt: az első mondata kimondottan megragadta a figyelmemet és ajánlanám is, hogy tedd be személyes jelmondatnak. (A sablon - program kifejezése: aláírás)

A másodikkal viszont nem, mert nem a zavartalanul csendes és nyugalmas - "alkotói magányban" kell a hétköznapi munka és munkálkodás, a szűnni nem akaró ügy-intézés és halaszthatatlan intézkedés és személyes, vagy személytelen konfrontációk, tehát a hangya-nyüzsgés közben ránk törő és így ért megvilágosodásainknak az élet-képességét és működőképességét, illetve pozitív eredményességét kipróbálnunk, HANEM ÉPPEN FORDÍTVA:

Az un. remetéskedés (Lásd a Tarot 9-es ikonja jelentését!) közben ért felismeréseket, meglátásainkat és stúdiumainkat, megvilágosodásainkat, azok valóságosságát és pozitív következményeket hozó erejét kell a hétköznapi gyakorlatban kipróbálni, próbára tenni. - Érted? Ezt a két szakrális funkciót nem szabad össze téveszteni...

Hiszen egyaránt fontos mind a kettő!

Nem lehet, illetve, lehet, de nem érdemes és nem helyes, egyiket a másik rovására gyakorolni. Mert az idealistás, a "teo-ria" (Isten - Látás) nélküli cselekvés és munka ostoba tevékenység, ami csak megélhetést szolgálhat de boldogulást, megváltást nem, miközben a tárgyi valóságban próbára nem tett szüntelen belső kotlás, misztikus és ostoba fantazmagóriákat, vagy steril elméleteket - "szűzies" elménckedéseket, ahogy nálatok mondják: agyalásokat fog szülni menthetetlenül.

Ami a több ezer éves tudomány megfelelő, vagy lejárató képviseletét illeti, az ne legyen a te gondod, mert éppen azért nem lehet azt jóindulattal és jóakarattal, könnyen lejáratni, mert több ezer éve már annak, hogy "állja a helyét", ahogy felénk mondják. :D

"Van ideje mindennek. Van ideje vetésnek és van ideje aratásnak. Van ideje sírásnak és van ideje kacagásnak. Van ideje születésnek és van ideje halálnak." - Nem idéztem pontosan, de itt nem is az a fontos, hogy minek van ideje, hanem az, hogy van un. idő-minősége mindennek. Tehát, hogy meg van az embernek az életében, hogy mikor mit kell és mit nem kell tenni. És pontosan azért, hogy az árnyék énünk ne tudjon összezavarni!

És az alkímia első törvénye is erre figyelmeztet, ugyanezt mondja: "Csak egymástól jól elválasztott és a maguk nemében, helyében és helyzetében helyesen értelmezett, illetve a maguk funkciójába helyezett és működtetett elemeket lehet egyesíteni." Minden olyan egység, amely ezt a szabályt nem tartja be, hamis egység és a hamisan egyesített elemek előbb utóbb fel fognak lázadni és a hamis egységet szét fogják szakítani - rombolni.

A Mágia Sutra-ban, Hamvas Béla egy példát is ad, amikor egy dilettáns alkimista ként, salétromot, szenet és még valamilyen anyagot, ami a puskapor összetevője, de ő ezt nem tudta, összekevert és az felrobbant. - Leírhatatlanul tanulságos eset és ezért feltétlenül megjegyzendő. Főként a szűz-karmások, valamint a Skorpió és a Halak - karmások számára, akik hajlamosak mindent össze keverni és funkciókat egymással össze cserélni, az alaptulajdonságokat nem tiszteletben tartva, hamis egységeket létrehozni. És hogy egy kis humort is vigyünk bele ebbe a feszült vitába:

Majd felrobbanni... :D - Ezt első sorban magamról tudom, tehát nem rád gondoltam, mert nem ismerlek közelebbről annyira.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 10:14 

Napjegy: skorpió
Aszcendens: szűz
Kedves Sára!
Köszönöm, hogy kifejtette(d) álláspontját. Bevallom azért írtam, mert sehogy sem tudtam mikor mire és kire kell vonatkoztatni a közölt információt. Túlságosan belebonyolódtam volna a részletekbe.Hogy paranoid gondolataimnak elejét vegyem kértem fel tisztázásra.
Egyébként én mindenkit magázni szoktam aki már nagykorú. Tegeződni csak olyanokkal szoktam akikhez ismeretségi, ha nem is bizalmassági viszony fűz. Ebben a tekintetben elég régimódi vagyok. De természetesen tegeződhetünk, nem csinálok önérzeti kérdést ebből, igyekszem hogy másból sem.
Szerintem az asztrológiának, metafizikának ártani, azokat hitelteleníteni, ennél jobban nem igazán lehet Sokan készakarva, rosszindulatból tették ezt (és teszik a mai napig), mások tudatlanul, jóindulatúlag, vagy csak szűklátókörűen. Teljesen mindegy, szerintem. Az élet, a mindennapok tudják igazolni vagy cáfolni állításainkat, meglátásainkat. Akinek ehhez nincs füle az úgysem hallja meg. Úgy érzem ezzel nekem nincs több dolgom egy adott ponton túl. Nagyon jól ismerem és átérzem szomorúságod amiért a hozzád közelálló személyeket nem sikerült meggyőzni. A helyzet nálam is majdnem ugyanaz. De azt is tudom, ahogy szerintem te még jobban, hogy tovább kell lépni egy idő után, mert én elsősorban magam iránt és gyermekeim iránt tartozom felelősséggel. Számon pedig elsősorban ez kéretik tőlem. Nem baj ha emiatt nevetségessé akarnak tenni, lejáratni vagy kiutálnak egyenesen, ha én jól végzem a dolgom, hosszútávon nincs ahogy ne járjak jól. Rövidtávon nem egyszer húztam a rövidebbet, mert ki mertem tátni a szám, hajjajj, de utána hosszabb távon olyan dolgok történtek amelyekről még álmodni sem mertem.
Értem, hogy minden összefügg mindennel, de én nem tudok egyből összképet kapni, vagy messzemenőbben elvonatkoztatni, rendszerszinten látni, ha külön-külön a maga szabályai szerint nem vizsgálok és értek meg dolgokat. Hogy ez most helyes, vagy nem, nem tudom. Ezért célom nem volt sérteni senkit, csak tisztázni, magam előtt a helyzetet.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 10:23 

Kedves Szilárd!

Sajnálom, hogy még mindig ennyire félreérthetően fogalmazok! Eszem ágában sem volt az gondolni, hogy bármit csendes magányban, vagy titokban, a világ elől elbújva kellene kipróbálnom!

És hiába értem, valószínű még nem vagyok azon a szinten, hogy ennek a fordítottját megvalósítsam. Még nem tudom kiszakítani magam az eddigi életemből egyik napról a másikra, hogy elinduljak a tanulmányaim kipróbálására. Nyilván a bátorság hiánya és a kishitűség okozza.
A mai fejemmel viszont még az a véleményem, hogy ha annyira egyszerű lenne mindenkinek legyőzni a saját gyengeségeit és hibás elkotelezodeseit, akkor már nekem is sikerült volna.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 10:45 

Semmi gond, nem vettem magamra. Ami itt elhangzik minden a tisztázást szolgálja.
Ami nekem különösen fontos, hogy semmi ne maradjon sötétben.

Az alkotói magány megint egy régi összeragadt kifejezés volt, amit akaratlanul használtam igy.
És arra az állapotra gondoltam, amikor az ember elvonul és megpróbálja szőröstül -borostul megemészteni a vele történt eseményeket (ahelyett, hogy új elméleteket kigondolna).

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 11:03 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Sára!

Amennyiben ez így lenne:

"...ha annyira egyszerű lenne mindenkinek legyőzni a saját gyengeségeit és hibás elkotelezodeseit," akkor, nem csak, hogy "már neked is sikerült volna", hanem akkor még kauzális asztrológiára sem lenne szükség! :)

De azért még, ne mentsd fel magad...

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 11:11 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

És ezektől a könnyen félre érthető, de frappánsan hangzó régi (össze ragadt... :lol: ) frázisoktól, gyökeresen és minél hamarabb meg kell szabadulni:

"Az alkotói magány megint egy régi összeragadt kifejezés volt, amit akaratlanul használtam igy."

Újra kel gondolni mindent az egyetemes törvények és az egyetemes asztrológia tudománya szerint.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 11:28 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Enikő!

A 24 éves gyakorló asztrológusi tapasztalatom szerint, végeredményben az asztrológia az igazi alkímia (Az arany-öntudat fabrikálásának tudománya), a másik, amit annak neveznek klasszikusan, mindössze zagyva misztifikáció. Amit tehát fentebb írtam:

"És az alkímia első törvénye is erre figyelmeztet, ugyanezt mondja: "Csak egymástól jól elválasztott és a maguk nemében, helyében és helyzetében helyesen értelmezett, illetve a maguk funkciójába helyezett és működtetett elemeket lehet egyesíteni." Minden olyan egység, amely ezt a szabályt nem tartja be, hamis egység és a hamisan egyesített elemek előbb utóbb fel fognak lázadni és a hamis egységet szét fogják szakítani - rombolni. "

Első sorban ide vonatkozóan írtam tehát Sárának, és ez szerint, ebben a külön-külön vizsgálódás szüksége - témában, neked tudok igazat adni. Az internetes hozzászólásokban ugyanis nem szokásos különösebb szintéziseket végezni, noha a hülye fejemmel, én néha még ilyet is el követtem korábban a számtalan védekezési kínlódásaim közben. Legutóbb az előadásai alatt pálinkát szopogató (Komolyan azt csinálta! A hajam maid égnek állt! :o ) Avatara nevű csodabogár - misztikus előadásai alá rögtönöztem egységes magyarázatokat, de ma már nem csinálom, mert belefáradtam a meddő ész-osztásba, és inkább bolondozok egyet, mint ahogy ott is tettem, ahol te felkaptad a vizet. :lol: - Amit egyébként hálásan köszönök, hogy szóvá tettél!

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 13:09 

Dehogy mentegetem magam, én lennék a legboldogabb, ha egyik napról a másikra megszabadulhatnék a negatív meghatározottsagaimtol. És ezt most nem azért hangsúlyozom, mert ilyen sötét lenne még a jövőképem, hanem hogy senki ne várjon csodát, hanem dolgozzon magán és próbáljon az árnyék-énjétől megtisztulni.
Igen, mindenféle régi rögeszmét igyekeznem kell kidobni a gondolkodásomból, mert nemcsak 10-es házas karmam van, de a kecske évében is születtem.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 15:24 

Napjegy: Halak
Aszcendens: Kos
Sziasztok, szeretettel üdvözlök mindenkit! :) Személy szerint szeretnék egy kissé visszanyúlni az Enikő és Szilárd által eredetileg feltett kérdéshez, kérdésekhez. Az internetes kiállás és harc témájában az a tapasztalatom, hogy akár drukkerként, akár ellendrukkerként vesz részt valaki egy ilyen vitában, kb tíz százalékot tanul belőle, ahhoz képest, ami megmarad akkor, amikor élesben van benne. Ez könnyen belátható, hiszen semmiben nem lehet jártasságot szerezni csupán nézve, megfigyelve, vagy olvasva róla, azt tenni kell. Csajozni sem lehet megtanulni pusztán a könyvekből, a fiatalembereknek bele kell merészkednie a visszautasítások kockázataiba, mert aki ezt nem meri vállalni annak sem nője, sem családja nem lesz hosszútávon. Ha harcról van szó, nem lehet karattezni megtanulni például, anélkül, hogy egyetlen edzésre is elmennél, s ne ütnének oldalba, innen, onnan. Viszont másrészről az edzéssel szemben az interneten való harc, vita annyiban különbözik, hogy az nem leszabályozott, hanem olyan mint egy utcai verekedés, legalábbis én ahhoz szoktam magamban hasonlítani. Nyilván az esetek többségében inkább csak egymásnak való átintegetés az utcán, vagy ijesztgetés, mert senki nem akarja a másikat komolyabban megsérteni a visszavágástól (is) tartva, arra is számítva. Személy szerint ezt nem is tartom olyan nagy bajnak, s figyelembe is szoktam venni, mert ha valaki kicsiből is képes érteni, akkor minek súlyosakat sózni rá, az arányosságot a karatteban is betartják, mert ahogy el lehet bagatelizálni dolgokat, úgy el lehet dramatizálni is, felfújni s az alapján aztán vádaskodni, korholni, megbélyegezni stb.. Nem is részletezem tovább.

A lényeg személyes tapasztalatom, s gondolom ez másé is, hogy nagyobb szabadságot és mozgási lehetőséget ad, ha vesszük a bátorságot, az erőfeszítést, időt, energiát s beleereszkedünk egy, egy vitába itt, ott .

A lét megismerése a bátorságon és személyes áldozaton keresztül vezet, s ki kell lépnünk a megszokott komfortzónánkból, elõítéleteinkbõl, ennek érdekében.

Vissza a tetejére
  Megosztás a Szepon         

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]